październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

Pamiętajmy o faktach …..

Śledząc liczne próby zmian w ustawie o lasach – wielu moich adwersarzy uważa, że PO chce zrobić LASOM dobrze, a wredny PiS sprzeciwia się temu i nie chce oddać PGLu w opiekę zapisu mówiącego, że : „ … lasy stanowiące własność skarbu państwa nie podlegają przekształceniom…” Takie są przekazy gości mediów „gównego” nurtu i tak to np. wyjaśniała w telewizorze marki TVN smutna pani Calliphora Wicina medyceuszowi (znaczy medykowi) z PiSu zapominając (przez kobiece roztargnienie), że dalsza część zapisu o wiekuistej opiece LP daje możliwości dokonywania przekształceń. I to wszelakich. Pośród osób zafascynowanych różnorodnością systemów zarządzania, globalizacją zastrzeżenie budzi fakt, iż PiS podważając wiele zmian w „zmodernizowanej” już ustawie faktycznie dąży do ograniczenia dysponowania obszarami i zasobami LP innym podmiotom. Należy zauważyć, iż w okresie 25 lat przemian, które ponoć powinny NAS tylko!! cieszyć – cały czas trwała walka o zachowanie państwowości LP. Walka ta nasiliła się z chwilą objęcia rządów przez AWS a swe apogeum osiągnęła (ostatnie 8 lat „zielonej WSYPY ”) w trakcie koalicji PO-PSL. Jak należy ocenić działania i zamiary AWSu i kolacji PO – PSL wobec Lasów Państwowych . Największe wrażenie na widzu, słuchaczu czy osobie czytającej prasę wywołują fakty. Warto więc o nich pamiętać, gdyż w mojej ocenie tworzą one historię zamachów na PGL, które miały na celu zmniejszenie powierzchni PGL i utworzenie spółek umożliwiających prywatyzację. Przed przypomnieniem tych faktów przywołam fragment wywiadu z prof. Szyszko dotyczącego prywatyzacji – cytuję : ”.. W TYM MIEJSCU NALEŻY NADMIENIĆ , że ANI JEDNA SPÓŁKA SKARBU PANSTWA POWOŁANA ZA CZASÓW JERZEGO BUZKA NIE PRZETRWAŁA DO CHWILI OBECNEJ .WSZYSTKIE ZOSTAŁY SPRYWATYZOWANE…” Pamiętajmy więc o tych efektach „radosnej” prywatyzacji okresu buskotusków, która pozbyła Polaków realnego majątku (przedsiębiorstwa, banki). Miejmy też na uwadze prywatyzację emerytur (OFE), która starość Polaków uczyni żebraczym upokorzeniem. Ale wróćmy do historii i do faktów:

1) Rok 1999 – rząd prof. Buzka proponuje przekształcenie LP w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Propozycja pana profesora przepadła w głosowaniu (na szczęcie) przewagą 1 głosu. Oczywiście prof. Buzek ( miłośnik lasów ) był „ZA”

2) 9 listopad rok 2004 Przyszły Prezydent Bronisław Komorowski (wtedy poseł ) – na forum w SGGW dotyczącym „nowoczesnych” form zarządzania promuje zarządzanie lasami poprzez różnego rodzaju SPÓŁKI. Jednak adwersarze przyszłego Pą Prezydą czując „prywatyzacyjnego bluza” ukazali mu fatalne skutki prywatyzacji lasów na terenie Litwy, Łotwy Estonii. W mojej ocenie była to pierwsza forma sondażu środowiskowego na temat przekształceń z cyklu „ Z państwowego na Prywatne”

3) Rok 2007 przewodniczący PO Pan Donald Tusk podpisał z Przewodniczącym Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” Panem Bdzikotem porozumienie przewidujące nowelizację Ustawy o Lasach.

Ogólnie rzecz ujmując nowelizacja ta miała poprawić funkcjonowanie leśnictwa w Polsce m.in. w zakresie gospodarki mieszkaniowej. Jak faktycznie wyglądała poprawa „z zakresu gospodarki mieszkaniowej” podam chronologicznie w punkcie 6

4) Rok 2008 – Minister Skarbu Państwa (czas rządów PO) pan Grad proponuje przeznaczenie Funduszu Leśnego na zaspokojenie roszczeń w ustawie prywatyzacyjnej, co groziło Lasom Państwowym katastrofą finansową.

