kwiecień 2008
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Dyrektor RDLP w Pile skazany za jazdę po pijanemu – „Tygodnik Notecki”

Kara grzywny oraz pozbawienie prawa jazdy na okres jednego roku za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wyrok, jaki usłyszał Janusz S., dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Jeżeli Sąd Okręgowy w Poznaniu zmieni wyrok na surowszy i ten się uprawomocni – szef RDLP może stracić pracę w Lasach Państwowych. Sam zainteresowany złożył odwołanie od decyzji sądu. Nie zgadza się z wyrokiem, czy gra na zwłokę?

 

Do ujawnienia staniu nietrzeźwości dyrektora doszło przypadkiem. – Funkcjonariusze policji ze Złotowa, w ramach prowadzonej akcji zatrzymali samochód osobowy marki Skoda Octawia. Było około godziny 15. Okazało się, że kierowca tego pojazdu był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 0,67 promila alkoholu – mówi Agnieszka Fidler, rzecznik prasowy KPP w Złotowie.
Warto dodać, że Janusz S. zatrzymany został podczas podróży samochodem służbowym, a więc logiczne wydaje się rozumowanie, że był pod wpływem alkoholu w czasie pracy.
– Zgodnie z procedurą materiały w tej sprawie skierowaliśmy do prokuratury. Te po przeprowadzeniu stosownych czynności trafiły do sądu – informuje Agnieszka Fidler z policji w Złotowie.
Wyrok który zapadł to kara grzywny i odebranie prawa jazdy na okres jednego roku. Oskarżony wystąpił z wnioskiem
o jego uzasadnienie i odwołał się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Gdyby sędziowie tam pracujący skazali Janusza S. dyrektora RDLP na wyższą karę – w tym uznali go winnym – osoba taka za przestępstwo umyślne może stracić pracę.

Od Redakcji „Prawy Las”: A nie lepiej było, Panie Dyrektorze, podać się 2 lata temu do dymisji. Okazji do wypicia by nie było, prawo jazdy by się ostało i stanowisko nadleśniczego, a teraz ???!!!

Comments are closed.