marzec 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Premier Kopacz daje „słowo honoru”

Rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych – zapewniła w czwartek premier Ewa Kopacz w Radomiu. Według niej Lasy Państwowe dobrze zarządzają obszarami leśnymi w kraju.

– Mój rząd, rząd PO i PSL, nigdy nie planował i nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych. Jest dokładnie odwrotnie, wzmacniamy pozycję Lasów, dbamy o polskie lasy i cieszymy się, że ich kondycja jest coraz lepsza – powiedziała premier podczas jubileuszu 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Pochodząca z Radomia premier podkreśliła, że wychowywała się w mieście, które ma swoją historię. – Ci, którzy są z Radomia, wiedzą, co znaczy dla radomian honor. Ja dzisiaj daję Wam najświętsze słowo honoru: dopóki Platforma Obywatelska będzie miała cokolwiek do powiedzenia, rządząc w tym kraju, nigdy Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane – zapewniła Kopacz.

Według premier leśnicy dobrze i kompetentnie wykonują swoje pracę. – Dzisiaj Lasy Państwowe są w dobrych rękach, Lasy Państwowe dobrze zarządzają tym wspólnym majątkiem Polaków – dodała Kopacz.

Szefowa rządu zaznaczyła, że wpłaty do budżetu nie pogorszyły kondycji Lasów Państwowych i nie zagroziły ich przyszłości (w latach 2014-2015 przedsiębiorstwo będzie musiało wpłacić 1,6 mld zł). Dodała, że Lasy są zarządcą wspólnego majątku Polaków i państwowym gospodarstwem – ich wsparcie, także w formie pieniężnej, na rzecz rozwoju kraju jest więc naturalne. Według premier leśnicy dobrze i kompetentnie wykonują swoją pracę.

Dzisiaj Lasy Państwowe są w dobrych rękach, Lasy Państwowe dobrze zarządzają tym wspólnym majątkiem Polaków

— podkreśliła Kopacz.

Obecna koalicja nauczyła Polaków, że trzeba jej cały czas patrzeć na ręce. Jak wynika z informacji ujawnionych przez Wikileaks już w 2009 r. Bronisław Komorowski – jako Marszałek Sejmu – obiecywał w poufnej rozmowie z ambasadorem USA „spieniężenie” Lasów Państwowych, aby pieniądze przeznaczyć na wypłatę odszkodowań za mienie pożydowskie.

Od Redakcji:

Aby dać słowo honoru trzeba mieć honor. Wiarygodność słów Pani Premier została pogrzebana w Smoleńsku , którą zdaniem ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz przekopano jeden metr w głąb ziemi, w poszukiwaniu szczątków ofiar i samolotu. Jeszcze długo, po 10 kwietnia 2010 roku, przyjeżdżający w to miejsce, mogli odnaleźć szczątki z tamtej katastrofy.
Obecna Pani Premier  opowiadała również, jak była zbudowana postawą polskich i rosyjskich patomorfologów, widząc, jak „ramię w ramię” dokonywali sekcji ofiar tej katastrofy. Dziś wiemy, że Polaków nawet nie dopuszczono w pobliże zwłok.
To wiarygodność Pani Premier i wartość jej słowa honoru.
A fakty są takie, że ograbiła Lasy Państwowe z pieniędzy, które rządowi w żaden sposób nie przysługiwały, bo wbrew słowom Pani Premier to naród, nie rząd jest właścicielem Lasów i naród odbiera swój udział  bezpłatnie korzystając z darów lasu. 

