styczeń 2010
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Odebranie mieszkań podleśniczym zgodne z prawem?

Istnieją poważne wątpliwości, czy podpisanie przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska 16 grudnia 2009 roku rozporządzenia w sprawie określenia stanowisk SL, na których zatrudnionym pracownikom przysługuje bezpłatne mieszkanie albo równoważnik pieniężny, oraz sposobu i trybu przyznawania i zwalniania tych mieszkań, a także ustalania i wypłaty równoważnika pieniężnego, rodzi skutki prawne. Wątpliwości budzi fakt, czy rozporządzenie w imieniu Ministra Środowiska może podpisać jego zastępca w sytuacji, gdy nie ma konstytucyjnego ministra. Prawnicy twierdzą, że taki dokument w tej sytuacji może podpisać tylko premier.
A tymczasem Związek Leśników Polskich rozpoczął zbiórkę podpisów pod protestem przeciwko odebraniu podleśniczym, strażnikom leśnym, inżynierom nadzoru i zastępcom nadleśniczych prawa do mieszkania służbowego nie dając nic w zamian. A tymczasem „Solidarność” … „w lesie”.

19 komentarzy Odebranie mieszkań podleśniczym zgodne z prawem?

 • maro

  Jestem podleśniczym i chcę wykupić swoje mieszkanie więc odczepcie się

 • Tylko chcesz. A gdzie gwarancje że wykupisz?

 • Jerzy B.

  Po co ta cała afera.
  Niech zabierają mieszkania. Mam to gdzieś i tak mieszkam w prywatnym. Niech do pensji dodają 300 brutto i niech sobie biorą te rudery. Bo te najlepsze są już zaklepane dla dzieci nadleśniczych. Tak to cała prawda.

 • karol

  Maro ,chlopie Ciebie chyba porypalo kup sobie mieszkanie za godziwa pensje,ktora ci sie nalezy jak psu zupa za Twoje ganianie po lesie np.za 5000 zl pensji miesiecznie, na ktora zaslugujesz swoja praca.Gdyby nie ta czapa tych nierobow na gorze ,zarabiajacych tysiace waszym kosztem za nierobstwo, ale wam wydadza mydelka do mycia notable komunistyczni ,spadkobiercy Jaruzelskiego a wy sie cieszcie!W cywilizowanych krajach w lasach prywatnych zaznaczam !do pensji wliczane sa mieszkania sluzbowe dla leswnikow.Tyle na ten temat.

 • krol11

  Karol, 5000 tys, to chyba nalezy się podleśniczym:) bo znam przypadki leśnictw gdzie pozyskanie jest 4-5 tysia m3, 90% roboty robi podleśny i starzyści lub tzm robotnicy leśni. A taki pan leśniczy dobrze jak jest 1 raz na tydzień w lesie, na koniec miesiaca zrob wypłaty i tyle, i co on pewnie powinien zarabiać z 7 tysia?:)

 • neo

  Chyba ciebie karol porypało – te 5000 pensji to chyba widzą co miesiąc ci okopani na pozycjach związkowcy. Już oni wiedzą jak zadbać o siebie.
  Żeby to raz szlag trafił.

 • Antygruś

  Karol załatwianie mydełka i papieru toaletowego zostaw Grusiowi.Prawy Lesie kiedy Miń. Szyszko podpisał podobne rozporządzenie tylko dla księgowych czy martwiła Was zgodność tego z prawem.Obecne rozporz. daje szanse na kupno mieszkań min.leśniczym i podleśniczym ,którzy niejednokrotnie nie doczekali się na remont i włożyli własną kasę.Dzięki Solidarności został zablokowany pomysł by po księgowych mogli się uwłaszczyć nadleśn. i z-cy.Namawiajcie PiS PSL i SLD do zmiany Ustawy o Lasach w tej materii.Pan Przybylski to problem ZLP nie będę tego komentował.Inżynierowie Nadzoru,Leśniczowie,Podleśniczowie ,Strażnicy Leśni powodzenia w zakupie mieszkania!

 • Jaśniepan

  Gwoli ścisłosci, minister jest prawnie urzedujacy. Odwołany nie został, tylko podał się do dymisji. Przyjetej. A równoznaczne to z odwołaniem nie jest.

 • Kolego Antygrusiu.
  Jak sam napisałeś „obecne rozporządzenie daje szansę…” co nie jest równoznaczne z obowiązkiem sprzedaży. Jak wiadomo sprzedaży podlegają nieruchomości zbędne LP, a to jest rzecz względna i wymaga zgodnej decyzji nadleśniczego, dyrektora rdLP, dyrektora generalnego, ministra środowiska i paru komisji. Jaką dasz gwarancje podleśniczym, inżynierom nadzoru strażnikom i zastępcą, że wszyscy wymienieni przeze mnie zdecydują, że są to mieszkania zbędne.
  Z likwidacji mieszkań dla głównych księgowych nie jesteśmy dumni, uważamy to za olbrzymi błąd, bo kto jak kto, ale księgowy obecnie jest równie ważny dla nadleśnictwa jak niemal nadleśniczy. Jedyne wytłumaczenie to fakt, że zgodnie z ustawą tylko księgowi mieszkający w budynku nadleśnictwa mieli prawo do bezpłatnego mieszkania. Ale ten feler można było zmienić dokonując korekty ustawy. Przypominam, że głównym księgowym dano rekompensatę utraconych korzyści mieszkaniowych w wysokości 300 zł miesięcznie.

