wrzesień 2011
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwa

Non possumus dla obecności satanisty Nergala w TVP – wesprzyj akcję

Siostry i Bracia,

Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział „Nergala” (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardę dla chrześcijaństwa – w programie The Voice of Poland od jesieni 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej!

Bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki.

Non possumus! – powiedzieli kiedyś Polscy Biskupi Cezarowi roszczącemu sobie gniazdo na ołtarzu. Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam „beretami”! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie.

Moich Diecezjan proszę o odwagę w obronie Bożych Praw; błagam i żarliwie zachęcam Młodzież i Dorosłych do:

–  ujawniania swojej niezgody na obecność Nergala w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP;

–  składania podpisów na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: www.ksd.media.pl;

–  modlitwy, zwłaszcza do św. Michała Archanioła, by w Polsce Imię Boga nie było publicznie obrażane; tą modlitwą obejmijmy także wspomnianego bluźniercę, „który nie wie, co czyni”;

– aktywnego włączenia się duchownych w akty protestu, pokierowanie nimi; jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju i wolno nam ujawniać swoje poglądy;

– nagłośnienia tej sprawy w całej diecezji: z kulturą, ale równocześnie bardzo zdecydowanie;

– wykorzystania wszelkich publikatorów do akcji protestacyjnych, ambony, pism parafialnych, sal katechetycznych, lokalnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych;

– uświadamiania wiernym, że mamy bardzo realne sposoby wpływu na to, co pojawia się na ekranach – choćby przez obywatelski protest niepłacenia za abonament, jeżeli prośby i apele pozostaną bez echa.

Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa. Niedawno Nergal został „rozgrzeszony” przez Sąd w Gdyni za publiczne poniżenie Pisma Świętego i słowa: „…żryjcie to gówno…!”, a Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”.

Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! Nie obawiajmy się: „na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” – mówi nam Chrystus! (J16,33).

Wszystkim zatroskanym o Bożą sprawę – najserdeczniej błogosławię.

Biskup włocławki Wiesław Mering

36 komentarzy Non possumus dla obecności satanisty Nergala w TVP – wesprzyj akcję

 • zdziś

  Chciałbym pogratulować twórcom akcji „precz z Nergalem”.

  Tego typu akcje tylko spowodują zwiększenie ogladalności tego programu i zmienią układ sił wobec must be the music na polsacie oraz mam talent w TVN-nie

  Więc jedyny plus z całej zainstniałej sytuacji jest to że twórcy programu balansując na granicy styku różnych poglądów moralnych i etycznych dostają bonus od zagorzałych przeciwnkików i sprzymierzeńców.

  Ja z góry olewam tego typu ptogramy, sztucznie reżyserowane i koordynowane.
  Mając za zadanie spowodować wpływ kasy z sms-sów oraz sztuczne emocje.

  pozdrawiam

 • Muchomor

  Wstyd i hańba, że w katolickim kraju, dopuszcza się do mediów wynaturzone jednostki typu Nergal. Swoisty wstyd, zresztą nie po raz pierwsz przynosi wymiar sprawiedliwości. Przypomnieć należy lżenie śp Prezydenta przez Palikota. Prokuratura Lubelska też nic złego nie widziała. Palikot nadal bryluje w mediach, organizuje antykatolickie hapeningi. Przypomnę słowa wieszcza „Naród, który nie szanuje własnej historii i wartości musi zginąć”.

