kwiecień 2011
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa

Zapraszamy do Warszawy w rocznicę tragedii smoleńskiej

Oto ostateczny program obchodów rocznicy katastrofy:

9 kwietnia

Warszawa

godz. 18 spotykamy się pod rosyjską ambasadą. Domagamy się oddania Polsce wszystkich istotnych dowodów w śledztwie i ujawnienia całej prawdy.

 

10 kwietnia

Informacja dla osób przyjeżdżających 10 kwietnia do Warszawy AUTOKARAMI

Prosimy o umieszczenie na przedniej szybie białej kartki A4 z napisem: 10.04.10

Autokary będą kierowane przez policję na wyznaczone parkingi pod PKiN (płatny), Trasa Łazienkowska, Torwar.

Warszawa

8 rano Msza Święta w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego);

godz. 8:41 spotykamy się w miejscu Krzyża Pamięci, by uczcić ofiary tragedii. Jarosław Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy złożą wieniec pod Pałacem Prezydencki;

Prosimy władze miast, wszystkich kierowców samochodów o włączenie syren i sygnałów dźwiękowych na tę jedną minutę, podobnie jak to jest w godzinie „W”.

godz. 12 Anioł Pański w miejscu Krzyża Pamięci pod Pałacem Prezydenckim;

godz. 12:30 Na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się program poetycko-muzyczny w wykonaniu aktorów scen warszawskich;

godz. 15:30 Przemarsz sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki pod Pałac Prezydencki uczestników Kongresu Założycielskiego Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego;

godz. 16 pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu przemówienie wygłosi Jarosław Kaczyński

godz. 16:15 koncert na Placu Zamkowym poświęcony pamięci Ofiar tragedii smoleńskiej;

godz. 19 Msza Święta w archikatedrze Św. Jana. Po Mszy Świętej Marsz Pamięci.

Przez cały tydzień gromadzimy się na Krakowskim Przedmieściu.

 

11-17 kwietnia

Warszawa

godz. 21 Apel Jasnogórski w miejscu Krzyża Pamięci

13 kwietnia od godz. 12 do wieczora wzdłuż trasy na Krakowskim Przedmieściu rozkładamy tulipany. O tej godzinie obsypywana kwiatami trumna z ciałem Pierwszej Damy przyjechała do Pałacu.

 

 

24 komentarze Zapraszamy do Warszawy w rocznicę tragedii smoleńskiej

 • Muchomor

  Szanowni leśnicy, przecież jesteście Polakami i patriotami. Apeluję, aby w dniu 10 kwietnia br na naszych osadach i domostwach zawisły flagi przepasane kirem. Uczcijmy godnie pamięć tych co zginęli, tylko dlatego, że polecieli uczcić pamięć nieludzko wymordowanych naszych rodaków przez zbrodniczą komunę. Nie może być akceptacji, że gdy sie ma rodzinkę z semicko ubeckim rodowodem to solą w oku jest krzyż.

 • tiger

  Do Warszawy nie mogę jechać ale to minimum co mogę, to zrobię…. Flagę z kirem jutro na domu powieszę. Pozdrawiam

 • Malik-leśny

  Każdy powinien spędzić ten dzień tak jak chce, i wybrać własną formę upamiętnienia katastrofy pod Smoleńskiem i 96 ofiar tej tragedii

  Mam nadzieję że w Warszawie nie będzie propagandy nienawiści kierowanej przez PIS, tylko faktycznie dzień zadumy i wspomnień o ludziach którzy zginęli.

  Ale po dzisiejszych doniesieniach pod ambasadą rosyjską, raczej nie wierzę w pojednawczy ton tej manifestacji.

  P.S.

  Władze Obwodu SMOLEŃSKIEGO – strzał w stopę za zmianę tablicy…szkoda

 • antypig

  Propagowanie nienawiści to specjalność PO. Ciekawe dlaczego telewizja w ten dzień zaprosiła samych ciekawych gości do programów, wywiadów i rozważań. Gdyby wyświetliła filmy „Mgła” i ” 10.04.10. ” to bym uważał, że jest to obiektywna telewizja publiczna. Nie chcę w ten dzień oglądać rosyjskich filmów o smoleńsku i wypowiedzi rosyjskich ekspertów sugerujących winę pilotów i naciski prezydenta.

 • Malik-leśny

  Bo „Mgła” jest tak obiektywym filmem jak prawdziwy był film Pośpieszalskiego z aktorami w roli głównych z Krakowskiego Przedmieścia.

  Nikt nie pisze, a tym bardziej nikt w Polsce nie zgadza się z teorią że za katastrofę są odpowiedzialni wyłącznie piloci.

  Pokaż mi kogoś z PO który co 10-tego wykrzykuje brednie pod Pałacem Prezydenckim….no pokaż!

