listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archiwa

Zmian ciąg dalszy

Dziś, tj. 24 listopada 2015 roku, w trakcie spotkania dyrektorów regionalnych dyrekcji LP z Dyrektorem Generalnym odwołani zostali kolejni dyrektorzy:

 1. Jan Szramka – RDLP w Gdańsku
 2. Sławomir Cichoń – RDLP w Szczecinku

Przy okazji narady okazało się, że po raz kolejny pan dyrektor  Jan Kraczek  zachorował. Teraz na zwolnieniu, jak przed 10 laty, będzie szukał naiwnych, którzy pójdą lobbować za pozostawieniem pana dyrektora na stołku.
Mamy nadzieję, że dyrektor Tomaszewski będzie miał wolę zmian i nie ugnie się. Zostało jeszcze dwunastu pupilków Tuska i Piechocińskiego. Damy radę Panie Dyrektorze. czas na zmianę nieuchronnie upływa.

Z ostatniej chwili:

Jan Kraczek – dyrektor RDLP w Lublinie odwołany.

179 komentarzy Zmian ciąg dalszy

 • kubeł

  Czas wywalić starych, pora na nowe rozdanie. Lublin do roboty, wszak obiecałeś ze po swiętach wymienisz wszystkich. Proponuję brać z poziomu Podleśniczych tam tylu wartościowych ludzi jest jak ja zwany Czeczotem.

 • jolka

  Lublin śpi,do roboty

 • edek

  Co słychać, że nic nie słychać?

 • kasia

  Czyżby i w Krosńie nadszedł czas na porządki? Podobno w Nadleśnictwie
  Tuszyma komisje antymobbingowe zbierają się jedna za drugą. Wieść niesie,
  że całe władze w Tuszymie mają się z czego tłumaczyć. Zarządzanie w tym nadleśnictwie było tragiczne.
  Nie wiem czy to prawda ale prawdopodobnie z komisji wycofał się przedstawiciel Solidarności. Jeżeli to prawda to związek nie chce bronić pracowników. Dokąd zmierzają nasze lasy? Może ktos wie więcej szczegółów?

 • Warmia i Mazury

  Wołam o pomstę do nieba! Słyszałem, że nasz były pracownik IK, członek PZPR i organizator POP w Nadlesnictwie B. na Mazurach, który po przełomie w 1989 roku uciekł na lubelszczyznę ma być tam teraz Nadlesniczym. Jeśli to prawda to opamiętaj się Panie Dyrektorze!!!

 • jolka

  Nowa Dęba nadleśniczy odwołany-tak czyścił jak przyszedł do Dęby teraz jego wyczyścili.Gratulacje Panie Dyrektorze Regionalny.

 • DO ...

  Czas NIKODEMÓW,Wazeliniarzy, nepotów, moberów,pseudo-fachowców,brzuchatych chłoptasi i ich popleczników właśnie dobiega końca.
  CAŁA POLSKA SIĘ Z WAS ŚMIEJE…

 • Panowie czy to jest ta wiosna ???! Długo mnie nie było(już więcej nie wyjadę!!!), a tu tyle zmian! a właściwie odwołań, które w ISTOCIE nie mają mają żadnego znaczenia, gdyż wszyscy z 430 nadleśniczych winni być odwołani bo nie bronili słowem i czynem LP przed grabieżą platformersów i sprzedajnego zsl. ISTOTĄ jest to KTO jest powoływany na to bardzo ważne, nie tylko dla LP, ale także dla wizerunku i lokalnego reprezentowania polityki współpracy PiSu z samorządami. Od tych ludzi zależeć będzie nasza praca,atmosfera w firmie, szacunek dla terenu, ale przede wszystkim ta obiecana DOBRA ZMIANA i co za tym idzie wygrane kolejne wybory, co da gwarancję zachowania LP jako DOBRA NARODOWEGO. I o dobrą zmianę prosimy Panie Dyrektorze, a nie o kolesiów od kolesiów. Z całym szacunkiem Panie Dyrektorze to WIELKA odpowiedzialność. Daję słowo, że zapytamy publicznie nowo powołanych Dyrektorów i Nadleśniczych o ich wkład w obronę statusu LP.

