styczeń 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Solidarność przeciwko niszczeniu kultury politycznej

Stanowisko KK
nr 1/17 w/s
sytuacji w kraju

            Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z niepokojem obserwuje wydarzenia ostatnich tygodni rozgrywające się w Sejmie RP oraz w stolicy i innych miastach kraju.

Narracja opozycji, która sama nazywa siebie opozycją totalną, ma na celu stworzenie wrażenia totalnego chaosu w kraju. Metoda ta obliczona jest na wywołanie konfrontacji społecznej, paraliżu państwa a w konsekwencji na przejęcie władzy. Ten sposób działania niemający nic wspólnego z demokracją i niszczący kulturę polityczną, niezbędną do funkcjonowania demokratycznych instytucji, nie może być akceptowany.  

 

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, zbudowany na zasadach demokratycznych w oparciu o szeroko rozumiane wartości zawarte w katolickiej nauce społecznej, wśród statutowych celów wskazuje między innymi „szerzenie zasad demokracji
i występowanie w obronie uniwersalnych wartości” oraz „kształtowanie aktywnej postawy działania dla dobra Ojczyzny”.

Kierując się powyższymi zasadami, Związek nie może być bierny w tej sytuacji.
Nie chodzi nam o obronę tej czy innej partii politycznej, ale o obronę podstawowych zasad społeczeństwa i państwa demokratycznego.

Ponadto każdy obywatel powinien mieć w pamięci antypracownicze i antyspołeczne decyzje poprzedniej władzy a dzisiejszej opozycji. Wydłużenie wieku emerytalnego, zlekceważenie dwóch milionów podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie, zamrożenie podstawy dochodu wolnego od podatku, zamrożenie wskaźnika naliczenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, wielokrotną liberalizację Kodeksu pracy itp., nie mogą być przez nas zapomniane.

Zrealizowanie przez obecną ekipę rządzącą wielu z postulatów związkowych
i społecznych stanowi nadzieję na dalsze kontynuowanie prospołecznej polityki państwa.

Dążenie twórców polityki antyspołecznej do władzy, stanowi zagrożenie powrotem do tamtych, antypracowniczych rozwiązań.

NSZZ „Solidarność”, biorąc pod uwagę informację o możliwym porozumieniu sił parlamentarnych zmierzającym do zakończenia kryzysu sejmowego uważa, że należy powstrzymać się od czynnych działań i dać szansę na powrót do normalności.

NSZZ „Solidarność” apeluje o uszanowanie zasad demokracji konstytucyjnej
i zaprzestanie totalnej opozycji wobec decyzji polskiego społeczeństwa wyrażonej przy urnach wyborczych. Niezależnie od powyższego każde naruszenie tych zasad, zmierzające do paraliżu funkcjonowania państwa, spotka się ze zdecydowaną reakcją Związku.

 

Gdańsk, 9 stycznia 2017 r.                                                             Komisja Krajowa

NSZZ „Solidarność”

http://www.tysol.pl/a3745-KK-Solidarnosc-Jezeli-opozycja-bedzie-kontynuowac-naruszanie-zasad-demokratycznego-panstwa-zareagujemy

 

87 komentarzy Solidarność przeciwko niszczeniu kultury politycznej

 • roch

  henryk, wszystkich podejrzeważ i krytykujesz , sądzę, że ukrywasz swoją historię .
  Dlatego lustracja w LP roczników poniżej 1963 to dziejowa konieczność !!!!

 • Rochu ! Chłopcze ( a może dziewczyno ? ) ! . . Ogarnij się ! . . Walisz na oślep , jak kulą w płot , bez zastanowienia i myślisz że zaimponujesz mi i innym na tym portalu swoimi podłymi insynuacjami oraz bujną wyobrażnią ? . . Chcesz wiedzieć moją historię ? . . . A kim ty jesteś ? . . . Chyba , że osądzasz mnie według siebie . . .. Czyli należałoby mieć baczenie na ciebie , bo podejrzewam , że masz brudno za paznokciami , ale być może nie warto – wydaje mi się , że jesteś jeszcze nieopierzoną , młodą osobą o wybujałej fantazji . . . . Tylko zwykła uczciwość nakazuje mi tu stosowanie trybu przypuszczającego . . . Czekam na następne pomysły pod moim adresem . . . Trochę się ubawię .

 • Stary Gajus

  …Do henryka – tego z ” opadłymi spodniami” !

