grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Protesty leśników nasilają się

lowiectwolowiectwo_1

 

drewno_1drewno_2

21 komentarzy Protesty leśników nasilają się

 • devil-from-forest

  No i stało się. Złe skalkulowanie akcji typu 500+ doprowadza rząd do usilnego szukania pieniędzy. Niestety PGL jest łatwym celem i pomimo, ze PiS stał po stronie leśników w momencie wprowadzania dodatkowego opodatkowania to czy teraz, w sytuacji kryzysu budżetowego, również PiS nie zwiększy obciążeń dla PGL a przede wszystkim dla leśników? KT walczy od tygodnia niczym lew, ale czy to coś da? Za tydzień ważne spotkanie, czy przyniesie przełom? czy upadek lasów w obecnym kształcie?

 • bobek

  … strzeż mnie od przyjaciół bo z wrogami poradzę sobie sam. Słabość reprezentacji leśników wskutek negatywnego doboru i nie wykorzystanie wprawdzie krótkich, ale pojawiających się okazji do wzmocnienia kadr skutkuje tym, że KT musi walczyć jak lew, niestety samotny lew. Co to za wódz, który walczy w pojedynkę.

 • ania

  Brawo Wrocław – chyba się jednak zapiszę do Solidarności – bo Związek Leśniczych cisza – a pytałam i nalegałam już ze trzy tygodnie.

 • Gość

  I Ryszard Gruś na barykadach- tak trzymać, można się z Nim zgadzać bądź nie ale potrafi się postawić. Bierzmy wszyscy przykład i niezależnie kto ma jakie poglądy walczmy o Lasy!!!! Zabranie sprzedaży spowoduje nasz upadek i degręgoladę, a ustawa o Lasach pozwoliła nam się podnieść po latach socjalizmu

 • RobinZsherwood

  Drodzy koledzy obudźmy się i walczmy o Lasy Państwowe. Czas wyjść na ulicę w Narodzie siła. Wyślijmy Młodego Morawieckiego po rozum do głowy.

 • lelek

  Nic nam nie grozi. Przecież PiS tak krytykował działania PO-PSL i obiecał ochronę Lasów Państwowych. KT i JS to nasi ludzie tak oczekiwani w ramach dobrej zmiany że nie należy się niczym martwić. Znienawidzone przez niektórych 2% zamieni się w 20% i to wszystko.

 • Stary Gajus

  Nie walczmy o to , by być użytecznymi dla wszystkich , ale pokażmy wszyscy, że wspieramy naszego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
  Totalna opozycja i ” nasi przyjaciele rolnicy ” – szantażują Rząd RP i Parlament RP w sposób nieodpowiedzialny a nasi posłowie nie są w stanie dać odporu wszechobecnej głupocie – zagrażającej Polskiej Racji Stanu !!!
  Bądźmy mądrzy przed szkodą bo może być za późno !
  Darz Bór

 • bobek

  Mamy do czynienia z podrzucaniem kukułczych jaj przez różne lobby, co najmniej nie sprzyjające obecnej władzy. Ubolewać należy, że Centrala nie zawsze w porę odczytuje co się dzieje. Wprowadzenie proponowanych rozwiązań, na razie w postaci obowiązku szacowania szkód łowieckich, jest jednym z przejawów swoistej wojny hybrydowej przeciwko Lasom. Protestujmy stanowczo.

 • Lelek

  Naszych posłów jest przecieź większość w sejmie, obronią lasy jak obiecywali w kampanii przed wyborami

 • gość

  Może wreszcie przejrzycie na oczy, zwolennicy dobrej zmiany.

 • Lasak

  O co chodzi z tym ministrem?

 • wujek A

  Judeckie dyrdymały.

 • mnietek

  No i stało się w dniu 13 grudnia posłowie będą w ramach komisji debatować nad projektem ustawy Prawo łowieckie. Solidarność w trybie awaryjnym organizuje protest. Co za troll zaplanował tą debatę w taki dzień ,a może to celowa robota.
  Jeżeli to przepchną to PIS przepieprzy wybory samorządowe bez poparcia leśników nic nie zrobi, chyba że tego chce.

 • stokrotka

  I tak się stanie

 • Drogi Prawy Lesie,
  Jedziemy do Sejmu???
  9 grudnia 2016 Stanisław Jeziorański Aktualności

  Masówka_KSPL

  Dziś 9 grudnia 2016 r., dosłownie kilka godz. temu, pojawiła się na internetowej stronie sejmowej poniższa informacja:

  Planowane posiedzenia komisji sejmowych

  Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

  13 grudnia 2016 (wtorek), godz. 13:00

  Wspólne posiedzenie komisji: RRW i OSZ

  sala im. Wojciecha Trąmpczyńskiego (nr 106, bud. C)

  Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz zmieniającej ustawę
  o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk nr 1042).

  Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&komisja=OSZ

  W związku z tak zaskakująco szybkim procedowaniem ww. projektu, Wzywam Was Koleżanki i Koledzy

  do solidarnego stawienia się pod Sejmem dnia 13 grudnia najpóźniej o godz. 13:00 ze sztandarami i szturmówkami „Solidarności”!

