luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwa

Jan Olszewski nie żyje

https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

14 komentarzy Jan Olszewski nie żyje

 • Wieczny odpoczynek racz dac Panie Wielkiemu Patriocie!
  „IDZ WYPROSTOWANY WSROD TYCH CO NA KOLANACH…”/Z.Herbert/

 • takipionek

  Pomału przechodzą w historię ludzie prawi, odważni ( chodź by Anna Walentynowicz czy Zb. Romaszewski ) których tzw. dyżurne autorytety (rodem z UB ) zręcznie wykiwały obrzydzając IM ( skutecznie) działalność w WIELKIEJ POLITYCE. Spowodowało to ,że ICH potencjał ( w końcówce życia) ograniczał się głównie do sfery społecznej. Swym patriotyzmem, uczciwością , skromnością, ( nie miał 36 kont, 7 mieszkań czy udziału w szemranych geszeftach) ) zasłużył sobie na by Historia Polski włączyła GO do panteonu WIELKICH POLAKÓW działających w XX wieku.
  takipionek

 • takipionek

  Podobieństwa czyli jak się rządzi PRAWICY- twarde dane
  Okres Rządu Jana Olszewskiego i wytwarzana wokół niego atmosfera przypomina czas rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Wprawdzie poplecznicy, doradcy prezydenta LW nie mogli jeszcze donosić do UE na zamach praw obywatelskich w związku z próbą deubekizacji (bo Polski jeszcze w UE nie było) ale ogólnie ujmując rządy prawicowe zawsze były wściekle atakowane i zawsze miały olbrzymią ilość przysłowiowych kłód rzucanych im pod nogi. Popatrzmy więc na te „kłody” poprzez pryzmat danych GSUu. W roku 2010 zanotowano 79 strajków w których wzięło udział łącznie 13,9 tys pracowników, w r. 2015 odnotowano 14 strajków pracowniczych w których udział wzięło 19,1 tys osób . W r.2016 odnotowano tylko 5 takich działań w których wzięło udział zaledwie 700 osób. Natomiast w r. 2017 liczba strajków pracowniczych WYNIOSŁA aż …1556- a ilość osób które brały w nich udział określono na 29,7 tys. Gdyby jednak podzielić ilość strajkujących przez ilość strajków to okazuje się, że liczba osób popierających te działania nie jest zbyt oszałamiająca a wręcz przeciwnie – w porównaniu z licznymi protestami kodomitów w obronie demokracji, sądów, trybunału konstytucyjnego wypada blado. Danych za r.2018 jeszcze nie ma ale wiadomo, że w latach 2017/2018 były wielotysięczne protesty wszelkiej maści służb mundurowych, pracowników służby zdrowia, pracowników LOT,protesty kobiet domagających się aborcji ,protesty Rodziców Osób Niepełnosprawnych, protesty nauczycieli, oraz różne Manify, tęczowe marsze, przemarsze ONRu, demonstracje obrońców zwierząt itp. Uff ! dużo tego. Niestety (dla PO-KOWCÓW i innych TOTALSÓW) w czasie tych strajków , protestów,demonstracji nie padł żaden Janek Wiśniewski i nikt nie poniósł go na drzwiach… naprzeciw glinom.. naprzeciw tankom. A właśnie takiego Janka młodziutkiego, niewinnego, nieubabranego w żadne geszefty TOTALNYM PO-Kowcom brakuje. Niestety kaczystowcy siepacze ubrani w policyjne mundury nie dorównują towarzyszom z okresu działań pał..kownika Mazguły.
  takipionek

 • Kotwicz

  Premier Mecenas Jan Olszewski to Mąż Stanu.
  To Wielki Patriota dla którego słowa Bóg, Honor i Ojczyzna, były drogowskazem życiowym i który nosił w sercu Polskę i Polaków.
  Niestety przedwcześnie został wezwany do Domu Ojca na Wieczną Wartę.
  Niech Mu Polska Ziemia będzie lekką.

 • Lasowy

  Czy był i jest jakikolwiek minister OŚ (łącznie z wiceministrami) albo też dyrektor generalny LP który choć w części przypominał w swoim działaniu Premiera J. Olszewskiego po 1989???