Źródło: wpolityce.pl

17 komentarzy Premier Kopacz daje „słowo honoru”

 • Krzysztof Kowalczyk

  Jak sami widzicie KŁAMSTWO odziane nawet w babskie ciuchy NA NORMALNYCH POLAKACH NIE ROBI ŻADNEGO WRAŻENIA!
  Podnieca się tylko tym tak zwana ,,WAZELINA” – nawet i taka, która przyodziewa się z kolei w LEŚNE MUNDURY.
  Dziwię się tylko naszemu Stwórcy, który tak cierpliwie KOSZTEM RZECZYPOSPOLITEJ znoszący TEGO TYPU KŁAMSTWA POLITYCZNEGO ŚCIERWA JAKIMI NAS OD 2008 ROKU WRĘCZ ZAWALONO,że nie jest Go stać na chociażby jeden DLA PRZESTROGI …. BARDZO CELNY GROM Z JASNEGO NIEBA!!!!

  Jak można mówić i szastać takimi słowami jak ,,HONOR” z ust kogokolwiek z Platfusów Obywatelskich ??!
  Z KOLEI TA SYTUACJA DOWODZI,ŻE SŁOWA PREMIER KOPACZ DOTYCZĄCE LASÓW PAŃSTWOWYCH SĄ TYLE SAMO WARTE CO JEJ POPRZEDNIKA MEGA -KRĘTACZA DONALDA TUSKA!

  Oni wszyscy mają to WYSSANE Z MLEKIEM MATKI : kraść…kłamać…grabić…oszukiwać…obiecywać..dbać o swoje interesy..fałszować…

  ZERO ZAUFANIA DLA TEGO POLITYCZNEGO ŁAJNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nieco detali macie w tej kwestii na moim blogu ; http://www.pigipedia.blogspot.com
  Nieskromnie ZAPRASZAM!

 • Pilarz

  Krzysztofie Kowalczyku. Skąd tyle nienawiści w twoich wpisach. „kraść…kłamać…grabić…oszukiwać…obiecywać..dbać o swoje interesy..fałszować…”
  Skąd takie przekonanie? Tyle jadu. Twojego bloga, na który zapraszasz – pewnie już ludzie nie czytają, mają dość chamstwa.
  Kim ty jesteś, żeby móc takie rzeczy wypisywać o innych? Zastanów się czy ty jesteś człowiekiem honoru? Człowieku, więcej pokory.

 • Pilarz

  Droga redakcjo. Nie podoba mi się taki komentarz. Rozumiem, że można wrogo patrzyć na inną opcję polityczną niż ta, którą popieracie ale żeby aż tak?
  Przecież LP nie są tylko Wasze. Budżet Kraju jako jedyny w Europie nie jest wspomagany przez lasy. Że jasno wypowiedziała się przeciw prywatyzacji to chyba dobrze. Należy się Jej (Pani Premier)poparcie, o to samo myślę nam wszystkim chodzi. Redakcjo! Po co ten rów nienawiści? Kopiecie…

 • alek

  Oj Pilarzu, Pilarzu! Czy Ty nie widzisz co się dzieje wokół? Czy Ty nie widzisz „zwijania” Polski? Czy Ty nie widzisz ilu rodaków straciło nadzieję na normalność w kraju i je chleb poza jego granicami? Czy Ty nie widzisz że co roku mamy festiwal poprawiaczy „Ustawy o lasach”? Chłopie najpierw zastanów się i rozważ fakty które co chwilę zmuszają ludzi do wyrażania niezadowolenia z prowadzonej polityki rządu.

 • dragon

  Jestem pewien, że żaden myślący Polak nie łyknie tego kitu. Pan Kowalczyk jest bezpośredni. Niestety nie mam innej metody na walkę z tym co się dzieje w LP. Można powiedzieć, że POlityczni leśnicy zapomnieli się absolutnie – mogą już prawie wszystko. Jedynie dosadne i metodyczne pokazywanie prawdy o tym co się dzieje może zahamować naganne czasami wręcz przestępcze działania. Płacić do budżetu – tak, ale wypracować rozsądną metodę, a nie po nocach między Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem.

 • dragon

  Pilarz – bloga czytają chyba już prawie wszyscy w LP. Naiwni myślą, że jest inaczej.

