styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archiwa

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Koncert Papieski

8 komentarzy W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

 • Świętość jest wyłącznym atrybutem Boga. Ludziom jedynie dany został dar życia w Łasce Uświęcającej, i tylko od nich zależy czy z tego daru korzystają, czy Go odrzucają.

  Stawianie człowieka na równi z Bogiem nie dość, że jest bałwochwalstwem, to jest równocześnie obnażaniem tego człowieka z godności ludzkiej, czyniąc z niego bożkopodobny ideogram fałszu.

  Zacznijmy w końcu oddawać hołd Panu Bogu i przestrzegać jego prawa, a nie gloryfikować bożkopodobne ideogramy fałszu niezależnie pod jaką postacią utworzone.

 • wudu

  Wudu
  Czy ten kretyn musi TU ukazywać swe schizofreniczne poglądy .Ma swoje źródło prawdy w NECIE nich tam działa , niech tam poucza i dyskutuje z podobnymi sobie. To co teraz TU wypisuje to już nie lawina ale (przeprasza za dosadność ) sraczka poglądów wyrywanych z Internetu i objawiana nam na zasadzie wytnij- wklej. Facio wyraźnie ni ma pomysłu na to co z sobą zrobić i chyba czekając samotnie na ambulans psychiatryczny wypisuje swoje brednie . Ignorujmy TE objawienia i pozostawmy je bez komentarza
  WUDU

 • Dla zaawansowanych czytelników Prawego Lasu proponuję zabawę rozpoznawczo-spostrzegawczą pod tytułem:

  „Jakim wspólnym mianownikiem charakteryzuje się

  wudu;
  paranormalny;
  takipionek;
  łazior;
  kizior;
  a’kukaś;

  … ???”

 • paranormalny

  Wdaje mi się ,że koleś EKO to facio na każdy temat. Gdy tylko ukaże się tu jakiś artykuł, notatka z „czegoś” , informacja „o czymś” to ON już tu jest. Jeżeli nie pierwszy to drugi. Ale JEST. Mam wrażenie ,że koleś EKO w ogóle nie śpi tylko czatuje przy ekranie podłączony się pod źródło swej prawdy . Gdy więc ujrzy na ekranie NOWE natychmiast się uruchamia i „zapodaje ” otrzymane przesłania . Jego jedynym sposobem na życie, terapią na przemijanie stały się CZATY. Obiecałem sobie ,że nie będę już z nim dyskutował. Poprosiłem innych o to samo. Ale trudno mi nawet podczas zimowego wypoczynku znosić lewackie obelgi które na NASZM PORTALU , objawia ON bez żadnych przeszkód. Odczytajmy raz jeszcze treść tych swoistych pouczeń , przesłań chodź by jakie objawił „pod” Zaproszeniem na uroczystości w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Cytuje :
  Stawianie człowieka na równi z Bogiem nie dość, że jest bałwochwalstwem, to jest równocześnie obnażaniem tego człowieka z godności ludzkiej, czyniąc z niego bożkopodobny ideogram fałszu.
  Zacznijmy w końcu oddawać hołd Panu Bogu i przestrzegać jego prawa, a nie gloryfikować bożkopodobne ideogramy fałszu niezależnie pod jaką postacią utworzone.
  A więc dla kolesia z lewackiej sekty Nasz papież to bożkopodobny ideogram fałszu a msza celebrowana z tej okazji to bałwochwalstwo w którym świadomie uczestniczą tysiące Polaków . Dla mnie to obelga tym bardziej ,że koleś na pewno wie że modlitwa do Naszego Papieża lub Św. Faustyny to modlitwa o wstawiennictwo u Boga. Bo TO tak zostało ustanowione. Bo TO tak My jako katolicy przyjęliśmy. Czy koleś EKO musi tu istnieć. Czy np. Sakiewicz, Lisiewicz, Liziniewicz, Wolski ,Kania mogliby ośmieszać lewackie poglądy Michnika w Gazecie Wyborczej- lub odwrotnie czy Michnik, Kublikowie, Czuchnowski mogliby kpić z prawicowych idei Sakiewicza w Gazecie Polskiej. Pytanie retoryczne. Ciekawe co na to Prawy Las
  paranormalny
  PS! Za tydzień lub nieco dłużej obiecuje ostatnia dyskusję z NIM o tym wspólnym mianowniku dla „a,kukasia” , „kiziora” i innych

 • Szanowni czytelnicy Prawego Lasu, pragnę przestrzec przed próba zawłaszczenia przez paranormalno-podobnych osobników, tej ostoi PRAWYCH ludzi lasu, jaką jest PRAWY LAS.