 • Stary Gajus

  Życie poświęcone Ojczyźnie i Rodakom było Twoim celem i obowiązkiem.
  Służba dla Polski tak nikczemnie zakończona przez wrogów politycznych
  i sługusów obcych mocarstw nie poszła na marne . Twój progrram jest i będzie
  zrealizowany ! Nasza Ojczyzna będzie wspólną własnością wszystkich Polaków.

  Amen

 • Stary Gajus

  W roku 1995 razem z panem Stanisławem Duczymińskim zakładaliśmy w Olsztynie – Ogniwa i struktury Ruchu Odbudowy Polski , Na zebranie założycielskie , które – uwaga odbyło się w sali konferencyjnej gmachu KW PZPR przyjechał Św. Pamięci mecenas Jan Olszewski oraz Antoni Macierewicz ! To jak na Olsztyn było wielkie wydarzenie polityczne i historyczne ! Na sali roiło się od agentów SB ! Pamiętam wspaniałe wystąpienie patriotyczne Pana mec. Jana Olszewskiego , które przełamało w nas uczucie lęku i obaw przed sankcjami w miejscach pracy. W mojej Dyrekcji LP w kierownictwie było 5 czynnych agentów SB i WSI ! Dowiedziałem się o tym później w Stanie Wojennym .
  W kampanii prezydenckiej 1995 r. Stanisław został przewodniczącym Woj. Komitetu Wyborczego Jana Olszewskiego w Olsztynie, skupił wokół siebie chętnych i popierających Jana Olszewskiego, którzy rozklejali plakaty, zbierali podpisy popierające kandydaturę i prowadzili działalność promocyjno-agitacyjną. W styczniu 1996 r. otrzymał od Jana Olszewskiego nominację na Wojewódzkiego Pełnomocnika ROP w Olsztynie i przystąpił do działań organizacyjnych. Do czerwca 1996 r. olsztyński ROP osiągnął regulaminowe parametry tj. min. 5 ogniw i 150 członków, co umożliwiło Zarządowi Głównemu ustanowienie w Olsztynie Okręgu ROP.
  W lipcu 1996 r. odbyły się w Olsztynie wybory do władz Okręgowego Zarządu ROP, w toku których, pomimo nalegań, nie wyraził zgody na kandydowanie na stanowisko przewodniczącego Zarządu Okręgowego ROP w Olsztynie, ustępując miejsca młodszym i lepszym. Po doprowadzeniu do wyborów okręgowych i ich odbyciu, mandat Wojewódzkiego Pełnomocnika ROP w Olsztynie wygasł, jednak Stanisław pełnił także inne funkcje: v-przewodniczącego Zarządu Okręgowego ROP w Olsztynie, przewodniczącego Miejskiego Ogniwa ROP w Olsztynie oraz członka kolegium redakcyjnego Biuletynu Informacyjnego wydawanego przez Zarząd Okręgowy ROP w Olsztynie. Po upadku rządu Jana Olszewskiego działalność ROP-u została zawieszona…:-(
  Chcę tą drogą przekazać słowa najwyższego szacunku i uznania wspaniałym patriotom Świętej Pamięci mecenasowi Janowi Olszewskiemu i Stanisławowi Duczymińskiemu z Olsztyna .
  Cześć Ich Pamięci .

 • rudzik

  Wielkie podziękowanie ZACNEMU PANU JANOWI OLSZEWSKIEMU za JEGO miłość do Polski i szacunek oraz życzliwość okazaną Polakom.

  Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do wysoce godnego przekazania patriotycznej lekcji polskiej historii, którą odrabialiśmy w ostatnich dniach.

 • paranormalny

  Ej tam „białowieszczańskie sledziki” !!!. Opowiedzcie nam co słychać w WASZYCH LASACH. Jak się miewa teraz – uratowany od zagłady kornik , czy systematycznie powiększa on swe chronione królestwo. Jak donoszą ( ustnie) różne „wewióry” to na zakornikowanych terenach bezgałęźne kikuty świerków tworzą krajobraz w którym Spielberg chce kręcić film grozy. Chyba o ludziach którzy przeżyli uderzenie kamienia tunguskiego. A może to nieprawda i te wredne „wewióry” mnie podpuściły. Więc napiszcie coś
  paranormalny

 • Lasowy

  kornik był jest i będzie ale postkomuna i lizopupy w lasach niekoniecznie muszą dalej bytować, pewne oznaki poprawy już są o ile radykalnie i konsekwentnie skończy się z ukrywającymi w związkach i kumoterstwie łowieckim pseudoprawymi i zwyczajnymi stołkowiczami, którzy instrumentalnie traktują kościół a dotąd kręcili się dla ochrony, świecznika i kasy wokół lokalnych proboszczów bądż pewnej rozgłośni.