 • Anita

  Każdy z Was ma trochę racji, ale tylko trochę. To nie tak miało być. Początki prywatyzowania robotników leśnych były na dobrych, zdrowych zasadach. LP płaciły dobrze a robotnicy przechodząc na swoje byli wykwalifikowani bo kwalifikacje zdobyli wcześniej pracując w LP i na koszt LP. Co jest teraz,każdy widzi. Nie widzą jedyni ci, którzy mają w takim stanie rzeczy swój interes. Zmowa grup interesu przy organizowaniu przetargów, niedopuszczanie nowych podmiotów, cięcie nieuzasadnione kosztów, zatrudnianie na czarno do prac wymagających odpowiednich kwalifikacji a w konsekwencji niszczenia lasu. Nadleśniczy, inspektor kontrolujący jego są ślepi, dlaczego? Nie trudno zgadnąć.
  Zarządzanie przez mobbing daje efekty. Niewielu zechce się narażać a ci którzy spróbowali wiedzą jak to się kończy. Jak długo ta patologiczna struktura może trwać? Nie wiem ale na pewno skończy się wielkim bum,to wiem na pewno.Oczywiście ferajna leśna ma to gdzieś, emeryturki już są albo niebawem będą,”a po nas choćby potop”
  Rozwiązanie jest nadzwyczaj proste, wystarczy zakazać powierzania podwykonawcom prac wymagających odpowiednich kwalifikacji (ścinka, zrywka, prace pielęgnacyjne drzewostanów i młodników),uczciwie płacić za solidnie wykonane prace uczciwie wcześniej zaplanowane i wycenione.Pytanie tylko kto to zrobi? Ta kadra „menedżerska” raczej tego nie zrobi samodzielnie bo zwyczajnie większość z nich jest niekumata bo to jest im nie potrzebne, jak twierdzą i pewnie mają rację bo nikt tego od nich nie wymaga. Słusznie bo i po co się trudzić, las sam urośnie, że osika i brzoza zamiast gatunków szlachetnych? No i co z tego, to też gatunki lasotwórcze. Oby tak dalej, interesik się kręci.

 • antypig

  To jest właśnie normalność i nowa jakość według platformy. Szkoda, że swojego programu nie ma jeszcze debil przebrany za motyla „broniący przestrzeni publicznej” przed procesją Bożego Ciała.

 • Czeslaw

  Myslalem ze jestem na forum lasow panstwowych a tu sie okazalo ze na forum lasow koscielnych.nie bede wiec zabieral glosu.

 • Cięcie

  A co na to ksiądz Natanek? Jego reakcja na Nergala w TVP mogłaby być równie przekonująca :-(.

 • tomahawk

  Wydaje się że gdyby PIS oraz ich wyborcy wyjechali do Skandynawii lub krajów Beneluxu na tydzień z zadaniem obserwacji wielokulturowości oraz polireligijności to okazało by się że po 2 dniach popełnili by masowe seppuku na rynku w Amsterdamie lub w Malmo.

  Tam każdy ma prawo realizowac się tak jak chce.

  Dawno temu.
  Polska zwłaszcza Obojga Narodów w ówczesnej Europie była jedynm krajem który przygarniał do siebie ludzi uważanych za innowierców, heretyków z reszty Europy.
  Szkoda że z chwalonej w książkach multipolsce do dzisiaj pozostało jedynie wspomnienie i torchę zabytków.

  Dzisiaj za to mamy wspólne wystąpienia posłów PISu wraz z ONR-rem oraz kibolami drużyn piłkarskich.

  Proponuje wspólne zdjęcie Pana Jarosława z „Litarkiem” albo „Staruszkiem”
  No nagroda National Geographic 2011 bankowa!!!

 • Boruta

  Miałem na myśli fundamentalizm religijny.

 • Boruta

  Mój nick nie jest przypadkowy…..

 • prawylas

  Myślimy, że na dywagacje Borutów i innych doskonałą odpowiedzią są słowa Bp Skworca …„Nie ma praw człowieka, bez prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie ma szczęśliwych i trwałych społeczeństw bez rodziny, rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety. Nie ma normalnej gospodarki bez respektowania przykazania „nie kradnij” a dotyczy ono nie tylko obywateli, ale i państwa, które ma obowiązek stworzyć jasne i jednoznaczne prawo i sprawnie je egzekwować” – mówił w kazaniu biskup tarnowski.

