listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwa

Szczujnia platformiana insynuuje

Powołanie dr Konrada Tomaszewskiego musiało wzbudzić w platformianych mediach wściekłość. Wielokrotnie przez ludzi lewicy ciągany po sądach, wyrzucany przez nich z pracy, każdorazowo wychodził z tych szykan obronną ręką. Bezsilność Gazety Wyborczej, Newsweeka, czy Polityki, które przez ostatnich osiem lat szczuły społeczeństwo na pracowników Lasów Państwowych sięgnęła zenitu. Tym razem sugerują, że dr Konrad Tomaszewski swoje stanowisko zawdzięcza rzekomym koneksjom rodzinnym z Jarosławem Kaczyńskim. Głos w tej sprawie zabrała Grażyna Zagrobelna – Przewodnicząca KSPL NSZZ „Solidarność”.

głos_1głos_2

31 komentarzy Szczujnia platformiana insynuuje

 • abi

  „- Stacje telewizyjne, służby specjalne i sondażownie biorą w III RP wspólnie udział w operacjach specjalnych, których celem jest kreowanie bądź utrącanie liderów politycznych – mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z „Gazetą Polską”.
  więcej http://niezalezna.pl/73377-piotr-glinski-operacje-sluzb-i-mediow

 • kiki

  Coś pięknego. Solidarność broni Dyrektora. Mam nadzieję że Solidarność będzie z takim samym zaangażowaniem broniła wszystkich pracowników LP zwalnianych w ramach czystek (związkowców także). Bo jak inaczej nazwać wówczas ten związek zawodowy?

 • abi

  kiki, spodziewasz się? Potrzebna ci będzie pomoc? Porucznik i wsioki nie pomogą? Zawsze możesz się do Solidarności zwrócić.

 • Do Kiki.
  Solidarność nie broni Dyrektora, bo według naszej wiedzy nie jest on „zagrożony”. Natomiast twierdzenia niektórych mediów, iż jedyną zasługą dr. inż. Konrada Tomaszewskiego dla leśnictwa – jest nieistniejące pokrewieństwo z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim – jest nieuczciwością. Dlatego należało zabrać głos w tej sprawie. Przypominam, że Konrad Tomaszewski jest jednym z założycieli Solidarności oraz cały czas był doradcą Solidarności Leśnej, szczególnie w okresie największych zagrożeń dla bytu Lasów Państwowych. Chciałabym, aby każdy z nas miał taką biografię.
  Pozdrawiam.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Szanujmy naszego dyrektora bo wszystko co najlepsze spotkało LP jemu właśnie zawdzięczamy.

 • Concerned

  Spokrewniony czy też nie, ma wiedzę,doświadczenie i jest pracowity to nikogo nie powinny interesować koligacje

 • Walek

  http://www.wsieci.pl/wsieci-szaber-willi-prezydenta-pnews-2534.html
  No i jak wyglądała władza, gdzie komentarze klakierowskiej Wyborczej

 • wudu

  wudu
  Wczoraj w telewizorni – TW „Buyer” pouczał wraz z posłem Zemke posła Sellina o możliwości postawienia Prezydenta Dudy przed Trybunałem Stanu, dziś KO „Carex” wykpiwał pomysł wyjaśniania sprawy Smoleńskiej, też dzisiaj znana stokrotka na przykładzie byłego już Prezydenta pokazała adeptom sztuki dziennikarskiej jak pytać i jak się nic nie dowiedzieć o rezydencji w Klarysewie i innych niegospodarnościach (delikatnie mówiąc ) pałacowych. My mamy Sejm a Oni telewizory i to jest ta przewaga .
  wudu

 • antek

  Wudu, ty żyjesz

 • Krzysztof Kowalczyk

  Witam Was wszystkich!
  Ja również dorzucę W TEJ SPRAWIE kilka swoich ,,groszy” …

  Otóż w 100% zgadzam się i popieram Panią Grażynę Zagrobelną i WIELKIE JEJ DZIĘKI,że osobiście podpisała się pod TEKSTEM PRAWDY OCZYWISTEJ powyżej a dotyczącym obecnego Dyrektora Generalnego LP Pana Tomaszewskiego.
  Nic dodać …nic ująć!

