czerwiec 2011
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Senator Wojciech Skurkiewicz pyta o czystki kadrowe w Lasach

Oświadczenie skierowane do Ministra Środowiska Andrzeja Kraszewskiego

Od pewnego czasu docierają do mnie niepokojące informacje dotyczące polityki kadrowej prowadzonej przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana. Podczas spotkań z pracownikami PGL LP oraz związkowcami bardzo często są przekazywane niepokojące informacje dotyczące zmian kadrowych na kierowniczych stanowiskach w  biurach RDLP oraz Nadleśnictwach. Moi rozmówcy wskazują, że częstą praktyką jest odwoływanie z zajmowanych stanowisk kompetentnych, profesjonalnych pracowników, którzy wieloletnią pracą w PGL LP przyczyniali się do rozwoju Lasów Państwowych i w żaden sposób nie uchybili przepisom w oparciu o które prowadzona jest gospodarka leśna.   Wielu spośród zwolnionych pozostaje bez pracy i bez środków do życia.

Z informacji które do mnie docierają wynika, że w PGL LP wytworzył się niepokojąca praktyka związana za zmianami kadrowymi. W miejsce odwoływanych pracowników, powoływani są ci, którzy posiadają „właściwe” przekonania polityczne i odpowiednią legitymację partyjna – najlepiej partii rządzącej.

W związku z tym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. W których regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych dokonano zmian na stanowiskach dyrektorów i zastępców dyrektorów w okresie 01.12.2007 – 15.06.2011r. Proszę o przedstawienie szczegółowego zestawienia.

2. W których nadleśnictwach dokonano zmian na stanowisku nadleśniczego w okresie 01.12.2007 – 15.06.2011r. Proszę przedstawienie szczegółowego zestawienia w poszczególnych RDLP

3. Ile postępowań sądowych i z czyjego powództwa toczyło się przed Sądami Pracy z udziałem jednostek Lasów Państwowych  w okresie od 01.01.2008 do chwili obecnej?

4. Jakie rozstrzygnięcia zapadły w postępowaniach przed Sądami Pracy? Proszę o szczegółową analizę poszczególnych przypadków (nadleśnictwo, dyrekcja).

źródło: www.skurkiewicz.blox.pl

27 komentarzy Senator Wojciech Skurkiewicz pyta o czystki kadrowe w Lasach

 • paproclas

  1,rdlp-WROCŁAW 2,3,4 ŻMIGRÓD

 • tiger

  Panie Senatorze, do kogo te pytania? Do Dyrektorów LP? Przecież oni nie wykonują wyroków sądowych a Pan oczekuje rzetelnej informacji na bardzo ważny dla zwykłych ludzi i drażliwy dla władz LP – TEMAT. Najbardziej znane leśne bagno to wrocławskie ale w innych dyrekcjach jest podobnie.
  Mimo wszystko trzymam za Pana kciuki i życzę wytrwałości w walce z obecną P(O)atologią w Lasach, ponoć jeszcze Państwowych.

 • życie

  A co było między październikiem 2005 a grudniem 2007?

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Proponuje przygotować na nich taczki- co WY na to MALEC vel MALIK?

 • mex

  A jakich kompetentnych powołuje się teraz dyrektorów i nadleśniczych! Ho! Ho! Ho! Z ogromnym doświadczeniem zawodowym! Ho! Ho! Ho! Bo teraz młodzież jest taka zdolna.

 • BETON!

  No tak bo za PIS, SLD, AWS czystek nie robiono.

 • Cięcie

  „Życie”, chciałbym spróbować odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie koalicji 2005-2007. Wtedy to wyrzucono prawie wszystkich dyrektorów rdLP, poza dwoma elastycznymi. Pozostali niestety nie posiadali „właściwych” przekonań politycznych. A tak na marginesie, to właściwie do dziś nie wiadomo jakie przekonania ma PiS, bo chyba tylko chce dojścia do tzw. koryta, bo pomysłów na poprawę czegokolwiek, to z tych pustych główek nic sensownego wysypać sie nie da :-(.
  Panie Senatorze , proszę więc bić sie w piersi, bo Pana koalicja nie była bez winy. Na pytanie nr 2 trudno odpowiedzieć dokładnie, ale według moich danych zdążono wymieć za tej „wspaniałej” koalicji na czele z PiS-em kilkudziesięciu nadleśniczych i były kolejne próby, ale zabrakło czasu. Spraw w sądach pracy, to apropos pytania nr 3, było również wiele, co nie jest domeną tylko poszkodowanych aparatczyków PiS-u.
  Więc nie ma co się obrażać drodzy koledzy, że młodzi zajmują wyższe stanowiska w LP, bo Ci starzy, to albo mają moherowy beret za ciasny, albo są agentami, podszywającymi się za prawicowych siepaczy. Przykładów byłoby wiele.

 • malik-leśny

  Widze że kampania się zaczyna.

  Te same pytania można zadać dla zwolnien w latach 2005-2007, 2001-2005, itp.

  A co do kompetencji niektórych Prawolasowców, to ciekawe że w LP jako Dyrektorzy, Nadleśniczowie, a jak nie w Lasach to się nagle okazuje że bez kompetencji i wypad po 2 miesiącach…to ciekawe nie?

  Sympatyk, teczke to zakładaliście od poczatku przejmowania władzy w 2005r. i Wam Polacy tę władzę zabrali. 😛

  Co jeszcze napiszesz?