 • http://wgospodarce.pl/informacje/19321-ewa-kopacz-twierdzi-ze-jej-rzad-nie-planuje-prywatyzacji-lasow-panstwowych

  „Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć – mój rząd nigdy nie planował i nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych” – powiedziała premier Ewa Kopacz.

  1. Rząd p. Kopacz nie planował prywatyzacji Lasów Państwowych – jest to możliwe, co nie wyklucza tego, że poprzednie rządy mogły planować taką prywatyzację i planowały. Tej wypowiedzi nie należy utożsamiać z tym, że rząd nie planował bądź nie planuje prywatyzacji polskich lasów, bo to są całkiem różne sprawy. Lasy Państwowe są jednostką nie posiadającą osobowości prawnej, natomiast polskie lasy są to grunty leśne z drzewostanem.

  2. Deklaracja wypowiadana przez p Kopacz jest wyłącznie deklaracją jej rządu i wyłącznie tak to należy rozumieć. Odnosi się ta deklaracja wyłącznie do jednostek „przedsiębiorstwa” Lasy Państwowe rozumianych jako podmioty Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictw.

  3. P. Kopacz nie wypowiada się w imieniu obecnej koalicji partyjnej, a jedynie w imieniu DZISIEJSZEGO JEJ rządu. Jest prawdopodobne, że organizacje partyjne nigdy nie zrezygnowały i NIGDY nie zrezygnują ze swoich dążeń prywatyzacyjnych jednostek Lasów Państwowych, jak również polskich lasów.

  4. Taka deklaracja urodziła się w perspektywie szykujących się wyborów, DLATEGO TEŻ tylko i wyłącznie może być traktowana jako gra wyborcza.

 • Prawy Las

  @Pilarzu.
  Lasy Państwowe też płacą do budżetu ogromne pieniądze. To ponad 1,5 mld zł rocznie. Płacą PIT, CIT, podatki lokalne. A z budżetu dostają pieniądze (zwrot kosztów) tylko na zalesienia na gruntach porolnych i na opracowanie planów zalesień dla prywatnych właścicieli, czy usuwanie skutków klęsk żywiołowych (czasem). A przecież utrzymują system ochrony przeciwpożarowej (w jakim kraju, Pilarzu, leśnicy to robią?), utrzymują system ochrony przed szkodnictwem leśnym (może Pilarzu wskażesz inny kraj w którym leśnicy ponoszą te koszty), ponoszą koszty ochrony terenów, które są wyłączone z użytkowania gospodarczego (np. rezerwaty; w innych krajach budżet płaci leśnikom koszty wyłączenia z produkcji). Trzeba najpierw sprawdzić Pilarzu swoją wiedżę na temat innych krajów, zanim napiszesz.
  Lasy nie są leśników, ale nie są też rządu. To dobro ogólnonarodowe i zadaniem każdego rządu jest chronić je, a nie grabić. Grabią tylko okupanci.

