Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

My i oni

My jesteśmy uśmiechnięci i życzliwi, bo żyjemy w wolnym kraju i staramy się pomnażać jego dobra. Oni są wulgarni i agresywni, bo czują się niewolnikami, od których nic nie zależy. My wyciągamy do nich rękę, a oni próbują ją kąsać, albo chociaż opluć.

Oni próbują zmieniać znaczenie słów, żeby trudno było się połapać, kiedy kłamią. My przywracamy słowom pierwotne znaczenie. Tolerancja, to dla nas zgoda na czyjeś przywary, póki nie zagrażają naszemu ładowi społecznemu. Oni chcieliby w ramach „tolerancji”, narzucać innym swoje dewiacje.

Skąd bierze się ta różnica? Zwyczajnie – ze stosunku do polskości. My, Polacy, wychowani zostaliśmy w poszanowaniu wolności drugiego człowieka. Polskojęzyczna grupa rozbójnicza nie hołduje żadnym ideałom, liczą się dla nich tylko pieniądze. Szkopuł polega na tym, że nie potrafią ich zdobywać w uczciwy sposób, a nieuczciwy jest bardzo ryzykowny. Nawet kiedy mieli swój wymiar niesprawiedliwości, często pożerali się wzajemnie.

Każdy ma wolną wolę i może przyłączyć się do nas, lub do nich. Do nas bliżej i u nas pewniej.

 

Małgorzata Todd

14 komentarzy My i oni

 • mikesh

  My, nie godziliśmy się na uprzywilejowanie niektórych
  Oni, uważają, że im się należy więcej
  My, stawaliśmy w obronie szykanowanych
  Oni, dla prywaty swej i kasty swej gnoili ludzi
  My, z podniesioną głową żyjemy
  Oni, kucają przed każdą władzą
  My, twierdzimy, prawda wyzwala
  Oni, uważają, prawda powala
  My, brzydzimy się zaprzaństwem
  Oni, żyją z zaprzaństwa i luk w pamięci
  My, waląc głową w mur zmieniamy świat
  Oni, podtrzymują mury obłudy i zakłamania
  My, skazani na banicję i zapomnienie
  Oni, brylują i pławią się w śluzie kłamstwa
  My, trwamy przy chrześcijańskiej tradycji
  Oni, kształtują nowego, bezideowego człowieka
  My, Bóg, honor, Ojczyzna i Rodzina
  Oni, róbta co chceta
  My, nadstawiamy drugi policzek
  Oni, naruszanie status quo jest faszyzmem
  My, Oni….
  A TY gdzie jesteś?….

 • Prawy

  Ja jestem po prawej stronie mocy i zawsze mam wiatr w oczy !

 • Lasak

  Czy wiadomo od dawna, że obecna ekipa LP już dawno weszła w układy ze starą postkomuną i dla mydlenia coś od czasu do czasu walnie na pokaz dla gawiedzi? Czy są zbyt pazerni aby trzymać się prawych zasad?

 • bobek

  My mamy dość fałszywych lisów

 • cdn

  Zwrócimy się niebawem do właściwych ludzi,żeby zrobili ostateczny porządek z ludźmi typu kOŁATKIEWICZ dYZMA wAZELINIARZ… itp. POmioty I O usunięcie z Lasów Państwowych!
  JUŻ NIE BĘDZIE KONTROLI GOSPODARKI GAŁĘZIAMI( WĘGLĘ) GDZIE iNSPEKTOR MÓWI WYBIERZCIE SOBIE POWIERZCHNIĘ DO KONTROLI A KONTROLOWANY SAM WYBIERA POwierzchnię do kontroli panie Kowalczyk!dyr PINOKIO jedzie do nadleśnictwa i PO takiej kontroli mówi wypadliście celująco znakomicie… Panie Kowalczyk to ja w swoim czasie wnioskowałem na forum Prawego Lasu o godne stanowisko dla Pana przy okazji Dobrej ZMIANY , A CO Z TEGO MAMY KONSERWACJĘ PATOLOGII? KONSERWATOR PATOLOGII MA NA IMIĘ TOMCIO!

 • Prawy

  cdn , jeśli masz dowody takich patologii to na co czekasz ? Od tego są organa ścigania !
  A porządek sam nastąpi !!!!

 • cdn

  Organy ścigania??? Sprawiedliwe sądy??? żartujesz…

 • Prawy

  Nie żartuje …,
  Masz szanse przetestować jak działa ” dobra zmiana”.

 • Henryk

  „cdn” ! Widać , że jesteś mocno zdesperowany i nie liczysz na jakąkolwiek sprawiedliwość w naszym ślicznym , chrześcijańskim kraju . Otóż nie trać wiary i nadziei .Wszak mamy liczne zastępy duszpasterzy – kapelanów , do których możesz się zwrócić ze swoimi troskami i wątpliwościami , a otrzymasz od nich wyrazy pocieszenia i szczerej modlitwy w Twojej intencji (tym bardziej szczerej ,jak uronisz słuszny „grosik” na ich ręce) Bóg Zapłać – za uwagę .