 • Cięcie

  Wydaje mi się, że człowieka mierzymy tym ile dobrego zrobił drugiej osobie i tyle w zasadzie po nim pozostaje. Czy poglądy i religia podkreślane przez moderatora mają być uniwersalne dla wszystkich? Pytanie retoryczne? Próby odpowiedzi są w wypowiedzi np. tomahawk. Rzeczywiście podróże kształcą i to nawet do sklepu poza swoim osiedlem, żeby chociażby przekonać się jak jest drogo…

 • tomahawk

  Właśnie to jest najgorsze w rozumowaniu Katolicyzmu w Polsce. Nie chsześcijanizmu bo to jest bardziej realne w dzisiejszym świecie. Prawylas broni działalności Katolicyzmu w wersji PRL-owskiej, kidy to Kościół był „kanałem” przez który przechodziły informacje z „wolnej Europy”, finansowanie podziemnej opozycji. Kościół był również wówczas ostoją dla tych którzy wiedzieli że komunizm musi się rozpaść. Wtedy też Kościół miał ogromny wpływ na Polaków i wiedział że ten wpływ można wykorzystać.

  Od upadku komunizmu sytuacja się zmienia (i przyznaje to nawet Kościół), przestaje być ośrodkiem kierowania Polakami i autorytetem.
  Wychodzą na jaw „nieciekawostki” wewnątrz Kościoła i kłuje w okresach przemian bogactwo Kościelnych Hierarchów, wobec biedy np. w PGR-owskich wioskach.

  Z biegiem lat ciągle działanie Kościoła mające mieć wpływ na Polaków i ich wybory, stają się coraz bardziej natarczywe i mniej efektywne.

  Dzisiaj mamy oto sytuację w której idąc do Kościoła, jestem obrzucany instrukcjami na kogo mam głosować a na kogo nie.
  Miejsce modlitwy, wyciszenia, skupienia, zostaje zmienione na miejsce indoktrynacji ideologicznej nie mającej nic wspólnego z zasadami Chrześcijaństwa.

  Według mojej oceny, Kościół powinien być równie apolityczny jak Wojsko czy Policja.

  A tak mamy co mamy.

  P.S.

  Co do wypowiedzi „CIĘCIE” – ja staram się uprawiac tzw. „patryjotyzm lokalny”, wydając pieniądze w sklepach osiedlowych w moim miejscu zamieszkania.

  To że jest drogo jest wyłącznie zasługą że nasz kraj jest w większości importerem a nie eksporterem 🙂

 • w bez t

  Poglądy tomahawka wydają się nie do końca przemyślane.
  „Tam każdy ma prawo realizowac się tak jak chce.”
  Tak sobie myślę, że gdyby Tomahawk wyjechał do któregoś z krajów europejskich i spróbował dokonać samorealizacji poprzez podarcie czy spalenie świętej księgi innej religii niż chrześcijańskiej, nie popełniłby seppuku. Sądzę, że miałby szczęście, gdyby zajęło się nim surowe prawo, nie zaś mieszkający tam przedstawiciele innej niż chrześcijaństwo religii.
  Sądzę też, że gdyby realizował się, wypowiadając niepoprawne poglądy na temat zakazany (Holokaust na przykład albo homoseksualizm) poszedłby do więzienia jak amen w pacierzu.
  „Dzisiaj mamy oto sytuację w której idąc do Kościoła,jestem obrzucany instrukcjami na kogo mam głosować a na kogo nie.”
  Otóż chciałbym zauważyć, że gdyby istotnie fakty takie miały miejsce wytropiłaby je niezawodna GW i zajęłaby się nimi prokuratura.
  Przypominam sobie jedną tylko – ale za to niezwykle śmieszną – akcję w tej kwestii. Otóż jakiś hierarcha wyraził pogląd, że w wyborach należy głosować na kandydatów uczciwych i kochających Polskę.
  GW podniosła alarm, oskarżając o agitację wyborczą.
  Do głowy jej nie przyszło, że taki opis może pasować do PO czy PSL?

 • tomahawk

  Samorealizacja nie polega na paleniu, niszczeniu czy darciu jakichkolwiek ksiąg świętych bez względu na religię!
  Każde takie działanie, powinno zostać ukarane z mocy prawa.

  Nie napisałem że popieram Nergala, nie słucham tego typu muzyki.

