maj 2012
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

„Afera” białostocka fikcją

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Białymstoku uniewinnił wszystkich oskarżonych w tzw aferze białostockiej. Przypominamy, że białostocka prokuratura oskarżyła byłego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Matysiaka, byłych analityka LP, dyrektora RDLP w Białymstoku, naczelnika wydziału handlu i marketingu białostockiej dyrekcji oraz  właściciela jednego z zakładów drzewnych o działanie na szkodę Skarbu Państwa w handlu drewnem.
Celowo nie zabieraliśmy w tej sprawie dotąd głosu, mimo prowokacji ze strony niechętnych nam komentatorów, bo byliśmy pewni, że wszystkie zarzuty są wyssane z palca, a  oskarżanie akurat tych osób miało na celu zdyskredytowanie antykorupcyjnych zasad sprzedaży drewna wprowadzonych przez ekipę dyr. Andrzeja Matysiaka. Już w trakcie dochodzenia prokuratorskiego wyszło na jaw, że zarzuty strat w handlu drewnem w Białymstoku są fikcją i oskarżyciel wycofał się z tego zarzutu. Prokurator prowadzący śledztwo zamierzał je umorzyć, zaczął nawet umarzać dochodzenia przeciwko nadleśniczym, ale jego przełożeni byli innego zdania i powierzyli dalsze czynności innej pani prokurator. Sąd nie podzielił opinii  pani prokurator, ani jej przełożonych .

Szczegółową relację z uzasadnienia wyroku czytaj  (www.polskalokalna.pl)

15 komentarzy „Afera” białostocka fikcją

 • Anita

  „Prokurator prowadzący śledztwo zamierzał je umorzyć, zaczął nawet umarzać dochodzenia przeciwko nadleśniczym, ale jego przełożeni byli innego zdania i powierzyli dalsze czynności innej pani prokurator. Sąd nie podzielił opinii pani prokurator, ani jej przełożonych” – A to jest ciekawe, interesujące. To jak to jest z tą niezależnością prowadzącego śledztwo?

 • alek

  Jakaś paranoja! Czego by nienagłośnili i wysłali „SS”, to pada. Może czas już uświadomić sobie że nie było przekrętów w IV RP. Natomiast jeżeli jeżeli ktoś wtedy chciał spróbować, to reakcja była natychmiastowa /np. Lipiec/. Medialnie nagłaśniają, ale sprostowanie to już drobny druk i to na „stopce”. Oni nie mają pomysłu na Państwo. Poprzez usłużne media opowiadają pierdoły, myśląc że Ciemnogród to kupi. Mili państwo! Czas podnieść głowy i zacząć mówić że – jesteś draniem!

 • Anita

  A może usługi „ss’ można sobie kupić?

 • alek

  Od wieków wiadomo że śłużby specjalne są sprzedajne. Może nastał czas że trzeba przestać z nich korzystać? One są powołane do czegoś innego. Walka polityczna- dla polityków. Wara politykom od „SS’!!!!!!!!!!!!!!

 • Silas

  czas je zastąpić?

 • koma

  Sądy są bardzo bezstronne, zwłaszcza ich biegli są biegli w swoim fachu.

  Ta. Mama małej Magdy też chodzi po świecie i jest niewinna.

  Matka skacze z dzieckiem z 10 piętra, i dziecko walczy o życie jeszcze przez 4 godziny.

  Dziecko wypada ze „śliskiego kocyka” z 1m wysokości i ginie na miejscu.

  Sąd bezapelacyjnie stwierdza że Matka może sobie chodzić i być NOWĄ POLSKĄ CELEBRYTKĄ.

  Dlatego nie dziwi mnie wyrok sądu. Przecież wszystko było ok! Drewno nie na przetargu! Drewno po cenie minimalnej. Polecenie służbowe poszło. OK!
  Prokurator w trakcie śledztwa umarza wcześniejsze zarzuty.
  Obrońca twierdzi że oskarżeni to nie funkcjonariusze publiczni, tylko kosmici. Wow!

  Kawał ROKU!

  „W IV RP nie było afer” 😛 hahahahahahaha.

  Nie było potwierdzenia wymyślanych afer na polityczne zamówienie to fakt. Ale reszta? Dorwanie się do władzy pierwszy raz od PC musiało zadziałać jak płachta na byka.

  Mieliście afery w samej partii:

  Lipiec, Kaczmarek, sprawa Leppera, sprawa Blidy, sprawa Doktora G.
  Krew ciągnie się za Wami i Waszą IVRP szerokim strumieniem!

 • wiktor

  hmmm kto wtedy rządził, jak rozdmuchano aferę?