 • paranormalny

  Pilarzu ! – a jak nazwać fakt ukrywania przed społeczeństwem informacji o aferach z czasów PO np : polisolokaty 4,7- 5mln ludzi oszukanych- na 45-50 mld.zł ????? ), aferę informatyczną . Amerykanie w tej sprawie od 2ch lat wiedzą kto, co , gdzie i ile dał Polakom a u nas tj w Państwie Premier Kłamacz taktowana, spokojna, wyborcza cisza ? Dodaj do tego aferę na taśmowe wydawanie koncesji na odwierty na gaz łupkowy ( co z nią ?) , dziwna sprzedaż Ciech-u Kulczykowi, afery taśmowe w których głównie ściga się nie tych co mieli zamiar dokonać przestępstw tylko tych co ich nagrali. Gigantyczne ,nieznane w dziejach II RP , PRLu zadłużenie przez Rządy Tuska. Przypominam dług zewnętrzny ok.390 mld. dolarów – zadłużenie wewnętrzne ponad 1 bilion zł. I co ? Też cisza. Dług Gierka to ok. 23-25 mld dolarów . Gierek jednak zbudował 557 zakładów –a np. nasz rodak Lewandowski sprzedał wybudowany za Gierka Zakład Celulozowo – Papierniczy Kwidzyn ( do którego „idzie” nasza papierówka ) za 12o mln dolarów . Budowa tego bardzo nowoczesnego zakładu wyniosła 400 mln dolarów. III RP osiągnęła więc tu gigantyczny sukces prywatyzacyjny ??? Dług Gierka spłaciliśmy po 30 latach. Czy widziałeś by któraś z telewizji słusznego nurtu – zaproponowała program pt. – jak to spłacimy – kiedy to spłacimy. Wpływy z prywatyzacji szacowane są na ok. 150- 180 mld. zł. Czy był jakiś program w „telewizorze” pt. na co wydano pieniądze z modernizacji . Mocne słowa Kowalczyka to efekt determinacji – zresztą jego słowa w porównaniu ze słowami wypowiadanymi przez nasze Tuzy polityczne przy libacjach płaconych naszymi podatkami – to kulturka. Pilarzu ! Im więcej wiesz o tych sprawach –tym więcej widzisz bezkarności – i tym większa wali nam szajba. Paranormalny

 • paranormalny

  Przepraszam! W 14 wierszu od góry zamiast słowa „modernizacji” powinno byś słowo
  z PRYWATYZACJI

 • Semper Fidelis

  Mam pytanie – czy tego „słowa honoru” wysłuchał Poseł Dariusz Bąk, wieloletni Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu? Czy w ogóle zaproszono Pana Dyrektora?

 • Mały John

  Prawicowy kochani naprawdę nie mogę pojąć waszego punktu widzenia. To o czym pisze @paranienormalny ok, jeśli jest to prawdą, jasne, trzeba napiętnować. Tylko czy po pierwsze czy trzeba przy tym ziać nienawiścią? Obrażać? Brukać? Po drugie czy wy naprawdę uważacie, że za rządów PiS wszystko było ok? Poza tym nie rozumiem zbytnio waszej nienawiści akurat do PO. Zrozumiałbym do rządów lewicy ale do PO? Przecież o mało nie zafunkcjonował POPiS. Przepraszam bardzo ale jad nienawiści jaki sączy się z waszych tekstów jest nie do ukrycia i zastanawia mnie jak to się ma do wartości chrześcijańskich? Głos @Pilarza wydaje się głosem człowieka zdroworązsądkowego. Nie wydaje mi się żeby argumenty o zwykłym poszanowaniu drugiego człowieka was ruszyły. I nie mam zamiaru was do tego przekonywać. Jednak wylewanie pomyj na panią Premier Ewę Kopacz, odbieranie jej honoru jest ohydne. Po prostu ohydne.

 • Mały John

  @paranormalny przepraszam za pomyłkę w nicku

 • Przyroda jest fajna bo da się słucha maszna jci do lasu

 • Nie do ukrycia i zastanawia mnie jak to się ma do wartości chrześcijańskich? Głos Pilarza wydaje się głosem człowieka zdroworązsądkowego. Nie wydaje mi się żeby argumenty o zwykłym poszanowaniu drugiego człowieka was rusPrawicowy kochani naprawdę nie mogę pojąć waszego punktu widzenia. To o czym pisze zyły. I nie mam zamiaru was do tego przekonywać. Jednak wylewanie pomyj na panią Premier Ewę Kopacz, odbieraniz waszych tekstów jest nie do ukrycia i zastanawia mnie jak to się ma do wartości chrześcijańskich? Głos @Pilarza wydaje się głosem człowieka zdroworązsądkowego. Nie wydaje mi się żeby argumenty o zwykłym poszanowaniu drugiego człowieka was ruszyły. I nie mam zamiaru was do tego przekonywać. Jednak wylewanie pomyj na panią Premier Ewę Kopacz, odbieranie jej honoru jest ohydne. Po prostu ohydneMam pytanie – czy tego “słowa honoru” wysłuchał Poseł Dariusz Bąk, wieloletni Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu? Czy w ogóle zaproszono Pana Dyrektora?

