maj 2012
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

RDLP Łódź dowodzi – pracować można do 70 lat i dłużej

O kolejnym, skandalicznym zatrudnieniu byłego dyrektora na fikcyjnym stanowisku donosi na swoim blogu Senator Wojciech Skurkiewicz    http://skurkiewicz.blox.pl/html

„Emerytowany leśnik, blisko 70. letni były dyrektor LP Jerzy Piątkowski ponownie znalazł dochodową pracę w RDLP w Łodzi. Właśnie podpisał intratną umowę na grubą kasę z dyrektorem Gapińskim. Jako ekspert urządzeniowiec , który ponoć wciąż doradza dyrektorowi Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Warszawie, teraz będzie również nadzorował plany urządzeniowe wykonywane przez nadleśnictwa na terenie RDLP w Łodzi. W moim przekonaniu bez wątpienia w tym przypadku zachodzi konflikt interesów. Mam nadzieję, że sprawą zainteresuje się Ministerstwo Środowiska. A tak swoją drogą w sytuacji gdy przez ostatnie cztery lata ogranicza się zatrudnienie w LP a setki dobrze wykształconych absolwentów leśnictwa poszukują pracy, zatrudnia się emerytowanych kolesiów z kilkutysięczną emeryturą, by zgodnie z przedwyborczym hasłem PO „żyło się (im) lepiej”, jest niezrozumiałe i niewybaczalne. To nie pierwszy przypadek w ostatnich latach, gdy Piątkowski jest zatrudniany w Łodzi. Tym, co mają słabszą pamięć pragnę przypomnieć, że w 2008 roku za grubą kasę był zatrudniony w biurze RDLP w Łodzi jako specjalista od kontaktów międzynarodowych. Polecam do przeczytania moje oświadczenie i odpowiedź ministra Zaleskiego w tej sprawie: ”

http://ww2.senat.pl/k7/dok/sten/oswiad/skurkiewicz/2002.htm
http://ww2.senat.pl/k7/dok/sten/oswiad/skurkiewicz/2002o.pdf

Pan Senator oczekuje (naszym zdaniem naiwnie) od Dyrektora Generalnego reakcji na ten nepotyzm polityczny w zatrudnieniu, my zaś chcemy usłyszeć od ministra Zalewskiego, jakie to korzyści osiągnęła łódzka dyrekcja w wyniku działalności doradcy d/s kontaktów międzynarodowych.

32 komentarze RDLP Łódź dowodzi – pracować można do 70 lat i dłużej

 • 565

  A ja zapytam , co z osobami które osiągnęły już wiek emerytalny i nadal piastują posady w lasach? Czyżby byli niezastąpieni? Kiedy umożliwi się niejednokrotnie lepiej wykształconym młodym ludziom możliwość pracy albo awansu? Niedawno mówiło się o optymalizacji wcześniej o redukcji etatów w lasach, a nie lepiej odesłać tych którzy „napracowali się” już na zasłużone emerytury?

 • Muchomor

  Pan Jerzy Piątkowski ma zasługi dla obecnej władzy, za dokonane czystki kadry dyrektorskiej RDLP wywodzącej się z Solidarności. Podczas krótkiego dyrektorowania, jako generalny tak uszanował rocznicę stanu wojennego w 2008r, że wezwał na ten dzień solidarnościowych dyrektorów, aby wręczyć im odwołania. Cóż znaczą szumne obchody tej rocznicy organizowane przez obecną władzę. Kwieciste przemówienia Pana Prezydenta i powoływanie się na opozycyjną przeszłość. Nastomiast otaczanie się od wielu lat betonem np podczas polowań, świadczy o czymś innym. Przedmiotowy Pan Dyrektor, jak wieść niesie to przedstawiciel jedynie słusznej siły przewodniej. Pozostaje mi w świetle obecnych wydarzeń pogratulować tym co uwierzyli i oddali głos na PO i PSL, a nawet Palikota. Może sobie wyobrażą 67 letniego drwala z ZUL z piłą mechaniczną, zrywkarza i innego przedstawiciela ciężkiej pracy fizycznej. Odpowiada to tym co z za biurka, będą dłużej doić kasę, okupować stołki, natomiast młodzi wykształceni leśnicy, czasem z dwoma fakultetami, będą zmywać gary w Niemczech, Anglii itd. To co zrobiono w Łodzi świadczy o arogancji obecnej władzy wobec społeczności leśnej, Należy przypomnieć, że solidarnościowi dyrektorzy w sile wieku są bez pracy i klepią biedę.Emeryt leśnik, gdy się zwróci o pomoc w postaci 2 mp drewna opałowego żąda się od niego oświadczenia, że jest biedakiem i oferuje mu się pozyskanie samowyrobem. Władzy to nie przeszkadza tworzyć zbytecznych stanowisk dla swoich emerytów z tak wielkimi emeryturami. Ludzie lasu przejrzyjcie na oczy i pomóżcie odsunąć tak szkodliwą dla Was władzę.

