listopad 2009
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwa

Ile Polskę kosztuje rządowy PR?

Na zakończenie szczytu Unii Europejskiej w Brukseli premier Donald Tusk cieszył się, że udało się wymóc na bogatszych krajach Unii, iż „Nie będzie tak, że im kraj biedniejszy, posiadający bardziej tradycyjną gospodarkę i zacofany przemysł, a więc emitujący więcej zanieczyszczeń, tym większe będzie ponosił obciążenie”. Czy szef rządu ma rzeczywiście powód do radości? Przecież nie uzgodniono szczegółowego mechanizmu finansowania tzw. walki ze zmianami klimatycznymi, a przewodniczący Komisji Europejskiej zapowiedział, że dopiero po konferencji w Kopenhadze zostanie ustalony sposób naliczania składek państw UE?
Mieliśmy szanse spełnić warunki pakietu klimatyczno-energetycznego i mieliśmy otrzymać do tego jeszcze 60 mld zł na rozwój nowych technologii oraz 4 mld euro na składowanie CO2 w pokładach geologicznych. Teoretycznie, gdyż następnym „sukcesem” negocjacyjnym premiera było uzgodnienie tego, że zastąpiono nasz rok bazowy uzgodniony w Protokole z Kioto (1988) rokiem 2005. W ten sposób uznano, iż nie liczy się przeszłość, nie liczy się to, że Polska miała nadwyżki redukcji emisji, a stara Piętnastka niedobory tej redukcji w roku 2005. Liczy się „przyszłość i solidarność” w walce ze zmianami klimatycznymi. Stara Piętnastka zamiast ponieść konsekwencje finansowe za niespełnienie warunków Protokołu z Kioto i niszczenie klimatu, dzięki ustaleniu 2005 roku jako bazowego jest traktowana tak samo jak Polska, choć my, ponosząc wielkie koszty, dokonaliśmy redukcji CO2 na poziomie 32 procent. Z powodu przyjęcia roku 2005 jako rok bazowy do roku 2020 Polska będzie musiała dokonać redukcji na poziomie aż 52 proc. w stosunku do roku bazowego z Protokołu z Kioto, a stara Piętnastka na poziomie 22 procent. Jak poinformowano posłów na komisji sejmowej ds. UE, „wynegocjowano” także to, że nie dostaniemy 60 mld zł, ale będziemy mogli ponieść z własnego budżetu takie koszty na restrukturyzację naszego przemysłu. Ponadto wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla z atmosfery (CCS) Unia Europejska będzie finansowała zaledwie w 15 procentach początkowo obiecanej sumy. Pozostałą część z obiecanej sumy 4 mld euro musimy zapłacić z naszego budżetu, przy czym według Ministerstwa Gospodarki koszt zatłaczania jednej tony CO2 może wahać się w granicach 30-100 euro. Ta ostatnia informacja jest tym bardziej bulwersująca, że ten sam efekt (zmniejszenia koncentracji CO2 w atmosferze) można uzyskać w Polsce poprzez zalesianie. Ta możliwość nie interesuje jednak obecnego rządu i znalazło to odzwierciedlenie w ustawie o handlu emisjami z bieżącego roku. Znając „merytoryczną siłę” negocjacyjną polskiego rządu, obawiam się, że teraz sytuacja może się powtórzyć. Przedstawiciele UE, mając zapewnienie o zgodzie rządu Donalda Tuska na finansowanie pomocy dla państw rozwijających się dla ich walki ze zmianami klimatycznymi, tak będą starali się osłabiać siłę Polski, spełniając postulaty obecnych naszych sprzymierzeńców, że zostaniemy w końcowej fazie sami i pod presją przyjmiemy każdy z zaproponowanych nam warunków.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091104&typ=my&id=my91.txt

źródło: Nasz Dziennik

31 komentarzy Ile Polskę kosztuje rządowy PR?

 • Kamil

  Zgodza sie na wszystko zaproponowane bezkrytycznie, tak to robila Unia Wolnosci tak zrobi PO czyli UW”-bis wmawiajac za pomoca przychylnych mediow, ze to dla naszego dobra .I w ten to wlasnie sposob buduje sie polityke sukcesu.”zmniejszenia koncentracji CO2 – przez zalesianie”- jest taka droga i sa takie mozliwosci np.stworzenia programu wspolpracy w tym zakresie w ramach UE-ogromna szansa uzyskania na to funduszy unijnych ale kto to opracuje i zaproponuje? Chyba sie wymadrzam ,przeciez PO obiecywalo fachowcow .Gdzie oni???Poczekajmy moze sie ujawnia bo jak dotad to walcza z tymi ,ktorzy probuja walczyc z korupcja trawiaca kraj od dawien dawna.
  HIPOKRYZJA !

