wrzesień 2012
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Przynależność do Platformy Obywatelskiej deprawuje

Nadleśniczy Nadleśnictwa  Lubin oraz komendant Straży Leśnej tego nadleśnictwa zostali zatrzymani przez policję. Są podejrzewani o ustawienie przetargu na zakup samochodu służbowego. Obaj  przyznali się do wszystkiego.

– Nadleśniczemu  oraz komendantowi  zarzucono, że w okresie od stycznia do kwietnia 2012 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, w związku z pełnionymi przez siebie funkcjami publicznymi, przekroczyli swoje uprawnienia przy przeprowadzaniu przetargu publicznego dotyczącego dostawy samochodu terenowego o nadwoziu pick’up w ten sposób, że weszli w porozumienie z osobą reprezentującą podmiot będący zaplanowanym dostawcą pojazdu o wartości 174.529 zł i tak ustalili specyfikację istotnych warunków zamówienia, że w efekcie umożliwiło to wybór tylko ustalonego uprzednio oferenta. Prokurator zastosował wobec mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 20 tysięcy złotych oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.

Informacja o zatrzymaniu lubińskiego nadleśniczego i szefa Straży Leśnej szybko rozeszła się w szeregach dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, bo obaj są jej działaczami. Należą do koła leśników PO.

Koło leśników powstało w strukturach partyjnych we Wrocławiu, choć zdecydowana większość jego członków rekrutuje się spoza miasta. Początkowo należało do niego kilka osób, ale szybko spęczniało do prawie setki i dziś jej jednym z największych we Wrocławiu. Jednocześnie platformiani leśnicy mają posady we władzach większości nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

 Jeszcze raz okazało się, że czy to w sądzie w Gdańsku, czy w Lasach we Wrocławiu uleganie poszeptom Platformy Obywatelskiej deprawuje ludzi i prędzej czy później skończą na sali sądowej.

źródło: www.lubin.pl; www.gazeta.pl

72 komentarze Przynależność do Platformy Obywatelskiej deprawuje

 • Skrzat

  I jak tu się dziwić że sondaże P.O lecą na twarz skoro Panowie typu Wojciech A pomimo zarzutów trwają na stanowiskach chwaląc się znajomością wpływowych posłów z P.O . Proces Wojciecha A i jego kumpli powinien zostać przeniesiony z Kłodzka bo jak ćwierkają ptaszki w kłodzku zapowiada się wielka farsa – PO czuwa nad swoimi .

 • Van33

  A jak będzie inna władza tu już trzeba będzie wierzyć w środki zapobiegawcze ?

  „Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po nasze stronie” jak to było w znanej komedii 🙂

 • Van33

  Skrzat, jak masz wiedzę o jakichś przestępstwach to powinieneś iść do prokuratury a nie tylko na forum.

 • Papież

  Adamczak jest niewinny, zobaczycie!

 • w bez t

  Z satysfakcją odnotowuję, że „rota” i „papież” nie są w stanie odpowiedzieć na proste pytania ani odnieść się do stawianych im zarzutów. Internet wszystko zniesie…

 • antypig

  Wojciecha A. wkręcił Andrzej B. Na szczęście głupota i niekompetencja nie chroni przed odpowiedzialnością karną. Bycie dyrektorem to trochę więcej niż aroganckie nadymanie się i usypianie słuchaczy bełkotem.

 • Papież

  W bez t – nie odnoszę się na twoje beznadziejne pytania, dla których odpowiedź jest oczywista! A pisząc,że Adamczak jest niewinny, to poczekaj jeszcze 2-3 lata a się dowiesz i wspomniesz moje słowa!

 • rota

  Nie wiem co łykasz, jakie pytania?

 • w bez t

  @ „papież” „ Skąd powziął informację, o tym, że były poseł Cybulski jest zatrudniony jako doradca dyrektora generalnego i jak tę informację można zweryfikować?”
  Na to pytanie odpowiedź jest oczywista? Doprawdy?
  Czy gdybym napisał: „Czy papież to były esbek”i opatrzył tę frazę znakiem zapytania, nie byłoby to idealnie symetryczne z frazą „czy dostał za szantażowanie”? Czy gdybym napisał: „Papież” bił swoich rodziców i dodał do tego słówko „podobno”, to załatwiałoby sprawę?
  Na to pytanie też odpowiedź jest oczywista?
  Wreszcie: w moi wpisie nie ma ani słowa o Adamczaku. Po cż więc „papież” się do tej kwestii odnosi?
  @ „rota”
  „niech „rota” swoimi tekstami nie rżnie głupa, (by zacytować JKM): sugestia, że były poseł partii opozycyjnej jest w stanie wydawać polecenia CBA, prokuraturze i sądom jest nawet jak na propagandę zbyt księżycowa”
  Nie odwołam się do sztuki polemicznej „roty” i nie zapytam co pali. Zauważę tylko, że nie odniósł się do tego fragmentu mojego wpisu
  „Rota” nie odpowiedział również na moje pytanie:
  „A jak to wyczyszczenie rzeczywistości z takich typków rota sobie wyobraża? Niech no rota rozwinie swe marzenia, bo bardzom ciekaw… Ryszard Cyba ma się zając tym czyszczeniem czy nieznani sprawcy?”
  Czyżby „rota” miał kłopoty z koncentracją lub czytaniem ze zrozumieniem?