  …Kto ludzi szanuje – będzie szanowany…

  Darz Bór

 • Stary Gajus

  W trosce o kulturę i czystość Języka polskiego – proszę o posłuchanie…
  Były współtwórca NSZZ – Solidarność w Lasach Państwowych.
  Darz Bór

  https://www.youtube.com/watch?v=ooOFIMVFET0

 • asad

  Stary Gajusie !
  Twoje moralności były na czasie wiek temu !
  Teraz jesteśmy spadkobiercy judekomuny i proponuje Ci zacząć moralne edukowanie od przedszkola! !!

 • Stary Gajus

  Echo się niesie po „prawym lesie” – kwiczą i wrzeszczą ” lewi kolesie ”

  Panie Boże,zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana…

  Darz Bór

 • Stary Poczciwy Gajusie ! . . No niestety , nie zaimponowałeś mi tym cytatem z powszechnie znanego , popularnego tekstu jednego z doktorów kościoła , Św. Tomasza z Akwinu ( nieco już oklepanego – przy całym szacunku dla Jego Świętej Osoby ). Ma się ten cytat do wątku dyskusji , jak piernik do wiatraka . . . Rozumiem , że jest to już szczyt Twoich możliwosci intelektualnych . . . A jesteś w stanie coś ciekawszego z siebie wykrzesać – własnymi słowami oprócz tej rymowanki częstochowskiej i wyświechtanych sloganów ?

 • ze strzelnicy

  Czy to coś zmieni,że sobie tu naurągacie ? Wątpię. Po prostu trzeba ten syf posprzątać.Osobiście życzę udanego sprzątania obecnej ekipie rządowej … i niech przypadkiem nikt z nich podczas tego sprzątania nie skusi się jakimś świecidełkiem …wywalać wszystko do utylizacji i zdezynfekować należycie !!!

 • Słusznie Kolego ! Rozsądny głos . . . Jestem za . . . Bez zbędnego cytowania wystąpień nieżyjących świętych i żyjących hierarchów kościelnych . . . Notabene kościół kat. zawsze umiał i nadal umie się dobrze układać z każdą , starą i nową władzą , gdy tylko zwietrzy profity dla siebie i możliwość poszerzania swoich wpływów na rządem dusz i instytucji państwa , obracając potężną kasą poza kontrolą urzędu skarbowego . . . Między bajki należy włożyć tezę , że za komuny kościół był strasznie prześladowany . . Obrzędy ,praktyki religijne , różnego rodzaju pielgrzymki i procesje odbywały się bez przeszkód . Nowe kościółki budowane były wtedy , a teraz to istny boom inwestycyjny wszelakich budowli sakralnych – coraz to bardziej wymyślnych i drogich . . . Natomiast współpraca niektórych ” dobrodziei ” kościoła kat. z S. B. – a i owszem , nie należała do wielkiej rzadkości w obronie swoich korzyści . A teraz mamy w 100 % państwo wyznaniowe i ze sprzątaniem tego syfu może być niemały problem .

 • roch

  henryku, Twoje antychrześcjanskie poglądy porażają , sądzę ,że przesiąknięty jesteś judekomuną albo umyślnie prowokujesz.
  Proponuję wyleczyć się z tych tęsknot totalitarnych.

 • Rochu – Dziewczyno ! Poraża Cię ? ? ? A nie porażają Cię przypadki molestowania i deprawowania dzieci przez księży ? . . Nie poraża obłuda i chciwość kleru kat. ? . .Pobieranie pieniędzy za nawet najdrobniejsze posługi – często od osób biednych ? . . Rozpasanie hierarchów kat. ( pałace biskupie , limuzyny , życie w przepychu w tym biednym kraju , gdzie rzeczywistość skrzeczy na każdym rogu małych miasteczek i wsi ). . . Brak miejsca aby opisać długą listę niegodziwości kościoła kat. . . Mnie poraża szczególnie brak empatii u osób podobnych do Ciebie , dla pokrzywdzonych przez tę instytucję .

 • loo

  Hendryku- lecz lecz i jeszcze lecz. się ze swojego rodowodu judekomunoPOpaprancow!!

 • Loooooo ! .. a co to jest ta ” judekomuna ” ? . . W jakim to było słowniku . . ? No , ale skąd masz wiedzieć co to jest ” słownik ” jako zwyczajny d…k ? . . . Jak się boisz tego ” czegoś ” , a nie wiesz co to jest , to bierz do ręki koraliki i głośno odmawiaj – przejdą lęki .