 • antypig

  Jeśli Pigan, Bzikot i Adamczak są przykładem platformerskich fachowców i podobnie jest w innych dziedzinach gospodarki, to nie ma dla nas nadziei. Unia zrobi z nami co zechce a Donald i tak ogłosi sukces. To że ludziom żyje się coraz gorzej zwali się na ten niedobry PiS i będzie OK.

 • Ewa

  Faktycznie nie widzę dla Was nadziei zamiast pozytywnych propozycji tylko zaklinacie rzeczywistość w stylu-” wywalają na bruk , lasy zagrożone „- mam nadzieję ,że dla tego typu uzdrowicieli jak antypig nie ma nadziei

 • marchewa

  Przekornie stwierdzę, że PUB (P-igan U-leniecki B-dzikot) trzymaja się u sterów jedynie dzięki pomysłowi na podział świata na PO i PiS!

 • Kamil

  Pani Ewo! Jest pani wyglada na to slepo zakochana w tych panach wymienionych przez antypiga, nie znosi pani najmniejszej krytyki pod adresem tych osob ,jak wynika z kilku p.komentrzy.Kto czeka na pozytywne propozycje? Na razie to niestety jak widac po 2-ch latach rzadzenia platformiakow to tylko przepychanki personalne.Gdzie sa reformy te obiecane przez rzad Tuska-gdzie sa np.te nowo budowane drogi,nowe miejsca pracy dla mlodych,reforma sluzby zdrowia itd itd.Wracajac krotko do podworka LP gdzie te nowe sprawiedliwe rozwiazania? oprocz pochwalenia sie nowymi zasadami sprzedazy drewna, ktore pozytywnie ocenil UOKiK.Niczym nowym tak na prawde ta ekipa pochwalic sie nie moze.Przypominam, ze autorem portalu sprzedazy drewna jest /tak swego czasu krytykowany/ pan Konrad Tomaszewski moze zdobyl by sie pani ulubiony dyrektor i podziekowal w sposob oficjalny wymienionemu Panu K.Tomaszewskiemu za kawal dobrej roboty,dzieki czemu to ma sie jeszcze czym rzadzic.Nie stac na taki gest,zeby stanac ponad podzialami i podziekowac w imieniu wielu lesnikow,ktorzy by to chetnie zrobili gdyby sie nie bali.Osobiste czy polityczne sympatie w takich sytuacjach zostawia sie na boku.Ludzie maja sporo madrych pomyslow ale kto tego chce sluchac???

 • antypig

  W dyrekcji wrocławskiej wywalono już kilkunastu nadleśniczych, ale żadnego z powodów merytorycznych. Adamczak powołał swoich kolesi którzy są mierni ale wierni. Czynią sporo szkód, ale kogo to obchodzi. Tak wygląda platformerska polityka miłości i fachowości.

 • Ewa

  Panie Kamilu zapewniam Pana ,że dyr Pigana stać na słowo dziękuję za to co było dobre i nawet pisowski dyr Tomaszewski to usłyszał lecz nie w tym problem ale np. w komentarzach typu antypig kipiących od nienawiści do każdego kto rządzi poza nim, co do słóuchania czekam na merytoryczne propozycje i dyskusję pozdrawiam

 • Kamil

  Taak! Nigdzie nie widac ani nie slychac bylo tych podziekowan ,natomiast ni przypiac ni przylatac mozna bylo zobaczyc na glownych stronach internetowych lp wreczenie kordelasa dla pana Schetyny.Niby za co pani Ewo?Prosze tez zwrocic uwage ,ze nie lepiej pani reaguje od atypiga „nawet pisowski…”nie omieszkala pani wytknac.A ja wskazalem na konkretne dokonania konkretnej osoby-lesnika.Prosze mi wierzyc,ze linia podzialow politycznych nie jest wcale taka oczywista.Z uporem maniaka powtorze,ze obecna ekipa lp nie ma sie kompletnie czym pochwalic oprocz zagrywek personalnych.Opozycyjna partia ma to do siebie, na calym swiecie tak jest ,ze krytykuje rzadzacych i wytyka bledy .To samo robila Platforma bedac w opozycji do rzadzacego wczesniej PiS-u.Teraz rzadzi,obiecala zmiany i inna kulture polityczna jak dobrze pamietam.
  Wracajac do tematu:gdzie mozna zobaczyc albo uslyszec te podziekowania Generala dla bylego dyr.Tomaszewskiego?Cos przeoczylem?