 • Lasak

  układ obecny w LP, hermetyczny, zgniły i z totalnym wyrachowaniem broni swoich apanaży wraz z zastępem grupy zadowolonej z III RP (są tu także kumple naukowcy). Chyba nikt normalny nie chce takiej pseudo zmiany ale oni zamiast nie psuć w swych biurach powietrza i udać się na emeryturę nadal chcą nadawać ton. I jeszcze próbują stwarzać narrację, że bez nich lasy zginą. Czy to nie bezwstydna pazerność?

 • Stary Gajus

  W Lasach Państwowych władzę trzyma Polski Związek ,Łowiecko – SBecki przy aktywnym udziale – PO , PSL i SLD w duecie Szyszko – Tomaszewski , których popiera kasta ” solidarnościowo związkowych – karierowiczy 🙁

 • cdn

  Tak Stary Gajusie masz rację . Zbliżają się kolejne wybory w Solidarności Leśnej.Klika towarzysko – związkowo – rodzinna w naszym nadleśnictwie trzyma się nadal, choć jest skompromitowana nie tylko POlityką mieszkaniową. Przypominam 11 letnia NADLEŚNICZÓWKA zbudowana częściowo za pieniądze załogi (obniżenie rozjazdów, „mundurówki”…) nie znalazła się na liście niezbędnych do funkcjonowania nadleśnictwa. Obecna nadleśniczówka PO Leśniczówce)znajduje się ok 26 km od miasta powiatowego gdzie znajduje się siedziba NADLEŚNICTWA. WCZEśNIEJ WYKONANO CAŁY SZEREG MANEWRÓW MIESZKANIOWYCH ,ŻEBY STWORZYĆ WRAŻENIE ,ZE TAK MUSI BYĆ I JEST TO RACJONALNE ROZWIĄZANIE, ALE O TYM MOŻE WKRÓTCE NAPISZĄ GAZETY. Za opiekę nad stażystami( leśnikami w terenie) pieniądze brał księgowy członek komisji zakładowej „S” który jest PO głównego księgowego! Akceptuje to przewodniczący „S” u którego szwagier wykonuje usługi w ramach ZUL. POinformowany o tym został dyr RDLP. Porządni ludzie są zbulwersowani tego typu PRYWATĄ SOBIEPAŃSTWEM… W LP. A jak lasy POniszczyli. Jest nadzieja ,że wraz ze zmianami na WYżSZYCH SZCZEBLACH TO ULEGNIE ZMIANIE. Jedna z kontroli wyglądała tak ,że inspektor powiedział” wybierzcie sobie POwierzchnie do kontroli” OCEŃCIE SAMI CZY TAK MOŻE BYĆ. Wszystko z pozoru jest legalne , akceptacja komisji zakładowej itp. Ale czy nie było tak szwagier pracuje u Ciebie a ty składasz wnioski( o mnożnik 1.3) to POdpisz? Jest potrzebna konkretna kontrola generalna trudno się spodziewać właściwej reakcji ze strony dyr RDLP któ jest kolegą takiego (niestety jeszcze) nadleśniczego. NIE odpuścimy tej sprawy!

 • takipionek

  tow.Henryku
  Widać ,że znów w „poście” do „cdn” zrobiliście sobie dobrze! A ja myślałam ,że ten nałóg zdołaliście opanować .
  Jednak Wy ciągle z paranoiczną nostalgią marzycie o powrocie komuszej rzeczywistości z zastępami tow. 1-szych sekretarzy zaganiających tłumy ludzi do składania kwiatów pod pomnikami największych ludowych morderców czyli Lenina, Stalina CZY Bieruta (tylko 5 tys. wyroków śmierci),Gomułki i innych. Oni zawsze w myśl socjalistycznej moralności każdy grosik przeznaczali utrapionemu ludowi. Jaki to był śliczny komuszy kraj. Tow.Henryku walczcie z tym nałogiem.Będą to śledził.
  takipionek

 • takipionek

  takipionek
  Przypomina swoje uwagi z grudnia 2017
  Tawariszczu Geńryku zwanym Henrykiem
  Wasze obsesje na temat kościoła i wszystkiego co dotyczy prawicy to rodzaj politycznego samo zaspokajania się .Nie chcę używać innych bardziej dosadnych określeń z zakresu fizjologii. Rozumie ,że żyjecie w nieustannym stresie. Wszystko się Wam sypie notowania spadają , marsze czy przemarsze ze zniczami już tylko śmieszą,tumanią i… nie przestraszają. Potrzebujecie więc odreagować, ale gdybyście np. zamieścili swoje natręctwa na portalu lewicowym reakcja waszego organizmu była by zupełnie neutralna, nie widoczna , gdy jednak zrobicie sobie to samo na prawym portalu doznajecie ulgi i robi się Wam dobrze. Wszystko więc jasne-ale na wszelki wypadek udajcie się do psychoanalityka.Można sie z tego wyleczyć
  takipionek