 • Aby dać słowo honoru trzeba mieć honor. Wiarygodność słów Pani Premier została pogrzebana w Smoleńsku , którą zdaniem ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz przekopano jeden metr w głąb ziemi, w poszukiwaniu szczątków ofiar i samolotu. Jeszcze długo, po 10 kwietnia 2010 roku, przyjeżdżający w to miejsce, mogli odnaleźć szczątki z tamtej katastrofy.
  Obecna Pani Premier opowiadała również, jak była zbudowana postawą polskich i rosyjskich patomorfologów, widząc, jak “ramię w ramię” dokonywali sekcji ofiar tej katastrofy. Dziś wiemy, że Polaków nawet nie dopuszczono w pobliże zwłok.
  To wiarygodność Pani Premier i wartość jej słowa honoru.
  A fakty są takie, że ograbiła Lasy Państwowe z pieniędzy, które rządowi w żaden sposób nie przysługiwały, bo wbrew słowom Pani Premier to naród, nie rząd jest właścicielem Lasów i naród odbiera swój udział bezpłatnie korzystając z darów lasu.

 • Premier Kopacz daje “słowo honoru”
  Rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych – zapewniła w czwartek premier Ewa Kopacz w Radomiu. Według niej Lasy Państwowe dobrze zarządzają obszarami leśnymi w kraju.
  Jak sami widzicie KŁAMSTWO odzian Przepraszam! W 14 wierszu od góry zamiast słowa “modernizacji” powinno byś słowo
  z PRYWATYZACJIe nawet w babskie ciuchy NA NORMALNYCH POLAKACH NIE ROBI ŻADNEGO WRAŻENIA!
  Podnieca się tylko tym tak zwana ,,WAZELINA” – nawet i taka, która przyodziewa się z kolei w LEŚNE MUNDURY.
  Dziwię się tylko naszemu Stwórcy, który tak cierpliwie KOSZTEM RZECZYPOSPOLITEJ znoszący TEGO TYPU KŁAMSTWA POLITYCZNEGO ŚCIERWA JAKIMI NAS OD 2008 ROKU WRĘCZ ZAWALONO,że nie jest Go stać na chociażby jeden DLA PRZESTROGI …. BARDZO CELNY GROM Z JASNEGO NIEBA!!!!

  Jak można mówić i szastać takimi słowami jak ,,HONOR” z ust kogokolwiek z Platfusów Obywatelskich ??!
  Z KOLEI TA SYTUACJA DOWODZI,ŻE SŁOWA PREMIER KOPACZ DOTYCZĄCE LASÓW PAŃSTWOWYCH SĄ TYLE SAMO WARTE CO JEJ POPRZEDNIKA MEGA -KRĘTACZA DONALDA TUSKA!

  Oni wszyscy mają to WYSSANE Z MLEKIEM MATKI : kraść…kłamać…grabić…oszukiwać…obiecywać..dbać o swoje interesy..fałszować…

  ZERO ZAUFANIA DLA TEGO POLITYCZNEGO ŁAJNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nieco detali macie w tej kwestii na moim blogu ; http://www.pigipedia.blogspot.com
  Nieskromnie ZAPRASZAM!
  – Mój rząd, rząd PO i PSL, nigdy nie planował i nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych. Jest dokładnie odwrotnie, wzmacniamy pozycję Lasów, dbamy o polskie lasy i cieszymy się, że ich kondycja jest coraz lepsza – powiedziała premier podczas jubileuszu 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

  Pochodząca z Radomia premier podkreśliła, że wychowywała się w mieście, które ma swoją historię. – Ci, którzy są z Radomia, wiedzą, co znaczy dla radomian honor. Ja dzisiaj daję Wam najświętsze słowo honoru: dopóki Platforma Obywatelska będzie miała cokolwiek do powiedzenia, rządząc w tym kraju, nigdy Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane – zapewniła Kopacz.