5) Rok 2009 ( jak podał WikiLeaks ) – lasy państwowe miały iść pod młotek. Bronisław Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci naszym braciom starozakonnym odszkodowania za utracone mienie w Polsce.

6) Rok 2009 (17 grudnia) sekretarz stanu S. Gawłowski podpisał Rozporządzenie Ministra Środowiska przyznające prawo do bezpłatnego mieszkania lub równoważnika pieniężnego tylko nadleśniczym i leśniczym. Chcąc lepiej pojąć „korzystność” tej zmiany przytaczam treść p-kt 6 art. 46 Ustawy o Lasach z 28 września 1991 r. „Pracownicy Służby Leśnej mają prawo do: bezpłatnego mieszkania, jeżeli stanowisko oraz charakter pracy związane są z koniecznością zamieszkania w miejscu jej wykonywania”. Pan S. Gawłowski podpisując to rozporządzenie uznał, że przy obecnie pozyskiwanych ilościach drewna (dochodzimy do 40 mln m3) i to w czasie powtarzających się corocznie huraganów, pożarów – charakter pracy zastępcy nadleśniczego, inżyniera nadzoru nie mówiąc już o podleśniczych, strażnikach nie jest już (wg S.Gawłowskiego ) związany z koniecznością zamieszkania w miejscu wykonywania pracy.

7) Rok 2010 Rząd Donalda Tuska promuje pomysł ministra finansów Jacka Vincenta Rostockiego by włączyć Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych. Powszechne protesty powodują rezygnację z kolejnego pomysłu.

8) Rok 2014 – obciążenie LP daniną w wys.1.600 mld zł oraz (od r.2016) 2% podatkiem od sprzedaży drewna.

Grudzień 2014 roku próba wprowadzenia do konstytucji nieprecyzyjnego (elastycznego ) zapisu z którego wynika , że Lasy Państwowe stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom (ale) …wyjątki od tej zasady uzasadnione celami publicznymi lub celami zrównoważonej gospodarki leśnej, OKREŚLA USTAWA .Na szczęście pomysł na…. „wyjątki od zasady” nie przeszedł.

Nie będę już przypominał ile dwuznacznych zapisów dających m.in. możliwość ZBYCIA terenów leśnych znajduje się z znowelizowanej ustawie r. 2015. Zwracam uwagę , że ZBYCIE to bardzo pojemny termin prawny o dużych „możliwościach” . O co więc chodzi. Chyba o to ,że te ponad 7 mln. ha Lasów Państwowych + znaczny areał ziemi po PGRach to obszary ( a właściwie terytoria) pod którymi na głębokości 5-7 km znajdują się m.in. olbrzymie pokłady ropy szacowane na 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld ??? baryłek. Dane te pochodzą z badań geologicznych prowadzonych w latach 1971-1985. Mamy też wielkie pokłady tytanu, wanadu, molibdenu, niklu, wolframu i węgla „zanieczyszczonego” złotem. Złoża te szacowane są na biliony dolarów. O co więc chodzi wyznawcom idei, że polskość to nienormalność. Chyba właśnie o to by wyprzedać biznesowi zagranicznemu , jak największe areały ziemi ornej i znaczne tereny Lasów Państwowych , które poza wycinką drzew nie będą wymagać wyburzeń infrastruktury i wypłat odszkodowań .A co będzie gdy po wielu latach zagraniczni biznesmeni spróbują eksploatować TO co jest pod ziemią. No cóż! Będą wtedy ciągnące się latami procesy o wypłatę niewyobrażalnych odszkodowań- nowym właścicielom. Warto więc pamiętać jak patriotyczną rolę w ujawnianiu, nagłaśnianiu tych zagrożeń ma trójka leśnych muszkieterów tj. posłowie BĄK , SZYSZKO, senator SKURKIEWICZ i ten czwarty ORION-JEDRYSEK do którego dołączył poseł TELUS. Warto też uzmysłowić sobie jak ważną misję w ukazywaniu tych spraw spełniał i spełnia PRAWY LAS. Każdy z nas idąc na wybory powinien mieć też świadomość, że wszystkie te zagrożenia powstały w czasach rządów AWSu , Platformy Obywatelskiej i PSLu i że zagrożenia te ( w żadnej postaci) nie dotyczyły rządów PiSu oraz, że w czasach rządów PiSu nie było afer takich jak: Hazardowo- Cmentarna, Informatyczna, Amber-Gold ( do tej pory nie rozliczone), Poliso-Lokatowa ( 4 mln rodaków Premierki Kopacz rąbnięto na 40 mld zł), Taśmowa – gdzie rządzący pokazali co myślą o Polakach i swoim państwie oraz ta ostatnia KULCZYKOWA o której media gównego nurtu (jeszcze) milczą. Miejmy też świadomość, że na Zielonej Wsypie ( tak tak! bo to nie wyspa a wsypa) powstało gigantyczne, nieznane w dziejach II i III RP ZADŁUŻENIE które wobec wyprzedania środków produkcji (zakłady produkcyjne) będzie diabolicznie trudne do spłacenia. Czy ktoś upomniał się o rozliczenie kwot osiągniętych z prywatyzacji ? Pamiętajmy więc o tym 25 października Anno Domini 2015 i doprowadźmy do WIADOMEJ ZMIANY

