luty 2013
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwa

Polska to kraj gigantycznego bałaganu, prowizorki i chaosu

We wszystkich obszarach funkcjonowania struktur państwa, w którym od 1989 r. niepodzielnie rządzą: bezprawie, korupcja, nepotyzm i złodziejstwo, gdzie afera goni aferę, a skandale, oszustwa i przekręty stały się zwykłą codziennością. Wszędzie panoszy się przerażająca niekompetencja, bezkarność i arogancja urzędasów kolesiostwa partyjniackiego oraz patologiczne i kryminogenne prawo, a grube ryby i największe afery na grube miliony łapówek wciąż czekają na odważnych, którzy nie będą się bali za nie zabrać – chodzi o największe inwestycje III RP z ostatnich 23 lat, związane z szemraną, rabunkową prywatyzacją przedsiębiorstw państwowych i organizacją euro 2012 – budowa stadionów i autostrad. W Polsce, czego się dotknąć, to śmierdzi korupcją z daleka! Pandemia korupcji i nepotyzmu szerzy się wszędzie – opanowała polityków i urzędników we wszystkich instytucjach państwa oraz przetargi, intratne kontrakty i małe miejscowości na prowincji, gdzie rządzą lokalne kliki! CBA może w ciemno wybierać instytucje i osoby ufajdane bagnem korupcji! Gdziekolwiek się ruszyć w tym chorym państwie, to na każdym kroku niekompetencja, bylejakość i korupcja – wszechobecne we wszystkich instytucjach i dziedzinach – 99% przetargów ustawianych pod stołem za łapówki eufemistycznie nazywane prowizjami, bez których żaden zakup nie może się odbyć, ani żadna inwestycja nie ma prawa powstać! POLSKA to państwo totalnej „bezkarności” rządzących cwaniaków – oszustwa, przekręty, korupcja i defraudacja ogromnych pieniędzy na gigantyczną skalę, gdzie znowu kolejne afery: łapówkowa, hazardowa, stadionowa, autostradowa, gruntowa, taśmowa, węglowa, paliwowa, alkoholowa, para bankowa – zamiatane są pod dywan. To Kraj kumoterstwa, nepotyzmu i „układów” – masowe zawłaszczanie majątku, stanowisk przez partyjnych kolesiów i nieudaczników – całymi rodzinami przy korytach w spółkach skarbu państwa, urzędach, agencjach rządowych i fundacjach. Przez dewastacyjne, rabunkowe i nieprofesjonalne rządy komuchów pezetpeerowskich i solidaruchów styropianowych III RP – zgraja niewyedukowanych, elokwentnych i wyszczekanych cwaniaków, elektryków, trampkarzy, strażaków OSP, bimbrowników, palaczy trawy i malarzy kominów, nieudaczników i wtórnych analfabetów, wszelkiego kolesiostwa partyjnego z szemranego TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI OKRĄGŁOSTOŁOWEJ – po latach rozpasania władzy doprowadzili do ruiny finanse państwa, a własny naród do upodlenia i nędzy. Wszystkie kolejne rządy „bez wyjątku” – spieprzą wszystko, czego się dotkną, jeden gorszy od drugiego. a najgorsze nieudaczników: Buzka i Tuska, to kompletna żenada i amatorszczyzna. Takie rzeczy dzieją się w Polsce – patologicznym państwie bezprawia, korupcji, nepotyzmu i totalnego bałaganu, gdzie bezkarność, arogancja i bezczelność wszelkiej władzy sięgają zenitu!

19 komentarzy Polska to kraj gigantycznego bałaganu, prowizorki i chaosu

 • olek

  „Moherowe berety panują nad światem…”

 • anna

  Brawo ,Premierze Tusk !497 mld zł dla Polaków,nie 470 mld jak chciał Kaczyński.
  Yes,Yes,Yes !!!

 • hauuu

  ale nowości…. wow

 • presto

  A ile donaldino wydoił i wydoi z Polaków ?

