marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

W co tak naprawdę grają decydenci leśni ?

Samo powołanie przez „mianowanego” z układu PO – PSL Dyrektora Generalnego Pana Adama Wasiaka, za wiedzą i zgodą Sekretarza Stanu w MŚ i samego „dziwnego” MŚ, którzy to w ramach struktur Dyrekcji Generalnej LP utworzyli Biuro Marketingu, na czele którego mianowali Pana Andrzeja Ballauna, może budzić wśród leśników właśnie teraz po niekonstytucyjnych poprawkach do Ustawy o lasach, złamaniu prawa i wynikających z niej skoku na kasę LP liczne dyskusje, podejrzenia i wielkie emocje nie tylko wśród podzielonej braci leśnej.

A dlaczego?. Otóż obecny „dyrektor” (takie ma stanowisko) Pan Andrzej Ballaun to absolwent Technikum Chemicznego nr 3 w Warszawie, studia ukończył na Wydziale Technologii Drewna SGGW AR w Warszawie w 1980 roku. W latach 1980 – 1985 Mazowieckie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego, oraz Zakład Przemysłu Drzewnego w Łomiankach (specjalista, p/o dyrektora zakładu) – specjalizacja w przemysłowym przetarciu drewna, produkcji domów drewnianych, mebli szkieletowych i tapicerskich. Od 1985 roku NZLP, następnie DGLP – Wydział Użytkowania Lasu i Transportu, Gospodarki Drewnem, Marketingu i Handlu. Od 1993 roku, z przewagą w latach 1997 – 2001, kieruje Wydziałem Marketingu i Handlu DGLP, od czerwca 2013 roku Biurem Marketingu DGLP.

Historia wspaniała, ale zapewne nie przypadkowa i czy oby tak do końca w imię dobra LP i dla ich dobra?.

Ta ciekawa postać powołana przez obecną władzę odegra kluczową rolę w dalszej perspektywie zmian czekających lasy w obszarze kasy LP – czy będzie, czy jej nie będzie?.

Pan ten chyba musiał podpisać glejt o zakazie konkurencji?. Ale kogo on obejmuje – chyba tylko zwykłych „szaraczków leśnych” a nie przysłowiowej”elity”, która robi co chce?.

Czy nie jest tak, że teraźniejsze silne lobby przemysłu drzewnego coraz odważniej stawia lasom nowe żądania korzystne dla siebie a nie dla lasów?. Przecież „pożytecznych idiotów” nie brakuje i usłużnych leśników również?.

Czy nie dzieje się coś złego w tym wszystkim?.np. w krótkiej perspektywie czasu przy udziale samych leśników i przyzwoleniu MŚ wydzielą oni sprawy związane z pozyskaniem i sprzedażą drewna i wyłączą je ze struktur LP?.

Ciekawym jest również fakt powołania przez obecnego DGLP Adama Wasiaka zespołu zadaniowego do spraw analizy, pomiaru ewidencji i obrotu drewna średniowymiarowego stosowego, przy czym paragraf nr 5 brzmi cyt. „zespół przedstawi analizę wraz z wnioskami dotyczącymi propozycji zmian w systemie klasyfikacji oraz ewidencji i obrotu surowca drzewnego w PGL LP. To przecież zupełna nieścisłość (o co tu chodzi naprawdę?).

Można zatem zapytać: W co tak naprawdę grają Panowie i czy ich kariery nie skończą się aby tak, jak wielu znanych, niezatapialnych przywódców krajów „wielkiego” i „trzeciego świata”?.

Czas pokaże.

 

 

2 komentarze W co tak naprawdę grają decydenci leśni ?

  • To jest ciekawy Pan. Negocjacje przedportalowe o 50 gr. i 500 butelek wodki. Umarzanie należności upadjacym tartakom, których zarządy pod zmienionym szyldemświetnie prosperują.

  • Czy w poprzednim komentażu, ruszyłem niewygodny problem także dla wydawcy prawego lasu i dlatego został usunięty. Powtarzam więc, może ktoś zdąży przeczytać. Co do Pana Naczelnika. Negocjacje przedportalowe o 0,5 zł/m3 stosowego(wiele dni i jeszcze więcej butelek). W następnym roku w portalu wzrost o 50zł/m3. Umorzenia dla upadających tartaków, przekształconych następnie w spółki. Jeżeli bedziecie tak robić z usuwaniem komentarzy to nie liczcie na prawicowych wyborców.