 • Bardzo ciekawy obraz IV RP zarysował Koma, mając dosyć bujna wyobraźnię postaram się mu chociaż w minimalnym stopniu dorównać.
  Przyznaję że byłem zaślepiony pisowską propagandą sączoną przez znane prawicowe gazety czyli szmatławce oraz radio z Torunia, a teraz doznałem iluminacji i dostrzegam te potoki wręcz strumienie krwi w których brodził w kaloszach firmy Stomil oszalały z nienawiści J.Kaczyński strzelając na prawo i lewo z pisowskiego pistoletu marki TT odziedziczonym po swoim ojcu,a za nim podążał Z.Ziobro i podawał mu z tym swoim obrzydliwym wyrazem twarzy nowe pełne pisowskie magazynki.
  W latach 2005-2007 w kraju nad Wisłą zapanował straszliwy pisowski terror, zadłużenie kraju malało , bezrobocie spadało nikt nie chciał sprzedać Lasów Państwowych to było straszne, złodzieje w białych kołnierzykach zaczęli się bać, okropność wręcz niewyobrażalna , jedynie niezależne mendia z NTV i WG na czele stanęły na straży zagrożonej demokracji i informowały zniewolony naród, że uczciwych ludzi tysiącami pisowska ,faszystowska ABC inwigiluje i molestuje ,a co gorsza wywleka codziennie o 5,55 rano z domów i katując wrzuca do więziennych kibitek, którymi wywozi ich do podstawionych bydlęcych wagonów kolejowych, a nimi w nieznanym kierunku, oczywiście do pisowskich obozów zagłady.Po ostatnim spisie powszechnym do dnia dzisiejszego GUS nie może doliczyć się 2 mln obywateli,prokuratury sądy i powoływane kolejne komisje nadzwyczajne tropią i bezlitośnie obnażają te straszliwe zbrodnie i są już blisko wyjaśnienia ostatecznie najważniejszej sprawy ukrytej pod kryptonimem „dorsz za 8,50” i tak dalej i dalej, nareszcie można popuścić wodze fantazji.

 • koma

  Kolega Kubuś, zapomniał dodać iż w latach 2005-2007 bezrobocie spadało szybkim krokiem nie z powodu WIZJI Prezesa Kaczyńskiego albo jego jeszcze bardziej ZWIZJOWANYCH Ministrów.

  Pech chciał, że trwał największy exodus Polaków za granicę wspierać rozpędzającą się gospodarkę Irlandii i Anglii.

  Kolega zapomniał dodać iż w tym czasie swoje granice otworzyły właśnie te kraje plus Benelux.

  Ale co tam…Przecież liczy się efekt! Bezrobocie spadało!

  2.

  Sprawa Gospodarki. To przecież zasługa WODZA! Najukochańszego Pierwszego Prezydenta Prawego i Sprawiedliwego!

  Tak…

  Ale Wiernym lecz miernym słuchaczom Radia Maryja oraz TV TRWAM, nikt nie dopowiedział że sytuacja ta była na całym świecie. Bańki spekulacyjne spółek giełdowych, przerosty banków względem PKB krajów takich jak ISLANDIA, czy IRLANDIA.

  Ale co tam. Przecież Prezes wie co robi. Jak by wtedy zaczęli oszczędzać to może nie tylko bylibyśmy Zieloną Wyspą, ale i Tygrysem Europy po 2008r.

  Ale jak się dorwali do władzy, trzeba było rachuneczki za całe 17 lat wyrównać. A Prezes Najwyższy Hejkum Kejkum, pamiętliwy jest OJ! pamiętliwy. (coś Pan Cybulski o tym wie!)

  Więc poszły w ruch krótkie aczkolwiek niskie komendy!

  Więc najpierw CAŁY IPN – AKCJA – zniszczyć Wałęsę!
  ABC – szukać, szukać paragrafy się same znajdą!
  Pamiętać o codziennych relacjach na żywo z zatrzymań złodziei: lekarzy, właścicieli firm, oraz szukać szukać też we własnych szeregach!

  Jedyną rzeczą pozytywną, że RZAD się do gospodarki nie wpylał.

  3mln mieszkań!, Drogi do EURO! – 2,5 tyś km autostrad! 5,0 tyś ekspresówek!

  Tak piękne to były czasy, naprawdę!

  HAHAHAHAH!

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  POpierdku bylejaki a 1100000 nowych miejsc pracy w latach 2006-2007 to też fikcja?

 • PYTIA

  Beznadziejna dyskusja ! Nawet w maglu jest ciekawiej ! Kończcie ten bełkot!
  Do roboty…ciąć,rąbać i sprzedawać…Dyrekcje LP POpierać !!

  Darz Busz !!

 • antypig

  Dyskusja siada i schodzi na psy, bo wszyscy czekają co dalej. Jeżeli odwołane łotry miękko wylądują, a pracujące łotry dalej będą pracować (na zajmowanych stanowiskach) to znaczyć będzie, że nic się nie zmieni i będzie to bardzo złą wiadomością dla uczciwych pracowników LP.

 • Betula smolenskis

  Myślę, że POpierdzę nieco sympatykowi PO. Jak się popatrzy na lata 2005-2007, to utkwiły one w pamięci na dobre i o to bym się nie martwił. Kolejny raz wygrywa i rządzi PO i to jest efekt tamtej żenady.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  POpuszczaj POpierdku do woli!
  -wolno Wam… MALEC?

 • koma

  AHAHAHAHAHA

  1100000000 mld nowych miejs….w Urzędach Pracy 😛

  HAahahah

  dobre…

  Jak URBAN w PRLu….

  HAHAHA