 • antypig

  Przydało by się trochę zdrowego rozsądku. To są wstępne ustalenia, niczego jeszcze nie przegłosowano. Kolejna sprawa (nawet jeśli przegłosują) to dostępność tych środków będzie niewielka. Chodzi o to, że będą różne dziwne warunki (finansowe i nie tylko) które utrudnią wykorzystanie tych środków (dlatego dają tak hojnie). Chciałbym się mylić.
  PO doprowadziło kraj do takiego stanu, że jesteśmy jak żebracy na łasce UNI ( może dadzą, może nie dadzą )

 • prawylas

  Olbrzymi tort, łzy radości, wzruszenie tuskolandu, premier przywiózł z Brukseli nie 300 mld jak obiecał tylko, jak pisze wyżej Anna 497 mld, No sukces jak cholera, tylko …
  No właśnie.
  Rolnicy nie dostali tyle ile mieli dostać zgodnie z traktatem akcesyjnym.Gdyby tylko utrzymany został poziom finansowania z ostatniego roku rolnictwo powinno otrzymać 35 mld euro, z tego 21 mld na dopłaty bezpośrednie i 14 mld na rozwój obszarów wiejskich, tymczasem Tusk „wynegocjował” odpowiednio 20 mld i 7,5 mld. I przypominamy, że to są pieniądze które musimy dostać, nie tak jak z budownictwem kolejowym, gdzie było do wzięcia 14 mld a uszczknęliśmy 2 mld. Katastrofa.
  A jak nasz sukces ma się w dopłacie netto, czyli pieniądze które z Unii możemy dostać pomniejszone o naszą wpłatę do kasy Unii
  W perspektywie budżetowej 2007-2013 składka Polski do Unii wyniesie ok. 24 mld euro. Natomiast w perspektywie 2014-2020 składka wzrośnie ponad półtora razy do ok. 40 mld euro. Za lata 2007-2013 dostaniemy netto ok. 78 mld euro, a w latach 2014-2020 dostaniemy ok. 66 mld euro netto. Środki netto dostępne dla Polaków spadną aż o 12 mld euro tj. o 15 %. Smaczku dodaje fakt, że cały budżet Unii został zmniejszony tylko o ok. 4 %. Polska poprzez większą składkę ponosi ponadprzeciętny koszt oszczędności budżetowych Unii. Zostaliśmy ukarani za lepsze wyniki gospodarcze niż strefa euro i pomagamy „starej” unii ratować ich finanse publiczne.
  Wysokość przyszłej składki Polski do Unii jest oparta o rządowe prognozy. Rząd jest oskarżany o zawyżenie tych prognoz. W przypadku słabszej koniunktury składka będzie niższa i skala utraty przez Polskę funduszy unijnych netto zmniejszy się. Przy jakiej dynamice PKB środki z Unii netto nie zmienią się? Aby składka w latach w latach 2013-2020 wyniosła ok. 28 mld euro (wzrost o 4 mld euro kompensujący wyższe o 4 mld euro środki dla Polski) nasz PKB powinien… spadać o ok. 4 % rocznie w każdym roku nowej perspektywy 2014-2020. Niezła perspektywa.
  To jak sukces, czy znowu Niemcy nas wydup…li?

 • alek

  A ja się zastanawiam skąd Polska wężmie kasę aby wykorzystać tą unijną kwotę. Przecież Oni nie finansują tylko współfinansują. Wychodzi mi na to, że dopiero teraz zaczniesię ostra jazda Vansęta po społeczeństwie. Janosik przy nim to mały pikuś!

 • Borowik

  Kochani Rodacy !
  nie bąźcie naiwni przecież pieniądze nie biorą się z powietrza i muszą mieć pokrycie w towarach i usługach, a poza tym nikt ich za darmo nie rozdaje, a tym bardziej zdegenerowana UE, w której tak jak w Polsce szerzy się korupcja, bo wiekszość przetargów na większe inwestycje np. drogowe wygrywają firmy zagraniczne, oczywiście przy pomocy łapówek wręczanych naszym urzędnikom (pożytecznym idiotom).
  Polska jest i pozostanie rynkiem zbytu dla Unii, a szczególnie dla Niemiec i Francji. Najpierw w Polce został zniszczony przemysł i handel, a teraz nasz „zbawca” Pan Tusk przywozi kupę forsy, która i tak z powrotem wróci do bogaych krajów Unii.
  I tak to Kochani sie kręci.
  Najlepszym wyjściem dla Polski będzie po prostu wyjście z Eurokołchozu.
  I wzięcie przykładu z Norwegi, bo przecież w Norwegii nie ma kryzysu, jak sie przekonało tysiące naszych Rodaków, którzy tam ciężko pracują !
  Miłego dnia !