  To jeszcze nie protest, to demonstracja naszej siły i naszego sprzeciwu wobec zapowiadanym rozwiązaniom!

  13 grudnia 2016 roku przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
  Zapewne większość z nas planowała tego dnia upamiętnić ofiary wydarzeń z lat 1981-1983 w Kościołach, manifestacjach, złożyć kwiaty w miejscach, gdzie dokonywano pacyfikacji.

  Niestety tego dnia musimy zdecydowanie zademonstrować pod Sejmem nasz sprzeciw wobec złemu prawu, które doprowadzi do destabilizacji funkcjonowania obecnego, ugruntowanego i sprawdzonego
  na przestrzeni dziesięcioleci, modelu polskiego leśnictwa.

  Szczegóły związane z organizacją wyjazdu zostały przesłane na skrzynki e-mail przewodniczących RSPL/MSPL, członków Rady KSPL NSZZ „Solidarność”.

 • Szanowni Koledzy ! ! ! Skąd takie zdziwienie i biadolenie ? Wiadomo od dawna , że P. Z. ł. to wyjątkowa i szczególnego typu organizacja towarzystwa wzajemnej adoracji , w której interesy leśników i ich głos niewiele znaczy . To towarzystwo już tradycyjnie przywykło do tego , że Przedsiębiorstwo Lasy Państwowe są jej swoistym sponsorem . Typowy układ pasożytniczy , pozwalający działać , jak działają . Ma ona swoją ustawę łowiecką , statuty wewnętrzne i jest podmiotem samodzielnym , niewiele przejmując się zapisami Ustawy O Lasach . Dlaczego np. koła łowieckie nie płacą do Nadleśnictw za szkody od zwierzyny łownej w uprawach leśnych , młodnikach itp. powierzchniach na terenach dzierżawionych za i tak symboliczne opłaty dzierżawne obwodów łowieckich ? Wszak w ramach umów dzierżawy są zobowiązani do prowadzenia planowej i racjonalnej gospodarki łowieckiej na powierzonym im przez Nadleśnictwo terenie . Dbanie o właściwą liczbę zwierzyny nie zagrażającą trwałości lasu , . Tymczasem Lasy Państwowe corocznie wywalają setki milionów złotych w skali kraju na grodzenia siatką tysięcy hektarów nowozakładanych odnowień – 30 – 50 lat temu nakłady tego typu były kilkakrotnie niższe , ale wtedy stany zwierzyny były optymalne . W pewnym stopniu jest też nieuzasadnione dokarmianie zwierzyny w określonych sytuacjach – co potwierdzają naukowcy . Tymczasem duża ilość kół robi to obligatoryjnie – najchętniej wywalając przyczepę paszy często w niedużej odległości od ambon jako nęcisko ( a potem w sprawozdaniach podawane są liczby ton itp. ). Niedawno odbyła się wielkim nakładem sił i kosztów nagłośniona akcja liczenia dzików w całym kraju . Wobec tego jaką wartość i sens mają dane z dokonywanych corocznie inwentaryzacji zwierzyny w L. P. z udziałem myśliwych ? ? ? To znaczy ,że leśnicy , a w szczególnosci myśliwi mają słabą orientację czym gospodarują i jak konstruowane są coroczne plany odstrzałów – na podstawie czego? ? ? Lobby P. Z. Ł. uważa za naturalne udział w szacowaniu i partycypowaniu w kosztach odszkodowań za straty od zwierzyny rolnikom przez adm. L. P. Mamy tak jak mamy . Aby uzyskać przychylność i łaskawość różnych decydentów w sprawach leśnych – nie wystarczy wiernopoddańcze rozdawnictwo kordelasów leśnika , mniej , lub bardziej ważnym osobistościom : od biskupów , porzez posłów , różnych oficjeli , po już mocno przywiędłego satyryka Rewińskiego opowiadającego w podzięce lesnikom różne ucieszne ” filipiki ” . Jest to bardzo żałosne , jak szybko zdeprecjonowała się wartość tego wyróżnienia . Tymczasem lobby P. Z. Ł. jest silniejsze .

 • asew

  Wujek A , proszę wytłumaczyć mi co to jest „judeckie” .

 • roch

  Asew za Wujka A, odpowiem Ci co to judeckie to bolszewickie połączone z żydkowskim pomiotem.

 • Stary Gajus

  Wyraźnie widać, że opozycja zdała sobie sprawę z rozmiaru własnej klęski. Determinacja,prowokacje i wściekłość pewnych środowisk będzie narastała !!!

 • Tatarzyn

  Ponad rok czekamy na prawicę u steru PGL LP a cóż mamy – kolejne betonowanie starego układu. Współczuje Prezesowi, że musi polegać na takich fałszywych typach w naszej branży

 • bobek

  Chyba już nikt nie ma złudzeń co do „wizji” KT.
  Ratować Lasy od szKODników