styczeń 2010
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Spotkanie po latach

20 komentarzy Spotkanie po latach

 • antypig

  Piękna to była idea i czas w którym wiadomo było kto jest kto. Co dziś z tego zostało…. tylko nazwa. Nikt nie broni pracowników, a nawet zdarzają się sytuacje gdzie „związkowcy” popierają bezprawne działania pracodawców mając na uwadze tylko swój interes. Smutna ta rocznica.

 • Tadeusz

  Zastanawiam się, czy pewien pan, który ideę Solidarności uznaje za swoją wyłączną własność, gdyż sam jeden (jak twierdzi) obalił komunizm, mimo, że niektórzy mu w tym tylko przeszkadzali, nie zechce Wam mili państwo, zabronić uroczyście obchodzić tej rocznicy.
  Może wskazane jest rozpocząć wzorem KK, negocjacje z narodowym mędrcem i uzyskać jego łaskawą zgodę.
  Co do mnie, to zamierzam zupełnie samotnie, trochę nawet w podziemiu, uczcić rocznicę tego co się zdarzyło 30 lat temu, tego co było piękne, niezakłamane wówczas, i co zostało paskudnie sponiewierane dziś przez samozwańcze tak zwane autorytety.

 • Mucha

  Zadzwoń tylko Tadeuszu do Anny W i zapytaj czy ci pozwoli. Jak łatwo być gierojem w schronie atomowym – oczywiście tajnym.

 • kosiba

  Może przypomnijmy co spotkało ludzi z w/w składu od najnowszej ekipy ich
  ” ideowych spadkobierców „???
  Czy siedziba z której wciąż płyną polecenia do represji wobec leśników z rodowodem solidarnościowym to właściwe miejsce na święto???

 • jar

  Późną porą nocną w TY idą programy filmy właśnie o tematyce spotkań ludzi z tamtych lat….rzeczywistość w konfrontacji z tamtymi czasami bywa tragiczna.
  Kto organizuje spotkanie z nagonką, że nie zna całej listy ?

 • Antoni

  Będzie wspaniale będą medale !!!
  Zacznie generał odznaczając Modrzejewskiego ,następnie Adamczak – Grusia ,Bdzikot -Płakseja , Zagrobelną – Kraczek . Wzruszony Wasiak uściska Szarego ….
  Chyba puszczę pawia !

 • Antygruś

  A w tym towarzystwie tow Gruś „budowniczy” „S” i jednocześnie delegat na zjazd woj PZPR w 1982r!!!!! Czy Marek Szary wybaczył mu skok na kasę Sekretariatu w latach 90-tych

 • Antygruś

  Hejman ponoć w tej sprawie robił donos do prokuratury,skoro się jednak razem spotykają to może tylko ściemniał

 • antypig

  Gruś zawsze grał uczciwie, dowodem tego jest jego majątek ( niczego się nie dorobił ). Bierzcie z niego przykład ( daleko wam do niego ).

 • Antygruś

  …? ha ha ha niczego się nie dorobił bo był i jest nierobem

 • Antygruś odczep się od Grusia. Przestań lżyć i używać wyzwisk, bo stać na to tylko łajno bez zasad moralnych. Wielu ludzi z tamtego okresu mamionych zakłamaną historią naświetlaną przez komunę jej uwierzyło. Przyszedł czas, że poznało prawdę i są po prawdziwej stronie.Wielu ze środowisk patriotycznych, nawet za pochodzenie rodzinne było niszczonych w okresie PRL, doprowadzonych do nędzy, odmowa do nauki w szkole średniej, studiować tylko na własny koszt. Podpisało wstąpienie do tej parszywej organizacji, aby zapewnić sobie spokój i jakoś przeżyć. W sprawdzianie prawdy, lata 1980-81, stan wojenny udowodnili, swój patriotyzm. Według twojego myślenia/bardzo podłego/ należało zdeptać, Kuronia, Kuklińskiego i im podobnych. Bronisz tego co złe, postępujecie gorzej od komunistów, tamci swoich szanowali i nagradzali, wy swoim odbieracie stanowiska i niszczycie. Odnośnie nauki to postępujecie, jak komuniści. Odpowiedz, dlaczego Nowak może być na studium doktoranckim na koszt lasów, inni muszą to robić na własny koszt, a zasługi dla kraju mają daleko większe. Nowak nie ma żadnych, nawet dla Solidarności oczywiście tej w waszym wydaniu.Zasługi ma w popisywaniu się układami z obecną władzą. Zamiast grzebać Grusiowi, pokaż swoje osiągnięcia i zasługi, bo to co robicie napawa obrzydzeniem pod znakiem Solidarności. Przyjdzie czas, że was za to rozliczą i wylądujecie na śmietniku tej historycznej organizacji. Złośliwościami na tym forum z tobą prześcigiwał się nie będę. Honor nakazuje, aby tych ludzi wymienionych na tej stronie uszanować za ich postawę w chwili prawdy. Jeżeli nie masz szacunku, przynajmniej zostaw ich w spokoju. Złego nic nie robią, że chcą się spotkać po latach i powspominać okres, w którym na szalę rzucili swój los w obronie wolności i demokracji. Pewnie ciebie tam nie zaprosili-widocznie nie zasługujesz.