 • zorientowany

  Do Kasia…
  Tuszyma to dziwne Nadleśnitwo, całe kierownictwo jest podejrzane o mobbing podejrzany jest również jeden ze strażników leśnych. Tu panuje atmosfera strachu i podsłuchu, a Pan Nadleśniczy doskonale się w tym czuje. Panie Dyrektorze czy długo jeszcze będzie się Pan tylko przyglądał i nie reagował?

 • zorientowany

  Pani Grażyno wstyd i hańba!! Czy to Pani udzielała wywiadu do numeru 12 z grudnia 2015 Głosu Lasu? Czy to co Pani jako Dyrektor RDLP Krosno zrobiła w Tuszymie jest zgodne w najmniejszym stopniu z tym co Pani mówiła miesiąc temu. Wstyd dla Solidarności,że daje zgodę na to aby mobber pracował na tym samym stanowisku i nie ponosił żadnej odpowiedzialnosci za swoje czyny. Czy sprawa mobbingu w Tuszymie musiała zostać zmieciona pod dywan. Jak daleko może sięgać arogancja władzy? Czy za każde nieszczęście Pani odpowie które się tu wydarzy? Dla mnie jest to zlekceważenie wszystkich leśników pracujących w Nadleśnictwie Tuszyma. Na swoich stołkach pozostali mobberzy, ludzie którzy źle zarządzali Nadleśnictwem,a Pani nie wstyd,pani ich chroni,a niedługo sie okaże,że to załoga jest winna. Pani Grażyno czy aż tak boi się Pani kleru popierającego Nadleśniczego. Biedne te Lasy, jak i całą Polska z takimi ludźmi jak Pani u władzy. WSTYD!!!!!!

 • Borowy

  Ochrona starych platformiarzy i pracowników przyjetych za ich kadencji ma ewidentnie miejsce i to niestety mówią wszyscy normalnie podchodzący do „dobrej zmiany”.
  Ale jak się już dorwało towarzycho do stołka to kwestie norm moralnych, zawodowych i rozwojowych znalazły się tylko w bełkocie na pokaz.
  Co do wazeliniarzy to OLSZTYN i zatrudnienie przed wyborami ochroniarzy z PiS ma uchronić główny stołek przed porąbaniem. I już tzw. góre zrobili w trąbe.
  JAK DOŁY KONSEKWENTNIE NIE WALNĄ TO UMACNIANIE UKŁADU BĘDZIE TRWAŁO.
  Według starej zasady jak nie zwolnisz stada platformiano-esbeckiego przez pierwsze dwa miesiące to później ich pokochasz.
  Czy nie widzicie, że silni wiedzą, etyką, życzliwością i zaangażowaniem w pracy są po prostu groźni dla stołkowiczów? Ich trzeba usunąć a dać rozwój miernotom poprzedniego układu, którzy będą lizać tyłek, wychwalać jedyny słuszny geniusz ze strachu aby ich nie zwolniono a kadara prawicowa niech sobie jakoś radzi

 • zorientowany

  Ciag dalszy Nadlesnictwa Tuszyma. Takiego bałaganu nie ma w całych Lasach. Były zastępca w ubraniu cywilnym chodzi po nadleśnictwie i nikt nie wie czym się zajmuje. Jeżeli po cywilnemu to chyba wyleciał ze Służby Leśniej ( a należało mu się jak małokomu). Nadleśniczy nie chce „zdradzić” kim on teraz jest,a mamy nowego Zastępce. Po ostatnich ugodach z Dyrektor Grażyną Zagrobelną po korytarzach Nadleśnictwa słychać taką szyderczą przyśpiewke ” MAREK,MAREK NIE BÓJ SIĘ PÓKI PURPURA BRONI CIĘ”.

 • Ze strzelnicy

  Idzie wiosna i na placu przy ulicy Chmielnej w Lublinie zaczyna zieleniec trawa , bardzo droga trawa na bardzo drogim podłożu.Kto ten eksperyment uskutecznił za ile , z czyich środków finansowych i po co ? , być może należałoby to upowszechnić i pochwalić się efektami. Czekamy z zaciekawieniem Panie Dyrektorze .

 • Były ...