 • Petros

  Każda opcja polityczna Kogoś straciła, błędów w tym tragicznym w skutkach locie popełniono wiele, od przeładowania i nie wyważenia samolotu poczynając. Takie są fakty. Coś tylko dziwne, że TVN (rzekomo sterowany przez PO) zdał dzisiaj relacje najobszerniejsze i chyba najprawdziwsze.

 • prawylas

  Malik, czyżby Twoi pupile czekiści rosyjscy zawiedli Cię?!

 • Muchomor

  Malik twoja bezczelnośc nie ma umiaru. Zamknij jamę chłonną i nie przeszkadzaj uczciwym polakom godnie obchodzić pamięć rocznicy Smoleńskiej.
  Wiesz dokładnie kto jest winien tej tragedii. Czy polakom potrzebne było podwójne obchodzenie uroczystości zgodnie z życzeniem Tusk-Putin? Czy Sowieci mieli prawo po tym co zrobili, organizować obchody mordu katyńskiego w ubiegłym roku? Czy szanujący swojego Prezydenta Premier miał prawo brać w tym udział bez jego zgody? Bewzględność obecnej ekipy przekracza ludzkie normy. Przypomnę ci występy ikon tej ekipy. Pani Waltz przed poprzednimi wyborami prezydenckimi organizuje hucpę wyborczą w hospicjum- gdzie szacunek powagi śmierci? Wajda w żałobie narodowej wywołuje awanturę o miejsce pochówku śp Lecha Kaczyńskiego. Zbierają się grupki paroosobowe rzekomych protestantów. TVN szkło kontaktowe, gdzie Sianecki w godzinnym programie nadaje temu rozgłos, chyba rzeczywiście ma siano w głowie. Bulgot Bartoszewskiego i wtórowanie Wajdy w ostatnich wyborach prezydenckich. Wajdzie nagroda-obecnie odznaczony najwyższym orderem. Czy elita narodu Polskiego, która zginęła zasłużyła tylko na pomnik w zakątku cmentarza? Czy naprawdę dla nich nie było godniejszego miejsca? Razi cię organizowanie spotkań pod Pałacem Prezydenckim, było nie ruszać krzyża. Była to nieudolna próba zacierania pamięci o tragicznie zmarłym Prezydencie-Patriocie. Może w zaślepieniu nienawiści dostrzeżesz, że to się nie udało. Gorszące jest to, że są w tym kraju osobniki twojego typu: antki pseudo dama tadek itp, ktorzy dla marnego ochłapu potrafią lżyć i zaciemniać drogie narodowi wartości. Sowieci swój stosunek do mordu katyńskiego i tragedii ubiegłorocznej udowodnili cichcem likwidując pamiątkową tablicę. Może tacy, jak ty wreszcie dostrzegą, że broniąc tego co złe, szkodzą własnej ojczyźnie.

 • Alek

  On nie dostrzeże! On ma Postępującą Obolałość wzroku wynikającą z braku samodzielnego myślenia i kojarzenia faktów.

 • antypig

  Władze Rosji ciągle nas testują jak daleko mogą się posunąć i przesuwają tą granice coraz dalej. Jestem przekonany, że jutro Komorowski ( tak wierzący ruskim ) dozna kilku upokorzeń z ich strony i pewnie nie do końca da sobie z tym radę.

 • Malik-leśny

  10.04.2011 to dzień smutku, żałoby i wspomnień.

  Większość ludzi zachowała się godnie w tym dniu…
  Niestety nie dało się politycznie „nie grać” przez opozycję.
  A więc spektakl wyzwisk pod adresem demokratycznie wybranych władz RP, funkcjonariuszy publicznych zabezpieczających spędowisko.
  Drugie tyle przyszło oglądać to całe zajście.
  Nie było Was tam 70.000 tyś i nie wciskajcie tego typu kitów ludziom!

  Garstka ludzi zbeszcześciła pamięć wszystkich którzy zginęli, ROBIĄC politykę na zlecenie PISu i Prezesa Kaczyńskiego.

  Wasz język: GESTAPO!, KOMOROWSKI WON DO MOSKWY!, TUSK ZDRAJCA!

  Nawet rodziny poległych odcinały się od Waszych krzyków!

  Wstyd na Świat i tyle!

  Jedyne pocieszenie, to fakt że jesteście marginesem Polaków (choć nie wiem czy można używać tego sformułowania wobec takich ludzi), w większości normalnych którzy przyszli oddać hołd poległym na Cmentarz Powązkowski.

  Ale tych ludzi nie było widać, bo oni w ciszy i spokoju przyszli się pomodlić i zapalić znicz. Takich ludzi nie lubi kamera. To nie jest medialne.