 • eryk

  Psioczyliście na leśnych ludzi z PO, teraz macie w nagrodę dżumę z PSL-u.

  Kolejny raz Lasami trzęsie ekipa – Żelacha, Zalewy i Dawidziamaka z sterowanym Wasalem Waściakiem.

  Teraz narzekacie na Piotrowskiego?

  Przecież solidarność krzyczy że emerytura jest przywileje a nie obowiązkiem.
  Więc o co chodzi. Jak chce pracować to niech pracuje!
  A co 😛

 • Bardzo ciekawie wygląda sprawa w Łodzi i te układy które tam panują , ludzie opowiadają bardzo ciekawe rzeczy o tym co tam się wyprawia i kto tak naprawdę kieruje łódzką dyrekcją. To co się dzieje w Łodzi to efekt oddania przez PO w zamian za poparcie „reformy emerytalnej”, LP w łapki ZSL lub jak kto woli PSL. Mam nadzieję że ktoś bardziej poinformowany i kompetentny najlepiej z terenu łódzkiej dyrekcji zabierze głos na tym forum i opowie parę ciekawostek o tej dyrekcji, bo dzieją się tak rzeczy niewyobrażalne i tak sobie myślę ze sprawa zatrudnienia J.P. to zaledwie czubeczek góry lodowej.

 • Bezleśny

  Muchomor, tu nie chodzi o to czy z Solidarności czy też nie. Bo stawiając taką tezę sam stawiasz się po jednej ze stron. Bezstronnie rzecz ujmując masz jednak rację, że czuje się pewien niesmak.

 • Anita

  Ostatni zajazd na miasto Uć. Bohun z wierną drużyną pewniaków i szpakowiaków, łupi i grabi?

 • antypig

  Gdybym był młodszy wyjechał bym z tej bananowej republiki. Rzygać mi się chce jak na to wszystko patrzę. W Gdańsku odtworzyli bramę stoczni im. Lenina, ciekawe kiedy czerwona gwiazda zawiśnie na pałacu kultury w Warszawie, a ulice i place odzyskają swoje historyczne nazwy: Stalina, Czerwonej armii Waryńskiego, Bieruta.

 • Anita

  I czego Ty się dziwisz? Wszak CHISTORYCY W BULU I NADZIEJI piszą od nowa naszą historię.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  -co robi .bysio który zdradził prawdziwą „S” I POkundlił sie z POpierdkami?
  -gdzie jest i jaką kase bierze?
  -na TACZKE go!

 • eryk

  Półprawdy to Wasza domena. Nie dopiszesz Antypigu, że brama została przygotowana ze względu na kręcony przez Wajdę film o Wałęsie.

  Zresztą po bardzo mocnych naciskach (śp. Lecha Kaczyńskiego) na utworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego w formie multimedialnej innej niż znamy to ze zwykłych nudnych muzeach gdzie dzieciaki nie mogą niczego dotknąć, zobaczyć ani odczuć. Bo w dzisiejszych czasach, tylko tak możemy pokazać dzieciakom jaka była nasza historia.

  Myślę że z odpowiednim opisem przewodnika, będzie to konkretniejszy bodziec dla uszu i oczu słuchających, niż kartka w książce historii z czarnobiałym zdjęciem bramy nr 2

  A i na koniec

  Replika 21 postulatów Solidarności, też tam wisi. To też zakłamywanie historii?