 • karol

  Taki lesniczy krol11,ktory jest raz w tygodniu w lesie, jest tam w ogole nie potrzebny.Szkoda na niego 1-ej zlotowki.To jakas paranoja!

 • antypig

  Prawidłowo powinno być tak jak z księgowymi, powinni podwyższyć te 300zł za utratę przywileju i z automatu wdrażać procedury sprzedaży. Przecież chodzi o to, aby pozbyć się niepotrzebnego balastu w LP. Mieszkanie nie powinno być dodatkowym łańcuchem trzymającym za gardło. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał głównym elementem powinna być godziwa pensja. Ale coś mi się wydaje, że chcą zabrać przywilej i nic nie dać za to. Związki oczywiście mają to gdzieś ( nie ma interesu bronić wystraszonego podleśniczego, przecież i tak przyjmie z pokorą co ześle los ). Miejmy nadzieje, że ta POpaprana ekipa się niebawem zmieni i ktoś mądrzejszy to rozstrzygnie.

 • neo

  ” likwidacji mieszkań dla głównych księgowych nie jesteśmy dumni, uważamy to za olbrzymi błąd, bo kto jak kto, ale księgowy obecnie jest równie ważny dla nadleśnictwa jak niemal nadleśniczy”

  I BARDZO DOBRZE ZROBIONO – LASY TO NIE MIEJSCE DLA ŚWIĘTYCH KRÓW

 • karo

  Prawylas powiedz kto nie jest dumny z likwidacji mieszkań, dodajmy bezpłatnych, dla głównych księgowych? Mieszkania przecież pozostały, dostają po 3 stówy na ich opłacenie a teraz prawie każdy z nich czai się na wykup, jeśli już tego nie zrobił. Nie wiem skąd i dlaczego to poczucie winy… I czemu wobec stwierdzenia, że skoro GK „jest tak ważny jak nadleśniczy” – to czemu tylko nadleśniczy i leśniczy po przejściu na emeryturę w świetle nowego rozporządzenia powinni pilnie opuścić zajmowane mieszkanie?! I co z tego że bezpłatne?!

 • księgowy

  Witam
  Dla dla jasnosci sprawy. Główni ksiegowi dostali po 200 zł. rekompensaty za odebrane prawo do bezpłatnego mieszkania, a za 4 miesiace wszyscy co mieszkają w prywatnych mieszkaniach dostali po 250 zł. ekwiwalentu.
  Miłe, no nie.

  Natomiast co do wykupu, to bywa różnie, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

 • Karambol

  Panowie Leśniczowie, Podlesniczowie, Zastępcy itp. – kupcie sobie tak jak większość ludzi pracujących w lasach mieszkanie od spółdzielni – za 250-300 tys. (kredyt do końca życia), a nie za 3 tys z 95 bonifikatą. Fajne co…
  Pozdrawiam.

 • do karambol

  Trzeba tak było mówić dyrektorom, ich zastępcom i całej reszcie na górze mądralo.
  Ja chcę kupić na takich samych zasadach jak Ci co już kupili !!!!!!!

 • TOM

  MARO nie bądź taki pewien że kupisz swoje mieszkanie!!! a juz napewno za 5 czy 10 % jego wartości ponieważ mieszkana będa puszczone na wolny rynek i jedyne co to bedziesz miał prawo pierwokupu ale po cenie rynkowej wiec nie krzycz tak GŁOŚNO!!!

 • pawel

  ja jestem podlesniczym mam 14 lat stazu na rekebiore ok 1800 zl co wy tu o jakichs 5000 piszecie terazjeszcze za bude przyjdzie bulic jak juz wczesniej pisalem 5 razy wiecej niz normalna stawka w gminie to bede prawie za darmo robil nie mam mozliwosci kupienia tej chatki bo jest w niej lesniczowka dziekuje naszym zwiazkom i Dyrektorowi Generalnemu ktory z tych zwiazkow sie wywodzi ze zrobili ze mnie psa psa bez budy

 • solidarite

  MARO nie bądź taki pewien że kupisz swoje mieszkanie!!! a juz napewno za 5 czy 10 % jego wartości ponieważ mieszkana będa puszczone na wolny rynek i jedyne co to bedziesz miał prawo pierwokupu ale po cenie rynkowej wiec nie krzycz tak GŁOŚNO!!!

  BZDURA!!!

  Teraz cały PISiokowata banda płacze bo nie wpadli na ten pomysł za swojej kadencji…

  Będzie można kupować mieszkania i budynki zgodnie z zasadami 3% za każdy rok zamieszkania + 3% za każdy rok pracy w LP…

  Więc nie róbcie ludziom z głowy papki…

  Ci co utracili prawo do mieszkań bezpłatnych dostają 300 zł / brutto podwyżki i ma być jeszcze dodatek mieszkaniowy…