  Żałosnym jest medialne niszczenie w Polsce KOGOKOLWIEK kto ma w swym sercu DOBRO RZECZPOSPOLITEJ czy też DOBRO NASZEGO NARODOWEGO SKARBU ,,LASY PAŃSTWOWE”…

  Tak czynią tylko osoby ,,malutkie” na których nie warto zwracać uwagi…BO CZY JEST SENS UDOWADNIAĆ KOMUKOLWIEK,ŻE SŁOŃCE ŚWIECI A NOC JEST CIEMNA???!

  Róbmy więc po prostu swoje i POPRAWIAJMY NASZĄ POLSKĘ PO OKRESIE OSTATNICH RZĄDÓW PO-PAPRAŃCÓW,którzy teraz oczekują z podkulonymi nie tylko nóżkami ,,na swoją kolej” podsumowania ich ,,troski” o rzeczy najważniejsze…

 • lasponas

  Do Krzysztofa Kowalczyka jak można się z Panem skontaktować?

 • takipionek

  Taki sobie felietonik

  Chyba rewolucja w LASACH przygasa. Po pierwszych zdecydowanych cięciach impet zmian zdaje się słabnąć a proponowane „transakcje wiązane” rozczarowują i zdumiewają . Jak należy bezpardonowo i bezkompromisowo działać – przykłady idą z samej GÓRY .Od Rządu i Prezydenta . Niech więc nasze leśne Wierchy wpatrują się w tą GÓRĘ . To dobre przykłady. Inaczej rosnące rozczarowanie zwycięży nadzieję która była motorem wszelkich działań dołów leśnych. Przy tak zaskakująco- przedziwnych decyzjach paczka „Samych Swoich” zamiast dostać po łapach triumfuje i wkrótce znów będzie się wzajemnie wspierać, popierać by niebawem wpełznąć na wyższe i najwyższe piętra władzy – co w obecnych sferach NASZEGO RZĄDU jest nie do pomyślenia . Czasy są trudne, by nie rzec ciężkie i chyba przyjdzie nam – jak mawia klasyk wypowiadać się często- „Za a nawet Przeciw”. Czy jednak wtedy lud leśny nie pokaże swoim Wierchom gestu Kozakiewicza.
  takipionek

 • abi

  @Takipionku, to znaczy „dobra zmiana” Lasów Państwowych nie obejmuje? Eeee, coś chyba pokręciłeś. W mieście Uć na kolumnie jest taki pewniak dwojga imion on to zapewne wykona te dobre zmiany, już nie może się doczekać.:)

 • leśnik_nie_demagog

  Drodzy Ludkowie w Zielonych Mundurach!
  Widzę, że nadal sączycie jad zemsty, rewanżyzmu i nienawiści na prawo i lewo. Przecież jesteście najczystszej krwi Katolikami – powinniście więc wybaczać i zapominać co złe, jak mówi Pismo. No tak – ale skoro przykład redemptorystów z Torunia uczy inaczej to trudno się dziwić…
  A z innej beczki – idąc za argumentacją Pani Zagrobelnej – to wystarczy być wytrwałym związkowcem-solidarnościowcem, żeby mieć kwalifikacje na stanowisko dyrektora firmy zarządzającej tak wielkim majątkiem i dobrem narodowym? Nie umniejszam kompetencji Pana Tomaszewskiego, ale szufladkowanie ludzi tylko na podstawie tego kto był przykładnym i wiernym związkowcem a kto nie, jest trochę żenujące.
  Pozdrawiam Was – Leśna Braci, życząc naprawdę odrobiny opamiętania w tym szale zmian kadrowych, odwetów i zemsty! Pamiętajcie, że ani post-komuniści, ani AWS, ani PO, ani wy – drodzy Państwo spod znaku Prawa i Sprawiedliwości – nikt nie był i nie jest święty i każdy ma wystarczającą liczbę świństw na koncie!

 • abi

  @leśniku-demagogu, nie każdy ma na sumieniu świństwa, pisz za siebie! Chrześcijańska zasada wyraźnie stwierdza, przyznanie się do winy, naprawienie szkód, pokuta i co najważniejsze obietnica poprawy. Niczego nie zrozumiałeś, choć tyle razy już wam odpuszczano! Kwalifikacje jedynie słuszne zdobywają zacni w kuźni kadr prowadzonych przez byłą bezpiekę a jak wiadomo nie wszyscy leśnicy mają kręgosłup z goovna a zatem nie mogą uczestniczyć w tych szkoleniach. Zmień pampersa.:)

