sierpień 2015
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Czy raport NIK o gospodarowaniu w Lasach Państwowych jest rzetelny?

Poseł Dariusz Bąk, leśnik, wieloletni pracownik Lasów Państwowych do Dyrektora rdLP włącznie, ocenia dla Lasy.TV raport NIK z kontroli gospodarowania w Lasach Państwowych. Trzeba uznać, że kierownictwo PGL Lasy Państwowe powinny się od posła uczyć pokazywania słabości raportu NIK.

http://lasy.tv/lasy-tv/wywiady/raport-nik-o-lp-brak-reakcji-lp-dlaczego.html

 

15 komentarzy Czy raport NIK o gospodarowaniu w Lasach Państwowych jest rzetelny?

 • Rafal

  Stanowisko kierownictwa LP znajduje się tutaj. Pan poseł chyba przeczytał ten tekst, bo posługuje się argumentami, które są w nim zawarte 🙂 http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/nik

 • Truteń

  Poseł Bąk jak zwykle – klepie żywcem zasłyszane lub przeczytane gdzieś cudze opinie, a potem czytam, jaki to frontowiec, jaki błyskotliwy, co za odwaga…

 • protazy

  Kolego Rafale coś Ci się chyba pomyliło, no chyba że piszesz z Grójeckiej ze z góry założonym celem. Po pierwsze argumenty Pana posła Bąka są o wiele bardziej merytoryczne i szczegółowe niż argumentacja przywołanego kierownictwa, a po drugie zupełne odmienne, Pan dyrektor twierdzi, że wpłacony 1,6 mld nie ma wpływu na działalność LP, a Pan Bąk twierdzi, że ma bardzo duże, zaś raport NIK stawia pod znakiem zapytania możliwości LP do realizacji założonych celów jeszcze przed odprowadzeniem tych pieniędzy, czyli pośrednio potwierdza wnioski Pana posła. Wysokość pensji leśników też zupełnie inna argumentacja, i tak można punkt po punkcie punktować. W zasadzie wszędzie, w każdej kolejnej poruszanej sprawie argumentacja Pana Posła jest inna, bardziej szczegółowa i merytoryczna. Tak więc Panu posłowi należą się podziękowania, bo my w terenie ze zdziwieniem obserwujemy tę pasywną postawę naszych szefów i bardzo się cieszymy, że jest choć jeden, który mówi prawdę. Gdyby nasze szefostwo chciało to pewnie mając dostęp do informacji mogło przedstawić znacznie bardziej merytoryczną i mocniejszą odpowiedź niż te frazesy ze strony internetowej lasów, ale z jakichś przyczyn nie robi tego i może Rafale powiesz nam, jako dobrze poinformowany, czemu tak postępuje? I może jeszcze powiesz, czemu nam się wmawia, że firma uboższa o 1/3 kapitału i z podatkiem 80% od wyniku jest lepsza?

 • Krzysztof Kowalczyk

  A ja określam NAJNOWSZY raport NIK jako .. FORMĘ PEWNEGO ,,ZAMÓWIENIA” PO-litycznego pod potrzeby obecnej opcji rządzącej w RP tj: PO+ PSL oraz wynik WALK WEWNĄTRZ PARTYJNYCH W OBU TYCH FORMACJACH!

  Raport raportem , ale …rzeczą ogromnie ważną jest DLACZEGO AKURAT TERAZ POWSTAŁ skoro zarówno szef NIK jak i niejaki ,,Teflonowy” Bury mają poważne zarzuty karne jakie niebawem zostaną im przedstawione!

  A MOŻE JAK TO W NASZEJ POLSCE BYWA – NIC INNEGO A TAKI A NIE INNY RAPORT NIK NA TEMAT LASÓW PAŃSTWOWYCH JEST…GWARANCJĄ, IŻ WIELU POLITYCZNYM DRANIOM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE??!

  RAPORT JEST SPORZĄDZONY AKURAT W WAŻNYM DLA STATUSU PGL LP MOMENCIE…to żaden przypadek, a raczej dowód na czyjeś zamówienie!
  TO WIDAĆ …SŁYCHAĆ …NO I CZUĆ OD DAWNA OCZYWIŚCIE!