 • Anita

  A to coś nowego. Brawo eryku, nie krępuj się pójdź dalej. Przywróćmy historyczne nazwy ulic, miast, pomniki, gmachy (nawet te nadpalone), służby specjalne, etc. i co tam jeszcze ci twoja bogata wyobraźnia podpowie. Powodzenia w matrixie.

 • Semper Fidelis

  Muchomorze:

  Solidarnościowy dyrektor Adam Płaksej – klepie biedę jako nadleśniczy w Zdrojach
  Solidarnościowy dyrektor Marek Kamola – klepie biedę w Zespole Ochrony Lasu w Radomiu
  Solidarnościowy dyrektor Andrzej Matysiak – klepie biedę jako naczelnik Wydziału Ochrony Lasu w RDLP Radom
  Solidarnościowy dyrektor Janusz Kaczmarek – klepie biedę jako dyrektor RDLP Toruń
  Solidarnościowy dyrektor Konrad Tomaszewski – klepie biedę jako analityk w ORWLP w Bedoniu
  Solidarnościowy dyrektor Andrzej Rodziewicz – klepie biedę jako w Zespole Ochrony Lasu w Łodzi
  (dwaj ostatni w wyjątkowo komfortowych warunkach, do Bedonia i Łodzi z Warszawy prawie nie zaglądając)
  Każdemu takiej biedy i takiego jej klepania.

 • Anita

  Ooo to krótka ta lista. Teraz wymień tych wyrzuconych na zieloną trawkę.

 • Semper Fidelis

  Może byś pomogła Anito? Też chyba nie będziesz miała wiele do zrobienia 🙂

  A poza tym – to przecież świetni fachowcy, z doświadczeniem w zarządzaniu, na pewno bez trudno znajdą pracę na znakomitych warunkach.

 • sympatyk PO(Parti Obciachuuuuu)

  a MarYYjan i jego POpierdkowi dyrEKTORZY gdzie BIDUJĄ?

 • antypig

  Jak pięknie TV manipuluje informacją, że nawet tak bystre umysły jak „eryk” potrafią się pogubić. Bramę postawiono (w nocy) na potrzeby filmu też, ale głównie jako naturalnej wielkości kopia bramy z 80 roku, aby właściwie odtworzyć klimat tamtych czasów i pokazać kto tu naprawdę rządzi.

 • Anita

  Fidelu, ja nie wiem czy wszyscy to świetni fachowcy, ale skoro tak piszesz to wiesz, przyjmuję to w dobrej wierze, znaczy musieli zostać wyrzuceni by zastąpić ich BMW? Trzeba było pozwolić sprawdzić się w zarządzaniu różnym Staszkom, Jaśkom etc.kumplom z ferajny? By żyło im się lepiej? Bo człowiek jest najważniejszy, nasz człowiek?
  Twoje przekonanie co do znalezienia bez trudu dobrej pracy wynika pewnie z doświadczenia „konkursowego”, bo przecież o tym kto wygrywa konkursy decyduje wiedza,doświadczenie, wykształcenie, kompetencja a nie jak oszołomy twierdzą znajomości,serwilizm, oportunizm i powiązania klikowe.

 • facetzlasu

  Czytam Wasze wpisy i zastanawiam się kto obecnie trzyma ster we Wrocku.PSL u władzy z jednej strony przywraca złodzieja leśniczego do pracy,kłamcę,krętacza do wydziału ochrony,a „działacz” solidarności walczący o nie wydłużanie wieku emerytalnego dostał zgodę na przesunięcie o rok odejście na emeryturę.

 • Anita

  No tak, jak widzisz koteria nie ma barw politycznych. To jest właśnie ten ośmieszany układ?

 • Semper Fidelis

  Anita, to jeszcze jeden pan dyrektor solidarnościowy. Marek Szary, Radom, elektryk po PW, z-ca dyrektora RDLP. Klepie biedę jako główny księgowy w Nadleśnictwie Radom, w zeszłym roku dochód z tego tytułu 136 tys. zł (jest radnym w Radomiu: http://bip.radom.pl/portal/ra/49/19201/Szary_Marek.html. O karierze solidarnościowego dyrektora tutaj: http://bip.radom.pl/portal/ra/23/13079/Marek_Szary.html
  Jeśli pozwolisz Anito – Tobie również takiego poklepywania biedy życzę 🙂

  I zgadzam się z Tobą – koteria nie ma barw politycznych. Zielona karuzela się kręci, ważne by na niej zasiąść i nie dać się zrzucić.