  Tuszyma … mówili leśnicy że źle było za Śp. Jurasza macie teraz lepiej może lepiej było by żeby P. Kochmański został u Was ale też Wam było źle więc macie … nic nie zrobicie bo sitwa … jest mocna a wy tylko zwykłe pracusie … dyrektorka ma Was w d…. generalny ma was w h… nie wiem jak można załatwiać Waszą sprawę chyba komisja Wenecka … szambo takiego nie ma nigdzie indziej

 • BUK

  „Umowa dżentelmeńska to wzajemne zobowiązanie, które łamie się w nadziei, że druga strona go dotrzyma.”?

 • Ze strzelnicy

  Cytat”Borowy”
  „Ochrona starych platformiarzy i pracowników przyjetych za ich kadencji ma ewidentnie miejsce i to niestety mówią wszyscy normalnie podchodzący do “dobrej zmiany”.”
  Nie tylko mówią ale i widzą jak ten i ów zapisuje się do PiS-u tu i tam i nie jest to z pewnością jakieś tam poparcie dla dobrych zmian przez ten plankton tylko zwyczajnie cwaniactwo tudzież wcielanie się przyszłościowo w rolę koni trojańskich.A powiedzenie „dmuchać na zimne” jest aktualne i nie byłaby to bynajmniej przesadna ostrożność w przypadku tzw. Kaczystów.Warto pilnować, oj warto.

 • BUK

  ” Pracownikiem Służby Leśnej może być osoba, która jest obywatelem polskim, ukończyła 21 lat, ma pełnię praw cywilnych i obywatelskich, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, CIESZY SIĘ NIENAGANNA OPINIĄ, zatrudniona jest w pełnym wymiarze czasu pracy, ma odpowiedni stan zdrowia i nie była karana sądownie za przestępstwo z chęci zysku lub z innych niskich pobudek.”
  Czy cieszą się NIENAGANNA OPINIĄ i nie kierowały się NISKIMI POBUDKAMI osoby które uczestniczyły w próbie zachachmęcenia najokazalszych i atrakcyjnie położonych posiadłości nadleśnictwa w tym 11 letniej nadleśniczówki?
  Słownik języka polskiego: ZACHACHMĘCIĆ:
  1. «zagmatwać jakąś sprawę, aby ukryć nieuczciwość»
  2.. «ukraść coś»

 • trojden

  Wszystko się rozgrywa obecnie – albo układ magdalenkowski zapanuje na lata albo zostanie na tyle nadgryziony, że dobra zmiana nastąpi nawet jeśli musi potrwać. Warto przy tym zająć się tymi co teraz chcą z PiS-em a przedtem lizali tyłki platformiarzy i innych esbeckich narośli. Powinni być konsekwentnie usuwani! Mam nadzieję, że za niektóre rdLP w końcu prawa władza się weźmie (czas gruchnąć w Olsztyn)

 • zorientowany

  Ciąg dalszy wydarzeń w Nadleśnictwie Tuszyma.
  Długo czekaliśmy na zmiany,ale tego co się dzieje nikt się nie spodziewał.
  Do tej pory z założenia związki zawodowe stały po stronie pracowników przeciwko pracodawcy, a u nas jest inaczej. Koniec tygodnia zaowocował spotkaniem członków ZLP,Nadleśniczego jego Zastępcy oraz wybranych z załogi osób. Nie mówiono tam o złej sytuacji w firmie wynikającej ze złego zarządzania, a przewodniczący związku J.K w porozumieniu z pierwszym wymyślili list. List otwarty ,w którym to liście leśniczego który odważył się zgłosić mobbing i wszystkie nieprawidłowości które się u nas dzieją zdyskredytowano,wyszydzono,a nawet chciano wysłać na leczenie psychiatryczne bo jest pieniaczem, furiatem. Historie które wymyślali „koledzy” okazały się kłamstwem i pomówieniem,a to nie koledzy a zwykłe h..e właśnie. J,K użył wszystkich środków aby zebrani podpisali jednomyślnie ów list. Byłem tam i do dzisiaj nie mogę sobie popatrzeć w twarz, wstyd mi,że nic nie zrobiłem aby mina pierwszego nie była taka szczęśliwa. Bo to człowiek który broni swojego stołka za wszelką cenę, podłoży się wszystkim i da każdemu . Człowiek który spowodował trwałe kalectwo u kolegi myśliwego i nawet nie ma żadnego współczucia dla niego, człowiek dla którego pracownik jest nic nie wart,ma nie myśleć,a wykonywać polecenia,a żę niezgodne z kodeksem pracy to szczegół. Pani Grażyno co to za Menager Roku który pozwala na takie zachowania na swoim terenie​? U nas nie ucichnie po takim liście. Czekamy już długo,a Pani też czeka? Czy musi dojść do jakiegoś nieszczęścia bo osaczony człowiek jest nieprzewidywalny, nie wiemy przeciwko komu teraz będzie kolejna krucjata.

