styczeń 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Brońmy Lasów Państwowych – referundum w sprawie ochrony Lasów Państwowych i Polskiej ziemi

Nie ustają protesty w sprawie ataku rządu na PGL Lasy Państwowe. Zabór 1,6 mld zł  jest wstępem do dekompozycji strutury organizacyjnej Lasów i w dalszej kolejności do działań naprawczych, które w przypadku koalicji PO – PSL prowadzą do prywatyzacji. W Sejmie odbyła się kolejna konferencja prasowa poświęcona Lasom Państwowym i ochronie polskiej ziemi. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Parlamentarny Zespół do spraw Zrównoważonego Rozwoju Europy i Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość  wnioskują o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum:

1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12  poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?
2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90% średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE. 

Aby uruchomić referendum potrzebnych jest minimum pół miliona podpisów.

Poniżej zamieszczamy listę do zbierania podpisów pod wnioskiem o  referendum.
Podpisane listy należy przesyłać na adres: Prof. Jan Szyszko. Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Sejm RP. ul. Wiejska 4/6/8  00-902 Warszawa

Pobierz listę referendalną

Obejrzyj konferencję prasową poświęconą obronie Lasów Państwowych i polskiej ziemi  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=2B57244EC2D180E5C1257C660037261F# 

Do Redakcji Prawego lasu wpływają dalsze protesty. poniżej publikujemy list otwartybyłego Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu, Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ Solidarność Marka Hejmana.

LASY TO CUDOWNA, JEDYNA NA ŚWIECIE, A W POLSCE SAMOFINANSUJĄCA SIĘ „FABRYKA”, PRODUKUJĄCA NIEZBĘDNY DO ŻYCIA I ZDROWIA CZŁOWIEKA TLEN, DODATKOWO JAKO SUROWIEC DO SWEJ PRODUKCJI, ZUŻYWA NIEBEZPIECZNY I SZKODLIWY DLA LUDZIDWUTLENEK WĘGLA-CO2.

PONADTO LASY PEŁNIĄ ROLĘ JEDYNEGO, DARMOWEGO MAGAZYNU WODY PITNEJ, STANOWIĄCUD NATURY NIEZBĘDNY DLA PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU I EGZYSTENCJI CZŁOWIEKA.

JAK WYNIKA Z DANYCH FAO KRAJE ROZWINIĘTE, KIERUJĄCE SIĘ DOBREM OBYWATELI, DBAJĄCE O ZDROWIE I ŻYCIE LUDNOŚCI, COROCZNIE DOPŁACAJĄ ZE SWYCH BUDŻETÓW DO KAŻDEGO HEKTARA LASU (HISZPANIA – 72,35 EURO, SZWAJCARIA -54,00 EURO, DANIA – 35,00 EURO, WŁOCHY – 34,00 EURO).

LASY PAŃSTWOWE W POLSCE FINANSUJĄ SIĘ SAME, TO ZNACZY ZARABIAJĄ NA UTRZYMANIE LASÓW NIE WYCIĄGAJĄC RĘKI PO PIENIĘDZE PODATNIKÓW. PODJĘTE PRZEZ RZĄD DZIAŁANIA DOPROWADZĄ LASY PAŃSTWOWE DO UPADKU, A NASTĘPNIE DO PRYWATYZACJI. ZAGROŻONE ZOSTAJE JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH DOBRO NARODOWE, A WRAZ Z NIMZDROWIE I DALSZA EGZYSTENCJA NARODU.

CZAS BIĆ NA ALARM I OPAMIĘTANIE!!!

APELUJĘ DO PANA PREZYDENTA, DO PANA PREMIERA ORAZ DO RZĄDZĄCYCH Z PARTII PO I PSL: OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!!

POMYŚLCIE O ZDROWIU I ŻYCIU PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, O NASZYCH DZIECIACH I WNUKACH. PAMIĘTAJCIE, ŻE „NIE ODZIEDZICZYLIŚMY ZIEMI (W TYM LASÓW) PO PRZODKACH LECZ WYPOŻYCZYLIŚMY OD NASZYCH DZIECI I WNUKÓW”. WYBRAŁ WAS NARÓD ABYŚCIE MU SŁUŻYLI, CHRONILI I DĄŻYLI DO ZAPEWNIENIA GODZIWEGO POZIOMU ŻYCIA.