 • Alek

  Nie, nie przeoczyłeś niczego. Żeby podziękować konkurentowi to trzeba mieć klasę, a tej u obecnie zarządzających nie widzę.

 • Pani Ewo, rodzaju męskiego zdobądź się na obiektywizm, bo nikomu nie jest potrzebna awantura kadrowa z leśnikami z opozycji demokratycznej.Rozumiem, że jesteś fukcyjnym w Solidarności leśnej, bo zapraszałeś Zagrobelną na KSPL po odwołaniu jej męża ze stanowiska. Przyznaj, że to był szczyt obłudy. W jednym z postów nazywasz leśników z opozycji demokratycznej Prawolasowcami, jeżeli jesteś Lewolasowcem idź i to szybko do ZLP tam się tacy znajdują. Swoją pisaniną atakujesz zasłużonych leśników z Solidarności, podcinasz tym gałąź na której siedzisz, plujesz na tych co ci tą gałąź po d… przygotowali. Dyrektor Generalny nie powinien ulegać naciskom posłów PO, którzy gdy było potrzeba prochu nie wąchali, teraz znajdują kolesiów lewusów i nimi obsadzają stanowiska kosztem zasłużonych nie tylko dla lasów ale i Polski leśników. Powinien pamiętać z jakiej organizacji wyszedł na stanowisko, a szacowna nazwa Solidarność zobowiązuje. Atakujesz swoich, jest to obrzydliwe, weź przykład ze ZLP podczas władzy ludzi Solidarności, przy każdym odwołaniu robili fajerwerki a ich nieoficjalny organ LP oblewał pomyjami żądzących, terz milczy, krytyki niema. ZLP też nabrał wody w jadalnię.
  Odnośnie Tomaszewskiego, tak należy mu sie podziękowanie za portal drzewny, ale ngdy za działalność dla ludzi solidarności.W czasie, gdy był Dyr. Generalnym, dobrał sobie na doradców zatwardziałą komunę z brudem za kołnierzem, krył ich machloje.Tych co to wykrywali lżył i poniżał, pozbawiał stanowisk, przykład Ciszek do dziś poza lasami. Ostatnio, jako Analityk prawem kaduka wtrącał się w sprawy kadrowe, krył czerwonych kolesiów z układu, a tych którzy próbowali rozliczyć układ groził odwołaniami. Zawsze będę twierdziła, że on jest odpowiedzialny za to, że w okresie transformacji komuniści utrzymali władzę w lasach i teraz czerwona hydra odrodziła się i niszczy prawicowych leśników.Układ postkomuny w żadnym sektorze podczas transformacji nie utrzymał władzy tak, jak w lasach. Tomaszewski był przy władzy i grał pierwsze skrzypce.Jemu leśnicy Solidarności zawdzięczają, że po raz trzeci są poniewierani. Niech tworzy portale, spokojnie pracuje, ale niech się do władzy nie pcha i ludziom solidarności, którz wrócą na swoje stanowiska, nie próbuje wiązać rąk układami z jego czerwonymi kolesiami.
  Mężna Ewo nie broń tego co jest złe dla doraźnej korzyści, opamiętaj się przeproś swoich z prawicy jeżeli chcesz byc z nimi, albo zmień opcję, przynajmniej zachowasz pozory uczciwości. Przeproś tych co swoim postępowaniem im wyrządziłaś.

 • antypig

  Ludzie nie dzielą się na POsolidarnościowców i PiSsolidarnościowców, tylko na porządnych i niegodziwców ( podział wg antypiga ). Do tej drugiej grupy zalicza się towarzysz „ewa” i jego kolesie którzy z „Solidarności” zrobili szmatę i jeszcze są z tego dumni. Cynicznie wykorzystali związek do prywatnych celów i odcięli się szarej masy fundując im w zamian restrukturyzację ( czytaj: zwolnienia ). A o Tomaszewskim mam podobne zdanie jak „Niepokorna” tylko trochę bardziej negatywne, bo dzięki niemu mamy teraz ten cyrk z dowartościowanymi swego czasu związkowcami.