 • A w Stuposianach cyrk na kółkach drugim ala zastępcom został człowiek który nie ma pojęcia o niczym ewentualnie jak napisać donos na kolegów i koleżanki i jak ustrzelić dzika cielaka i go zjeść bez ponoszenia kosztów współczujemy wam

 • przyczajony

  Co wy tam w tym Krośnie powariowali? Pod okiem „menadżera roku” takie rzeczy? niemożliwe 😉

 • zorientowany

  do przyczajony. Tutaj wszystko jest możliwe. A „menager roku”czeka,że ucichnie,próbują z każdej strony. Nie da się tylko straszyć,przestaliśmy się bać. Nie pomogą nam związki bo przewodniczący myśli o własnym stołku i jest przeciwko nam. Musimy szukać pomocy gdzie indziej.Tutaj to już nie jest mobbing to coś znacznie gorszego. Jedynym wyjściem jest chyba nagłośnienie w prasie tego co się dzieje, bo we własnym gronie nic się nie da rostrzygnąć.

 • Szczutek

  W Krośnie i na Podkarpaciu „Dobra Nowina” – Dla Zagrobelnych!

 • trojden

  Cóż za zakorzenione postkomunistyczne układy ciągle się panoszą? Jeszcze sporo jednostek wymaga czyszczenia i trzebieży!

 • Niedowiarek

  W całym kraju odbył się audyt, który wykazał patologię poprzedniej władzy.
  W lasach o audycie cichutko. Może generał się pochyli nad dziką wyprzedażą
  nieruchomości w lasach. Wyprzedano całe osiedla nie zabezpieczono nawet
  mieszkań dla przyszłej kadry kierowniczej.Nikt nie skontrolował wyceny
  shandlowanych nieruchomości, a są to miliardowe straty. Dotychczas nie naprawiono wyrządzonych krzywd zasłużonym ludziom prawicy. Miernoty, które w podły sposób wysługiwały się poprzedniej władzy wstąpiły do PiS.

 • trojden

  Racje głosicie – czy tzw Generał uważa , że omamianiem Jarosława zamydli stan faktyczny kadr i przekrętów w LP? Będziemy trąbić coraz mocniej aż oczyści się LP z plewów i układowców po-sld oraz reszty pomagirów pseudoprawicy

 • Były ...

  Eh masakra. .. w Tuszymie 1 , 2 ok nie ma a co z trzecim fałszywcem mam tu na mysli inżyniera nadzoru nie czekac wypier … list na leśniczego pierwszy podpisywał … ham ham jeden wypier… go tam gdzieś na podlesniczego … w mazury jest młody może zrozumie swoje błędy i chamstwo jakiego dopuścił się do kolegów. .. Mariuszku bo o tobie mowa proś dyrekcję o lekki wyrok … ale z powiatu … spierdal … zebys nie drażnil znajomych i mie przypominal o swojej … zdradzie dla fury drzewa … na dach swojej nowej chałupki …!!!

 • Joker

  To nie furka tylko całe auta wyselekcjonowane … przez samego autora … też chetnie już nie chciał bym się z gościem na korytarzu nie mijać … A tu trzeba rękę podawać. .. bo NOWY kazał pozacierać … stare rzeczy … nigdy dobrze u nas nie będzie … smród się będzie ciągnął … !!!

 • zorientowany

  do Były i Joker ale to pewnie to samo. Kolego drogi hejtujesz słabo,czy tak bardzo zależy ci na stanwisku 3? Walnij konkretami,a jak nie to może kolejny list wymyśl. Z jednym nie wyszło i obróciło się przeciwko 1,teraz może się uda,a doświadczenie już masz. Tak rozumię,że do końca pracy nie chcesz być podleśniczym ale chyba awans ci nie grozi bo sam podpadłeś tym listem.