październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Tego rządu nie stać na personalne pomyłki

Budowa uczciwego, sprawnego, a nie teoretycznego państwa nie będzie ani łatwa ani przyjemna jak się to niektórym wydaje. Wyciąganie ręki do zgody w stronę krokodyla może okazać się tragiczne w skutkach. Stada medialnych hien szybko nie zamilkną, a przecież sensem tej dobrej zmiany mam być nie tylko naprawa polskiej gospodarki i finansów oraz życia publicznego, ale przede wszystkim powrót elementarnego poczucia sprawiedliwości.

Zło i szkody trzeba nie tylko naprawić, ale co najważniejsze nazwać, sprawiedliwie osądzić i ukarać. Przemysł pogardy i podstawianie nogi przez stary układ oraz liczne miny z opóźnionym zapłonem pozostawione w sektorze bankowym i finansowym będą miały swój destrukcyjny wpływ na rządzenie przez nową ekipę. Bilans otwarcia i profesjonalny audyt o który apeluję od dawna jest nie tylko pilny, i nie tylko w spółkach Skarbu Państwa.

Budować lepszą przyszłość dla Polaków można tylko wtedy, gdy się dokładnie wie co zrujnowano, a zrujnowano całkiem sporo, zwłaszcza w sferze zadłużania publicznego, górnictwa, energetyki, wpływów podatkowych, czy rabunku portfeli Polaków w ramach tzw. kredytów frankowych, czy polisolokat – to łącznie ok. 200 mld złotych. Ludzie liczą na gruntowne, autentyczne zmiany i to szybkie zmiany, nie tylko w przestrzeni publicznej, w tym w mediach, ale również w służbie zdrowia, w wymiarze sprawiedliwości, a zwłaszcza szacunku dla zwykłego obywatela i zasobności jego portfela. Mandat na wprowadzanie zmian już jest. Chodzi o to, aby nie powtórzyć starych błędów, w tym zwłaszcza błędów personalnych, wszelkie sojusze z banksterami, obłaskawianie lichwiarzy i lobbystów oraz zagranicznych mediów skończą się  wcześniej czy później katastrofą. Przed nowym rządem nie byle jakie wyzwania.

Właściciele III RP będą nas chcieli wrobić w swoje gigantyczne długi, zaniechania i zaniedbania. Pozostawili przecież kompletnie nierealny , wirtualny budżet z gigantyczną „dziurą” MF M. Szczurka wynoszącą ok. 50 mld złotych, oraz z ogromnym przeszacowaniem dochodów podatkowych zwłaszcza z VAT, corocznymi startami z tego podatku sięgającymi  40-50 mld złotych, zwrotami VAT sięgającymi rokrocznie 80-90 mld złotych, czy wreszcie przemytem towarów akcyzowych sięgającym blisko 50 mld złotych. Zagraniczne przedsiębiorstwa płacą w Polsce zaledwie niewiele m ponad  1 % podatku CIT tj. 360 mln złotych do budżetu państwa przy łącznych wpływach z podatku CIT ok. 29 mld złotych.

Dramatyczna sytuacja w sektorze górnictwa wymaga natychmiastowej reakcji, albowiem już w grudniu może zabraknąć pieniędzy na wypłaty w Kompanii Węglowej, a całe górnictwo jest zadłużone na blisko 10 mld złotych. Niezbędna jest istotna zmiana polityki pieniężnej NBP i RPP. Nawet gdyby każdy Polak otrzymał dodatkowo 1 tyś. złotych nie stałoby się żadne nieszczęście dla finansów publicznych, ani tym bardziej dla gospodarki.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista KSKOK

10 komentarzy Tego rządu nie stać na personalne pomyłki

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  A co z „osiągnięciami” BYSIA KORYCIARZA?