 • dystans

  chciałoby się powiedzieć nic nowego niestety w tych komentarzach. w sumie nie wiadomo o czym i po co. aby zaistnieć. zero obiektywizmu pomimo zapewnień niektórych. Co się czepiacie tej charakterystyki Pana Konrada napisanej przez Grażynę Zagrobelną ? jest obiektywna nic dodać nic ująć pomimo wyraźnie związkowego ukierunkowania. Prawda jest taka że Pan Tomaszewski jest postacią nieprzeciętną aczkolwiek też kontrowersyjną. Jego zasługi, o czym pisze G.Z. są oczywiste dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie (potrafi dostrzegać)o zmianach jakie dokonywały się w polskim leśnictwie i w nich uczestniczył w zależności od posiadanych kompetencji i stanowiska w procesie zarządzania LP. Na pewno nie jest figurantem postawionym przez mocodawców partyjnych jak poprzednicy z wyjątkiem Janusza Dawidziuka któremu pomimo układów, trudno odmówić wielu zasług w nowoczesnym postrzeganiu, wdrażaniu, i egzekwowaniu wielu korzystnych rozwiązań. Ci panowie gdyby umieli się dogadać stanowiliby świetny duet. Niestety. ale życzmy Panu Konradowi sił i konsekwencji a na pewno zmiany jakie się dokonają w ogólnym rozrachunku będą korzystne pomimo emocji im towarzyszących a także jednostkowych przykrości, kwękania frustratów i namiętnego plotkowania co jest przywarą leśnych ludzików.
  Chyba że się mylę ale pozdrawiam wszystkich szczególnie tych „niezadowolonych” zawsze i w każdej sytuacji. bo to takie polskie. Do roboty.

 • leśnik_nie_demagog

  Do „abi”:
  Naprawdę proszę nie łączyć mnie z żadną opcją polityczną – bo nigdy do żadnej nie należałem ani nie byłem żarliwym jej wyznawcą. A moje przemyślenia wynikają wyłącznie z wieloletniej obserwacji – która niezbicie potwierdza, że każda władza łamała wiele kręgosłupów. W tym również władza spod znaku krzyżowo – prawicowego.
  A twój wpis tylko potwierdza mają tezę o niekończących się zasobach zawiści i odwetu w Waszym Prawy Leśnym Środowisku!

 • abi

  @leśnik-demagog, no dobra, zbędna dyskusja, róbmy swoje. Alleluja i do przodu.:)

 • Semper Fidelis

  Pani Grażyno, tylko czemu się pan Tomaszewski wypiera tego pokrewieństwa tak zdecydowanie? Czy to wstyd, że się jest skoligaconym? Na pogrzebie pary prezydenckiej Kaczyńskich na Wawelu stał tuż przy rodzinie, a teraz do Wyborczej taki tekst: Dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski nie jest spokrewniony z Jarosławem Kaczyńskim.
  Wypiera się związków z rodziną Kaczyńskich, z czego powinien być raczej dumny.

 • presto

  PO Adamie i Ewie to i owszem

 • presto

  Po Adamie i Ewie to i owszem pokrewieństwo jest

 • kiki

  Uderz w stół a nożycę się odezwą. Po owocach zobaczymy. Do ABI, niestety szeregowymi związkowcami Zarząd się nie interesuje. I ma ich gdzieś. Chyba że ma się podpisać w Naszym imieniu że reprezentuje SOLIDARNOŚĆ i lać wazelinę. Proszę mi powiedzieć dlaczego tak usilnie bronicie możliwości zakupu służbowych mieszkań? Zarząd już zakupił, więc reszta plebsu może mieszkać w służbowym i na emeryturę PAPA na bruk. Pozdrawiam.

 • odeon

  Dlaczego Pan Kowalczyk nie jest już Nadleśniczym w Sławnie!!! Domagam się!

 • abi

  @kiki, otóż to po owocach. Poczekajmy. Mieszkania służbowe, to rzeczywiście należy wreszcie uporządkować. Wiemy wszyscy jak nomenklatura leśna się na nich uwłaszczała, łamiąc nie tylko dobry obyczaj ale też i prawo. Prawo, które sami wprowadzili. Wyłudzenia, przepisywanie umów na małżonków, blokowanie zakupu w przetargach etc. Teraz jest czas by zająć się tym problemem bez obaw o utratę pracy.:)