  Pewne jest natomiast że rozpoczęcie akcji – spowodował efekt odwrotny od zamierzonego. Oglądalność wzrosła kosztem konkurencji. Zresztą w programie ktoś nie kojarzący Nergala vel. Pana Darskiego, nie rozpoznał by exportowego frontmana w jego wypowiedziach oraz zachowaniu.

  Co do przytoczonego tematu odnośnie apelów o głosowanie, wydaje się że raczej PIS i jego wyborcy obruszają się że ktoś im wyciąga tego typu sytuacje.

  Zresztą tego typu rozumowania jest więcej.

  – 2007 – Solidarność Leśna popiera PO – SZOK! SKANDAL! SRZEDAWCZYKI!
  – 2011 – Solidarność Leśna popiera PIS – Ok! Super! I czego się czepacie!

  PIS stara się odwrócić kota ogonem poprzez pokazywanie młodych, atrakcyjnych kobiet które z błyskiem w oku polecają głosować na PIS.
  Problem w tym że i tak nie maja szans na wejście do sejmu z numerów powyżej 10-tki, a te Wasze Panie w przyszłym Sejmie, będą mieć twarz Macierewicza, Błaszczaka, Brudzińskiego czy Hoffmana.

  Myślę że Polacy nie dali się nabrać w 2010 w wyborach prezydenckich
  I nie nabiorą się i w tym roku.

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  Dzieki takim LUDZIOM jak ANTONI MACIEREWICZ , BŁASZCZAK HOFFMAN…
  POLSKA nie jest jeszcze tylko rejonem administracyjnym w Europie, a wszystko w tym kierunku zmierza czytając hasło” POlskość to nienormalność”(DONALD TUSK)

 • w bez t

  @ tomahawk: Najmocniej przepraszam: czemu miało służyć w takim razie przywołanie owych krajów Beneluksu z dopiskiem tak każdy ma prawo realizować się jak chce?
  A co z tą agitacją w kościołach?

 • Petros

  Myślę, że młode Panie gdy się nawet dostaną, zrobią to, co Pani Kluzik – Rostkowska

 • sympatykPO ( Partii Obciachu)

  Czyli sie POkundlą?- wątpimy.

 • prawylas

  Mylisz się Tomahawku. Polacy dali się nabrać w 2007 roku i postawili na ludzi, dla których dobro wspólne nic nie znaczy. Dali się nabrać na farbowanego lisa. Mamy nadzieję, że w tym roku nie dadzą się nabrać. Bo g..no zapakowane w kolorowy papierek nadal jest g..em.

 • Betula smolenskis

  Prawy lesie, czy to tak przystoi używać epitetów. Jaki to zły przykład dla innych komentatorów. Dbajmy o styl, please.

 • prawylas

  A jakie to epitety?

 • antypig

  Od pewnego czasu poziom dyskusji na tym portalu jest żenujący. Jeżeli społeczeństwo składa się choć w paru procentach z takich dowcipnisi jak „Betula smolenskis” , to nie ma dla nas ratunku. Taki bogaty w zasoby naturalne kraj ( zwykłego gazu mamy na 30 lat, łupkowego na 300 lat, do tego jeszcze węgiel i geotermia ) doprowadzić na skraj przepaści to naprawdę jest sztuka. Porozmawiajmy może o tym, a nie o kilku przypadkach zamówienia intencji mszalnych na 9 października. POpaprańcy też mogą sobie zamówić msze tyle, że ich elektorat do kościoła raczej nie chodzi.

 • Kara za Grzechy!

  SAMOPOTPALENIA miały miejsce w najciemniejszych momentach naszej historii-podobno” historia lubi sie powtarzać”

 • Anita

  „Kara za Grzechy” – Historia nie jest ciemna ani jasna, tak jak PRAWDA, może być jedynie zakłamana.

 • Kara za Grzechy!

  PŁONĄCY CZŁOWIEK kojarzy mi sie z MROKAMI ŚREDNIOWIECZA. Tak wtedy funkcjonowały państwa.A dziś co mamy? Korupcja, wyzysk,pogarda dla człowieka, kult pieniądza , „czarnego auta”….

