październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Prezydent Duda zawetował zmianę ustawy o lasach

W dniu 26 października 2015 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podjął decyzję o skierowaniu do ponownego rozpatrzenia ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o lasach.

W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu. Ponadto ustawa wprowadza przesłankę wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności umożliwiających dokonywanie zbywania lasów państwowych. Wreszcie uchwalona ustawa przyjmuje niejednoznaczną regulację dotyczącą dostępu do lasów państwowych.

12 komentarzy Prezydent Duda zawetował zmianę ustawy o lasach

 • róża

  A co na to ta grupa rozumnych, światłych i dobrze służących władzy leśników co to tak w mundurkach i na galowo stawiła się na terenie RDLP Warszawa, jak Pani Premier Kopacz ustalała z nimi zmiany gwarantujące „nienaruszalność LP”. Chętnie Ci Panowie dyskutowali, przyjmowali Panią Premier. Ciekawe co będą mieli do powiedzenia na ten temat?.

 • leśnik

  Proszę o rozliczenie dyrekcji Wrocławskiej.
  Nie mogę się doczekać. Matus, Adamczak, Łokietko.

 • Krzysztof Kowalczyk

  Z informacji jakie otrzymuję od Was na ,,pigipedię” JASNO WYNIKA,że nawet największe ŚCIERWA które w latach 2008-2015 miały za nic mnóstwo osób z Braci Leśnej (…A JAK ZAUWAŻAM WYMIENIACIE ICH NAWET Z IMIENIA I NAZWISKA – co mi się bardzo podoba!) usiłują teraz ,,odnaleźć” się w nowej rzeczywistości!

  Tak! Tak!
  Przysłowiowy proces ,,SRANIA PO GACIACH” się zaczął po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych jak mawiał to mój dawny znajomy gajowy Wincenty – to proces bardzo powszechny u kombinatorów i łajdaków, których niestety ale w latach 2008-2015 OBRODZIŁO W LASACH PAŃSTWOWYCH MOC!

  Jestem tego w 100% pewien,że NOWA POLSKA PATRIOTYCZNA I PRO NARODOWA WŁADZA …nie zapomni o PERSONALNIE DOCENI każdego z nich za całokształt działalności na rzecz DRAŃSTWA w PGL LP!

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Miłego wieczoru mARYJANN!

 • abi

  Patrzcie Państwo, Stach Żeliwny został odrąbany od koryta. Ojojoj co teraz będzie? Ziemia się zatrzęsła, szloch Lasy przeszył, kto będzie teraz zarządzał strukturą ferajny zielonej ośmiorniczki? Nie pomogli kumple z wydziału C, od 1977 tak wiernie wspierający…….https://www.facebook.com/PoselGirzynski/photos/pb.195400413904081.-2207520000.1446053224./791016774342439/?type=3&theater

 • róża

  Abi przytoczony przez Ciebie „Stach Dowcipas” toż przecież z wykształcenia „Leśnik” po SGGW,chłop ze wsi,który na początku swojej kariery zawodowej czuł się w pełni leśnikiem,jednym z nas.Ale w miarę jedzenia apetyt mu tak wzrastał,że po osiągnięciu najwyższego piedestału w postaci ministra pomału zaczął zapominać o swoim środowisku,aż wreszcie w ogóle przestał się utożsamiać z tym środowiskiem. I gdy był przewodniczącym komisji ochrony środowiska stał się już taki pewny,że zaczął mamić to podzielone bardzo leśne środowisko próbując mydlić oczy temu związkowi,który go wspierał i popierał na czele z jego przewodniczącym i przewodniczącymi „baronami” ZLP. Aż jak przyszło strajkować pod Sejmem jaśnie nam panującej RP w obronie LP, wtedy wyszedł do licznie zgromadzonej braci leśnej z przesłaniem – będzie dobrze o co Wam chodzi,ja tez jestem przecież z tego środowiska i bedę Was bronił – leśnicy. Co niektórzy oczywiście dali się nabrać pięknym słowom Pana ówczesnego Posła RP. Ale gdy ten sam „Stach” oddał pałeczkę niejakiemu Panu D. Rosatiemu w czasie gdy w ciągu 27 godzin zdarli skórę z Lp w postaci 1,6 mld zł jako haracz gestem sprytnym iście jak lisek chytrusek próbował się wybielić,że to nie on PSL)ale PO to jest wszystkiemu winna. Los wreszcie sprawił,że Anno Domini 2015 roku „Staś” nie wchodzi do Sejmu (to Pan Bóg rychliwy,ale sprawiedliwy chyba to uczynił. I co, ma już wszystko,ale teraz powinien być bardzo ostrożny jak pójdzie do lasu bo ten nigdy nie wybacza tego wszystkiego.Co można życzyć „Stasiowi” – dużo,dużo zdrowia i jeszcze większej uwagi jak sobie przypomni o lesie i wędrówkach po nim. Bo leśnicy mają dobrą pamięć – hej. _

 • Zdziwiony

  Czy zawetowanie ustawy mającej zagwarantować ochronę lasow Skarbu Państwa, jak i odrzucenie projektu zmian w Konstytucji RP w tym zakresie, niejako zamyka ten rozdział? Rozumiem, że nikt już dziś nie widzi potrzeby takiej ochrony lasów Skarbu Państwa zawartej w prawie RP, bo nawet komentarze nie są w temacie newsa. A co z referendum? Prezydent Andrzej Duda zaproponował, by w referendum, które miało się odbyć 25 października br., Polacy mieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące utrzymania dotychczasowego systemu funkcjonowania Lasów Państwowych. Warto chyba spytać Polaków co o tym myślą? Chyba, że „szczęście polega na tym, że ma się dobre zdrowie i słabą pamięć”, jak to stwierdził niegdyś szwedzki reżyser Bergman.

 • abi

  @Zdziwiony, naprawdę jesteś taki nie kumaty, czy tylko jesteś prowokiem? Odpowiem na wątpliwości tu wyrażone pytaniem, a po co i przed kim teraz chciałbyś chronić Lasy? Ośmiornica zielona została, co prawda jeszcze żyje ale skutecznie odrąbana od koryta. Boli macka?
  @Różo, co do Stacha cwaniaka chłopskiego spod Tomaszowa, warto by zbadać dogłębnie jego życiorys, ten tajny szczególnie, może dowiedzielibyśmy się dlaczego otaczał się ludźmi szemranego autoramentu. Tak z naiwnością zapytam, jak to się stało, że upodobał sobie pewnego Kondzia i mianował go najpierw Głównym Inspektorem LP a później dyr. w Wawie?

 • Zdziwiony

  Abi, dziękuję za wyjaśnienie. Zasada jest prosta: daj człowiekowi koryto, a momentalnie zmieni się w świnię. Byłem naiwny, sorry. Nie mam więcej pytań w tym temacie.

 • muchomor

  http://niezalezna.pl/72557-kolejarze-ostro-do-ewy-kopacz-tylko-barbarzyncy-i-najezdzcy-stosuja-taktyke-spalonej-ziemi
  Tak wygląda elegancja w wydaniu PO. I komu żeśmy zaufali,że rzadzili nami
  tacy ludzie.Kłamstwa pani Kopaczńczy są porażające. Boże, jak dobrze, że to się kończy.