 • Borowik

  Kochani Rodacy !
  nie bąźcie naiwni przecież pieniądze nie biorą się z powietrza i muszą mieć pokrycie w towarach i usługach, a poza tym nikt ich za darmo nie rozdaje, a tym bardziej zdegenerowana UE, w której tak jak w Polsce szerzy się korupcja, bo wiekszość przetargów na większe inwestycje np. drogowe wygrywają firmy zagraniczne, oczywiście przy pomocy łapówek wręczanych naszym urzędnikom (pożytecznym idiotom).
  Polska jest i pozostanie rynkiem zbytu dla Unii, a szczególnie dla Niemiec i Francji. Najpierw w Polce został zniszczony przemysł i handel, a teraz nasz „zbawca” Pan Tusk przywozi kupę forsy, która i tak z powrotem wróci do bogaych krajów Unii.
  I tak to Kochani sie kręci.
  Najlepszym wyjściem dla Polski będzie po prostu wyjście z Eurokołchozu.
  I wzięcie przykładu z Norwegi, bo przecież w Norwegii nie ma kryzysu, jak sie przekonało tysiące naszych Rodaków, którzy tam ciężko pracują !
  Miłego dnia !

 • agawa

  Jak by przywiózł 2 mld EURO to też była by porażka. Rolnicy to najwyżej dotowana z UE branża która w ostatnich latach mocno przeskoczyła z realnych lat 70 i ogólnego zacofania (statystycznie) do dobrze prosperującej gałęzi gospodarki w Polsce.

  To że w dalszym ciągu jakieś 40% rolników ma po 5 ha i z dopłat to żyje 10 osobowa rodzina i inwestycje to śmiech na sali to inna bajka.

  Wielu rolników młodych zwłaszcza, wykorzystali dotacje i zmodernizowali gospodarstwa, zmienili produkcję i teraz zaczynają wykupywać bidoków z 5 ha ziemi V klasy.

  Jak by Prezes PIS przywiózł 10 mld EURO to każdy Prawicowiec by krzyczał że SUKCES. YES YES YES 😛

 • prawylas

  @ Borowik
  Jeden z niemieckich analityków gospodarczych wyliczył, że z każdego euro przekazanego Polsce wraca do Niemiec 80 eurocentów. To podaje Niemiec, nie Polak.

 • prawylas

  Agawa. Jeśli za sukces Tuska można uznać, że przywiózł cokolwiek, to tak, ten rząd osiągnął olbrzymi sukces. Mógł przecież nie wynegocjować ani eurocenta.