 • Semper Fidelis

  Anita, to jeszcze jeden pan dyrektor solidarnościowy. Marek Szary, Radom, elektryk po PW, z-ca dyrektora RDLP. Klepie biedę jako główny księgowy w Nadleśnictwie Radom, w zeszłym roku dochód z tego tytułu 136 tys. zł (jest radnym w Radomiu. Jeśli pozwolisz Anito – Tobie również takiego poklepywania biedy życzę 🙂

  I zgadzam się z Tobą – koteria nie ma barw politycznych. Zielona karuzela się kręci, ważne by na niej zasiąść i nie dać się zrzucić.

 • Semper Fidelis bardzo zacny nick, ale rodzi się pytanie komu jesteś Semper Fidelis i dlaczego. Puszczasz w obieg takie bardzo dziwne wątki, lista dyrektorów którą stworzyłeś to zestaw pośpiesznie zebranych starych odgrzewanych wielokrotnie kotletów bo co ona ma niby oznaczać, że np były dyrektor generalny Andrzej Matysiak powinien twoim zdaniem żerować po warszawskich śmietnikach i wtedy byłoby ok ,a stanowisko które teraz on sprawuje powinien zajmować ktoś bardziej „godny” np stary, najlepiej emerytowany towarzysz , przyznaję ze nie rozumiem logiki twojej wrzutki chyba ze jest to czysta prowokacja mająca na celu odwracanie uwagi od istoty podniesionego problemu.

 • W mieście Łodzi z którego ten kot pochodzi nie wiadomo o co chodzi, ale nie o to chodzi, wszystkie te kalumnie rzucane na nasze światłe kierownictwo są wymysłem wrogich nam sił, których ośrodki są wiadome i wiadome jest komu służą. Nasz Pan dyrektor wie wszystko i nawet jeszcze więcej, wszyscy naczelnicy są bardzo dobrzy można by powiedzieć jeden lepszy od drugiego, reszta załogi jest też po linii i może nawet na bazie, wszyscy u nas są bardzo zadowoleni z wszystkiego, bo muszą. To byłem ja Jarząbek trener III kl., proszę pamiętać o mnie przy podziale premii za drugi kwartał.

 • koma

  Nie kolego Kubusiu.

  Kolega Facetzlasu, odpowiedział Wam łopatologicznie (bo inaczej nie idzie) na pytanie.

  Nie wiem czy ma grzebać w śmietniku. Ale jeżeli on nie ma grzebać w śmietniku, to chyba też i nie Pigi czy J. Łokietko nie?

  Ja wiem co Was boli. Jak by to był film o Kaczyńskim, to i by brama stała, i by można było Jaruzelskiego postawić na nogi i do służby. Bo to film o Kaczyńskim by był. I boli Was że o Wałęsie a nie o KC….sory PC 😛

  Wam jest tak źle i tak niedobrze. Jak Wasi przeciwnicy to NIE BO NIE! Jak coś o Was, to WARA! Pokręceni jesteście w tym Matrixowym Pisiźmie. I jak przywódcy Pisizmu, szczeźniecie marnie na skraju, marginesie polskiej polityki.

  Jedynie PUCZ Was może uratować. Wasz Prezes ma doświadczenie, bo chyba lubi ten typ …KRACJI z początku lat 20 i 30 XX wieku. Ordnung mus zein. Ja wohl!

 • Semper Fidelis

  Pisząc o mojej prowokacji, dobrze, żebyś wyżej przeczytał, co napisał Muchomor o „klepaniu biedy przez solidarnościowych dyrektorów bez pracy”. To, uważasz, nie jest prowokacja?
  Bądźmy semper fidelis, ale czemuś więcej niż tylko za wszelką cenę „swoim”, uznając ich za najbardziej pokrzywdzonych i najlepszych.

 • Anita

  „Bądźmy semper fidelis, ale czemuś więcej niż tylko za wszelką cenę „swoim”, uznając ich za najbardziej pokrzywdzonych i najlepszych.”
  Pod taką maxymą i ja się podpisuję.Amen.