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  My na to?- cieszymy się , że WY MALEC VEL MALIK korzystacie z wolnoŚci słowa- bez skrepowania PO puszczacie sobie do woli i systematycznie.
  W końcu wolno WAM MALEC!
  NO!

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Jak myślicie kto wkrótce MARYJANA zastąpi?
  My stawiamy na MUCHOMORA- to jest GOśĆ Z KLASĄ! – PO.pa..ańcy do lasu!

 • prawylas

  Maliku, Maliku!
  Życzymy Ci, abyś kiedyś spróbował jako leśnik szukać pracy poza Lasami i to w wieku po czterdziestce. Zapewniamy Cię, że jest to zajęcie nadzwyczaj trudne. Bo gdzie leśnik może być poszukiwany? W starostwach i gminach dawno mają poukładane. A w firmach prywatnych, dla których doświadczenie w Lasach Państwowych nie liczy się,a nawet jest obciążeniem, kto potrzebuje leśnika. Może jeszcze młody, mogący się przekwalifikować i pracować za 1386 zł brutto. Jednak zapewniamy Cię, że wielu z tych brutalnie i bezprawnie pozbawionych pracy po kilku latach znajduje zatrudnienie. Tylko czy nie szkoda marnować ich wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu lasami?

 • malik-lesny

  Ja piszę konkretnie:

  Gdzie można dostać pracę nie w LP?
  Wszędzie. Wystarczy chcieć a nie tylko marudzić…i wcale nie za 1300 zł.

  I to bez wglęzu na wiek. (zakładając doświadczenie w zarządzaniu 🙂 )

  Tylko problem polega na tym, że niektórym (świetny przykład „byłych” we Wrocku) zarządzanie ludźmi i firmą pomyliło się z piciem kawy i czytaniem codziennej prasy

  🙂

  Czasy „Zawodowych Dyrektorów” się skończyły wraz z końcem „czarnej wołgi”

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Przykłady konkrety MALEC vel MALIK…?
  Znowu stronę nam tylko POpaskudziliście …

 • prawylas

  Malik. Podtrzymujemy nasze dla Ciebie życzenia j.w.

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  OGŁOSZENIE
  Ogłaszamy konkurs na wakujące od początku obecnej kadencjii stanowisko gajowego w KOZIEJ WYGODZIE na Podlasiu.
  Żeby DYZMA nie wygrał ponownego konkursu wymagane są kwalifikacje zbliżone do M A R Y Y J A N O W Y CH!
  Zapewniamy wygodne mieszkanie i pensje ok 2000 brutto.
  wyniki konkursu ogłosimy po najbliższych wyborach.
  MARYYJAN TEZ MA PRAWO I DUŻE SZANSE- ZAPRASZAMY

  KONFEDERACJA

 • tadek

  Sympatyk nie podniecaj się tak bo ci żyłka pusci

 • tadek

  Co masz do Podlasia?

 • kajum

  Ciekawe ile spraw w skali całego kraju przegrali ci POlityczni POpaprańcy i ile jeszcze przegrają łączie z moją .Dzisiejsze ELYTY to krzyżówka kabaretu,teorii kapitalizmu bez zasad oraz filozofii Artura Szopenchauera w Doncowskim wydaniu co widać bardzo wyrażnie na przykładzie Szczecinka.W wyborach twarzą Spółdzielni Platformy musi być niejaki FALLU…ze względu na jego dokonania w lasach.

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  TADZIU – lubie tamte okolice

 • malik-leśny

  Prawda boli…niestety 🙂

 • były sympatyk PO

  Opowiam wam świeżą bajką. W jednym nadleśnictwie nadleśniczy chciał zwolnić leśniczego-krętacza. O)kazało się, że leśniczy-krętacz jest kimś w strukturach PO. Następnego dnia nadleśniczy był już po spotkaniu z Marianem i tylko dzięki Dyrektorowi ze swojej RDLp, który się za nim wstawił nie wyleciał z roboty. Leśniczego -krętacza przeniesiono do innego nadleśnictwa oczywiście napewno na tym nie stracił.Jaki jest morał z tej???????. Kto by nie wygrał nowych wyborów będzie dbał wyłącznie o swoich.

 • BETON!

  Dokładnie tak jest kolego były sympatyk PO

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Kto wie dlaczego MarYYjan POsługuje Partii Obciachu?

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Jesli kogos interesuje dlaczego mam taki NICK?- odpowiadam: JAKA partia TAKI NICK!- czyli…? – POpapranyyy!

 • BETON!

  Pewnie dlatego samego powodu dla którego Pan Matysiak posługiwał PIS, Pan Dawidziuk SLD itd…

 • sympatyk PO(P artii O bciachu)

  Kto już policzył ile dni zostało POpaprań.ą do konca kandencjii?
  Taczki już kupione?

 • forest

  Zgadzam sie na wszyskie inne możliwe obcje, tylko nie PIS-iory !!! Skłócić ludzi, obrzucać błotem, szerzyć nienawiść to ich domena. Wszyscy pamiętamy te cyrkowe, medialne aresztowania w świetle fleszy i przy użyciu kamer – miały być twarde dowody przestępstw ….. i nikogo jeszcze nie skazano, a wręcz przeciwnie trzeba było przpraszać.
  W zgodzie pracuje się łatwiej i lepiej, po co ta nienawiść !!!