marzec 2008
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Leśna konferencja w Malinówce

Na stronie senatora Wojciecha Skurkiewicza wyczytaliśmy:

„27 i 28 marca w Malinówce k/Ełku odbywała się konferencja „Leśnictwo w okresie obowiązywania ustawy z 28 września 1991 roku o lasach” zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska i Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Podczas dwudniowego spotkania dyskutowano również nad propozycjami nowelizacji ustawy o lasach.

W konferencji uczestniczył senator Wojciech Skurkiewicz – członek Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W swoim wystąpieniu senator Skurkiewicz apelował o powstrzymanie działań zmierzających do nowelizacji ustawy o lasach, gdyż może to rodzić poważne zagrożenia dla funkcjonowania PGL Lasy Państwowe oraz obecnej formy organizacyjno-prawnej PGL LP.”

Jak dowiedziała się Redakcja „Prawego Lasu” propozycje omawiane w Malinówce zagrażają statusowi organizacyjno – prawnemu PGL Lasy Państwowe. Pomysłodawcy starają się ograniczyć kompetencje Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych na rzecz Biura Urządzania Lasu i powołanie ciała pełniącego funkcję podobną do rady nadzorczej w spółkach. W ramach „odpolityczniania” Lasów tworzy się stanowisko Generalnego Leśnika Kraju na stanowisku politycznym. Czekamy, kiedy jakiś „genialny” manager uzna, że leśnicy nie znają się na sprzedaży drewna i wystarczy, aby zajmowali się hodowlą i ochroną lasu. Oczywiście za pieniądze z budżetu państwa. Potem ktoś stwierdzi, że Lasy Państwowe są w tej wersji niedochodowe, obciążają budżet i trzeba je zreformować tworząc z nich spółkę. Udziały w takiej spółce załatwią żydowskie i inne roszczenia. Prawda jakie to piękne i pożyteczne. Przypominamy, że pomysłodawcą Lasów Państwowych jako spółki był dr inż. Janusz Dawidziuk – od jutra podobno dyrektor BUL-u w Warszawie.

Comments are closed.