 • rota

  Moje zdziwienie polega wyłącznie nad faktem iż osoba która zajmuje się przetargami w Lubinie nie została zatrzymana. A to ona przygotowywała przetarg na auto dla straży leśnej. Tyle.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  I tak nastał poczatek konca” mojej” partiiPO(Partii Obciachu)!
  POpierdki ZARZĄDZAMYewakuacje?
  – ale gdzie?!

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  Maleeeeeeeeeeeeeec!
  Co RADZICIE?!

 • rota

  P.S.

  Oficjalnie rozpoczynamy ściepę na BILET w jedna stronę dla Pana Krzysztofa Kowalczyka do Urugwaju. Tam będzie się cieszył swobodą i miłością Indian (jaką to już nie wnikam)

  Jako ze Pan Kowalczyk cieszy się że Niemiecka Eurodeputowana pokazuje „prawdziwy” obraz Polski, moją odpowiedzią jest „akcja BILET”.

  Nie życzę sobie aby obca osoba pokazywała fałszywie obraz polski jako całości.

  Niech się zajmą biedą w Niemczech i studentami którzy 15 lat studiują na socjalu od Państwa mieszkając do 45 roku u rodziców.

 • facetzlasu

  Skrzat uważaj na słowa. Podważanie bezstronności sądu jest karalne chyba że masz wiarygodne podstawy.
  Myślę że ci puszczają nerwy bo misternie utkana nić przeciwko Adamczakowi rozlatuje się.Sprawa nabiera przyspieszenia,Adamczak jest niewinny,a pomawianie jest karalne.

 • Frog

  @rota… „akcja Bilet” jest bardzo jest ciekawym pomysłem – każdy kto lubli podróżować i poznawać świat od strony REAL a nie przez TV czy Internet , nie pogardził by tym twoim biletem 😉

  FAŁSZYWY OBRAZ POLSKI??? Ty ŚLEPY HIPOKRYTO!!! Nie widziałeś nigdy biedy w Polsce??? Polska ma swoje „obrazy prawdy” bardzo różnorodne… i taką biede, i luksusowe domy i życie z pensją 80.000 zł miesięcznie a nawet więcej. To kraj skrajności, gdzie jednak większa część społeczeństwa widzi i ociera się o biedę na codzień. To była świetna okazja by zwrócić oczy UE na Polskę w przeddzień starania się Polski o 300 mld z UE na infrastrukturę! i zrobić kolejną wystawę pokazującą Luksus w Polsce!

 • rota

  Ja nie twierdzę że biedy nie ma, ja jestem przeciwko manipulacji. Przez takie wystawy, dalej będą w Europie myśleli że w Polsce każdy nosi wąsy, jeździ bryczką w gumowcach i mieszka w byłych kamienicach bez kibli ale za to z dużą ilością wina. No proszę Cię kto jest Hipokrytą?! Ty PRAWDZIWY PRAWICOWY POLAK PATRYJOTA cieszysz się że Niemiec pokazuje biedę w Polsce? NIEMIEC?!!!

 • Frog

  Tu nie chodzi o to by się CIESZYĆ! Jeżeli ktoś zainicjował taką wystawę i ją zorganizował to należy zadać sobie pytanie DLACZEGO? CO CHCIAŁ OSIĄGNĄĆ? I JAK TO WYKORZYSTAĆ ….DLA DOBRA POLSKI! Taka szybka reakcja emocjonalna WYSTAWA ZAKAZANA to paliwo dla innych podonych działań. Uważam że nie zostało to przmyślane przez NASZYCH!!! Mogliśmy Biedę Polski zestawić z Biedą w UE (np. w Niemczech)…przecież tam też ona jest. Pokazać różnice i SKALĘ!!! Wykorzystać to do prędkości UE (gdzie są dwie prędkości) i dołożyć argumentów by pozyskać kasę z UE na MAKSA!!! Przecież mamy KATASTROFĘ BUDDŻETOWĄ!!! Olbrzymia ilość kasy z UE poszła na tzw. szkolenia, które dały tyle co na tym zarobiły firmy szkoleniowe, ale bezpośredno nie wpłyneło to na nowe miejsca pracy (tworzenie ich w tzw. małych biznesach). Ludzi przeszkolono…kasa wydana…ktoś zarobił… frekfencja była…a dalej to g.. to kogokolwiek obchodzi!!! W tym naszym KRAJU BRAK JEST LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH!!! Bo zmiana władzy nauczyła tych co mieli chęci i umiejętności że jak nie będą wykonywać chwilówek (pomysłów ad hock) pod PERSONALNE POTRZEBY „włodarzy” to pozabiera im się insygnia władzy. Wiele by o tym mówić…. W Polsce potrzebna jest REALNA NAPRAWA PAŃSTWA!!! Mozna by zacząć od UDROŻNIENIA „szlamu” który zalega w strukturach leśnych, ale dopuki tzw. „wizerunek LP” będzie ważniejszy niż kilkudziesiętna choroba, która coraz subtelniej nazywa swe prawdy (np. te hipokryzje związane z konkursami w lasach!!! ??? Jedne jednostki porobiły specjalne zarządzenia by wg. kryteriów konkursowych obsadzac i tak ustawione osoby….a w tych samych strukturach inni zatrudniają na stanowiska wg. swojego uznania. Ichoć ta pierwsza opcja wydaje sie „uczciwsza” to ta druga poprostu jest normalna i właściwsza)… Zbyt wiele PIJAWEK POCICHU DOŻYWIA SIĘ NA RÓŻNYCH LEŚNYCH TRANSAKCIACH!!! I TO JEST SKANDAL I PATOLOGIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Krzysztof Kowalczyk