 • abi

  Zgoda, pełna zgoda, że nie stać ale czy znajdzie się Augiasz by posprzątać stajnię zapuszczoną i zabagnioną przez tzw, tajne służby co to mają złodziei ścigać a ścigają i zwalczają tych co złodziejom przeszkadzają? Pan porucznik zapędził się tak dalece, że spreparował dowody i wciągnął w grę jeszcze kilku kumpli z tzw. wymiaru niesprawiedliwości, nie mówiąc już o TW.
  Tu jest przykład na czym zbudowano IIIRP. http://wpolityce.pl/polityka/270249-szykuje-sie-sensacja-kolejne-zaskakujace-zeznania-ws-afery-marszalkowej-ludzie-z-ochrony-prezydenta-komorowskiego-oferowali-pieniadze-w-zamian-za-aneks-dot-wsi

 • Gajowy

  Prosty test na to że Prawo i Sprawiedliwość nie rzucała słów na wiatr i coś w naszej ojczyźnie się zmieni .Mamy nadzieje że po sformułowaniu się żadu i przejęcia władzy osoby które przez osiem lat rządów P.O zostaną rozliczone mam tu na myśli w szczególności RDLP Wrocław gdzie dochodziło do bardzo wielu nieprawidłowości – to zbyt ładnie napisane wprost do łamania prawa niszczenia uczciwych ludzi prywaty na niebywałą skalę .Ludzie głosując na PIS mieli i mają nadzieje na sprawiedliwość w naszej branży .

 • wudu

  Oj Abi ! Augiasz nigdy nie wysprzątał żadnej stajni ON ją zaniedbał. Stajnię Augiasza wysprzątał Herkules. Lepiej było więc napisać czy znajdzie się Herkules co wysprząta stajnię Augiasza – „chiba”, że to jest twoja wolność twórcza czyli Licentia poetica
  wudu

 • abi

  @wudu, no sam widzisz jak to się wszystko zapętliło, Herkules, Augiasz zamienili się rolami, już nie wiadomo kto katem a kto ofiarą, łotrem czy zacnym obywatelem. Autorytety okazują się zwykłą szumowiną, odsądzani od czci i wiary godnymi zaufania i naśladowania. Czyż to nie chichot losu? No ale przecież wszyscy wiedzą, że to wina…PiSu. Buahahaha.

 • ernest

  Jestem ciekaw Gajowy jakie to nieprawidłowości i kogo takiego zniszczono?
  Przez 8 lat milczałeś? Za daleko do prokuratury, Policji? Bidny jesteś. Zacieracie rączki już z jednej strony a z drugiej wazelinka?

 • BUK

  Wkrótce będzie głośno o zawłaszczaniu prawie nowych mieszkań które ostatnio nie znalazły się na liście niezbędnych dla funkcjonowania nadleśnictwa. Czy dlatego ,że infrastrukturą zajmuje się żona bez technicznego wykształcenia? NIBY ZWIĄZKOWIEC który to pozytywnie zaopiniował będzie musiał odpowiedzieć przed opinią publiczną dlaczego to zaakceptował/akceptuje. KLIKA KADROWO- RODZINNO – ZWIĄZKOWA BĘDZIE
  ROZWIĄZANA.
  Dyrektor tego nie zbadał to może prokurator zbada decyzje dyrektora?

 • Krzysztof Kowalczyk

  Nieskromnie coś Wam przypomnę:
  POLSKI NARÓD głosował skutecznie zresztą za bardzo znaczącymi dla normalnych ludzi słowami : PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ , więc to nikt inny a nasze społeczeństwo będzie teraz oczekiwało również BEZWZGLĘDNEGO rozliczenia draństwa w kraju za okres lat 2008-2015.

  Czy to jest dziwne i zaskakujące?!
  A jak OSZUŚCI i POLITYCZNE KANALIE myśleliście,że co?! HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA …bo jest Ewka, Donek i spółeczka?! NIC BARDZIEJ MYLNEGO!

