wrzesień 2009
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Czy Prawy Las nie szanuje prawa?

Na stronie internetowej Sekretariatu ZNOŚiL NSZZ „Solidarność” pan Stanisław Jeziorański, administrator strony i totumfacki Andrzeja Bdzikota oskarża nas, że publikując oświadczenie Ryszarda Grusia rozpowszechniamy oszczerstwa pod adresem przewodniczącego.
http://www.sos-solidarnosc.org./index.php?artname=storiesartmid=content&id=13
Niestety, mimo apelu z naszej strony o ujawnienie, które zapisy w Oświadczeniu są   nieprawdziwe, ani pan Jeziorański, ani Jego nepot Andrzej Bdzikot nie wskazali „kłamliwych” stwierdzeń.
Znamy prawo i szanujemy je. Uważamy, że władza, choćby związkowa, musi liczyć się z tym, że jej działania podlegają ocenie. Szczególnej ocenie podlegają działacze „Solidarności”, którzy z szacunku dla zasług tego Związku dla odzyskania przez Polskę niepodległości, powinni być jak żona cesarza, poza wszelkimi podejrzeniami.  I nie mają prawa kryć się za pozorami nieprawomocności wyroku. Wyrok zapadł i każdy przyzwoity działacz „Solidarności” powinien w tej samej chwili zrezygnować ze wszelkich funkcji w Związku.
W wydawałoby się minionym okresie była taka przewodnia siła narodu, która nie uważała za stosowne dyskutować z rządzonymi głoszonych przez siebie prawd, ani się przed nimi tłumaczyć. Bardzo trafnie tę postawę ukazał,
w wyświetlanym w sobotę filmie „Katyń” Andrzej Wajda, który ustami dyrektorki krakowskiej szkoły – „sprawa Katynia jest wyznacznikiem lojalności wobec nowej władzy” – przypomniał prawdę o tamtych czasach. Mamy wrażenie, że i w tym przypadku ze „sprawy Bdzikota” próbuje się  uczynić wyznacznik lojalności wobec władzy”.

19 komentarzy Czy Prawy Las nie szanuje prawa?

 • obserwator

  Moja rada jest taka : Nie wrzucajcie granatu w gówno bo może was obryzgać!

 • JAN

  Róbmy swoje i piszmy prawdę !!
  TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA !!
  Cyprian Kamil Norwid
  .. oraz „nie ten ptak własne niazdo kala co kala lecz ten kto mówić o tym
  nie POzwala…!!
  Inżynier obserwator ILP

 • JereMiarz

  Tylko patrzeć, kiedy eks- przewodniczący sekretariatu użyje swoich wpływów np. przyjaciela generała SB bądź inne czynniki POlityczne aby zamknąć wam usta i portal za rzekome kłamstewka.

 • Piotr

  Prawda w oczy kole. Lub walnij w stół a nożyce…..

 • Stanisław

  ta strona sięgneła dna..porównanie tragedii narodowej wymordowania setek oficerów w Katyniu nawet w jakimś kontekście jest niewyobrażalne dla mnie. Proponuje anonimowym, redaktorzynom którzy są zwykłymi tchórzami bojącymi się podpisać pod swoimi wypowiedziami o zgłoszenie się do psychiatry. Już tylko on jest Wam w stanie pomóc.

 • Widzimy Stanisławie, że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Niczego nie porównujemy do Katynia. Zacytowaliśmy fragment tamtego filmu, bo on oddaje prawdę o czasach komuny.Wtedy każde przeciwstawianie się władzy, szczególnie w obronie podstawowych prawd każdej jednostki, traktowane było jako zdrada stanu. Ale widzimy, Ty zamiast myśleć wolisz pluć. Skoro tak Ci lepiej, to Bóg z Tobą.

 • marchewa

  A porównywanie związkowców do esesmanów Stanisławie było w porządku?

 • lesnyludek

  mówiąc o komunie a czystakach stalinowskich to też 2 zgoła odmienne płaszczyzny trzeba pamiętać że u nas komunizm miał nieco inne odbicie niżli w Związku Sowieckim i samo to że niemacie odwagi imiennie występować przeciw komukolwiek oskarżacie z góry kogo popadnie byle opluwać śmiecie nazywać portal Prawym lasem jak z prawem on ma niewiele wspólnego jesteście coraz bardziej w tyle zamiast coraz bardziej w przedzie a na koniec używacie porównań mordu ludobójstwa wyznacznika lojalności wobec władzy do sprawy jakiegoś bdzikota. Ludzie skąt wyście się wzieli i z jakiego domu chleb jedli. Weźcie sie lepiej do roboty dla wspólnego dobra lasów. Na wzajemnym opluwaniu do niczego nie dojdziecie JAK powiedział Mahatma Gandhi zasada oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym. i jeszcze jeden Ryszard Kapuściński; człowiek może sam dla siebie stać sie takim kłopotem, że już nie wystarcza mu czasu na zajmowanie sie czymś więcej.