REALIZUJĄC SWÓJ PLANZNISZCZYCIE ŚRODOWISKO NATURALNE, STANIECIE SIĘ NISZCZYCIELAMI POLSKI I POLAKÓW, I TAK ZAPISZE WAS HISTORIA.

NIE JEST JESZCZE ZA PÓŹNO. PROSZĘ WYCOFAJCIE SIĘ!!!

MAREK HEJMAN

PS.

Wszyscy powinni wiedzieć, że ogołocenie Lasów Państwowych z środków finansowych nie wynika z troski o stan dróg lokalnych i interesy samorządów. Koalicja rządząca w ordynarny sposób próbuje zapewnić sobie kasę na kampanie wyborczą aby mogła dalej trwać przy już zdobytych korytach i utrzymywać PO- PSL przy władzy.

7 komentarzy Brońmy Lasów Państwowych – referundum w sprawie ochrony Lasów Państwowych i Polskiej ziemi

 • Dąb

  W internecie wrze od komentarzy Polskich obywateli – Narodu Polskiego na temat obrony Lasów Państwowych – oto jednostkowe przykłady:
  Usłyszałem taką plotkę,że rząd po cichutku przygotowuje prywatyzacje lasów państwowych. Lasy państwowe podobno(bo takie jest lobby)mają być sprzedane zachodnim przedsiębiorcom,kapitalistom itp.Kochani którzy tak nienawidzicie lasów powiem wam krótko,że po takiej prywatyzacji nie będziecie mogli pójść na grzybki do lasu,na borówki czy na spacer bo będzie to teren prywatny.Apeluję do dziennikarzy którzy mają jakieś możliwości by spróbowali unaocznić problem i wykryć spisek dążący do takiego zamachu na dobro narodowe. To byłby skok na olbrzymie pieniądze! Dziwi mnie jedno,że Polacy nie widzą jak Niemcy i inne narody będą wykupywać nasz kraj za naszą zgodą pod ochroną prawa Unii Europejskiej bez wypowiadania żadnej wojny. W końcu będą mieć przestrzeń życiową (tylko Ukraina ich boli).Ludzie proszę apelujcie o rozsądek może w końcu ktoś pomyśli!!!

  Nie możemy pozwolić na tak bezczelną grabież lasów – ostatniego dobra narodowego Polaków. Tych bandytów i złodziei należy bezwzględnie jak najszybciej odsunąć od rządu i wsadzić ich do paki!
  Dzisiaj lasy,jutro jeziora,pojutrze ulice i nasze domy.Skandal goni skandal.Dość już okradania nas! Wszyscy do Warszawy pod Sejm jeżeli przegłosją jutro tę ustawę. TO RABUNEK NASZEGO OSTATNIEGO DOBRA W BIAŁY DZIEŃ przez tą bezczelną mafię.Tusk pod Trybunał Stanu a potem Międzynarodowy Trybunał Karny za Smoleńsk razem z całą swoją zgrają bandziorów zdrajców Polski! Dość TEGO! Nie będzie nas 1 drań szantażował, ICH jest garstka,a nas miliony.Sami nie wiemy jaką mamy siłę!.Precz z tyranem!

  Wy macie swoje resortowe dzieci,a my mamy dochody z lasów – PO cały czas stosuje taka metodę w forsowaniu najbardziej niepopularnych (zdradzieckich dla narodu)ustaw właśnie wtedy gdy opinia publiczna wydaje się skupiać uwagę na czymś innym w dosyć intensywny sposób.Zauważmy,że właśnie ostatnio Targowica Sejmowa przegłosowała zupełnie zdradziecka ustawę o bratniej pomocy a już dzisiaj chcą zalegalizować kradzież lasow.

 • antypig

  Nadzieja w społeczeństwie, bo większość leśników jest sparaliżowana strachem i egzystuje jakby w uśpieniu. A przebudzenie może być przykre.