 • tomahawk

  A nad jaką to przepaścią stoimy?

  Konkretnie!

  Cały świat jest w recesji od 2009 r.
  Największa gospodarka świata ma problemy. (USA)
  Polska ma dodatnie PKB i najspokojniejszy okres w czasach kryzysu.
  Oczywiście odczuwa kryzys bo złotówka nie jest mocną walutą, giełda także, i każdy skok do góry czy w dół reagujemy podwójnie.

  Za 2 letnich rządów PISu nie wydarzyło się nic! Absolutnie nic, co mogło by rozchwiać krajem!

  Za rządów PO, mamy kryzys 2008, dwie powodzie ze szkodami na 800 mld złotych!!!, II falę kryzysu 2011r! Czego chcecie więcej żeby wykazać się zdecydowanym działaniem a nie udawaniem w celu stabilizacji gospodarki?

  Ja rozumiem że PIS chce wyborców niemyślących. Maja działać wg instrukcji i zadawać trudnych pytań.

  Świat wg PISu – „za naszych rządów spadło bezrobocie i podniesły się pensje”
  Prezes Kaczyński twierdzi że to zasługa specjalistów w swojej partii od gospodarki.

  Świat realny – za rządów PISu spadło bezrobocie, ponieważ 1,5 mln Polaków wyjechało do Angli, Holandii, Belgii i krajów Skandynawskich.
  Pensje wzrosły bo w 2007 roku Świat rozdawał kredyty na lewo i prawo, w Polsce każdy dostawał Kredyty Gotówkowe bez opamiętania, nie było rąk do pracy i Pracodawcy podnosili pracownikom pensje żeby nie odchodzili do konkurencji lub nie wyjeżdżali.

  Świat wg – PISu – Platforma zniszczyła stocznie!

  Świat realny – na gruzach zezwiązkowanych Stoczni, powstały firmy które produkują statki na zlecenie. Mają ciągle zamówienia i stałe realizacje. Problemem jest brak pracowników. Bo nie ma Związków Zawodowych, które by tylko chciały ciągnąć do siebie i załatwić taką firmę i później biadolić jaki to kapitalizm okrótny.
  Ludzie nie chcą pracować na kontraktach, bo sie przyzwyczaili że wszystko maja dostać pod gębę tylko dlatego że rano odbijają kartę przy wejściu.

  Co do agitacji politycznych. Oczywiście że są i wyłącznie na PIS. Kościół jest narzędziem i koniec dyskusji.
  Kościół także chce mieć wiernych niemyślących tylko działających wg instrukcji.

  Widzę że kolega nie wyjeżdża z Polski.
  Zachodnia Europa uczy się demokracji od 50 lat, i ciągle się uczą. Z naszymi zakompleksionymi, ksenofobicznymi, antyeuropejskimi manierami, długo będziemy ich gonić.
  Dla mnie najlepszą nauką bycia człowiekiem jest podróżowanie, zderzanie się z innymi kulturami, tradycjami, historią i geopolityką.

  I na koniec.

  Gdyby PIS rządził dalej od 2007r – dzisiaj ramie w ramie z resztą forumowiczów, wychodzilibyśmy na ulice podpalając urzędy państowe, pacyfikując i krzycząc że nie zgadzamy się na reformy zrozpaczonego Pana Kaczyńskiego. A UE zastanawiało by się czy nie doprowadzić do kontrolowanego upadku Polski żeby ratować zadłużany od 2009r kraj z bezrobociem na poziomie 50%.

  Pozdrawiam

 • Kara za Grzechy!

  Wzrost gospodarcz(nieznaczny) mamy podobnie jak CHINACH tylko dlatego ze obcy kapitał wykorzystuje tu tanią siłe roboczą( białych niewolników)ZA 1200 ZŁ. To jest wzrost gospodarczy z którego przrcietny Kowalski nic nie ma! PRZEPRASZAM ma – biedę!

 • Kara za Grzechy!

  Upadek POLSKI już mamy- proszę wymienić Polskie firmy o znaczeniu regionalnym ,europejskim , światowym?!