  Natomiast inną kwestią jest ,,OBUDZENIE SIĘ” jakoby ,,OBROŃCÓW” (Sic!!!) Lasów Państwowych, których wielokrotnie możemy sobie zobaczyć na wspólnych imprezach PRZEZ LATA CAŁE z Piganem, Schetyną,Żelichowskim,Tuskiem i tego typu ,,wizjonerach’ na koszt Skarbu Państwa…LUB TEŻ NIE MOŻEMY ICH ZOBACZYĆ W LATACH 2008-2015 PONIEWAŻ SIEDZIELI CICHUTKO Z OGONEM PODKULONYM POD D***Ą!

  No i kolejna rzecz bardzo ważna : NIE OKŁAMUJMY SAMYCH SIEBIE…A SZCZEGÓLNIE INNYCH = NA TEMAT LASÓW PAŃSTWOWYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ – I POTRAFMY ROZRÓŻNIĆ CO JEST POSPOLITYM DRAŃSTWEM, ŚCIEMĄ A NAWET ZŁODZIEJSTWEM I POLITYCZNĄ KORUPCJĄ W LASACH PAŃSTWOWYCH = A CO JEST POPRAWNYM WIZERUNKIEM LASÓW PAŃSTWOWYCH, O KTÓRY KAŻDY Z NAS POWINIEN JAK NAJUCZCIWIEJ ZABIEGAĆ I WALCZYĆ DLA DOBRA OGÓLNEGO NASZEJ ZIELONEJ FIRMY PGL LP!

  TO NIE JEST ŻADEN ,,ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ” A …WYRÓWNANE POZIOMEM KRĘTACTWO I WIELOKROTNE POTWIERDZANIE NIEPRAWDY O WIELU SPRAWACH W LASACH PAŃSTWOWYCH!!!
  Naszym zadaniem jest ten ,,ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ” struktur Platfusów Obywatelskich w LP jaki zafundował LP Pigan z kolesiami …UTYLIZOWAĆ NA TYLE SKUTECZNIE, ABY NIKOMU WIĘCEJ NIE PRZYSZEDŁ DO GŁÓWKI POMYSŁ AZ TAKIEGO ,,ROZWOJU” LASÓW PAŃSTWOWYCH!!! Amen!

 • Krzysztof Kowalczyk

  NIE MOGŁEM OCZYWIŚCIE CHOĆ PÓŹNO – WSTRZYMAĆ SIĘ OD PEWNEGO DOSADNEGO W MOIM STYLU PORÓWNANIA …na temat tego czy raport NIK pod ,,dowództwem” Krzysztofa Kwiatkowskiego jest jakoby rzetelny??!

  Oto BARDZO WYMOWNY dowód :

  K.Kwiatkowski w rozmowie do J.Burego (cytat); ,,Własnie wyszedłem z pewnej rozmowy(…)GDZIE POWIEDZIAŁEM,ŻE MAM NADZIEJĘ, ŻE JUTRO BĘDĄ TRZY DOBRE DECYZJE(…)UNIEWAŻNIENIE KONKURSU NA DYREKTORA W RZESZOWIE(..)WICEDYREKTORA I DYREKTORA W WARSZAWIE(…). I ty szykuj sobie kandydata na wicedyrektora!

  J.Bury: A POWIEDZ MI, TAK DO KOŃCA MIESIĄCA TEN RZESZÓW OGŁOSIŁBYŚ?!
  K.Kwiatkowski : JEDNA SUBTELNA PROŚBA I PRZYPOMNIENIE,ŻEBY KTOŚ TAM NIE ZAPOMNIAŁ O ZŁOŻENIU DOKUMENTÓW!”

  Po czym J.Bury z PSL mówi do Mariana Cichosza (…WICESZEFA NIK, który raportował LP!!!) (cytat); ,, Oczywiście dałem mu nazwisko Pawła – w przyszłym tygodniu będzie ogłoszenie konkursu! KONKURS OGŁOSZONO A W KOMISJI BYŁ KWIATKOWSKI. Prezes NIK często zasiada w takich komisjach(…)
  Głosy nasze miał, wiesz – kurwa bo jak SE OD POCZĄTKU POZWOLISZ NA TO, ŻE BĘDZIESZ TYLKO OZDOBNIKIEM (…) TO BĘDZIE TRAKTOWAŁ CIĘ JAK OZDOBNIK(…)!