  Lepiej pokazać stado pod Pałacem Prezydenckim, ujadających na swoich wrogów (prawdziwych czy tam wymyślonych)

 • Muchomor

  Bezczelnośc typu Malik nie ma granic. Połączmy fakty- w przeddzień rocznicy Sowieci zdejmują tablicę założoną przez rodziny ofiar. W wywiadzie red Gazety wyborczej Torańska stwierdza, że Sowieci mieli do tego prawo, bo to ich kamień i ziemia. Znaczenia nie było, że to najlepsi polacy zginęli, aby uczcić pomordowanych. Wiadomo, że Sowietów raził krzyż i prawda po co polecieli patrioci do Smoleńska. Takie słowa pseudopolskiej przedstawicielki gazety to dla polaków obraza. Minister Sikorski cynicznie stwierdza, że on tablicy nie zawieszał, ani nie zdejmował- cóż człowiek dwu narodowości i nie czuje patriotyzmu. Słusznie Kaczynski pognał go ze swego Rządu. Dla niego nie miało znaczenia, że naruszono to co było życzeniem rodzin katastrofy, nie tylko nic nie zrobił, aby to obronić, ale bezczelnie olał. W Superstacji gwiazda stanu wojennego Urban, cynicznie twierdzi, że mord katyński, nie był ludobójstwem tylko zbrodnią wojenną, powołuje się na Trybunał Norymberski. Bezczelnie zapomina, że Sowieci mord katyński spychali na Niemców. Zastanawiające, że rzecznik stanu wojennego ma być opiniotwórcą w wolnej Polsce-wstyd. W tejże stacji Arłukowicz i Niesiołowski wzajemnie się adorując opluwają Kaczynskiego. Niesiołowski twierdzi, że Kwaśniewski to bardzo dobry Prezydent, nnieważne, jak ta dobrota w latach wcześniejszych uczciła mord Katyński, ledwo stjąc na nogach z błędnymi oczyma. Rozwazania prowadzi GW wyborcza, snuje rozważania czy to było ludobójstwo-diaspora dmie w jedną trąbę. Przypomnę, że w Sejmie, aby podjąć uchwałę potępiająća mord trzeba było dwu dni zamiast przez aklamację. Tenże Niesiołowski też twierdził, że to tylko zbrodnia wojenna. W Superekspresie Niesiołowski wierdzi, że pomnik ofiar Katastrofy Marta Kaczyńska, może sobie kupić plac i postawić pomnik, bo ma dość pieniędzy. Zapomniał, jak za Marszałka Komorowskiego sami sobie przydzielali nagrody liczone w dziesiątkach tys zł, gdy go o to zapytano cynicznie stwierdził, że ciężko pracowali. Co na to emeryci żyjący za kilkaset zł? Po Katastrofie Smoleńskiej podczas Zgromadzenia Narodowego, jedynie Niesiołowski i Wałęsa nie złożyli Kaczyńskiemu kondolencji-nienawiść była silniejsza. Pytam po co poszedł składać wieniec ofiarom katastrofy na Powązkach?

 • Malik-leśny

  Kaczyński ma w dupie kondolencję od ludzi innych niż „swoi”

  Muchomor mamy 2011r i zacznij używać słownictwa oraz terminologii z czasów obecnych…

  Czasy kiedy to zarządzałeś powiatowym KC Zapierdewa Dolnego minęły i niestety nie wrócą…

  I nie wytykaj mi „prawdziwy polaku” czy jestem nikczemny czy nie.

  Nie interesuje mnie Twoja opinia, bo ludzie którzy plują na wszystko i wszystkich, wywyższając się jako „jedyni patryjoci” nie są dla mnie żadnym ale to najmniejszym powodem abym miał nawet przyjmować Twoją ideologię.

  Żyje zgodnie z zasadami które mi wpoili rodzice i dziadkowie…i Czerwońcu, nie życzę sobie żebyś szargał mnie i moje zasady…

  Jak byś miał mikron honoru to byś nie pisał CZerwońcu o emerytach za kilkaset złotych…bo za PISIORÓW emerycie nie wylatywali do EGIPTU, a pielęgniarki nie miały cudownych przeżyć w Kancelarii Premiera i w Białym Miasteczku.

