listopad 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Żądamy referendum

Od blisko 10. miesięcy, gdy w lutym br. prezydent Komorowski podpisał nowelizację ustawy o lasach, trwa protest wielu środowisk związanych z leśnictwem, ochroną przyrody oraz środowisk katolickich, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość przeciwko rządowym  decyzjom o nałożeniu na Lasy Państwowe niesprawiedliwej i nieuzasadnionej daniny.

Ale to nie koniec skandalu. Już siedem miesięcy czekamy na decyzję parlamentu w sprawie przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum dotyczącego przyszłości Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi. Inicjatywa przeprowadzenia referendum spotkała się olbrzymim odzewem ze strony zatroskanego społeczeństwa. Do tej pory prof. Jan Szyszko przekazał doKancelarii Sejmu ponad 2 miliony podpisów. Już na początku czerwca ówczesna Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum została prawidłowo złożona ustawowo wymagana liczba podpisów. Mijają kolejne miesiące a sprawa referendum jest odkładana do przepastnych urzędniczych szuflad Kancelarii Sejmu. Dlaczego najpierw marszałekEwa Kopacz o obecnie marszałek Radosław |Sikorski  nie dopuszczają do parlamentarnej debaty w sprawie referendum? Miliony Polaków zatroskanych o Narodowe Dobra jakimi są Lasy i Ziemia oczekują na decyzję Sejmu. Koalicja PO-PSL tak bardzo obawia się głosu obywateli, bo ograbienie Lasów Państwowych to kolejny skandal i kpina z woli Polaków!
(całość czytaj na skurkiewicz.blox.pl)

 

7 komentarzy Żądamy referendum

 • „Indyk myślał o NIEDZIELI, a w sobotę …”

  http://www.socjocybernetyka.pl/
  (…)
  Do zadań agentury wpływu należy sterowanie władzami i opinią publiczną atakowanego kraju, poprzez rozpowszechnianie odpowiednio dobranych informacji, dezinformacji, pojednawczych i/lub alarmistycznych opinii i argumentów, oraz chwytliwych sloganów i słów wytrychów zastępujących wiarygodną ocenę faktów. Agentura wpływu ma sterować opiniami środowiska w którym się obraca. Zadanie to wypełnia posługując się „technikami zarządzania postrzeganiem”, co w mniej politycznie poprawnych słowach można określić, jako atrakcyjnie podane, ordynarne fałszowanie rzeczywistości.

  Działalność agentury wpływu jest najskuteczniejsza w społecznościach rozchwianych i zdemoralizowanych, gdyż społeczności zwarte, o ustabilizowanym porządku etycznym oraz jasnych i przestrzeganych normach moralnych mają „wbudowany” odruchowy system samoobrony przed wrogim podszeptem. (…)

  Najskuteczniejszą obroną obywateli przed działaniami agentury wpływu jest zdanie sobie sprawy z faktu, że jest się obiektem manipulacji, podmiotem zewnętrznego sterowania. Kiedy naród zbliża się do niebezpiecznego punktu, z którego może już nie być odwrotu „problemem jest nie tyle ekstremistyczna mniejszość, co apatyczna większość, która zezwala by nią manewrowano, prano jej mózgi i wtłaczano ją w przekonanie, że nie ma wyjścia.

  Brak wiary obywateli w świadomie destrukcyjne działanie agentury wpływu wynika przede wszystkim z braku wiedzy o manipulacyjnych operacjach służb specjalnych. Podstęp, pozoracja i kamuflaż kojarzą się najczęściej z militarnymi działaniami taktycznymi, a nie strategią polityczną.
  (…)

  -dr Rafał Brzeski

 • a'kukaś

  EKOleśny czyli co – jak 2 mln obywateli III RP złożyło podpisy w sprawie referendum o lasach to należy IM wmówić ,że ulegli „wrogim podszeptom ” a’kukaś

 • trojden

  Chyba społeczenstwo w dużej części jeszcze sie nie kapnęło, że jest obiektem manipulacji, gigantycznej manipulacji.

 • a,kukaś

  EKOLAS czyli wg. Ciebie 2 mln podpisów w sprawie referendum o lasach to oszołomstwo wynikłe z „wrogich podszeptów ” a’kukaś

 • łazior

  Ekolesie posłuchaj lepiej tego „nienormalnego” .Nie oglądaj TY telewizji „Rasyja” bo coraz gorzej z Tobą .A może Ty widzisz już „zielone ludziki” na swoim biurku
  łazior

 • Krzysztof Kowalczyk

  W bieżącym 2014 roku OFICJALNIE zwróciłem się do wojewody zachodniopomorskiego z szeregiem BARDZO WNIKLIWYCH PYTAŃ na temat sprzedaży, dzierżawy, użytkowania ziemi NA POMORZU ZACHODNIM przez CUDZOZIEMCÓW oraz spółki z nimi związane.

  Chciałem się po prostu dowiedzieć WIDZĄC SKALĘ WYJĄTKOWEJ PAZERNOŚCI OBCOKRAJOWCÓW NA ZIEMIE POMORSKIE – kto przoduje w tych ,,gierkach,, przy których POLSKI ROLNIK został sprowadzony do wasala, do służącego!