 • Antygruś

  Obiektywny napisał-„Antygruś odczep się od Grusia. Przestań lżyć i używać wyzwisk,”-nie mogę się doczekać i ponownie o to proszę o podanie przykładów , że kłamię a do tego lżę i używam wyzwisk. Teraz mam pytanie do pana Grusia – kiedy zamierza rozliczyć się z kasy MOZ przy RDLP bo obawiam się ,że może być tak samo jak z kasą Sekretariatu z lat 90-tych.{czy się rozliczył zapytajcie „S” Dolny Śląsk}
  Co do spotkania po latach jest to cenna inicjatywa , ale jak można zrozumieć jednoczesną walkę z komuną ,gdy ludzie byli internowani to pan Gruś jechał na Zjazd PZPR w 1982 r.To co jest prawdą},gdzie swój los rzucił na szalę na Zjeżdzie?!!

 • emeryt

  haha dobre 🙂

 • pietrucha

  Wyzywanie Grusia od nierobów i de facto złodziei, jest przestępstwem, i nie zdziwiłbym sie Ryśkowi, by cie pozwał do sądu. A może to jest właśnie odpowiedź na proces sądowy za mobing? Bo „antygruś” to z całą pewnością Adamczak lub Bdzikot (a zresztą co za różnica, który).

 • marchewa

  Po co to jeszcze dyskutować z obecnym obozem władzy? POkazali co POtrafią. Miast tracić czas i energię na pyskówki, lepiej poważnie zastanowić się jak oczyścić sytuację i naprawić wyrządzone krzywdy.

 • Ktoś

  To Adamczak jeszcze jest dyrektorem??? Bez jaj…

 • Obrońcą Pana Grusia nie jestem. Zapiekły jego przeciwnik, aby był wiarygodny niech ogłosi, gdzie był i co robił w 1982r. okaże się, czy ma moralne prawo oceniać ludzi z tamtego trudnego okresu.
  Zarzuty odnośnie malwersacji finansowych nieprzekonujące. Dlaczego nie zawiadomił organów ścigania tylko bluzga w internecie?
  Przemilcza sprawę wycinania ludzi z własnych szeregów. Stwierdzam,że w Solidarności lasów powstała frakcja pro-rządowa. Wcześniej Solidarność stanowiła monolit zgodny z jej etosem. Spory frakcyjne nie upoważniają do wycinania własnych szeregów i nagradzania stołkami przeciwników. Niestety tak się dzieje. Przykładem Nadleśnictwo Zwierzyniec. Wycięto Nadleśniczego, wcześniej fukcyjnego Solidarności Z-cę i Sekretarza Nadleśnictwa z tej organizacji. Powołano Sekretarza miejskiego PZPR i podoficera ZOMO z okresu stanu wojennego. Ostatnio wycięto Nadleśniczego Mroza z Biłgoraja. Wcześniej czytałem jego wystąpienia, jako związkowca szczebla centralnego Solidarności leśnej. Pytam Was, gdzie jesteście, dlaczego nie protestujecie? Gruś gdy był szefem Solidarności w lasach za 1 władzy SLD przy każdym wycięciu członków Solidarności zasypywał stosami pism wszystkie władze do znudzenia. Wielu ludzi to obroniło. Frakcji idącej w parze z władzą dla profitów nie upoważnia jej do wyniszczania własnej organizacji. W zdrowej organizacji jest to nie do pomyślenia i bardzo żadko spotykane. Dlatego jest to obrzydliwe.Historia odnotowała,ze wyniszczenia frakcyjnego dokonali naziści podczas nocy długich noży.

 • Bartek

  Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Tych panów namiętnie flirtujących z PO wcale nie intersowało reprezentowanie interesów pracowniczycn związkowców. Oni uwierzyli, że potrafią stworzyć z siebie monolit zarządczy w LP. nic nie miało przeszkodzić im w zagarnięciu pełni władzy, a póżniej w jej utrzmaniu. Naiwnie sądzili, że poprzez rugowanie innych byłych czy obecnych związkowców zapracują sobie przychylność różnych koterii. ale w swoim dyletanctwie nie przewidzieli jednego, że ich admiratorzy moga sie także poślizgnąć.

 • Piotrek28

  Witam, moze jakies Nadleśnictwo zatrudni mnie do pracy. Objechałem już dużą cześć Nadleśnictw i wszędzie dostaję odpowiedz negatywną. Może znajdzie się jakiś Nadleśniczy co potrzebuje do pracy młodego leśnika. Ukonczyłem technikum leśne, studia dzienne leśne na SGGW, staż odbyłem w Nadleśnictwie, egzamin postażowy i do słuzby leśnej zdany pozytywnie. Bede bardzo wdzięczny za zatrudnienie. Moj e-mail [email protected]

 • Zaintrygowany sensacjami Antygrusia w czytelni sięgnąłem po roczniki gazet z lat 80-tych. Stierdziłem, że zjazdu PZPR w 1982r nie było. Odbywały się, ale w innych latach. Antygruś niech najpierw sprawdzi co pisze, bo słowo rzuconne publicznie ma swój wymiar i konsekwencje. Tylko małej wartości kreatura pluje niepotwierdzonymi zarzutami.-