 • loo

  Hendryku!
  Proponuję strzelić sobie w łeb!
  Ale czy trafisz przy Twoim stanie umysłu?

 • Widzę , że trafiłem , ale w twój łeb . . . Wyrażnie zabolało ? . . To dobrze . . .Jak zmądrzejesz i wyjmiesz resztki słomy z butów , to udzielę ci mego posłuchania na tym forum . Do tego czasu nie wysilaj się – będziesz ignorowany .

 • roch

  henryku i loo , wyrażnie zabolały Was epizody z życia, jak się domyślam niełatwego, nie wypominajcie sobie tego publicznie.
  Proszę wyłączyć sobie hipokamp z tego okresu , a życie stanie się łatwiejsze, a sądzić będzie Was Wszechmocny !

 • Nie tylko muzyka , ale i Kobiety łagodzą obyczaje .

 • roch

  henryku !! nie jestem kobietą a 100 % samcem !!
  A muzyka niech Ci przygrywa w następnych wpisach !!!
  A obyczaj będzie w tradycjach staropolskich !!!

 • Lasak

  Bardzo „fajne” dyskusje żołnierzy „Zielonej Ordy”. Czekając na uczciwą prawą zmianę – jakoś zleci…

 • roch

  Lasak, uczciwą prawą zmianę musimy zacząć od siebie wydalając ze swoich szeregów 'TW Bolków’ drobnych ZOMO-ków , którzy się zadomowili w LP i stworzyli małe imperium na wzór WSI.
  Jncjatywa musi wyjść z dołów , bo 'góra’ zawsze się dogada!

 • Stary Gajus

  „Bądź sobą”; „Słuchaj siebie”; „Ufaj sobie i idź swoją drogą” – te hasła brzmią w reklamach i w poradnikach radzenia sobie z życiem. Paul Vitz zwraca uwagę, że znaczna część psychologii stała się humanistyczną religią opartą na kulcie „ja”…”ja”…’ja” !!!
  Same bolki” w tym ” leśnym maglu ” ???

  Darz Bór

 • Szanowni Koledzy ! . . Ci tak zwani ” TW Bolkowie ” i ” ZOMO-kowie ” , to teraz najbardziej ostentacyjnie gorliwie pobożni kolesie . Nie opuszczą . . żadnej pielgrzymki , spotkania opłatkowego i innych uroczystości religijnych , aby tylko być zauważonym przez Dyrektora i ogrzać się w Jego blasku – zerkając dyskretnie , czy ujęła ich kamera . . . Prawie jak muszki ” winówki koło otwartego gąsiora z winem . Wystarczy uważnie popatrzeć na zdjęcia z ubiegłorocznej Pielgrzymki Leśników . Nie brakuje tam takich , kręcących się i uprzejmie zagadujących Dyrektora .

 • Stary GAJEWY ! … Nudny się robisz z tymi cytatami . . . My tu nie Zulusi w Afryce , a ty nie misjonarz . Dej se chłopie na wstrzymanie z tymi mądrościami . . Zacznij pisać po ludzku .

 • roch

  henryku, spóżnione spostrzeżenie-’lizosromów’ w Lasach było i jest dostatek !

 • Lasak

  zachowanie wierchuszki naszego resortu jak widać przypomina Bolków – może więc mają coś za uszami zaś ich gęby pełne odwołań do wiary kontrastuje z ich zachowaniem. Najgorzej jest jak tacy zgrzybiali karierowicze rwą się ciągle do zaszczytów widząc słabość uczciwych i czystych moralnie i zawodowo ludzi – ich to razi czuja się bezpiecznie tylko wśród swoich z którymi wspólne poklepywanie to rytuał rozpoznawczy. Ten opłatek i pielgrzymka to już symbol takiego stanu i obraz zdegenerowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Lasak

  I co więcej w sytuacji „przypadkowych” zdarzeń z premierem takie kumanie się ze starą mafią jest napluciem w twarz z szyderczym uśmiechem

 • bobek

  Mam podobne obserwacje i jeszcze to rozdawanie medalików na opłatku przez jednego z Dyzmów. Najgorsze jest jednak dokooptowywanie ostatniego sortu nienasyconych miernot i bolków, co odbiera nadzieję na normalność. To jest dalsza kontynuacja doboru kadrowego według instrukcji niegdyś napisanej przez NKWD dla Bieruta. Czy nie zastanawia znamienne milczenie, choćby na tym forum kodziarstwa i innych totalniaków? Jeszcze raz apeluję do czynników zwierzchnich o pilną interwencję, bo cenę za zaniechanie zapłacimy już wkrótce przy wyborach lokalnych.