Mocherowicz

PS ! Nasi przodkowie z okresu II RP wykształceni na zachodnich uczelniach ( za własne pieniądze) mieli jeden cel – stworzyć silne Państwo Polskie. I przez 20 lat stworzyli polski przemysł ,wybudowali Gdynię, magistrale kolejową, Centralny Okręg Przemysłowy, miasto Stalowa Wola, doprowadzili do unifikacji prawa karnego, cywilnego, uchwalili kodeks handlowy ( wszystko to zbiór z 3ch zaborów) wybudowali własny przemysł zbrojeniowy, przetrzymali wszystkie plebiscyty i pokonali sowiecki najazd. A co TERAZ zrobili dla własnego narodu nasi wybitni „fulbrighdziści” (stypendium Fulbrighta) kształceni na amerykańskich uczelniach ? Oni w zdecydowanej większości (po przyjęciu kryptonimów KO lub TW ) uznali, że państwowość, polskość – to nienormalność i uczynili z własnego kraju jarmarczny kram –czyli jak w filmie Wajdy – Wszystko na sprzedaż. I żyje im się TERAZ dobrze. Zaczynają pisać pamiętniki.

10 komentarzy Pamiętajmy o faktach …..

 • abi

  Ciekawą wizję Paranormalny przytaczasz. Zastanawiające jest jak to możliwe w kraju gdzie 90 procent obywateli deklaruje chrześcijaństwo. Kto steruje nami? Czy wpływ zgniłej wierchuszki na nasze postrzeganie rzeczywistości
  jest nieograniczony? A w końcu, dlaczego ku….a i złodziej mają się aż tak dobrze w naszej Ojczyźnie? Kto zapewnia im parasol ochronny? Ja wiem …… niebawem opublikuję swoje spostrzeżenia i fakty z własnych doświadczeń…

