styczeń 2014
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Żenada – czyli konferencja prasowa Ministra Środowiska

8 stycznia 2014 roku na konferencji prasowej Minister Środowiska Maciej Grabowski w asyście Dyrektora Generalnego wygadywał bzdury, o niszczeniu przez leśników ciężkim sprzętem wywozowym dróg lokalnych, która to okoliczność ma uzasadniać grabież finansów Lasów przez rząd Donalda Tuska.

Załączamy link do tej żenującej konferencji obnażającej niekompetencję Ministra Środowiska. To potwierdza obawy opozycji parlamentarnej, że pan minister został powołany do grabieży nie ochrony.   http://lasy.tv/lasy-tv/wydarzenia/ustawa-o-lasach-lp-zaplaca-1-6-mld-zl-za-rozjezdzanie-drog.html

Od Redakcji:
Panie ministrze! Jak chcesz Pan karać kogoś za rozjeżdżane drogi, to proszę zwrócić się do winnych, czyli firmy wywozowe lub zlecających ten wywóz – przedsiębiorów drzewnych. Lasy nie wywożą drewna z lasu. W świetle Pańskich wypowiedzi rząd kieruje się zasadą ; Chłop zawinił cygana powiesili. Z wypowiedzi ministra wynika, że firmy wywozowe będą mogły przeładowywać samochody, bo za to zapłacą Lasy. 

Ponawiamy pytanie: Co stało się z pieniądzmi z podatku drogowego płaconego przez leśników, drzewiarzy, firmy wywozowe i mieszkańcow gmin, a więc przez wszystkich korzystających z dróg i ukryty jest w cenie paliwa.

A na koniec taka konkluzja. Zapłacą za te pomysły rządu przedsiębiorcy drzewni, a w efekcie całe społeczeństwo. Bo, jak w obecności ministra, podkreślił Dyrektor Generalny LP Lasów nie stać na haracz 1, 6 mld zł. Trzeba będzie gdzieś te pieniądze znaleźć.

 

3 komentarze Żenada – czyli konferencja prasowa Ministra Środowiska

 • Dąb

  Słuchając tej konferencji prasowej dwóch najwyższych udzędników odpowiedzialnych za lasy nasuwają się takie oto uwagi:
  najważniejszy urzędnik w sposób akademicki mówi o czymś o czym tak na prawdę nie ma pojęcia,drugi,zaś mając wiedzę leśną i reprezentując rządzących miga się w swoich wypowiedziach,przekazując opinii publicznej półprawdy nie wierząc do końca tak naprawdę w to co mówi. No cóż zabrakło odwagi temu urzędnikowi,za pewne w obawie o utratę stołka.
  Aż na ślinę się ciska powidzieć jacy……..?

 • Pana Ministra wysłac do lasu na stanowisko podleśniczrgo oraz redaktora, który trafnie opisał na portalu WP „lekką” pracę na świeżym powietrzu ! Nawigator a zabrał mapę i kompas z jednostki płwyającej po wodzie ! Mamy księżyc i słońce ! Gratuluję zdolności w nawigacji !

 • kizior

  Bez”jaj” się nie wyrobi !!!
  ..a gdzież jest teraz ten Nasz chłopski
  słynny poseł Żelichowski
  Panie Pośle – Larum grają Lasy w niebezpieczeństwie
  a Ty gdzież o gdzież. A może ktoś wie co Nasz Staszek robi
  może właśnie rokosz za Lasy układa kizior