  PAMIĘTAJ KRZYSIO KWIATKOWSKI JEST D…(…)I JAK ZOBACZY ZAWODNIKA, KTÓRY MA KRĘGOSŁUP = TO SIĘ UGNIE, A JAK NIE NO TO BĘDZIE PO NIM JEŹDZIŁ JAK PO BUREJ KOBYLE!
  On tak jak mówi – potrzebuje takiego DOCIŚNIĘCIA KOLANEM ”

  No i co Wy na to???!

  KTO KOGO ,,DOCISKAŁ KOLANEM” w sprawie raportu NIK na temat Lasów Państwowych??!
  ALBO MOŻE IDŹMY GŁĘBIEJ W NASZ LAS…KTO JEST TYPOWYM ,,OZDOBNIKIEM” W DGLP…KTO I ILU W LASACH PAŃSTWOWYCH NIE MA POJĘCIA CO TO JEST MIEĆ JAJA I KRĘGOSŁUP NA SWOIM MIEJSCU ??!
  No i dlatego …powstał taki a nie inny raport o stanie LP który poszedł w świat!!!

  TO JEST PRAWDA JAKĄ JA ZNAM…no i Wy już też! Darz Bór Braci Leśna…

 • paranormalny

  Informacje NIK o „specyficznej” ( wg. miłośników przemian) ekonomi LP przedstawione zostały we wszystkich telewizorach z tzw. ( jak mawia Jan Pietrzak ) gównego nurtu. Będąc na wakacyjnym rauszu dowiedziałem się właśnie z tych gównych mediów, że leśnicy przeznaczają tak dużo pieniędzy na wynagrodzenia iż nie wystarczy IM na wykonanie podstawowych zadań gospodarczych a w szczególności tych które dotyczą ochrony lasów i ekosystemów , zwiększania zasobów leśnych itd. itp. W domu wczasowym ( gdzie przebywałem) powiało grozą. Dopóki w telewizorze mówiono o podróżach kolejowych doktor Ewy wszystko było „w porzo” gdy jednak powiedziano o zarobkach leśnych ludzi poczułem na sobie złowrogie spojrzenia i na wypadek wszelki wyszedłem pozostawiając niedopity kufel. Niestety –obraz sielankowego życia leśników (świetnie zarabiają, cały czas przebywają na świeżym powietrzu, mają markowe samochody terenowe, mieszkają darmowo w służbowych osadach, chodzą z flintą i strzelają do dzikiej zwierzyny ) staje się przysłowiową gombrowiczowską gębą . Zgadzam się z kolegą Kowalczykiem. Raport NIKu mógł zostać wykonany na tzw. obstalunek . A teraz „ Rafał” i „Truteń” – Mordy Wy moje. Kto (prócz leśników) przeczyta, przeanalizuje odpowiedź ( czyli stanowisko) LP na zarzuty przedstawione przez NIK . Jaką nośność ogólno krajową ma to stanowisko ? Autorzy odpowiedzi na postawione zarzuty powinni domagać się od mediów gównego nurtu możliwości zaprezentowania swego stanowiska. Dotyczy to tych WSZYSTKICH mediów które tak ochoczo przedstawiały bajki z mchu i paproci czyli o znacznych zarobkach i małych nakładach na gospodarkę leśną. Tak „Rafale” i „Trutniu” – czyli mordy wy Nasze – twego trzeba chcieć ale obecnemu kierownictwu na tym nie zależy. Co do wywiadu z posłem Bąkiem – przeczytał , przecedził przez sito ,odlał wodę ,przedstawił odmienne stanowisko zauważył istotne zagrożenia i to Wam właśnie uwiera .
  paranormalny

 • Ania

  A ja bym zapytała instytucje państwowe o:
  1. Ile pracuje urzędników W RDOŚ, GDOŚ i jakie są ich średnie zarobki.
  2. Ile nasze państwo wybudowało nad drogami przejść dla nietoperzy etc. i jaka jest ich efektywność?
  3. I myślę, że takich pytań znalazłoby się znacznie więcej.