  BURDEL – to komplement i to twierdzę na serio po tym co otrzymałem w formie odpowiedzi od wojewody, A INTERESOWAŁ MNIE OKRES OSTATNICH KILKU LAT !

  W ZACHODNIOPOMORSKIEM URZĄD WOJEWODY OPANOWANY PRZEZ PLATFUSÓW STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO (…sic! vice Minister Środowiska!) NIE MA PODSTAWOWYCH DANYCH NA TEMAT CO I KIEDY SPRZEDANO, WYDZIERŻAWIONO CUDZOZIEMCOM !

  Odesłano mnie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa…KABARET!

  Skoro WOJEWODA w Polsce nie wie rzeczy tak podstawowych o SWOIM STANIE POSIADANIA, to przeczuwam iż przy takiej skali i prędkości ZMIAN WŁASNOŚCI GRUNTU na przykładzie tylko województwa zachodniopomorskiego – zaraz się okaże, iż BIAŁO-CZERWONA wisi w Szczecinie nielegalnie, zaś wybory na wojewodę,burmistrza będą się odbywały POD NADZOREM np; Niemiec!

  Podam Wam pewien przykład;
  ZWRÓCIŁEM DYREKTOROWI GENERALNEMU LP ( …miernota Marian Pigan!!!!) nie tak dawno uwagę na to, iż spółka NIEMIECKA stawiając ogrodzenia na ,,swoich,, polach na terenie jednego z Nadleśnictw …USTAWIŁA ÓW PŁOT Z SIATKI NAWET KILKA METRÓW W GŁĘBI LASÓW PAŃSTWOWYCH!
  O dziwo nie widziało tego nadleśnictwo i leśniczy!

  Zrobiłem dokumentację foto …ZNISZCZONYCH SŁUPKÓW GRANIC DZIAŁEK !
  Jak myślicie jaka była reakcja ??! ŻADNA BO PIGAN TO POLITYCZNY KLAKIER …

  Ci sami właściciele spółki niemieckiej POSTAWILI NIEOPODAL TAK TYPOWE W NIEMCZECH SZLABANY stojące u nich na każdej ścieżce – na zwykłej dróżce polnej (brukowanej) tuż przy asfalcie drogi powiatowej, którą przez całe dziesięciolecia ludność okoliczna przemierzała jadąc chociażby do lasu tą drogą na grzyby, oddalona o jakieś 2-3 km!

  Po dłuższym czasie ,,KTOŚ,, ów szlaban wymalowany na jaskrawo …odpowiednio ,,zabezpieczył,, i być może poszedł on na złom!

  TAK WYGLĄDAJĄ PIERWSZE ,,PORZĄDKI,, KTÓRE PRZY NASZYM OŚLIM RZĄDZIE NIEUDACZNIKÓW NIEBAWEM ZAJRZĄ ZAPEWNE I DO LASÓW PAŃSTWOWYCH, GDY SIĘ WCALE NIE PRZYPADKIEM OKAŻE IŻ ZOSTAŁY JAK NIEMCY DŁUGIE I SZEROKIE ODNALEZIONE DOKUMENTY WŁASNOŚCIOWE DAWNYCH WŁAŚCICIELI LASÓW I GRUNTÓW NA POMORZU…
  Od dłuższego czasu obserwuję ,NAGŁY,, wysyp owych ,,SPADKOBIERCÓW,,którzy pchają na wózkach inwalidzkich swe babcie i dziadków – pokazujących im ,,coś,, palcami…

  OBYŚMY ZA CHWILĘ NIE OBUDZILI SIĘ JAKO NARÓD Z RĘKOMA PO ŁOKCIE W PEŁNYM NOCNIKU…

  A MY POLACY dalej gdybajmy i się spierajmy …sic!!!

 • PRZEFILTROWANE spektra a’kukaś(i) i łazior(ów) cały czas starają się przekonać wszystkich, że to właśnie SpÓŁKI rodowitych oglądaczy telewizji „Rasyja” przejmują wpływy na ZIEMIACH POMORSKICH.

  (…)
  Żaden „zryw narodowy”, ani żadne „profesjonalne porady” w oparciu o informacje podaną nam w PRZEFILTROWANYM spektrum medialnym nie jest rozwiązaniem dla ludzkości, a już tym bardziej dla Polski.

  Zresztą „zryw narodu” powinien właśnie polegać na debacie, (…) Trzeba nam tylko budzić innych wokół nas.

  Zanim współczesna ludzkość zrobi jakiś większy konkretny ruch, musi najpierw dokonać GENERALNEJ REWIZJI CALEGO STANU SWEJ INFORMACJI. A to jest proces na lata pracy u podstaw nad naszym stanem Wiedzy, który musi się opierać na jawnej, otwartej debacie wszystkich głów, a nie jakiś kolejny poroniony „zryw narodowy”, który w naszych realiach jest niczym innym jak szarpaniem się pozbawionego Świadomości i Wiedzy bydlęcia na uwięzi. (…)

  http://marucha.wordpress.com/2014/12/07/polacy-tylko-prawda-was-wyzwoli/#comment-435596