  O biedzie w Polsce trzeba GŁOŚNO MÓWIĆ a jeśli jakieś POpierdki zabraniają tego albo udają oburzenie,że to upubliczniła jakaś tam Niemka – TO WARTO POPATRZEĆ NA TO KTO JEJ TE ZDJĘCIA DAŁ !!! TO POLACY – którzy tak samo jak i inne osoby w Europie widzą zbyt wielką przepaść społeczną krzywdzącą MILIONY SKROMNYCH I BIEDNYCH LUDZI, którym nie remontują jak np.w Nadleśnictwie Lubin mieszkań służbowych za setki tysięcy złotych na koszt Lasów Państwowych!
  BO BIEDA W POLSCE JEST PO-ZOSTAWIONA TERAZ SAMA SOBIE!!!
  A co do ciebie ,,Rota,, to …czep się tramwaju!!!
  Jedni mnie już zamykali w domku bez klamek … teraz rota daje bilet do Urugwaju! JAKA HOJNOŚĆ I WSPANIAŁOMYŚLNOŚĆ …
  Coś mi śmierdzisz WYGODNICTWEM człowieku, skoro kpisz tym samym z tego co napisałem na swym blogu http://www.pigipedia.blog.com o tym, że akurat Pan Prezydent Urugwaju oddaje 90% swej pensji biednym!!!
  W obecnej POlsce znaczny PROCENCIK różnych kwot – oddają WAZELINIARZE na partyjkę prowadzącą Polaków ku większej biedzie!!!

 • rota

  Po Katolicku Krzysiu…oddaj to co masz (90%) na biednych.

  Zacznij od siebie.

  P.S.

  Jakież to mieszkania remontowano za kilkaset tysięcy zł w Nadleśnictwie Lubin?

  hm?

 • Krzysztof Kowalczyk

  Podaję numer telefonu gdzie udzielą na temat tego zapytania NIE TYLKO REMONTOWEGO wszelkich informacji :

  tel.(071) 377 17 00 – proszę pytać o z-cę dyrektora RDLP d/s ekonomicznych
  niejakiego Jerzego Łokietko

  lub też tel. 668 456 767 :
  Tu pewna UWAGA !!!

  Klient może oddzwonić po czasie lub odebrać połączenie telefoniczne słowami ;ANDRZEJ KOWALSKI Z POZNANIA … słucham !!!

  A CO NAJWAŻNIEJSZE = może także zadzwonić natychmiast pod nr telefonu
  696 121 624 PILNIE ŻĄDAJĄC USTALENIA NAWET NUMERU BUTA I WSZELKICH KONTAKTÓW OSOBY DO NIEGO DZWONIĄCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cwaniak – ,,górna półka PO,, !!!!!!!!!!!!!!!!!

  TERAZ JEDEN I DRUGI skuleni jakby miał nadejść grom z jasnego nieba..

 • hehe

  Ależ popuszcza już Pan KaKa. Już lepiej byc nie może…ile to razy będziesz Panie KaKa powtarzał. Czy to prawda, to tylko Twoje słowo. Dowody! Dowody! A nie czcze szczekanie.

  Numery telefonów. Ależ odkrył Amerykę!!! Faktycznie. Agent KaKa dotarł do telefonu w Dyrekcji Regionalnej. WOW. Dajcie mu medal. Najlepiej XXX lecia PRL-u.

  Konkretnie argumenty proszę. Tyle i tyle za remont mieszkania. Mieszkanie kiedy było wczesniej remontowane. Czy jet to wolnostojący dom. Czy mieszka tylko jedna rodzina. Itp Itd…

  Wycena, koszty. Podaj merytorycznie Panie KaKa.

  Ja mogę Ci powiedzieć żeś ukradł 1mln zł i nie chcesz mi oddać. Jako dowód podaje Twoje nazwisko K.K. Rozumiesz logike?