 • Ktoś

  Bo na wierzch wyszły wszelkie szumowiny, więc jest jak jest. A zwłaszcza w RDLP Wrocław.

 • Olek

  Niepokorna dzięki,ktoś to musiał wygarnąć.Tak myślą prawi leśni.Ta prawda to początek nowej drogi.Panu Dr zalecam dłuższą refleksję.

 • Antygruś

  Ewo trzymaj się jesteś z prawicy ,ale tak Tobie jak i mi już nie będzie po drodze z takimi jak R Gruś ,który niestety dzięki również Pis-owi mącił w RDLP Wrocław.
  Niepokorna krytykujesz Tomaszewskiego który nie urwał się sroce spod ogona tylko był z namaszczenia za każdym razem prawicowego (PIS) min Szyszko .Ja widzę w tej chwili w lasach PIS i PO.Darujcie ale z dwojga złego wolę PO.Olek tą nową drogą ma być „prawa”Białoruś?.Czy „OLEK” to imię czy TW…?

 • Olek

  Ja myślałem,że Białoruś to mamy obecnie.

 • Alek

  Mentor obecnych, G.Schetyna popadł w niełaskę. Ciekawe jak długo D.Tusk będzie ich tolerował wiedząc kto za nimi stoi?

 • emeryt

  Już dwa lata rządzi platforma a jeszcze tylu zawistnych Pisuarowskich nadleśniczych i ich zastępców na stołkach pozostało.Pis widział jak się to robi:)

 • Władek

  Ziemkiewicz pisał, że to objawy POlactwa 😉

 • Kamil

  Ktorzy to niby tacy z PiS-u, w RDLP Wroclaw ani jednego takiego n-czego czy zastepcy moze znajdzie sie z jeden ? Tez chyba nie.Ktora to RDLP taka bogata w tych PiSowcow „emeryt”tcie?

 • Komentatorzy!
  Dwukrotnie prosiłam nie komentujcie wygłupów i inwektyw tzw. Emeryta. Niech sobie policzy zamiast PiS, ile stołków zajmują zatwardziali postkomuniści i ustawione ich rodzinki. PiS i PO nie powinny toczyć bratobójczej walki. Skłócił te dwa ugrupowania jeden człowiek, którego ambicje prezydenckie doprowadziły do nieszczęć wielu ludzi z obozu patriotycznego. Bazują na tym komuniści, bo PO, aby zniszczyć PiS szuka oparcia w komunie, obdarowując ich stołkami-nic gorszego wydarzyć się nie mogło. Będę nadal wierzyła, że światłe umysły opamiętają się i nie dadzą się na siebie podjudzać. Cierpi na tym naród, bo zamiast pracy dla dobra kraju całą energię ładuje się w międzypartyjną walkę.

 • emeryt

  Drogi niepokorny a czy przypadkiem to nie ukochany Pis nie chciał wejść w koalicje z Po po wygranych wyborach? A teraz apelujesz o pojednanie?

 • marchewa

  Czy jest możliwy wariant PO-PiS bez obu tych partii? 😉 Potencjał istnieje 💡 bo jak pisał jeden z proroków „kamień odrzucony przez budowniczych stał się kamieniem węgielnym”.

 • Kamil

  Emerycie!Ha!Ha!Ha!
  Myslisz,ze ludzie nie pamietaja zachlannosci PO na wiekszosc ministerstw?
  A jak pieknie walczy ta partia z nepotyzmem-dlatego stworzyla Republike Kolesi.Na kazdym kroku to widac, widac to tez na przykladzie obecnych wladz w LP. A jak walcza z korupcja wszystko im sie poPiterzylo.A swoja droga mam nadzieje,ze ten pewny kandydat na prezydenta Polski odejdzie w zapomnienie polityczne i to niedlugo i tak bedzie lepiej dla wszystkich tylko jeszcze nie wszyscy o tym wiedza.

 • BETON!

  Najgorsze jest to,że nie ma żadnej alternatywy dla obecnego rządu.

 • antypig

  Mijają dwa lata rządów PO, miało być pięknie a wyszło jeszcze gorzej niż zwykle. Drewno sprzedaje się doskonale, a oni zamrozili płace, zawiesili premie. A teraz nie wiedzą co robić z pieniędzmi i cykają po parę złotych.