 • paranormalny

  Paranormalny
  TEN RZĄD PRZGOTOWAŁ SIĘ JUŻ PRAWNIE DO WALKI Z OBYWATELAMI NIEZADOWOLONYMI z III-ciej RP.
  14 stycznia 2014r. Sejm III RP przegłosował ustawę o tzw. „bratniej pomocy”’. Ogólnie rzecz ujmując to ustawa (niby !!!) ma usprawnić nasze działania z zaprzyjaźnionymi (już na „wsiech”) służbami z państw EU np. w przypadkach klęsk żywiołowych, pogoni za przestępcami w pościgach trans- granicznych, ratowaniu ofiar lawin. Niby więc wszystko gra i jest „w porzo”. Czy jednak na pewno? W uchwalonej ustawie istnieje (bardzo kontrowersyjny i dwuznaczny ) zapis o interwencji funkcjonariuszy obcych służb na obszarze III RP w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego. Tak więc funkcjonariusze z zaprzyjaźnionych państw mogą być zapraszani do wspólnego „pałowania” obywateli III RP i obywateli państw UE np. podczas meczów piłkarskich ( zgoda) ale i również podczas wspólnych demonstracji o charakterze politycznym (dziwne) . Wg. zapisów ustawy zaproszenie na 90 dniowy udział (m.in.) w bratnim pałowaniu niezadowolonych obywateli IIII RP ma wystarczyć np. wniosek komendanta Głównego Policji, Straży Pożarnej i innych. Akceptację na dłuższy pobyt w radosnych działaniach (przeciw „prawdziwym” wrogom ustroju UE – a nie jak na manewrach wojsk przeciw wrogom umownym) potrzebna będzie zgoda Rady Ministrów. Czy uchwalona ustawa to służalczy przejaw kompleksu uznający bezradność naszej policji ? Ciekawy jestem czy na podobne działania polskiej policji zgodziły by się (ustawowo) parlamenty Anglii, Francji, Niemiec – czyli tych państw które są dla III RP wzorem demokracji. No cóż! wyprzedają w majestacie uchwalonego przez siebie prawa (rzekomo lichy) ) majątek narodowy, likwidują jak tylko mogą wszelkie oznaki państwowości ( np. mundury z godłami narodowymi ), dążą do prywatyzacji szpitali, obszarów leśnych, a teraz ograniczają suwerenności własnego kraju .Ciekawe co na to dzieci resortowe zainstalowane w ważniejszych mediach. Czy te media zajęte morderstwami, zboczeńcami, ( a teraz Ukrainą ) zauważą (w ogóle) uchwalenie tej ustawy. Warto wiedzieć ,że za ustawą głosowali solidarnie chłopcy P0-wcy, Towarzysze z SLD, Towarzysze z Twojego Ruchu (sztandarowe hasło to : eutanazja , małżeństwa partnerskie, in vitro , powszechna aborcja walka z klerem, i „wolne konopie”) oraz kochający las tzw. „ chłopi” z PSLu. Przeciw był PiS i „Solidarna Polska”. Jak głosował znany leśny poseł chłopski -Stan Dowcipas”……..ski nie wiadomo. Aż strach pomyśleć co będzie z tą Polska ( jak mawiał red. Lis ) gdy w demokratycznych wyborach do parlamentu UE wybrani zostaną zwolennicy ustawy. Pamiętajmy więc w sposób „szczególny” o kandydatach z partii głosujących za ustawą paranormalny

 • bobek

  W ogóle tych lasów nie należy tykać,precz z łapami od nich,ale jedno powiem lasy służą do egzystowania,a nie do sprzedawania!

 • bobek

  Właśnie podstawą jest to,żeby wiedzieć na kogo się głosuje,żeby nie było potem takich niespodzianek jak teraz,ale do ludzi to ciężko przemówić,szczególnie młodych!

 • bobek

  Zakłady już wszystkie wyprzedane,tylko najlepiej teraz za lasy,wody,a także to co jeszcze zostało wyprzedawać także!!!Tak!!!!I przez to wiele ludzi emigruje,gdzie także nie najlepiej traktowani,ale mało tracą sens życia!!!!Wyrywa się im z ręki ostatni kęs chleba!!!!Wyciąć lasy-ziemia zamieni się w pustynie,a życie ulegnie zagładzie!!Przez niedostatek ludzie nie mają za co wykarmić rodziny,a także zwierząt gospodarskich.Musi się to koniecznie zmienić!Trzeba te wszystkie idee pozmieniać na lepsze.Nie na takie co by naszą gospodarkę rujnowało.