  Ci osobnicy wmawiają nam to co NIGDY nie zostało USTALONE.

  Dla przypomnienia, w duchu pokory:

  http://www.teologia.pl/m_k/prz-02.htm

  PIERWSZE PRZYKAZANIE DEKALOGU

  „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (…). Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wj 20, 2-5) „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz” (Mt 4,10).

  Wprowadzenie

  Pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” nakłada obowiązek stawiania Boga na pierwszym miejscu w naszym życiu. Tego Boga mamy poznać przez wiarę, Jemu w pełni zaufać i umiłować Go przez wypełnianie Jego woli wyrażonej w przykazaniach.

  Pierwsze przykazanie zakazuje grzechów przeciwko wierze, czyli zaniedbywania pogłębiania wiary, niewiary, wątpienia, ateizmu i agnostycyzmu.

  Przykazanie to zabrania też grzechów przeciwko nadziei, tzn. zuchwałej nadziei, rozpaczy, dążenia wyłącznie do celów ziemskich.

  Pierwsze przykazanie zakazuje grzechów przeciwko miłości Bożej czyli: obojętności, niewdzięczności, oziębłości, lenistwa duchowego, nienawiści do Boga.

  Oprócz wiary, nadziei i miłości pierwsze przykazanie przypomina o obowiązku służenia jedynemu Bogu. Służba ta wyraża się przez adorację, modlitwę, ofiarę, składanie Bogu przyrzeczeń i ślubów, które mają być wypełnione.

  Potępionymi przez pierwsze przykazanie grzechami przeciwko służeniu jedynemu i prawdziwemu Bogu jest: zabobon, bałwochwalstwo, wróżbiarstwo, praktyki magiczne, kuszenie Boga, świętokradztwo, symonia.

 • Prawy Las

  @ Paranormalny. Czy każdą głupotę trzeba komentować?
  Kościół Święty za świętych uważa tych, którzy „obmyli swe szaty we krwi Baranka”, czyli osiągnęli niebo. Już św. Piotr Apostoł mówił” 14[Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, 15 ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, 16 gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty” (1 P 1, 14-15).
  EKO-LAS jest najpewniej wyznawcą starozakonnym, świadkiem Jehowy, czy też wyznawcą innych religii dlatego nie jest w stanie pojąć, czym jest świętość. Dyskutowanie z nim jest tak samo bezowocne, jak przekonywanie faryzeuszy przez Jezusa.

 • Witam szanownych czytelników Prawego Lasu.

  Daleki jestem od tego aby mnie wzruszały nieprzychylne i obraźliwe komentarze. Intensywność mojej tu obecności miała za zadanie dokonanie analizy autentycznych trendów panujących na portalach określających się za prawicowo-katolickie.

  Artykuły na Prawym Lesie treścią zbliżone są do błądzących wokół tematyki PRAWICOWEJ, zaś zdecydowana większość komentarzy nie uzyskuje rekomendacji nawet tego błądzenia.

 • paranormalny

  No i Stało .Żalu nie będzie. Więc spadaj stąd. Wiedz koleś iż ten Twój gogolowski pomysł na tzw. „rewizora” czyli ta „analiza trendów na portalach katolicko-prawicowych” to dla Nas mistyfikacja. Takie oszustwo, domokrążcy blef na szybkie wciśnięcie tandetnego produktu. Twoja „analiza i ocena” to tak naprawdę reakcja nawiedzonego frustraty którego właśnie poczciwa gospodyni przepędziła mokrą ścierą z sionki gdy tylko zaczął jej wciskać towar o bożkopodobnych ideogramach. Koleś EKO nie dla Nas takie numery. Lubię dobry kabaret polityczny ale nie ten od moralnego niepokoju czy od ne-nówki lecz ten od Pietrzaka i Wolskiego dlatego te twoje „przekłady biblijne” (szczególnie w „poście” z 28.01) to Klasyk czyli wypisy z „zeszytów” lektora podstawowej organizacji partyjnej przy MSWu .Koleś ! To świetne teksty do satyrycznej obróbki. Jako grzeszny katolik chcę ci jednak pomóc ale tak jak robił to lekarz ( E.Dziewoński ) z pacjentem ( W.Pokorą ) w filmie CK Dezerterzy. Powiedz czy najpierw widziałeś zielone ludziki, potem zainteresowałeś się koprofilią potem były intelektualne orgazmy i na koniec grupowe ćwiczenia z religii czy też wszystko to miało inną kolejność. To ważne. Albo wiesz co ? Nie pisz już nic.
  paranormalny