  Według premier leśnicy dobrze i kompetentnie wykonują swoje pracę. – Dzisiaj Lasy Państwowe są w dobrych rękach, Lasy Państwowe dobrze zarządzają tym wspólnym majątkiem Polaków – dodała Kopacz.

  Szefowa rządu zaznaczyła, że wpłaty do budżetu nie pogorszyły kondycji Lasów Państwowych i nie zagroziły Pilarzu ! – a jak nazwać fakt ukrywania przed społeczeństwem informacji o aferach z czasów PO np : polisolokaty 4,7- 5mln ludzi oszukanych- na 45-50 mld.zł ????? ), aferę informatyczną . Amerykanie w tej sprawie od 2ch lat wiedzą kto, co , gdzie i ile dał Polakom a u nas tj w Państwie Premier Kłamacz taktowana, spokojna, wyborcza cisza ? Dodaj do tego aferę na taśmowe wydawanie koncesji na odwierty na gaz łupkowy ( co z nią ?) , dziwna sprzedaż Ciech-u Kulczykowi, afery taśmowe w których głównie ściga się nie tych co mieli zamiar dokonać przestępstw tylko tych co ich nagrali. Gigantyczne ,nieznane w dziejach II RP , PRLu zadłużenie przez Rządy Tuska. Przypominam dług zewnętrzny ok.390 mld. dolarów – zadłużenie wewnętrzne ponad 1 bilion zł. I co ? Też cisza. Dług Gierka to ok. 23-25 mld dolarów . Gierek jednak zbudował 557 zakładów –a np. nasz rodak Lewandowski sprzedał wybudowany za Gierka Zakład Celulozowo – Papierniczy Kwidzyn ( do którego „idzie” nasza papierówka ) za 12o mln dolarów . Budowa tego bardzo nowoczesnego zakładu wyniosła 400 mln dolarów. III RP osiągnęła więc tu gigantyczny sukces prywatyzacyjny ??? Dług Gierka spłaciliśmy po 30 latach. Czy widziałeś by któraś z telewizji słusznego nurtu – zaproponowała program pt. – jak to spłacimy – kiedy to spłacimy. Wpływy z prywatyzacji szacowane są na ok. 150- 180 mld. zł. Czy był jakiś program w „telewizorze” pt. na co wydano pieniądze z modernizacji . Mocne słowa Kowalczyka to efekt determinacji – zresztą jego słowa w porównaniu ze słowami wypowiadanymi przez nasze Tuzy polityczne przy libacjach płaconych naszymi podatkami – to kulturka. Pilarzu ! Im więcej wiKrzysztofie Kowalczyku. Skąd tyle nienawiści w twoich wpisach. “kraść…kłamać…grabić…oszukiwać…obiecywać..dbać o swoje interesy..fałszować…”
  Skąd takie przekonanie? Tyle jadu. Twojego bloga, na który zapraszasz – pewnie już ludzie nie czytają, mają dość chamstwa.
  Kim ty jesteś, żeby móc takie rzeczy wypisywać o innych? Zastanów się czy ty jesteś człowiekiem honoru? Człowieku, więcej pokory.esz o tych sprawach –tym więcej widzisz bezkarności – i tym większa wali nam szajba. Paranormalnyich przyszłości (w latach 2014-2015 przedsiębiorstwo będzie musiało wpłacić 1,6 mld zł). Dodała, że Lasy są zarządcą wspólnego majątku Polaków i państwowym gospodarstwem – ich wsparcie, także w formie pieniężnej, na rzecz rozwoju kraju jest więc naturalne. Według premier leśnicy dobrze i kompetentnie wykonują swoją pracę.