 • takipionek

  Kolego (nie) Demagog!!!
  Słowo „rewanżyzm” świadczy , że byłeś pilnym słuchaczem szkoleń partyjnych i teraz po kompromitacji wyborczej „różowo- czerwonej” lewizny nie możesz się odnaleźć. Miłosierdzie jak stwierdził Abi- możliwe jest tylko po wyznaniu grzechów i pokucie. Gdybyśmy byli tak miłosierni jak Ty chcesz – tj. obściskiwali się z wrogami ( co cwaniacko głosisz i nadstawiali policzki do uderzeń to od końca XVII w Wiedniu, Berlinie, Poczdamie były by już Kaliafaty. Ironią – początku grudnia 2015 staje się to, że ludzie którzy walczyli o zmiany, narażali się , manifestowali swoje oburzenie i głosowali za tym co się stało- widzą że ci którzy nie chcieli tych zmian, nigdy nie opowiadali się za nimi, nie głosowali za nimi i wyraźnie manifestowali swą niechęć – mają ( w wielu przypadkach) nadal to co dostali na talerzu od paczki „samych-swoich” za swoje sympatie i koneksje towarzysko- rodzinne. I to jest niezrozumiałe a może nawet nieco demoralizujące – bo przecież bez tych przysłowiowych szabel ( tych teraz już rozczarowanych) – nie doszłoby do takiego sukcesu.
  Okazuje się jednak ,że wspólna półka wiekowa powoduje dość zadziwiające personalne decyzje. To co się dzieje DZIŚ , TERAZ to rewolucja – która przy braku zdecydowania może pożreć własne dzieci . takipionek

 • abi

  Oj tam oj tam, takipionku, nie pierwszy to raz w trąbę puścili. Boli? Tak, bardzo, jeśli zważy się, że od przyjaciół (tak czasami ich nazywamy) obrywamy bo oni stracili pamięć, słuch, wzrok a czasami przyzwoitość.:)

 • Do mediów mętnego nurtu:
  Nie chcemy dziś od was uznania,
  Ni waszych mów ni waszych łez,
  Już skończył się czas kołatania
  Do waszych serc, do waszych kies!
  Następują czasy redaktorów i dziennikarzy wolnych od Homo sowietyzmu, kształconych na wartościach uniwersalnych w kulturze łacińskiej, To są właśnie redaktorzy z etyką dziennikarską.
  Mamy teraz wielką szansę odbudowania ze zgliszczy Polski, jakiej nie było od 1918r. Wykorzystując to co najlepsze w nas i to, co było w historii I i II Rzeczpospolitej najlepsze odbudujemy uczciwe, mocne i prawe oraz nowoczesne Państwo.
  „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;. Łam, czego rozum nie złamie”.
  Goodbye komuno!

 • takipionek

  ABI ! Nie bagatelizuj spraw. Mimo woli głosisz hasło.. Polacy NIC się nie STAŁO. Nie każdy rozumie twoje intelektualnie przekorne, dowcipne dywagacje. Na jutro sfrustrowani, salonowcy czyli cała ta ferajna którą zadłużyła NARÓD na prawie 3 biliony zł i wyprzedała JEGO własność ogłasza pierwszy zaciąg pod SEJM czyli zaprasza na pierwsze demonstracje w obronie…. demokracji .Później tak jak w końcu 2005 r mogą wyjść na ulicę dziesiątki oburzonych z pochodniami – co TVN przerobi na tysiące , dziesiątki tysięcy i naród zacznie wątpić bo wmówi mu się , że najważniejszą znów jest WALKA o POKÓJ i SPOKÓJ . Chyba leśna paczka „samych- swoich” po ostatnim win odpuszczeniu – zaciera łapki – licząc ,że stary układ znów powróci. Dlatego właśnie teraz potrzebna jest jedności i wyznanie po której stronie mocy jesteśmy. Czy przy takich decyzjach jakie podejmują teraz leśne WIERCHY – leśne DOŁY dadzą swe poparcie, staną na przysłowiowych barykadach . Wątpię.
  Ps Brawo KASTELIK
  takipionek

 • abi

  @takipionku, hmmm wierzę w ludek leśny i inteligencję jego. To nie są dywagacje. To jest cała prawda. Na swojej skórze odczuwam do dziś ten stan rzeczy. Nie złamali mnie i nie złamią, choć użyli wszystkich esbeckich mocy. Bravo Ty, bravo My.

 • wudu

  Wudu
  Zamienię sedes z Klarysewa na wiadro wazeliny którą oddam w dobre ręce. Najchętniej koledze o inicjałach KK który ostatnio pozbył się tu (znaczy dorzucił) kilka swoich groszy.
  wudu