 • Paranormalny

  W Niemczech, Anglii to nie do pomyślenia

 • paranormalny

  Paranormalny – do towarzysza „.Anny”
  Ten sukces z 497 mld ( dziwnie jednak wyciszany) przypomina mi gruszkę na wierzbie.
  W minionych latach można było ją zerwać z długiej drewnianej drabiny .Teraz trzeba użyć wozu strażackiego z drabiną mechaniczną sięgającą szczytu wieżowca. Nie wszystkich będzie stać na taki wóz z taką drabiną i wielu może spaść w połowie drogi do tej gruszki. Chcę Was tow.Ania ściągnąć na tzw ziemię. Wszystkie te poniższe informacje można znaleźć się w komunikatach GUSu w Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej ,Forbes” „ONEtbiznes” i innej prasie . No to „pajechali” Jak podała w Środę Popielcową TVP nr.1 wg..Badań CBOSu 66 % Polaków jest niezadowolonych z tego rządu czyli YES YES YES. Bezrobocie w lutym 2013 r – 14,2 % – czyli YES YES REKORD. Dług publiczny w lutym 2013 – 1. 010.879.395.840 zł czyli YES YES YES Rekord (ten sam dług r.2007 – 507.mld Od stycznia do końca listopada 2012 zbankrutowało 86o firm, w tym 259 firm budowlanych ( przy tak rekordowej unijnej „kasie” na autostrady to sukces absolutny) czyli YES YES YES .Przewiduje się w r.2013 upadłość 1300 firm – czyli dalej będzie YES YES YES: Stadion Narodowy -straty po otwarciu EURO 22 ml czyli YES YES .YES Na kolejach śląskich nadal prowizorka z rozkładem jazdy (przy tak zaawansowanej informatyce to rekord Europy w kategorii „ Nieudacznik Roku” ) czyli YES YES YES. Wpływy z PIT (osoby fizyczne) i CIT (osoby prawne) w samorządach będą o wiele mniejsze i znacząco wypłyną w r.2013 na wzrost podatków i opłat lokalnych czyli kolejne YES YES YES Wg.GUS w r.2011 nastąpił dalszy wzrost zagrożenia ubóstwem skrajnym .W r 2010 poniżej granicy ubóstwa skrajnego żyło 5,7% osób w r.2011 6,7 % czyli 2.5 mln osób czyli YES YES YES .Dane za III kw wskazują, że w całym roku 2012 w temacie “ubóstwo” będzie jeszcze weselej czyli YES YES YES. Wg. GUS w r 2012 nastąpił znaczny spadek przeciętnej płacy realnej ( podobno teraz w III RP zarabia się średnio 2.700zł ) i wg. GUS wzrost cen następuje zbyt szybko w porównaniu z realnymi zarobkami czyli YES YES YES .Wg.Forbes produkcja przemysłowa w Polsce (grudzień 2012) spadała o 5,4 % czyli YES YES YES Towarzyszu Ania! Aby Wam bardziej zredukować naiwność dziecięcego optymizmu przypominam afery które mogą skutkować dalszymi kosztami jakie może ponieść nasze społeczeństwo Przypominam więc te z końca 2011 i z r.2012
  Afera Wyborcza PO w Wałbrzychu ( chłopaki kupowali sobie głosy ) czyli YES YES YES
  Afera w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w zw. z komputeryzacją czyli YES YES YES
  Afera w PLL LOT i Prywatyzacja STOENu – w jednej z nich udział wziął słynny generał czyli YES YES YES Pan Generał (emeryt) po wpłaceniu 1 mln zł jest na wolności i udziela wywiadów. Afera w naszym Ministerstwie w sprawie wydawania koncesji na odwierty poszukiwawcze czyli YES YES YES Afera z próbkami na autostradach z cyklu ile jest asfaltu w asfalcie czyli YES YES YES Afera z budową pasu startowego na lotnisku w Modlinie czyli YES YES YES Afera Serafina zwana taśmową. Afera z przetargami na budowę autostrad czyli YES YES YES. Wybitni eksperci z Rady Nadzorczej „ Lotu” doprowadzają do katastrofy… ekonomicznej czyli YES YES YES no i oczywiście Amber Gold Zdecydowaną większość tych przestępstw ujawniła prasa. Co charakterystyczne to, że o prowadzeniu śledztw w tych sprawach mówi się teraz bardzo niechętnie. Nie tłumaczmy tych wszystkich YES YES YES kryzysem. Walkę z kryzysem czyli porządkowanie sfery finansów należało rozpocząć co najmniej w końcu 2008 – ale chłopaki woleli haratać w gałę i patrzeć po treningach na te słupki czyli czy im zaczyna już opadać czy też zaczyna się im podnosić. Do wydarzeń towarzyskich zaliczyłbym ukaranie karą…(tylko) nagany Vice Min.Skarbu –Pana Burego(ZSL) za bezprawne nabycie udziałów w spółce „So-RES . W Niemczech, Anglii to nie do pomyślenia.U nas Tak. Ale cóż !Chłop potęgą jest i basta. Inne wydarzenia towarzyskie nieco później. Paranormalny

 • Świstak

  Paranormalny, czy zgodzisz się z taką oceną naszej obecnej rzeczywistości. W wyniku politycznej, negatywnej selekcji do rządów nad Polakami dostają się miernoty, ludzie niekompetentni, często skorumpowani. Nigdy dotąd w całej historii Polski, nawet za komuny, nie było takiej armii urzędników!
  Wszechogarniająca biurokracja coraz bardziej zaciska pętlę na gardle zwykłych Polaków.
  W labiryncie często bzdurnych i wykluczających się wzajemnie przepisów Polacy tracą bezproduktywnie swoją energię, inicjatywy i czas. Arogancja władzy w Polsce występuje na każdym kroku. Obywatelską jest tylko PO, natomiast zwykli obywatele III RP liczą się coraz mniej, z każdym rokiem stają się coraz bardziej ubezwłasnowolnieni przez dokuczliwe przepisy, represyjne urzędy.

  W wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej nastąpiła, tak jak za komuny, za PRL, alienacja polityczna, czyli wyobcowanie władzy od społeczeństwa. Zwykli Polacy, tak jak za PRL, coraz częściej są poniewierani przez tych, którzy powinni im pomagać i służyć. Co więcej, III RP to państwo zmarnowanych i marnotrawionych szans, to kraj nie na miarę swych potencjalnych możliwości. III RP to Polska skorumpowana, nieuczciwa, złodziejska.