 • lesnyludek

  antypig ja wiem że na twoim stanowisku 2000 to są groszowe sprawy bo to tylko jedna któraś tam pensji ale dla niektórych podleśniczych to jest 2 wypłata;) ponadto nei idzie już czytać tych bzdur politycznych uswiadomcie sobie że ludzi z lasu nie interesuje polityka w takim stopniu jak was na wysokich stołkach a jednostronność partyjna jaka zionie z was działa tylko na waszą niekorzyść bowiem ktoś kto nie umie się wznieść ponad podziały polityczne i partyjne dla wspólnego dobra z czasem ulegnie samozaślepieniu i samodestrukcji.

 • marchewa

  O tóż to leśny ludku. Nasi zwiazkowoleśni decydenci dawno zatracili zdrowy rozsądek oceniajac inych tylko przez pryzmat PO i PiS. Pomimo, że niby działają w jednym związku wygadują o sobie bzdury partyjnym notablom. Czy aby to nie wynika z chęci udowodnienia swojej przydatnośći dla władzy pomimo odejścia Grzegorza S.? Może faktycznie jak piszą na forum kspl dojdzie do ich oficjalnego przejścia z NSZZ S do PO?

 • antypig

  Leśnyludku nic nie wiesz o moim stanowisku i moich dochodach, mogę jedynie powiedzieć, że pracowałem na różnych „stołkach” i może dlatego mam szerszy pogląd. W twojej retoryce wzniesienie się ponad podziały oznacza akceptację tego co jest. Nie należę do żadnej partii i nie mam nawet zamiaru, ale nie zaakceptuje tego co wyprawia Pigan, Bzikot i Adamczak jako normalnego stanu rzeczy. Nie dlatego że należą, czy nie należą do jakiejś partii, ale dlatego co robią, w jaki sposób doszli do władzy i jak traktują porządnych ludzi.

 • lesnyludek

  skoro pracowałeś na różnych stanowiskach to dleczego uważasz że 2000 premii to są jak ty to nazwałeś parę złotych bo dla mnie to jest kupe pieniędzy!!!! i gdzie tu ten szeroki pogląd????? a wzniesienie sie ponad podziały to takie że jak idziesz do szefa czy podwładnego to widzisz w nim na samym końcu swojego myślenia mimo różnych niesnasków człowieka a nie PISowca czy POwca czy jeszcze innego delikwenta. A reguły przyjmowania są jakie są, nie od wczoraj powołanie istnieje zatrudniając sie wiedziałeś jakie są reguły że polityką wszystko pachnie zamiast lasem.. tak było i tak będzie jeszcze wiele lat już pisano otym wcześniej dużo i namiętnie…. a jak nie chcesz pracować za te pare złotych jak ty to nazywasz to przeciesz zawsze możesz zmienić pracę. Nikt na siłę w lasach nie trzyma zwłaszcza że masz tak szerokie kwalifikacje….

 • marchewa

  Coś o podziałach na PO i PiS: jest conajmniej jeden taki w sekretariacie co rozmowę z nowymi związkowcami zaczsyna od pytania o polityczne preferencje wyraźnie obnosząc się ze swoimi koneksjami w sferach rządzących. W(y)padki pokazują, że pomimo nich ma chłop slepy posłuch. Z takimi można się tylko narazić na blamaż.

 • antypig

  Leśnyludku na razie to wypłacili premie 550zł po całym roku braku premii kwartalnych. Nawet te 550zł to znacząca dla mnie suma, zwłaszcza teraz gdy zajmuje stanowisko dużo poniżej swoich kwalifikacji. Chętnie zmieniłbym pracę, ale na rynku nie ma ofert dla byłych leśników. Uważam mimo wszystko, że największym kapitałem w lasach jest człowiek. To co się dzieje to nie działania polityczne, tylko sitwa i kolesiostwo przedkładające własne interesy i osobiste ambicje (urazy) ponad interes firmy. Zmiany polityczne dotyczą zmiany ludzi określających się politycznie i mających interes swojej partii ponad dobro zakładu. Neutralnych fachowców nie powinno to dotyczyć, bo tworzą oni zdrowy trzon (ktoś musi pracować). Na efekty takich działań nie będziemy musieli długo czekać, dadzą o sobie znać szybciej niż się wydaje.