  Tak samo w Lasach Państwowych! JEŚLI NOWA WŁADZA ZOSTAWI CHOĆ JEDNO PEŁNE KIEROWNICTWO RDLP W KRAJU …to jest to według mej oceny tym samym co strzał sobie MINIMUM w stopę!

  Nie czarujmy się = TO BYŁO WIDAĆ I TO ŚMIERDZI Z DALEKA, gdy kilku dyrektorów RDLP zamieniało się w wazelinę wobec PO grabiącej LP tak,że tym łajnem ociekają nawet do tej chwili…A TERAZ CO??! Korzenie ,,Solidarności” będą sobie z pleśni i gówienka oczyszczać pod publiczkę ?!

  KONIECZNIE AUDYT…AUDYT… i jeszcze raz AUDYT PAŃSTWA I NASZEJ GOSPODARKI, a w tym i Lasów Państwowych, aby wiedzieć NA CZYM STOIMY PO LATACH RZĄDÓW TEGO DRAŃSTWA! WSZYSTKO UPUBLICZNIĆ DLA NARODU!!!

  Z imienia i nazwiska OSĄDZIĆ KAŻDEGO Z TYCH CO KOMBINOWAŁ I NISZCZYŁ KRAJ I LUDZI mniej czy bardziej oficjalnie! WON! WON! WON z każdym takim typem!!!
  Warto abyście przypomnieli również sobie JAKIMI METODAMI W LATACH 2008-2015 NISZCZONO LUDZI, robiąc lub usiłując na gwałt zrobić z nich przestępców!

  KAŻDA METODA DLA TYCH ŁAJDAKÓW BYŁA DOBRA…ubaw mieli zapewne po pachy! A TERAZ…SMRÓD PO GACIACH?!!!
  Czy zapomnieliście już o …ARESZTOWANIACH POD PUBLICZKĘ osób z LP??!
  SADZANIE OSÓB NIEWYGODNYCH NA ŁAWY OSKARŻONYCH??! Przeszukania miejsc zamieszkania…itd. itp!
  JA ICH MIAŁEM W LATACH 2008-2015 ,,tylko” cztery…a do tego kilka oskarżeń ,,wyssanych z palca” skur****nów, bo ,,pigipedia” ŚCIERWOM SIĘ NIE PODOBAŁA!!!
  Przez 4 lata walczyłem SAM w Sądzie Pracy, który …POSTAWIŁ MI PIECZĘĆ W ŚWIADECTWIE PRACY Z ORŁEM W KORONIE I TEKST,ŚWIADCZĄCY O NIELEGALNYM POZBAWIENIU MNIE PRACY BEZ WYPOWIEDZENIA!

  No to teraz …ZASTANÓWCIE SIĘ TAK UCZCIWIE NAD SAMYM SOBĄ i odpowiedzcie na pytanko: A JAKI JEST WASZ OSOBISTY WKŁAD I UDZIAŁ W POGONIENIU TYCH OSZUSTÓW Z PO+PSL+LEWICY Z POLSKIEJ SCENY POLITYCZNEJ?!

  Czy tylko co miesięczna wypłata z kasy LP i tchórzliwe OD CZASU DO CZASU gołosłowne gadanie, przy ogonie zawiniętym pod tyłek…że aż usiąść nie było można?!

  To tak ku refleksji…GDY WSZYSCY DZIŚ ,,JESTEŚCIE” TAK OGROMNIE ZWIĄZANI z Prawem i Sprawiedliwość!

  Pozdrawiam!

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Właśnie gdzie byliście pseudo związkowcy… jak gnojono takich ludzi jak Pan Krzysztof, Robert… . Co zrobiłeś w ich obronie pANIE przewodniczący…?
  Może pomagałeś poniżać, współuczestniczyłeś w mobbingu, pomagałeś zdegradować…? Za co? JAKIE KORZYŚCI Z TEGO NADAL MASZ? Gdzie byłeś jak wręczano kordelasa karierowiczowi za kilkanaście lat pracy w LP W TYM KILKA ZA KRATKAMI?