 • marchewa

  Jako płacący składki na ZZ pytam czy sąd orzekł winę p.Bdzikota? jeśli nie, to dlaczego nie może być przewodniczącym p. leśnyludku? O co Tobie chodzi z tym wytaczaniem procesów? Czy to aby nie pieniactwo?

 • ewa

  MARCHEWA WIESZ CZYM SIĘ RÓŻNI WYROK PRAWOMOCNY OD NIEPRAWOMOCNEGO WYJAŚNIAM NP. TYM CZYM PRAWY LAS OD PRAWOŚCI – DWA ŚWIATY

 • Ktoś

  Leśny ludku, wróć się do szkoły podstawowej najlepiej, bo robisz kardynalne błędy ortograficzne. I – halo- istnieje coś takiego, jak interpunkcja.
  I sam się weź do roboty, bo piszesz komentarze w godzinach pracy. I nie zarzucaj innym, co sam robisz.

 • Władek

  skoro przewodniczący jest tak kontrowersyjna postacią, to dla dobra związku mógłby pozwolic wyjasnic sytuację … . Tyle niesmaku … .

 • marchewa

  Właściwe dlaczego takim murem został otoczony? W dodatku sądów już pewnie ma dość. Dajcie już przewodniczącemu spokojnie odejść. Jemu też się należy choć odrobina spokoju.

 • lesnyludek

  Panie ktoś
  1. lesnyludku nie jak napisałeś i nie interpretuj na własny sposób apeluję poraz 3 – i ty mnie uczysz ortografii , a nawet choćbym i błędy popełniał czy to znaczy że niemogę pisać i trzeba moje wypowiedzi kasować?
  2.Nie pisze w godzinach pracy bo lasach nie pracuję jak już wcześniej wspominałem choć sentyment pozostał
  3. Dlaczego moje wypowiedzi są likwidowane i wy o cenzurze śmicie sie wypowiadać.
  4.A jak cie to interesuję to ja pracuję kiedy ty śpisz!!!!!!!więc zanim ocenę wyznaczysz to się zastanów 2 razy a najlepiej 5 bo widać 2 za mało dla ciebie? i jeśli ktoś tu może coś dla dobra lasów zrobić to właśnie ty i od siebie zacznij?

 • lesnyludek

  choćbym oddzielnie niemogę oddielnie a piszę to razem żeby się zniżyć do waszego poziomu bo jakby to wyglądało tak poprawinie na takim zakłamanym i brukowym portalu?

 • Ktoś

  Leśny ludzie! Polemika z tobą to jak droga przez mękę. Podejrzewam, że z wściekłości raczej nie czytasz uważnie tego, co inni do ciebie lub o tobie piszą. Skoro nie pracujesz w lasach, to dlaczego tak się tu wściekasz, walisz w klawiaturę, bo twoje zdania nie mają często składu ni ładu. I dlaczego twierdzisz, że ja śpię, gdy pracujesz? Skąd możesz wiedzieć, gdzie pracuję, a może jest odwrotnie, ty spisz a ja pracuję. Wytykając ci błędy w pisowni, nie twierdzę, że nie wolno ci pisać. Tylko stwierdzam fakty. Widać jesteś bardzo zakompleksiony. Strasznie się zaperzasz, te twoje wykrzykniki, pożal się Boże, obrażasz, wyklinasz, ale rób tak dalej – to tylko świadectwo o tobie. Nieszczególne.

 • lesnyludek

  lesnyludek po raz 4.- kto tu sie wścieka skoro męke ci to sprawia? a to czego klikam to już moja sprawa może od dobra lasow zleży dobro firmy w której ja pracuję ale to chyba ogólnopolski portal więc każdemu wolno pisać i nie wale w klawiature może ty z tej wściekłóści ja ją akurat muskam z nawiększą rozkoszą!!!!!!! i pytam po raz 2 dlaczego moje posty są likwidowane tylko wasza prawda jest słuszna i zdania mądre bo jednokierunkowe?

 • Ktoś

  Bla, bla, bla….

 • prawy las

  Leśny ludku!
  Wiemy, że chcesz na tym portalu uchodzić za męczennika świętej sprawy. Ale nic z tego. Tylko jeden Twój post został zlikwidowany, bo jego treścią było ubliżanie kontrlokutorom, a nie polemika. Wyzywanie ludzi od niedorozwiniętych jest w powszechnym mniemaniu obraźliwe. Jeśli będziesz polemizował, a nie obrażał, Twoje wpisy będą mogli przeczytać inni. Podobnie, zresztą, musięliśmy usunąć post komentatorki o nicku Pokorna gdyż sugerowała choroby psychiczne u innych komentatorów. Być może to był również Twój wpis – Leśny ludku.?!