  Może rzetelnie byłoby umieścić w takim raporcie w tabelce nt. średnich zarobków, również porównanie ze średnimi zarobkami W RDOŚ-iach i innych powołanych przez ekipy PO instytucjach?

 • Może w RDO-siach na stanowiskach kierowniczych jakoś przywoicie się zarabia. Ale ogólnie pracownicy w RDOŚ zarabiają miernie. W porównaniu z LP. Mam na to porównanie na własnej osobie. Ale jeśli ktoś chce zestawić zarobki pracowków RDOŚ i LP, to bardzo proszę. Dysproporcje będą miażdżace

 • burak

  Pomysł kolesi z Po o utworzeniu konkurencji dla LP w postaci RDOŚ miał na celu już wtedy osłabienie LP. Stan obecny działalności RDOŚ-ów nie ma nic wspólnego z dobrą współpracą z LP. To instytucja zatrudniająca tzw „młodych wykształciuchów bez żadnej praktyki, nadętych, niby najmądrzejszych,typowych teoretyków – urzędasów przeszkadzających tak naprawdę chronić przyrodę. Wydaję się im że są bardzo mądrzy, że znają las i drzewostan. A tak naprawdę nie mają o tym pojęcia. Ale biorą kasę i przeszkadzają. To instytucja do likwidacji w przyszłości.

 • róża

  Raport sporządzony przez NIK (instytucja państwowa o najbardziej cieszącym się zaufaniu społeczeństwa – przynajmniej tak powinno być w państwie demokratycznym,państwie prawa,młodej demokracji). A jak jest w tragicznej rzeczywistości Polski.Można tu przytoczyć rozmowy Pana Kwiatkowskiego z Panią Bieńkowską:Kwiatkowski i Bieńkowska żartują z wiarygodności NIK – Wspaniała instytucja,gratuluję ci-miała śmiać się była wicepremier z PO. Ja nie wiem,jak ona ma ciągle dalej 60-procentowe zaufanie opinii publicznej.Dobrze,że nikt się temu w szczegółach nie przygląda – miał odpowiedzieć prezes instytucji.O czym to świadczy?.Słowa Pana Sienkiewicza,że Państwo Polskie istnieje teoretycznie tylko na papierze staje się dla nas Polaków bardzo wiarygodne i prawdziwe. W każdej dziedzinie tak jest.A w LP pewnie wkrótce też tak będzie bo sami leśnicy nie chcą bronić Lasów,z kierownictwem na czele. Mają w g….ach takiego stracha o koryto,że żaden z nich nic nie jest w stanie powiedzieć a co dopiero zorganizować np. jakąś akcję protestacyjną dla obrony LP. Wydaje się,że to takie miernoty, podszyte strachem, bez j…j, kręgosłupa, gotowi ciągle służyć każdemu, kto się pojawi i nic więcej, począwszy dyrektora, nadleśniczego, a skończywszy na wielkich działaczach związkowych.Dla tych ludzi stołki i spokój są najważniejsze. Sodomia i gomoria?.

 • MAJSTER

  NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH; WSZĘDZIE POWINNO I ZARABIA SIĘ WIĘCEJ

 • roch

  Popieram Róże! Dyrektorzy i większość nadlesniczych to politycznie lizosromy, zrobią wszystko, aby zachować stanowisko a dobro lasów mają w głęboko w d-ie!

 • Krzysztof Kowalczyk

  Róża….MASZ U MNIE ZA TEN TEKST NAJPIĘKNIEJSZĄ RÓŻĘ Z POMORZA!!!
  Roch… kufel dobrego piwa wypitego wspólnie nad morzem np:w Darłówku!

