lipiec 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Senator Wojciech Skurkiewicz – Żle się dzieje w Lasach Państwowych. Leśne szkodnictwo PO

Już miesiąc minął od momentu, gdy skierowałem oświadczenie senatorskie do ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego w sprawie sytuacji kadrowej w Lasach Państwowych: http://www.skurkiewicz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89:le-si-dzieje-w-lasach-pastwowych-wyspienie-do-ministra-rodowiska&catid=2:aktualnoci&Itemid=12 Niestety jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na moje wystąpienie. Najwyraźniej miesiąc to zbyt mało, aby zebrać informacje o zmianach kadrowych w LP. Zapewne było ich tak wiele, że w tej chwili Marianowi Piganowi trudno jest się doliczyć. Z licznych informacji, które do mnie docierają wynika się, że tych zmian za rządów PO w lasach było ponad 200!!! Ostatnio dotarła do mnie kolejna informacja o zmianie dyrektora RDLP we Wrocławiu. Nowym szefem wrocławskich leśników został Jerzy Łokietko. To już chyba czwarta albo piąta osoba, która kieruje tą dyrekcją w ostatnich czterech laach. PO i dyrektor Pigan pokazali, że polityczne działania w LP to normalka – miotła przychodzi, miotła wymiata, a gdy się zedrze, sama zostanie wymieciona. Niemniej jednak ostatnia nominacja dyrektorska w ramach pseudokonkusów to już spore przegięcie. Najwyraźniej Platformie Obywatelskiej skończyła się już leśna ławka rezerwowych skoro Pigan powołał na dyrektora osobę, która go nadzorowała w DGLP z ramienia PO i która zaledwie przed kilkoma tygodniami ukończyła studia leśnie na poziomie inżynierskim. Wielu moich romówców podkreśla, że wystarczy przyjaźń i wspólne studia na wydziale historyczno – filozoficznym Uniwersytetu Wrocławskiego z marszałkiem Grzegorzem Schetyną, aby zostać dyrektorem w Lasach Państwowych pod rządami PO. W środowisku leśnym już wrze, że to właśnie Łokietko jest przymierzany na następcę Mariana Pigana. Na szczęście w październiku są wybory i jestem przekonany, że nowa miotła nie tylko wymiecie, ale i zmiecie wszystkie leśne szkodniki.

19 komentarzy Senator Wojciech Skurkiewicz – Żle się dzieje w Lasach Państwowych. Leśne szkodnictwo PO

 • facetzlasu

  Prawylas strach obleciał za paszkwile i pomówienia które są umieszczane na tej stronie więc chowa się za immunitet senatora.Jednocześnie kampania wyborcza PIS-u na portalu rozpoczęta.Kiedyś już ktoś pisał o poziomie dziennikarskim Senatora więc pozwolę sobie tego nie powtarzać

 • sifu2

  przecież zmainy są po każdych wyborach, źadna nowośc. za SLD,za PIs i za PO zawsze to samo, lasy sa strasznie polityczne, każde satnowisko to polityka. oświeciło kogos hehehe

 • tiger

  A niektórym wydawało się, że po obecnym Generalnym może być już tylko lepiej….. no, no …prognozy są straszne. PO wygranych PO jak najbardziej realne. Zobaczymy czy Bóg o nas zapomniał…..

 • Orzeł z Łodzi

  Do Facetzlasu.
  Kolego Prawy Las nie publikuje paszkwili i pomówień, ale prawdę, która bardzo boli obecną ekipę, która rządzi Polską i Polakami.
  Moim zdaniem Platworma Obywatelska sprawując rządy stosuje metody mafijne i stosowane przez służby specjalne, oparte na kłamstwie, podstępie, zdradzie, zastraszaniu i zniewalaniu ludzi, w tym swoich działaczy, których większość to tzw. pożyteczni idioci, których mózgi zostały zlasowane.
  Ale myślę, że pomocą Bożą Polscy Patrioci zwyciężą, tak jak to się stało na Węgrzech !!!!!!
  Chyba, że dojdzie do sfałszowania wyborów, ale wtedy niestety rozleje się krew.
  Z leśnym pozdrowieniem
  Darz Bór !

 • PYTIA

  PO to przestępcza organizacja ;
  TUSK…totalitarne unijne struktury korupcyjne !!

  A…. P S L , to posłuszne sługusy liberałów !!
  A…..S L D, to sojusz lewych dochodów !!