  To Polska agentury, aferzystów, nikczemników i manipulatorów, wprowadzających do mediów tzw. tematy zastępcze, robiących Polakom „wodę z mózgu”. Państwo polskie ponownie staje się wrogie i nieżyczliwe swoim obywatelom, tak jak za komuny – za PRL. Obłuda rządzących utrudnia normalne życie i pracę milionom Polaków

 • Truskawka

  Paranormalny – można jeszcze dorzycić to:
  Trzykrotny wzrost podatku od “ użytków wieczystych “,
  Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych,
  2 miliony Polaków w “ pętli zadłużenia “ na 30 mld. złotych. 14 mld. złotych długu na kartach kredytowych,
  Zadłużenie samorządów – 12 mld. złotych,
  Zadłużenie przedsiębiorstw – 240 mld. złotych,
  Długi polskich banków komercyjnych – 60 mld. euro = ponad 240 mld. złotych,
  Zagrożone kredyty gospodarstw domowych – 36 mld,
  Polska tonie w długach; wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 21,5 tys. zł na głowę, podwyżka cen energii, drastyczny wzrost bezrobocia (14%), benzyna po 5,65 zł,
  podpisanie paktu fiskalnego, podpisanie ACTA,
  rząd wywalczył w Unii prawo do zasiadania raz do roku przy stole państw strefy euro, na dostawionym stołku, dodatkowo Polska ma prawo milczeć,
  Podarowanie 7 mld euro na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych emerytur,
  Podwyżka VAT do 23 % na ubranka dla dzieci ( polityka prorodzinna w wykonaniu PO – PSL ),
  Kompromitacja rządu w sprawie Stadionu Narodowego,
  Zrujnowana służba zdrowia i kompletny chaos z listą leków
  200 mln, złotych corocznych odsetek od elastycznej linii kredytowej 30 mld, euro, podpisanej przez premiera z której nie korzystamy. 200 milionów corocznie w błoto !!!,
  Rzeczywista prywatyzacja służby zdrowia w Polsce. Ubezpieczenie społeczne wynikające z zapłaconych składek ZUS praktycznie nie istnieje. Leki i usługi medyczne są de-facto odpłatne. Bezrobotni maja być pozbawieni prawa do szczątków istniejącego jeszcze ubezpieczenia zdrowotnego. Nie masz pracy i pieniędzy – umieraj!,
  W perspektywie Polacy będą płacili ok. 30% drożej za prąd ze względu na podpisany przez PO-PSL pakiet klimatyczny,
  Podatek katastralny w wysokości 1% wartości nieruchomości już w 2014r.

 • paranormalny

  Paranormalny do Truskawki
  No Kolego! Tak się nie robi. Wystrzelałeś mi resztki nabojów jakie nie zmieściłem
  w „magazynku” do mojego kałacha z Internetu z którego „prułem” tu dwoma długimi seriami. Ale cóż byłeś lepszy i dlatego nie zjem ciebie nawet w śmietanie. A teraz
  amunicję ( ekonomia + wiarygodne dane) ładuj i seriami wal. Tak trzeba. Bez żadnych tam dewagacji z bliskiej czy dalszej historii lub chwalenia się znajomości Bułhakowa czy przeszłością potomków .Tylko przykłady, konkrety, fakty i walić. Musisz być przygotowany na ostrzał w rodzaju „A za PISu to było to i tamto. Odpowiadać zawsze należy Po to wygraliście wybory ,żeby by tego nie było .A jak jest. I tu serie argumentów. Paranormalny

 • antypig

  Jak lemingi są przyparte do muru i nie mają argumentów to mówią: wszyscy są tacy sami, jak by rządził PiS było by gorzej. Ale trzeba z baranami rozmawiać i walić prosto z mostu. Ciekawa sprawa, że rozmawiając z różnymi ludźmi słyszę: Ja nie głodowałem ma PO ( a wiem że głosował ) to chyba dobry objaw.

 • Borowik

  Kochani w/w Internauci wszystko to prawda samo punktowanie Przestępczej Organizacji nie wystarczy.
  Trzeba znaleźć skuteczny sposób, aby tych przestępców, którzy to niby sprawują władzę w imieniu Narodu Polskiego w wyniku przekrętu wyborczego odsunąć od włady i na to wiosnę br., a następnie przykładnie ukarać.
  Proponuję, aby wszystkie ruchy prawicowe zjednoczyły, a następnie nawiązały ścisłą wspópracę z Kościołem poprzez zaapelowanie do Proboszczów, aby zaczęli intensywną agitację za obaleniem szkodliwych rządów PO i PSL, a także zorganizowali Jerycho Różańcowe, dzięki któremu Węgrzy odsunęli postkomunistów od władzy i w tej chwili Partia Orbana rządzi już 72 miesiące i ma poparcie ok. 67 %