lipiec 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Polskie Domy Drewniane bez Lasów Państwowych

Rząd pod naciskiem społecznym zrezygnował ze zmuszania Lasów Państwowych do współtworzenia spółki Polskie Domy Drewniane. Leśnicy alarmowali, że stanowiłoby to poważne zagrożenie dla państwowego przedsiębiorstwa leśnego, a przede wszystkim byłoby to złamanie obietnicy wyborczej PiS.

Według pierwotnego planu, Lasy Państwowe – wspólnie z Narodowym Funduszem  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska – miały stworzyć spółkę Polskie Domy Drewniane. Nikt jednak nie zapytał o zdanie leśników.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/lasy-panstwowe-nie-wejda-do-spolki-polskie-domy-drewniane/

22 komentarze Polskie Domy Drewniane bez Lasów Państwowych

 • No to przecież był pomysł tego poprzedniego uzdrowiciela lasów, który odszedł na szczęście w niepamięć. A poprzedni minister pozwalał mu na to. Jego pomysły rozwaliłyby lasy zupełnie.

 • Stary Gajus

  Budowa domów z drewna jest dobra a LP są chyba zainteresowane sprzedażą drewna dla wszystkich firm produkujących domy i elementy do ich konstrukcji ???

 • Lasowy

  a może chodzi o stołeczki w nowej spółeczce dla układowców (nie mylić z ludźmi prawicy)???

 • takipionek

  CZY TO PRAWDA , ŻE W LATACH 2021-2030 NASZA UNIA KOCHANA MOŻE OGRANICZYĆ LASOM PAŃSTWOWYM POZYSKANIE DREWNA
  15 czerwca 2018 portal „Niezależna” ( powołując się na portal „ŚWIAT/WIADOMOŚCI” który z kolei powołał się na „PULS BIZNESU”) podał, iż ilość drewna jaka ma być pozyskana w LP w latach 2021-2030 może zostać ograniczona do 29 mln m3 rocznie. Podstawą wyznaczonego limitu ma być ustalony już tzw. okres referencyjny tj. dekada lat 2000-2009 w których to LP pozyskiwały średnio rocznie ok.29 mln m3 drewna. Należy przypomnieć wszystkim zapracowanym leśnikom iż w r. 2017 LP. r. pozyskały i sprzedały 40,5 mln m3 drewna , czyli prawie o 2 mln m3 więcej niż w r. 2016. Plany na r. 2018 zakładają pozyskanie 43 mln m3. W/w ilości gwarantowały ekspansję naszych mebli na rynki Europy Zachodniej. Bogdan Czemko dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oświadczył jednak, że są zapewnienia , iż limit ten nie będzie niższy niż 40 mln m3. Jaką formę prawną mają ZAPEWNIENIA otrzymane przez Izbę Przemysłu Drzewnego tego ” Puls Biznesu” nie dopytał.
  takipionek

 • mikii

  Tak to prawda. ograniczy pozyskanie by ujarzmic trwonienie mająttku i zostawić co nieco potomnym: )

 • Jachim

  Bzdety !

 • takipionek

  Mikii” – twierdzenie że „ ograniczenie pozyskania ujarzmi trwonienie majątku .. itd.” kwalifikuje cię do tych co ochoczo przypinali się do harwesterów w Puszczy Białowieskiej a kilka miesięcy później udawali że nie widzą budowy „ przedziwnego” zamku w Puszczy Noteckiej oraz śmierdzących wylewów „żeglujących” z Motławy do Zatoki Gdańskiej. „Mikii” warto wiedzieć ,że zasobność wszystkich Lasów ( bez względu na formę własności ) które porastają „ naszą polską ziemię” wynosi 2 mld. 491 mln. 488 tys. m3 drewna z czego 1 mld.964 mln.799 tys. m3 – przypada na Lasy Państwowe.  W latach 1993-2013 pozyskiwano średnio zaledwie 55 proc. całkowitego przyrostu, podczas gdy np. w Szwajcarii wskaźnik ten wynosi 90 proc., w Szwecji – 70 proc., a w Austrii – 60 . Gdyby nawet pozyskiwano rocznie 50 mln m3 drewna to i tak nie dojdzie żadnego „trwonienia majątku” co obwieszczają twoi warjakopodobni szykujący się już za pewnie do zbiorowych protestów przeciw przekopaniu mierzei wiślanej.”Mikii” nie martw się w porównaniem z roztrwonionym przemysłem państwowym Lasy Państwowe pozostaną dla potomnych.
  takipionek

 • Kotwicz

  Kol. Lasowy zgadzam się z tobą, po zawiązaniu się spółki Skarbu Państwa przybędzie parę stołeczków do podziału dla swojaków.
  Nie mniej jednak uważam, że zawiązanie spółki Skarbu Państwa do budowy tanich, drewnianych domów przede wszystkim dla iemłodych małżeństw jest celowe pod warunkiem,że domy te będą naprawdę tanie i spółka w ramach obniżenia kosztów produkcji nie będzie dążyła do przejęcia od Lasów Państwowych obrotu drewnem.
  Tanie domy dla młodych ograniczą ich emigrację za granicę.
  Kol. Taki Pionku też słyszałem, że UE będzie chciała ograniczyć pozyskanie drewna w LP, co byłoby katastrofą dla budownictwa i przemysłu meblarskiego w którym jesteśmy potęgą.
  Kol. Mikki, jak nie wiesz o co chodzi, to nie zabieraj głosu.
  Lasy Państwowe powinny zaplanować na 2018r. nie 43 mln m3, a co najmniej 90 mln m3 drewna do pozyskania.
  Ilość ta jest ilością optymalną bez szkody dla lasów ( np.ich struktury wiekowej).