 • Lasak

  a co się dzieje z członkiem komunistycznej gminnej rady narodowej na Mazowszu intensywnie wspomagający niedouczonych karierowiczów bez kwalifikacji???

 • takipionek

  Rozdawnictwo, bolszewia, korupcje
  Gdy teraz dziecko KAŻDEGO rolnika,robotnika, urzędnika POmniejszej lub POwiększej rangi ma dostać 500 zł to jest to rozdawnictwo i korupcja polityczna. Korupcją i rozdawnictwem jest też jednorazowa „13 tka” w wys.1100 zł dla każdego emeryta i rencisty. Nie były natomiast rozdawnictwem i korupcją pieniądze wydawane przez „derekcję” Zakładów Chemicznych w Policach ( oczywiście radosne czasy PO PSL) np. na kupno zegarków ( 50 tys. zł sztuka) dla Wielkich Wybranych. Nie był też rozdawnictwem 1 mln zł wydany z firmowej karty kredytowej przez prezesa tychże zakładów na ZAKUP ARTYKUŁÓW RÓŻNYCH oraz .. imprezki w klubie GO-GO dla spec pracowników. Oczywiście dla panów posłów Neumanna, Grabca, Budki rozdawnictwem takim nie były też zakupy dokonywane przez pracowników Zeglugi Morskiej którzy płacąc służbowymi kartami ( czasy rządów obecnego króla Europy) nabywali w Nowym Yorku ekskluzywną damską bieliznę, biżuterię ( tylko za 100 tys .dol) cygara ( 40 tys dol )
  W ramach programu INNOWACYJNA GOSPODARKA wydano (rozdano ) w tych radosnych czasach ok.700 tys. zł na portale dla zwierząt ,horoskopy dla zwierząt (467 tys.) . Strona z tym horoskopami zniknęła po kilku miesiącach wraz z pieniędzmi. Prawie 500 tys zł wydano na portal ( też zniknął) dla turystów- gejów. W ramach podobnie innowacyjnego programu wydano 800 tys. zł na portal randkowy prowadzony przez byłego doradcę pani „‘ale jaja..ale jaja” .Patrzmy więc z ironią na histerię krytykantów

  takipionek

 • Stary Gajus

  Takiemu nianie – pionkowi pod rozwagę ! Tu nie miejsce na ” wypróżnianie ” !

  Dla Jana Olszewskiego.
  Polsko Ojczyzno gdzie twarz skryta Boga,
  Domie złoty gdzie ze spiżu bije dzwon,
  czy kiedyś w tym kraju zapanuje zgoda,
  gdy chciwe ręce chcą zawładnąć tron,
  Jeszcze silne czarne chmury spłyną
  i krew spłynie razem z deszczem,
  na Ojczyznę zapomnianą,
  gdzie układów piekieł bestie.
  Demokracja w swym zamyśle
  miała służyć, miała łączyć,
  by mieć dłonie zawsze czyste
  z układami czas nam skończyć.
  Wieczność w swej naturze chowa
  starych praw przemiany treści,
  daj mi Panie zanim skonam,
  podnieść z łoża się boleści.
  Daj Mi Boże dziś zobaczyć
  jaką Polskę czeka przyszłość,
  daj mi mądrość bym wybaczył,
  i Ojczyzny wskrzesił wielkość.
  prowadź mnie przez pola złote,
  gdzie się zboże w słońcu mieni,
  przez krew ludzką zmieszaną z potem,
  daj się dziś pokłonić ziemi.
  Przez krzyż święty zbawiciela
  gdzie Syn Boży życie oddał,
  przemów do ludzi sumienia,
  by znów Polska była wolna.
  prowadź Boże mnie do zwycięstw,
  nie tych co są małostkowe,
  nim przeminie moje życie,
  nim swe ciało złożę w grobie.
  Daj mi skrzydła bym mógł wzlecieć
  Ponad niebo to Ojczyste,
  bo Ty Boże mnie powiedziesz,
  bym zachował serce czyste.
  Nim mój czas Panie przeminie,
  nim do siebie mnie powołasz,
  daj mi z kolan powstać siłę,
  niech się Twoja stanie wola…AS