 • Lasak

  Wszyscy mówią jedno: duet starych celebrytów wspomaganych przez totalne miernoty ze starego układu ciągnąć chce jak najdłużej i żadne działania na pokaz takiej opinii nie zmienią!!!

 • loo

  Bobek – apel Twój odbija się o mur skostnialego układu starych WSI-chów i ZOMO-ów!

 • Stary Gajus

  „Niech wasza mowa będzie: tak – tak, nie – nie. A co nad to jest, od Złego pochodzi.” !!!

  Nudzicie się – żółcią i jadem przepojeni ???

 • Stary Gajus

  Język Polaków
  Mądrze gada, czy też plecie, ma swój język Polak przecie! Tośmy już Rejowi dłużni, że od gęsi nas odróżnił. Rzeczypospolitej siła w jej języku również tkwiła… Dziś kruszeje ta potęga, dziś z angielska Polak gęga…
  Pierwszy przykład tezy tej: zamiast dobrze- jest okej!
  Dalej iść śladami tymi,
  to nie twarz dziś masz ale imidż.. .
  Co jest w stanie nas roztkliwić ?
  Nie życiorys czyjś, lecz siwi!
  Gdzie byś chciał być w życiu, chłopie?
  Nie na szczycie, lecz na topie
  Tak Polaku gadaj wszędy!
  Będziesz modny… znaczy trendy
  i w tym trendzie ciągle trwaj,
  nie mów żegnam, mów ” baj-baj”!
  Gdy ci nietakt wyjdzie spory,
  nie przepraszaj! Powiedz: Sorry!
  A gdy elit chcesz być bliżej,
  to nie „Jezu” mów, lecz Dżizes…
  Kiedy szczęścia zrąb ulepisz,
  powiedz wszystkim, żeś jest hepi!
  A co ciągnie cię na ksiuty?
  Nie uroda ich, ale bjuty !
  Dobry Boże, trap się trap…
  Dziś nie knajpa już, lecz pab!
  Gdy ją znowu ujrzeć chcesz,
  Powiedz siju zamiast cześć
  Gdy prowadzisz dom otwarty
  Miast spotkania robisz party
  I wesołe robiąc minki nie napoje dasz, lecz drinki
  Aby język twój był kręty:
  Wydarzenia to iwenty
  Życie płynie ci jak miód?
  Dobrze jest? Nie – wery gud!
  No, przykładów dosyć, zatem
  bo gdy język rani uszy,
  to jest o co kopie kruszyć!
  więc współcześni poloniści
  walczcie o to, niech się ziści:
  Żeby wbrew tendencjom modnym
  polski znów był siebie godny!
  Pazurami ! Wet za wet !
  Bo do d… będzie wnet…
  Post Scriptum:
  Angielskiemu nie ubędzie
  kiedy polski polskim będzie…!

 • Stary Wielki Gajusie ! . . Mistrzu ! ! !. . Twój poemat programowy wywarł na mnie ogromne wrażenie – ba ! – wstrząsnął mną . . . Nie bez kozery uważam , że powinno się znaleźć miejsce dla Ciebie w panteonie największych poetów Polski .
  P. S.
  1. Co Kolego jadasz , że tak pięknym rymem piszesz i gadasz ?
  2. Od kiedy jesteś na emeryturze i czy masz działkę lub ogródek ?

 • Lasak

  Język KRĘTY – dobry przytyk – przecież to nasz ANALITYK!

 • loo

  Lasak- kręte są prawie wszystkie awanse w Lasach,dziwię sie,że Wyborcza nie podchwyciła tematu nazywając LP „korporacja kolesiowsko- rodzinna”.

 • Lasak

  duet karierowiczów ma dobrą zmianę w 4 literach – ważne aby być na świeczniku a zmian potrzeba w tym przybytku postkomunistycznym

 • loo

  Lasak- nasze wypociny na tym forum nic nie pomogą!
  Powinno się nasze bolączki przesyłać „Jarowi „.
  Bo jak wieść gminna niesi On nic nie wie jaki bajzel jest w Lasach?