czerwiec 2009
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwa

Leśniku nie choruj, …bo Cię zwolnią

Nasi leśni władcy najwyraźniej postanowili pójść na wojnę ze … sprzątaczkami i kierowcami.
W RDLP  Radom pan dyrektor Wasiak najwyraźniej nudzi się, bo dla rozrywki postanowił podręczyć sprzątaczki.
W piątek rozpoczęła się rozprawa w Sądzie Pracy przeciwko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Sprawę wytoczyła jedna z pań sprzątających niemały budynek RDLP. Wasiak zwolnił ją, bo miała czelność zachorować i leżeć w szpitalu, a potem przebywać na zwolnieniu lekarskim. Po powrocie wręczono jej wypowiedzenie.
Wygląda na to, że w Radomiu kryzys na rynku drzewnym, a co za tym idzie zmniejszone przychody,  rozwiązuje się kosztem najsłabszych. Warto przypomnieć, że wcześniej propozycję nie do odrzucenia,  przejścia do pracy
w nadleśnictwie, otrzymał kierowca – przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy RDLP
w Radomiu .
To i tak postęp w porównaniu do 2001 i 2002 roku, kiedy dyrektorem był też Wasiak. Wtedy pracę,  stracili, bez możliwości pracy w Lasach Państwowych, ówczesny zastępca dyrektora  – v-ce przewodniczący Sekretariatu Ochrony Środowiska NSZZ Solidarność, kierowca – członek  Solidarności, dyrektor i jego zastępca w Ośrodku LP w Jedlni Letnisko – również członkowie Solidarności. Zakres i zajadłość w likwidacji Solidarności w radomskiej dyrekcji zmusił Zarząd Regionu NSZZ Solidarność Ziemia Radomska do skierowania doniesienia do prokuratury, w sprawie prześladowania pracowników ze względu na przynależność związkową. Wprawdzie prokuratura sprawę umorzyła, ale ci członkowie Solidarności, którzy przebywali jeszcze na wypowiedzeniu,  dostali propozycje pracy w dyrekcji lub w nadleśnictwie.
Nie  musimy chyba, po tym wyjaśnieniu, informować naszych Czytelników, że sprzątaczka, którą zwolniono, należała do NSZZ Solidarność. Pozostałe, nie należące do tego Związku, mimo przebywania w różnym okresie czasu na zwolnieniach lekarskich, wypowiedzenia nie otrzymały.
Co ciekawe, pan dyrektor też przebywał na zwolnieniu lekarskim, a nikt nie wręczył mu odwołania ze stanowiska. Widocznie w Radomiu tylko pan Wasiak może chorować.
A propos zwolnień – Lasy Państwowe, dzięki niekompetencji zarządzających znów poniosą dodatkowe koszty. Kraczek przegrał proces z byłym nadleśniczym z Parczewa. Lasy muszą zapłacić odszkodowanie.  Kraczek śmieje się w kułak, bo on nie zapłaci z własnej kieszeni. Pamiętajmy, że w kolejce czekają na rozstrzygnięcie inne odwołania nadleśniczych – samorządowców. Czas, by takimi przykładami niegospodarności zajęło się wreszcie CBA. Czas, by prokuratura postawiła zarzuty Gawłowskiemu, Kraczkowi i innym leśnym baronom, którzy świadomie i z premedytacją narażają Skarb Państwa na straty.

10 komentarzy Leśniku nie choruj, …bo Cię zwolnią

 • fgh

  CIEKAWE KIEDY ZA PIS LEŚNY WEŹMIE SIĘ CBA ????

 • marchewa

  Wciąż ci sami rozrabiają. Zmienia się tylko szyld (czyt. partia). Czas z tym zrobić porządek!

 • Alek

  Co masz na myśli mówiąc „PiS Leśny”. Dzisiaj jest „PO leśna”. Posłuchaj co mówi teren. Jak ktoś nie umie zamiatać to niech ściera kurze. Nowe myślenie w lasach to jest utopia. Trzeba następnych pokoleń, aby nie chęć wendety, ale merytoryczność była priorytetem. Dzisiaj jest to niemożliwe.

 • Diwić się nie należy,Pan Wasiak należy do ekipy wyspecjalizowanej w niszczeniu Solidarności w Lasach. Podziękowania za to dla Dyrektora Pigana, który ze stołka w Solidarności wyfrunął na Generała po to tylko aby wyniszczyć zasłużonych członków tego ruchu.

 • Gienio

  Przyganiał kocioł garnkowi – Jak szalał tam (bo nie da się tego inaczej nazwać) kiedyś pewien Zastępca Dyrektora, S., wtedy jakoś to nie przeszkadzało „Prawemu Lasowi”.

  Teraz nagle jakieś problemy i niedobrze ?

  Kali ukraść krowę dobrze, Kalemu ukraść to złodziejstwo ?

  Wciąż belki we własnym oku nie widać ??

 • gajowy

  Wrocław, Radom, ciekawe kto następny. Odznaczani i wyróżniani ci POprawni. Należałoby oczyścić szeregi „Solidarności” z POprawnych i wybierać do władz, począwszy od organizacji zakładowych, a skończywszy na resortowych, ludzi którzy będą się zajmowali tymi, którzy potrzebują ochrony, a nie będą traktowali związek jako trampolinę. Jednocześnie wielu z nich przerastają stanowiska, które otrzymują za swoją POprawność. Dla takich ludzi najważniejsze jest później pokazać kto tu rządzi i nie merytoryka się liczy, tylko władza i możliwość odegrania się. Najwyższy czas z tym skończyć.

 • Malina

  A jednak dalsze redukcje zatrudnienia, choć największe osiągi w LP miał tow. Dyr. D… Metody podobne, choć „korzenie” niby różne- czy naprawdę?
  Niezrozumiałe jest dręczenie ludzi przez tych, którzy wywodzą się ze środowiska gdzie byli prześladowani. Oczywiście nie dotyczy to komunistów.

 • marchewa

  Może przebrzydłe liberały tak mają 😀

 • castor

  ciekawe ile lud jeszcze wytrzyma bo powstanie wisi w powietrzu.

 • Sąd przywrócił do pracy zwolnioną pracownicę. Wstyd, Panie Wasiak.