 • mikii

  O jakże mylicie się obaj, zresztą wcale mnie to nie dziwi, zawsze kolesie na fali, wbrew przyzwoitości i prawdzie. Nie, nie chodzi tu o ilość ale o jakość wydawania. To co już uporządkowaliście LP ? Wszystkich „oszołomów” pozbyliście się z LP? Nikt już nie przeszkadza w „dobrym gospodarowaniu”? Czy tylko tak jak zawsze zatkaliście uszy, przysłoniliście oczy by nie dostrzegać co jest widoczne? Że nie wspomnę o krótkiej i wybiórczej, zapewne na zamówienie, pamięci. Tak, pamięć, pamięć masz krótką i wybiórczą. Patrzysz w lustro? Co widzisz? Wiem, wiem to nie jest sprawiedliwe by ten nos aż tak się wydłużył, a ryjek, to już jest gwizd prawdziwy. No i jak tu żyć? Jak żyć!
  Życzę tego samego. Karma wraca.

 • wudu

  Mikii – co za bełkot -chyba jedziesz na dopalaczach
  wudu

 • mikii

  Wudu- zabrakło argumentów, czy Stare Kiejkuty taki rozkaz wydały? Szkoda czasu na polemikę z wami i waszymi TWulcami, wasz czas się kończy, w lasach też. Wszystkich nie kupicie i nie zastraszycie, przekaż to swojej ferajnie.

 • Ga

  Co będzie z aferą w Poznaniu ?

 • Co z aferą w Poznaniu ? Ktoś coś wie ?

 • Kotwicz

  Kol. Mikii jeżeli Lasy Państwowe nie zwiększą pozyskania drewna co najmniej dwukrotnie, to będzie marnotrastwo, ponieważ Polska posiada dużo drzewostanów tzw. przeszłorębnych, tj. tych, które już od ponad 10 lat przekroczyły tzw. wiek dojrzałości rębnej. Drzewa o wieku przeszłorębnych zazwyczaj są zmurszałe, a drewno z nich nadaje się tylko na opał.

 • mikii

  Kol. Kotwicz, oczywiście mnie do tego nie trzeba przekonywać, wszak „doktoryzowałem” się z tego tematu, chodzi mi o marnotrawstwo i sobiepaństwo od lat panujące w LP.

 • Sas

  Bomba z opóźnionym zaplonem jest w rdlp Poznań !
  Przekręty na setki tysięcy zł

 • Kotwicz

  Kol. Mikki
  jeżeli Cię źle zrozumiałem to przepraszam, że podszedłem dosłownie do tematu i wziąłem Cię za laika.
  Po prawdzie,to pomyślałem sobie, że reprezentujesz grupę oszołomów i terrorystów ekologicznych, tj. „zielonych” albo inną pseudoekologiczną „swołocz”, która nie widzi zagrożenia ekologicznego od: gazociągu północnego pod dnem morza Bałtyckiego, który w dodatku ma być rozbudowany,składowania śmieci i odpadów zagranicznych (szczególnie od naszych „przyjaciół” Niemiec na wysypiska, które się następnie podpala w celu zatarcia śladów i wyłudzenia odszkodowania).
  Wracając do drugiej części wypowiedzi, to całkowicie podzielam twoje stanowisko. W Lasach Państwowych pracuje prawie 35 lat i faktycznie jest dużo marnotrastwa (niepotrzebne imprezy centralne, nietrafione granty dla uczelni i IBL)i sobiepaństwa, szczególnie w niektórych nadleśnictwach,gdzie nadleśniczy czują się jak Papież na Watykanie.

 • Lasowy

  jak widać pierdzące w stołki stare towarzycho robi wiele aby o lasach było coraz głośniej. A swoją drogą może ktoś z was wie czy dglp wzięło się za oczyszczenie z siedzących dalej wygodnie emerytów za grubą kasę i często z nadania po-sld-psl? Słychać od dawna pytania czy dalej dglp (n-ctwa i rdlp-y także)będzie ich promować jako przyszłość LP? Czy puder i farbka do włosów zapewni rozwój, koniunkturę i dobry wizerunek? Póki co wiele osób powiada, że za dużo jest plucia w twarz prawym a lewi przeflancowani na niby prawicę dalej zatęchłe układy pogłębiają.

 • Żółwik

  Lasowy bez wątpienia tak jest jak piszesz. A jest przecież ta „niby” sama władza prawicowa, która pomija, wręcz zwalcza sympatyków prawicy.Boi się ich chyba czy co. Jest to wszystko takie zagmatwane, mało przejrzyste i niezrozumiałe. Traktowanie prawych ludzi od „niby” swoich jest straszne.Nic to wszystko jednak. Przyjdzie i na nich czas i to szybki. Oni chyba myślą, że są wieczni, wspaniali, nieomylni, narcyzowaci. A to jak czas pokazuje zwykli k…..le i nic więcej.Takich mamy dowódców w tym 3- szczeblowym gigancie.
  Brak wizji, brak decyzji, małostkowość, lizustwo, donosicielstwo i niekompetencja.

 • Stary Gajus

  Najwyższy czas dokończyć w L P – lustrację i dekomunizację !!! Ciekawe który minister tego dokona ?

  Próbowała nieśmiało Pani vice minister Małgorzata Golińska ale została wyciszona przez starych trepów z sld i psl – typu Stanisław Żelichowski i Waldemar Pawlak !!!