  Popieram Wasze teksty – dodając tak : CZY NIE ZAUWAŻYLIŚCIE IŻ OD JAKIEGOŚ CZASU – NO TAK MNIEJ WIĘCEJ GDY PIGAN ZOSTAŁ DYREKTOREM I DALEJ DO PRZODU …NIE MA TAK NA SERIO KOMU ,,NA STOŁKACH” BRONIĆ SKUTECZNIE (!!!) POZYCJI LEŚNIKÓW LASÓW PAŃSTWOWYCH, ICH GODNOŚCI, POZYTYWNEGO WIZERUNKU, HONORU NO I OCZYWIŚCIE WSZELKIEGO DOBRA??!
  Wcale tego nie ukrywam,że pisałem piszę i będę pisał o tym CO MNIE JAKO FACETA BOLI w chorych lasach Państwowych w Polsce, ALE TWIERDZĘ, IŻ WSZYSTKO JEST DO WYLECZENIA tylko potrzeba takich którym starczy odwagi, by …CHWYCIĆ SKALPEL W DŁOŃ I CIĄĆ TO RACZYDŁO !!!

  Czy myślicie,że jestem dumny z faktu iż DRWALE i PILARZE strajkują w Szczecinku i Szczecinie??! BYŁEM Z NIMI W OBU MIEJSCACH …MAM DO NICH PRZEOGROMNY SZACUNEK JAKO DO LUDZI LASU , NASZĄ RODZINĘ O NAZWIE ,,BRAĆ LEŚNA” BO MAJĄ ODWAGĘ I J***JA WYJŚĆ NA ULICĘ, POKAZAĆ SWĄ TWARZ I …WYKRZYCZEĆ KRZYWDĘ I ZŁO!

  ,,Olewano” ich przez ostatnie 8 lat…a nawet wcześniej i DOSKONALE O TYM KAŻDY WIE!!!

  Te protesty to OWOCE ZANIEDBAŃ W PGL LP…

  ONI SĄ DZIŚ PRZYPARCI DO ŚCIANY BEZ WYJŚCIA…TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA SPRAWĄ ZŁEJ GOSPODARKI W LP , KTÓRE W JEDNEJ RDLP PŁACĄ DOBRZE…ZAŚ W INNYCH TRAGICZNIE ŹLE!

  TO KLASYCZNE NIERÓWNE TRAKTOWANIE I DYSKRYMINACJA…I AŻ SIĘ DZIWIĘ,ŻE JESZCZE NIE POSZLI Z TYM DO SĄDU!

  OSTATNIO DYREKTOR WASIAK PRZEGRAŁ PRAWOMOCNĄ SPRAWĘ DOTYCZĄCĄ …DYSKRYMINACJI W PROCEDURZE KONKURSOWEJ, ZA CZYM STAŁ OCZYWIŚCIE JERZY ŁOKIETKO vel KRĘTACZ Andrzej Kowalski z Poznania (sic!!!)

  Moi Drodzy!

  OBY LEŚNICY ZA SPRAWĄ WYŁĄCZNIE PARTACTWA OSÓB NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH NIE ZOSTALI PRZYPARCI DO TEGO SAMEGO MURU BEZRADNOŚCI JAK DRWALI…I NIE SZUKALI SPRAWIEDLIWOŚCI NA ULICACH TAKICH MIAST JAK SZCZECIN, GDZIE Z DUMĄ KROCZYŁEM W TYM PROTEŚCIE W BASTIONIE PLATFUSÓW OBYWATELSKICH MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY : WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO …A LUDZIE BILI NAM BRAVO,ŻE MAMY ODWAGĘ!!!

  Zastanówcie się TAK SAMI PRZED SOBĄ…czy dziś leśników LP STAĆ JEST NA TAKĄ JEDNOŚĆ I ODWAGĘ, ABY WYJŚĆ NA ULICE…???! (sic!!!!)
  Sorry ale nie wierzę…z przyczyn oczywiście racjonalnych i obiektywnych!

  TAK SAMO ZAPOWIADA SIĘ OWA ZMIANA USTAWY O LASACH …ŚMIERDZI W TEKSTACH ZMIAN UKŁADAMI I INTERESAMI, GDYŻ JAK MAWIA MĄDRE POWIEDZENIE ,,DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH” na co uwagę zwraca Pani Grażyna I BARDZO SŁUSZNIE w w/w tekście, prosząc jednocześnie o nasze uwagi !!!

  Pozdrawiam!

 • roch

  Panie Krzysztofie !!!
  Sądzę ,że obecne władze LP to spuścizna postkomuny które próbują zdyskredytować pracę przyzwoitych leśników i zamieszać w mediach i zepsuć wizerunek całej braci leśnej.