wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

Ciężkie jest życie w „imperium” PSL

Województwo świętokrzyskie na poziomie samorządów opanowało PSL i różne koterie z biznesowymi układami związane. W takich warunkach trzeba mieć dużą odwagę, aby wyjść naprzeciw tych koterii. Oto opowieść jednego z tych niepokornych, którzy ośmielili się zaproponować władzę w gminie uczciwą i niezależną.
Hubert Żądło, podleśniczy w Nadleśnictwie Ostrowiec Świętokrzyski w ostatnich wyborach samorządowych wystartował na funkcję wójta gminy Bałtów. Tej samej, którą opanował jurajski park, raj turystyczny, jak reklamują to przedsięwzięcie bałtowscy biznesmeni.

Przedstawię Państwu losy jakie mnie spotkały po moim starcie w wyborach na wójta gminy Bałtów.
Po ciężkiej kampanii wyborczej i przegraniu wyborów 114 głosami zostałem brutalnie zaatakowany na wielu frontach przez mojego głównego oponenta.
Pierwszym głównym działem wymierzonym we mnie były rozpowszechniane ulotki podszywające się przez moją osobę.
Następnie zorganizowano atak przy pomocy miejscowych stowarzyszeń. Oskarżono mnie o rozdawanie drewna z Lasów Państwowych w zamian za głosy. Prezesi stowarzyszeń wysłali listy do Dyrekcji Lasów CBA ministerstwa środowiska, ministerstwa sprawiedliwości że mają dowody że co najmniej 100 osób zostało obdarowane za głosy. Pamiętamy wszyscy kontrole Straży Leśnej na posesjach osób które kandydowałaby z mojego komitetu. Wszystkie te napuszczania wyglądały jak za czasów okupacji gdzie jeden wskazywał okupantowi gdzie coś może się znajdować. Po kontrolach okazało się jednak że donosy były nie prawdziwe. Po przesłuchaniu świadków sprawę umorzono, nie byłem przesłuchiwany. Później jeden z pracowników ( wiadomej firmy) mieszkaniec Okołu złożył doniesienie że namawiałem go do namówienia jego brata żeby składał inne zeznania. Odbyła się konfrontacja ale aktor nie spisał się i postępowanie umorzono. Następnie pomówiono mnie że przyjmowałem pieniądze na kampanie w zamian za drewno, to również umorzono.
Wszystkie te sprawy leśne prowadził Wydział do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji.
Pomówiono mnie również o zniszczenie samochodu, tą sprawę prowadziła policja z Ćmielowa. Śledczy z Ćmielowa dali wiarę pomawiającemu i postanowili postawić mi zarzuty. Sprawa jest na etapie sądu. Jestem spokojny o wynik bo wierzę w niezawisłość i sprawiedliwość sądu.
Mam jeszcze sprawę z powództwa cywilnego Piotra L. za to że wypowiedziałem słowa w wywiadzie telewizyjnym ,, że jeden z przedsiębiorców na terenie gminy Bałtów wymusza podpisywanie fałszywych oświadczeń na inne osoby pod groźba utraty pracy” . Skarżący widocznie wziął to do siebie i założył mi sprawę. Odbyło się cztery rozprawy pojednawcze na których nie było skarżącego. Na ostatnią rozprawę zachorował i jego adwokat.Jutro piąte podejście sądu.
Pomimo wszystko nie żałuje startu w wyborach i dziękuje jeszcze raz państwu za wsparcie mojej osoby w trudnych chwilach .Szkoda tylko że czas jaki tracę na latanie po sądach mógłbym przeznaczyć na moją pracę samorządową co by było z korzyścią dla nas wszystkich.
Pozdrawiam.

2 komentarze Ciężkie jest życie w „imperium” PSL

 • Krzysztof Kowalczyk

  Szanowny Kolego Hubercie!
  Po przeczytanie Twych słów, a szczególnie tych (cytat) ,,WIERZĘ W NIEZAWISŁOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ SĄDU” – pozwolę sobie po osobistych przeżyciach OD CZASU OPANOWANIA NASZEJ OJCZYZNY PRZEZ DRAŃSTWO KOALICJI PO+PSL w latach 2008-2015 oznajmić Ci, iż …niestety OGROMNIE SIĘ MYLISZ!!!!!

  W Polsce jeszcze nadal NIEZAWISŁOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ W SĄDACH jest postrzegane jako kapitalny interes NIE TYLKO POLITYCZNY , a osoby o tym decydujące nie rozróżniają przy tym pojęć i różnic pomiędzy tak to żartobliwie ujmując: WĘGLEM KAMIENNYM A KAMIENIEM WĘGIELNYM!

  Pamiętaj: TYLKO LEŚNICZY I PODLEŚNICZY w LP może być winny nadużyć (…nawet jeśli to są bajki Andersena!) W CHORYM SYSTEMIE KONTROLI LASÓW PAŃSTWOWYCH I EGZEKWOWANIA WINY SPRAWCÓW, zaś inni jak chociażby wielu DRANI bohaterów mojego bloga są PRZERZUCANI POKĄTNIE PO WPADKACH I NADUŻYCIACH NA SZKODĘ PGL LP niczym alkoholik z jednego ośrodka do drugiego…gdzie nadal leje się wóda!

  I jest jeszcze coś co obserwuję od wielu lat: W NASZYCH PRZEPIĘKNYCH LASACH PAŃSTWOWYCH INTERES PARTII POLITYCZNEJ DLA MNÓSTWA LEŚNIKÓW BYŁ, JEST I ZAPEWNE NIESTETY BĘDZIE WAŻNIEJSZY NIŻ DOBRO LASÓW PAŃSTWOWYCH, DOBRO LEŚNIKÓW, DRWALI ZMUSZONYCH WYCHODZIĆ W PROTEŚCIE I SŁUSZNIE NA ULICE MIAST…
  To jest haniebne …to skandal i żenada!
  Na palcach jednej ręki(…i jeszcze wiele zostanie wolnych!) można zauważyć KTÓRA OPCJA POLITYCZNA JEST PRO-PAŃSTWOWA, PRO-NARODOWA…

  Niestety, ale ..NIE MAMY PROMOCYJNEJ POLITYKI W LASACH PAŃSTWOWYCH, POLEGAJĄCEJ NA TYM IŻ TO NIKT INNY A LASY PAŃSTWOWE POWINNY BYĆ ZAWSZE PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI BARDZO, BARDZO, BARDZO PRZYGOTOWANE NA ,,KAMPANIĘ” …LEŚNIKÓW DO SEJMU!
  Dba o to partia, która potem wymaga od takiego …LOJALNOŚCI!

  Dowód??! PROSZĘ BARDZO : Akurat to co wyrabia PO z PSL w sprawie Lasów Państwowych tj: przeróżne chamskie sztuczki przeciwko INTERESOWI LASÓW PAŃSTWOWYCH, a przecież za trym kryją się ,,tak zwani” obrońcy ( sic!!!!) LP jak St. Żelichowski itd. itd.

  PRZYKRE??! ALE PRAWDZIWE….

 • Tak PSL – to posłuszne sługusy liberałów ! Już niedługo zakończą swoją – ” zdolność kolaboracyjną ” ze wszystkimi i za wszelką cenę !

  To co wyrabia PO z PSL w sprawie Lasów Państwowych tj: przeróżne sztuczki przeciwko INTERESOWI LASÓW PAŃSTWOWYCH, a przecież za trym kryją się ,,tak zwani” obrońcy ( sic!!!!) LP jak St. Żelichowski z ZSL / już z Gucwą kolaborował/ !!!

  Zgadzam się z Krzysztofem.