 • paranormalny

  Jak ZLew Razem Nowocześnie dojdzie do władzy to:
  Miejmy baczenie na LEWACTWO które poukrywane po różnych zborach pcha się teraz do Sejmu ze wspólnym (mimo woli) hasłem : „ Razem , Nowocześnie we wspólnym ZLewie” . Wizja (moja) obszaru (nazwa kraju będzie zakazana) w którym będą żyć ONI jeszcze jakieś 50 – 60 lat podobna jest do proroczych mądrości Premierki Kopaczowej czyli …..Jak ZLEW NOWOCZEŚNIE RAZEM DOJDZIE DO WŁADZY To : Przemysł, banki, tzw. ubezpieczenia zarządzane będą wyłącznie przez zagraniczne korporacje. Złoża naturalne będą mogły być eksploatowane tylko przez zagraniczne podmioty gdyż polskie nie sprostają warunkom technologicznym wskutek braku wsparcia przez tzw. Polski Rząd ( w likwidacji). Rolnictwo funkcjonować będzie w formie olbrzymich międzynarodowych latyfundiów w których podstawą roślinną i paszową będzie GMO. Szkolnictwo –ograniczy się do minimum naukę historii Polski i języka polskiego. Językiem urzędowym zostanie – angielski . Zamiast religii- seks edukacja i promowanie innych ( niż dotychczasowe) form wychowania w tzw zbiorowej rodzinie. Dzieci będą wychowanie przez Wujków i Ciocie . Stopniowe oswajanie dzieci z różnorodnością i „kolorytem” innych zachowań seksualnych. Ministrem edukacji i kultury będzie wnuk kupy wojewódzkiej. Ograniczane zostaną posługi obrzędu katolickiego, oraz wprowadzony zostanie zakaz finansowania konserwacji i renowacji katolickich budowli sakralnych. Wprowadzi się promocję różno-religijności oraz ustawowy obowiązek budowania w każdym powiecie jednego meczetu finansowanego ze składek publicznych- które zbierał będzie wnuk Owsiaka. Przypuszczalnie już w latach 2060 prokreacja będzie możliwa wyłącznie w drodze InVitro co ma zagwarantować prawidłowy dobór genetyczny i bezchorobowość. Seks mężczyzny z kobietą uznany będzie za wyjątkowo chamską forma kontaktu który niegodny będzie mianem człowieka XXI wieku . W każdej postępowo-nowoczesnej gminie powinien powstać salon eutanazyjno-aborcyjny .I wtedy stanie się IM wszystkim kolorowo, fajnie , bezstresowo a co najważniejsze NOWOCZEŚNIE paranormalny

 • takipionek

  Jak PO i PSL znów otrzymają władzę to :
  Zmieniona zostanie konstytucja i wprowadzi się do niej obowiązek przeprowadzenia wyborów do parlamentu raz na 10 lat a wyborów prezydenckich raz na 15 lat. Wprowadzony zostanie zwyczaj pochylania głowy i skrzyżowania rąk na piersiach przed wymawianiem słów Ewa Kopacz i Donald Tusk. Utworzone zostanie Ministerstwo Wyprzedaży Majątku Narodowego którego ministrem zostanie Lewandowski J. a zastępcą Petru R. Prokuratorzy którzy zajmują się aferą Informatyczną, Amber-Gold, Taśmową umorzą prowadzone śledztwa wobec braków dowodów winy i przeproszą publicznie za wydane postanowienia o wszczęciu. Banki które pomawiane były o wprowadzanie tzw. toksycznych produktów ( poliso-lokaty, pożyczki frankowe) po otrzymaniu odszkodowań zostaną przeproszone w formie ustawy a dr Szewczak Główny ekonomista SKOKÓW zostanie zobowiązany do przepraszania za swe pomówienia raz w tygodniu (przez cały rok) w Wiadomościach TVP1- wszystkich ( z osobna) dyrektorów tych banków. Wszystkie podmioty prawa państwowego i samorządowego będą miały obowiązek posiadania kont wyłącznie w bankach znajdujących się w rajach podatkowych. Wprowadzony zostanie sądowy nakaz likwidacji nazwisk : Kaczyński, Kamiński, Macierewicz i wydany zostanie zakaz nadawania tych nazwisk. 10 dnia każdego miesiąca na Krakowskim Przedmieściu i naprzeciw Pałacu Prezydenckiego urządzany będzie 24 godzinny capsztyk naszej armii która będzie (w całości) biwakować na Stadionie Narodowym . Były Prezydent Komorowski otrzyma rządowe stypendium umożliwiające napisanie rozprawy doktorskiej pt Co Jarosław Kaczyński chciał przez TO powiedzieć ( chodzi o kres lat 2005-2015) .Recenzentami będą : Monisia Olejnik ,Kasia Kolenda-Zalewska, Justysia Pochanke.
  takipionek

 • abi

  Takipionku, zapomniałeś jeszcze o tajnych służbach i ich TW i KO. Czy przewidujesz zmiany? Czy seryjny samobójca będzie jeszcze potrzebny? Czy ciężarówki z piaskiem niechcący będą stważać zagrożenie a facet od śrubek będzie miał zajęcie? Czy sądy będą reprezentować Ministerstwo Niesprawiedliwości i rozpatrywać sprawy wg zapotrzebowań i widzimisię? etc. etc.