 • trufla

  Pracowac można do 70 lat i dłużej:Faktycznie rozmawiałem z kolegami z dyrekcji łódzkiej i cały teren aż huczy o tej hucpie, która ma miejsce w tej dyrekcji. Ale tak naprawdę ludzie są bardzo mocno wystraszeni, podzieleni, niezdolni do oficjalnego wystąpienia przeciwko tym złym ludziom w obawie o utratę pracy. A zło coraz bardziej się panoszy i umacnia w tej dyrekcji. W tym miejscu można przytoczyc słowa Papieża Jana Pawła II: „Nie lękajcie się, nie lękajcie się”. Zło wcześniej czy później panujące tam w tych łódzkich lasach zginie.

 • Anita

  „Niedawno mówiło się o optymalizacji wcześniej o redukcji etatów w lasach, a nie lepiej odesłać tych którzy „napracowali się” już na zasłużone emerytury?”
  I o to chodzi. Niech już sobie odpoczną albo jeśli już muszą pracować to w teren ich wysłać do odbiórki drewna i szacunków brakarskich. Tego z Łodzi super speca od urządzania lasu w teren do taksacji i na warunkach płacy średniej podleśniczego. Niech pracują nawet do setki.

 • koma

  Widziałaś Droga Anito 70 letniego Podleśniczego w Lasach Państwowych?

  Zastanawiające jest to że tylko Nadleśniczowie, Naczelnicy, Dyrektorzy i inne maści ANALIZATORZY, roszczą sobie prawo do siedzeniach na stołkach.
  Ich odejścia i ciągłe powroty, jaką to oni wiedzę i doświadczenie posiadać muszą. Chyba rów Mariański kłania się w pas tym specjalistom.

  Nawet SZEFOWIE Związków Zawodowych (np. w Dyrekcji Wrocławskiej) chcą pracować dłużej. Mimo że walczą o 65 dla wszystkich CZŁONKÓW, chcą pracować dalej. Rozdwojenie jaźni? Czysta chciwość? Czysta hipokryzja?
  Nie po prostu możliwość mącenia, ciągłego chlapania. A nuż ktoś się zmoczy.

  Odpowiedź jest prosta! WŁADZA! WŁADZA uzależnia!

  Wyobrażacie sobie utracenie posiadania jakiejkolwiek władzy nad ludźmi?

  No jesteście na bocznym torze. Jak byliście zwykła mendą, to wszyscy Was oleją, łącznie z tym ciągłym pogardzanym Podleśniczym, któremu notorycznie odmawialiście dofinansowania studiów. Teraz to on Cię olewa bo gówno mu zrobisz. A jak nikt nie będzie go widział, to Ci jeszcze kopa sprzeda! I po mordzie obije klupą.

  A największym kuriozum będzie (Panie Boże zbaw nas od tego!):

  Ja już dzisiaj widzę Kaczyńskiego w wieku 110 lat (zdrowia życzę) który na DOPALACZACH, dalej zapowiada…Zwyyyyycieęęężżzzyyymyyyy…Mimo 48 porażek w wyborach…Prawdziwi Polacy uwierzą w Nas! Muszą!
  A las rąk z wymiętymi legitymacjami partyjnymi PIS:
  Zwwwyyycięęęężyyymyyyy…..o naaaszaaaaaa XI RP

 • Semper Fidelis

  Niestety Anita, to jest bolączka Lasów Państwowych, że gdy się już ktoś załapał na wysoki stołek, to potem nawet jako podleśniczy szacunki brakarskie będzie wykonywał za pensję ministra środowiska.
  Wobec tej praktyki ani z lewej, ani z prawej, ani z dołu – protestów nie słychać (góra oczywiście protestować nie będzie).

 • pytika

  nie liczy się doświadczenie, ale dupą kupczenie – Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Katowice – tylko o nich najczęściej fora się rozpisują. Dlaczego?

 • trufla

  Drogi(a)Pytiko widocznie te dyrekcje są tak świetnie zarządzane przez wspaniałych fachowców, a może kto? – Ministerstwo Środowiska – DGLP powinno się szczególnie zając nimi?. Mam jednak duuuże wątpliwości, że tak się stanie. To byłaby mała rewolucja?.