 • Anita

  Tomahowk- no zwyczajnie zaniemówiłam, skąd Ty czerpiesz swoją wiedzę? Podaj źródło?Też chciałabym być tak mundra.

 • antypig

  Najdroższe autostrady ( zarówno wykonanie jak i podróżowanie ), Licznik Balcerowicza, niekorzystna umowa gazowa ( najdroższy gaz w Europie ), zawłaszczenie mediów (wycofanie programów które miały dużą oglądalność ), niekompetencja arogancja w każdej sferze życia ( rządzą i decydują nie fachowcy tylko kolesie ), wykształceni ludzie emigrują z zamiarem pozostania na stałe. A w stoczni nie budują statków, tylko mają montować wiatraki. Można wymieniać bez końca.

 • Kara za Grzechy!

  AFERY hazardowa , wyborcza w WAŁBRZYCHU … niekompetencja, nepotyzm do kwadratu (w nadlesnictwach też), stagnacja, bieda to „sukcesy” PO

 • Van33

  odnośnie „afery wyborczej” to zdaje się w Wałbrzychu wygrał w ponownych wyborach na prezydenta akurat kandydat PO….

 • Kara za Grzechy!

  poszli sami swoi bo inni dali sobie spokój z takimi „wyborami”

 • Van33

  Jasne 🙂

 • ori

  JAK ZAWSZE CHRONIĆ BĘDZIE NAS PAMIĘCI ZBROJA

  ZBROJA LECHA KACZYŃSKIEGO

  Śpiewa Jacek Kaczmarski:

  Całość na: http://www.youtube.com/watch?v

  1. Dałeś mi Panie zbroję, wykuł płatnerz ją
  W wielu pogięta bojach, w wielu ochrzczona krwią
  W wykutej dla giganta potykam się co krok
  Bo jak sumienia szantaż uciska lewy bok

  Ref. Lecz choć zaginął hełm i miecz
  Dla ciała żadna z niej ostoja
  To przecież w końcu ważna rzecz
  Zbroja

  2. Magicznych na niej rytów dziś nie odczyta nikt
  Ale wykuta z mitów i wieczna jest jak nit
  Do ciała mi przywarła przeszkadza jeść i spać
  A tłum się cieszy z karła co chce giganta grać

  Ref.

  3. A taka w niej powaga dawno zaschniętej krwi
  Że czuję jak wymaga i każe rosnąć mi
  Być może nadaremnie lecz stanę w nij za stu
  Zdejmij ją Panie ze mnie jak umrę podczas snu

  Ref. Bo choć zaginął hełm i miecz
  Dla ciała żadna w niej ostoja
  To przecież życia warta rzecz
  Zbroja

  4. Wrzasnęli hasło: Wojna!, zbudzili hufce hord
  Zgwałcona noc spokojna ogląda pierwszy mord
  Gorzeją świeże rany haniebna płonie twarz
  Lecz nam do obrony dany pamięci pancerz nasz

  Ref. I choć za ciosem pada cios
  I wróg posiłki śle w konwojach
  Nas przed upadkiem chroni wciąż
  Zbroja

  5. Wywlekli pudła z blachy natkali kul do luf
  I straszą sami w strachu strzelają do ciał i słów
  Zabrońcie żyć wystrzałem niech zatriumfuje gwałt
  Nad każdym wzejdzie ciałem pamięci żywej kształt

  Ref. Choć słońce skrył bojowy głos
  Choć żołdak pławi się w rozbojach
  Wciąż przed upadkiem chroni nas
  Zbroja

  6. Wytresowali świnie kupili sobie psy
  I w pustych słów świątyni stawiają ołtarrz krwi
  Zawodzi przed bałwanem półślepy kapłan łgarz
  I każdym nowym zdaniem hartuje pancerz nasz

  Ref. Choć krwią zachłysnął się nasz czołg
  Choć myśli toną w paranojach
  Jak zawsze chronić będzie nas
  Pamięci Zbroja…

 • tomahawk

  Tja, chciałbym ORI, chciałbyś…