 • takipionek

  Szanowny Abi!!!
  Na SŁUŻBY nie mam jeszcze wizji. Ale wyobrażam sobie że jak P0 i PSL znów dorwą się do władzy to w LASACH będzie to że:
  Ministrem (tzw)Środowiska zostanie na pewno nasz ulubieniec czyli były facio od tego i tamtego znany wszystkim (nam) STACH DOWCIPAS. Ten STACH to mimo . że DOWCIPAS jest to jednak kłamczuszek jest. Oj jest. Miał nie być ( powiedział to publicznie) a jednak znów chce z BYĆ. Cóż! Można się oduczyć pić, palić i można też oduczyć jednej fajnej czynności na p…- ale instynktu władzy i możliwości pociągania tzw. sznureczkami oduczyć się nie da . Nasz STACH DOWCIPAS razem z Lewandowskim J. przekształcą Lasy Państwowe w spółkę co uzasadnią zapisem, że jest to zgodne z CELEM PUBLICZNYM . W miejsce Regionalnych Dyrekcji LP Powstaną Regionalne Rady Nadzorcze Lasów Państwowych w Likwidacji. W miejsce Dyrekcji Generalnej LP – Generalna Rada Nadzorczo-Likwidacyjna LP . Zlikwidowane zostaną nadleśnictwa ale pracownikom umożliwi się nieodpłatną pomoc w utworzeniu Zakładu Zbioru grzybów, jagód, jeżyn, ślimaków. W budynkach nadleśnictw urządzi się dyskoteki . Warunkiem otrzymania pracy w Radzie Nadzorczej Regionalnej lub Generalnej będzie Legitymacja PSLu + zdjęcie ze STACHEM DOWCIPASEM. Zakazane zostaną zasady gospodarki leśnej prowadzone wg. sporządzanych operatów. Instrukcja Hodowli Lasu wprowadzi obowiązkowy nakaz sadzenia sosny w więźbie 4m x 5m.
  Leśnictwa będą miały obsadę jedynie jednoosobową a ich powierzchnia nie może być mniejsza niż 7 tys ha. Pozyskanie drewna w poszczególnych Leśnictwach nie może być mniejsze niż 20 tys m3. Leśniczowie zostaną zwolnieni z obowiązków powiadamiania Straży Pożarnej w przypadku zauważenia pożaru. Głównym doradcą w Radzie Nadzorczej Generalnej zostanie nijaki red.Wariat (coś mi się tu chyba pomyliło z tym nazwiskiem). Posłowie: Bąk, Szyszko i senator Skurkiewicz otrzymają policyjny zakaz przebywania w lasach i kontaktowania się leśniczymi. Poseł Orion Jędrysek otrzyma zakaz posiadania łopaty i wykonywania nią dołów o głębokości powyżej 40 cm. Podstawowym zadaniem Ministerstwa (tzw.) Środowiska będzie wyprzedaż powierzchni po wykonanych zrębach. I też będzie fajnie i NOWOCZEŚNIE. takipionek

 • hahaha

  Właśnie przeczytałam na pigipedii, że były dyrektor RDLP Krosno pracuje w nadleśnictwie Baligród jako Starszy Specjalista ds.obsł. żubrów !!!!!!!!!!!!!!!

 • abi

  Takipionku, czy ten Stach Dowcipas to ten sam co to w ostatniej chwili zrezygnował z lotu do Smoleńska i swoją miejscówkę odstąpił młodemu posłowi z Lublina? Podobno był taki namolny, że nie miał odwagi odmówić. Tak się składa, że poznałem tego św. pamięci posła.

 • szczawik zajęczy

  Dość obrażania i lekceważenia Polaków przez obecną koalicję i tych którym władza kojarzy się z braniem a nie służeniem. Musimy ich zdecydowanie wymienić, aby politycy, zaczęli się wreszcie liczyć ze społeczeństwem. Muszą się dobitnie przekonać że za chamstwo zostaną rozliczeni. Zmiana władzy na pewno pociągnie zmianę leśnych władz, chodzących na pasku koalicji i dbających o swoich kolesiów, kuzynów.

 • szczawik zajęczy

  Czyli mamy następne sanatorim na B., ile jeszcze w LP takich jest jednostek.

 • abi

  Brawo,stało się. Jedno ale, jeśli ma to być dobra zmiana tak oczekiwana to nie można powtórzyć starych błędów w Ministerstwie Środowiska. Pamiętacie? No, to do roboty.