  P i S …zaprowadzi w Polsce…prawo i sprawiedliwość

  DARZ BÓR !
  Pozdrawiam „Leśną Prawicową Brać ” :-)))

 • zielony miś

  ??? Gdzie jest ta „Leśna Prawicowa Brac”

 • antypig

  Niebawem rozwalą nam te Lasy i „podziękują” wielu tysiącom za prace. A jeśli ktoś myśli, że to go nie dotyczy, to jest w przysłowiowym „mylnym błędzie”. I stanie się to dzięki takim jak Facetzlasu i jemu podobnym.

 • facetzlasu

  Do Orła z Lasu-uważam ,że od Senatora RP należy wymagać większej odpowiedzialności za słowo.Tekst, który umieścił należy do poziomu tekstów prasy brukowej.Jeżeli tam szuka elektoratu to w następnej kadencji pozostanie mu „dziennikarstwo”,czego mu szczerze życzę.Jestem ciekaw czy gotów jest wyjść z za immunitetu i przed sądem odpowiedzieć za pomawianie i obrażanie.

 • prawylas

  Ciekawi jesteśmy, gdzie Ty, Facecie z lasu widzisz w wypowiedzi Senatora pomawianie i obrażanie. Chyba, że należysz do tej części funkcjonariuszy PO, którzy za przestępstwo uznają każdą krytykę ich POczynań. Wszak oni są nieomylni (patrz sprawa kodeksu wyborczego) i POza wszelką krytyką.
  W tym celu prawdopodobnie rząd zamierza upoważnić oddziały policji (dawniej ZOMO) w możliwość strzelania do protestujących dzieci i kobiet w ciąży czy niepełnosprawnych, aby i tym „bandytom” wybić z głowy upominanie się o swoje prawa..

 • Orzeł z Łodzi

  Do Facetzalasu – Kolego jeżeli uważasz, że wypowiedzi Pana Senatora Skurkiewicza to pomawianie i obrażanie, to daj chociaż jeden przykład.
  Stosujesz stary, obecnie wyświechtany przez PO zabieg socjotechniczny, polegający na tym, że jeżeli ktoś z opozycji powie bolesną prawdę, to zaraz obraża i pomawia, przecież to oszołom i należy go dla dobra społeczeństwa najlepiej zamknąć w szpitalu psychiatrycznym !
  A ja jeszcze raz powtarzam, że Platworma Obywatelska to przestępcza ogranizacja !!
  Z leśnym pozdrowieniem
  Darz Bór !

 • PYTIA

  POlszewicy…tuskają,czumają,gęgolą i uprawiają…NIESIOŁOWSZCZYZNĘ !!
  Namiestnik BUL-KOMORUSKI,broni ich jak…żyrandola
  POmaga im tow.Nałęcz…który leje nałęczowiankę/koloru czerwonego/ !!!

  Darz Bór !

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  DYZMA-CHŁOPTAŚ znowu na kierowniczym stanowisku!- ależ to paskudne!

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Prosimy o podawanie nr ident. Nadleśnictw w których nadleśniczowie wykorzystując stanowisko dopuścili się nadużyć przy remontach swoich osad. Numery są na znacznikach drewna.

 • malik-lesny

  wow!!! dużo SyMPATYK wiesz…a numer dyrekcji też na płytce znajdujesz?

  A może leśnictwa?

  A może na głowie tez masz płytkę z numerem ważności czegokolwiek tam między uszami ci lata?

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Z POpierdkami nie polemizujemy!
  Sporo „ciekawych” informacji dociera na maila konfederacji.
  Prosimy o dalsze.

 • facetzlasu

  Sympatyk,czy koszenie trawnika wokół swojego domku na koszt firmy mogę zaliczyć do nadużyć?

 • facetzlasu

  Senator w swoich wypocinach pisze ile trzeba zrobić by zostać dyr.RDLP,a ja gdy go czytam to sobie myślę jak niewiele trzeba by zostać senatorem.

 • malik-lesny

  koszenie trawnika wokół Leśniczówki, czy Podleśniczówki za pieniądze firmowe (czyli np. Kosiarka, paliwo, narzędzia) jest w pakiecie Twoich obowiązków – Ocena Osady Leśnej raz w roku.

  Ale w cale się Kolego bym nie zdziwił, jak przyjdzie PIS i stwierdzi SPECJALISTA MERYTORYCZNY LEŚNIK PRAWY I SPRAWIEDLIWY NADLEŚNICZY Z ZAWODU i Cię zwolni bo za wolno kosiłeś i jesteś częścią pajęczyny zła 😛

  Takie tam po urlopie 😛

  P.S.

  Jak to mówią

  Z Głupka magisterka inteligenta nie zrobi nigdy nawet w Samoobronie

 • malik-lesny

  Ja z Toba Malinowy Chłptasiu nie polemizuje…

  Stwierdzam fakt, a to różnica