  Jesteś tak zmanierowany przez TRWAM i NASZ DZIENNIK i resztę bandy że nie widzisz realnego świata. A najgorsze jest to że uwierzysz w każdą bzdurę jaką Ci podsuną… (a wiesz że to kosmici zestrzelili TU? Nie? Przeczytałem na niezależny.pl – tam sprzedają super sensacyjne książki po 30zł od łepka że to prawda 🙂 idź i kup 🙂

  Zdravim 😛

 • Muchomor

  Widocznie twoi protoplaści bardzo źle cię wychowali. Starym zwyczajem, jak brak argumentów to masz epitety. Tylko na tyle cię stać, twoje wystąpienia to obraz obecnej władzy, bezczelność i chamstwo małego podłego ludzika przy korytku. Telewizja Trwam i Nasz Dziennik nie nakazują wyprzedaży majątku narodowego, arogancji wobec bliźnich, niszczenia kadr patriotycznych w imie podłych partyjniackich interesów. Czy twoi protoplaści też cię nauczyli opluwać przedstawicielstwa religijne. Przypomnę ci ludziku, że religia chrześcijańska jest wartością narodową, która pomogła przetrwać narodowi w trudnych zawirowaniach dziejów. Publikatory katolickie w twoim mniemaniu byłyby wspaniałe, gdyby popierały twoją partię, jak GW.

 • antypig

  Malik to typowy przykład braku jakichkolwiek zasad moralnych i wypranego mózgu przez GW i TVN. A najgorsze jest to, że władza jest w rękach takich typów.

 • leśnik nie-demagog

  Panie Muchomor! Pan jesteś naprawdę sromotnikowy. Ludzie, opamiętajcie się. Czy wy naprawdę wierzycie w to co piszecie/mówicie? Czy uważacie, że obrażanie siebie nawzaje dokądś prowadzi? Czas skończyć ten polityczny bełkot i wziąć się do roboty. I nie życzę sobie, żeby ktoś mi odmawiał patryiotyzmu czy też bycia Polakiem tylko dlatego, że nie prenumeruję Naszego Dziennika i nie płacę składki na Radio Ma Ryja.

  P.S. Panie Muchomor, jeśli taki z Ciebie Polak, to dlaczego we wpisie z dnia 15 kwietnia piszesz „Polaków” z małej litery? I proszę, skończcie z tymi tekstami o semitach, masonach i Bóg wie jeszcze kim, rządzących naszym krajem. Żadna władza nie jest idealna, również cwaniaczki z PO i PSL, ale opamiętajcie się i nie siejcie ENDECKIEJ propagandy!

 • Muchomor

  Nikt nikomu nie nakazuje prenumerować i słuchać mediów katolickich, co sugerujesz. Przemilczasz, że to one są obiektem niewybrednych ataków, nawet na tym forum. Zarzucasz mi antysemityzm, jest to nieprawdą. Przypadkiem nie jest, że to co wyrabia GW itp nie jest dobre dla Polski. Obiektywizmu tej gazety byłem naocznym światkiem, kiedy zaatakowała patriotyczno-relidijną uroczystośc z posadzeniem Dębu Papieskiego włącznie. Buta tej gazety jest tak duża, że odmówiła zamieszczenia sprostowania. Mój list do Michnika pozostał bez odpowiedzi. Za bład w tekscie przepraszam, było to przeoczenie.

 • leśnik nie-demagog

  Panie Muchomor! Zgadzam się, że Gazeta Wyborcza, jak zresztą każda inna jest wybiórcza i przedstawi każdą sprawę tak jak jest to jej wygodnie. Jednak media w rodzaju Radio Maryja czy Nasz Dziennik też do rzetelnych nie należą i dlatego są przedmiotem ataków. Proszę tylko, żebyście nie siali propagandy, bo ludzie za chwilę naprawdę uwierzą, że jesteśmy otoczeni przez dzikie hordy Niemców, Ruskich, Masonów, Żydów UBeków i innych NKWDzistów. Po prostu zamiast pisać i słuchać takie głupoty weźmy się wszyscy do uczciwej roboty – każdy w swoim zakresie. A sprawy patriotyzmu i podejścia do spraw politycznych niech każdy rozgrywa we własnym sumieniu.

  P.S. Co zaś się tyczy Twojego podejścia do Starszych Braci w wierze, to pozwól, że zacytuję Twój wpis z 9 kwietnia: ” Nie może być akceptacji, że gdy sie ma rodzinkę z semicko ubeckim rodowodem to solą w oku jest krzyż”. Bez komentarza.

 • antypig

  Zgadzam się, weźmy się do roboty. Ale żeby się lepiej pracowało trzeba usunąć ze stanowisk niekompetentnych łotrów z ze sprawami w sądzie za przekręty i nieposzanowanie prawa. Jeśli nawet weźmiemy się do roboty ( z tymi dziwakami na stanowiskach ), to oni to szybko spieprzą i będzie po robocie.

 • Muchomor

  Mister Leśnik nie bądź jednostronny, ale oceniaj obiektywnie. Wołasz o opamiętanie adresując do ludzi o moich poglądach. Dlaczego nie wołałeś o opamiętanie, gdy przed wyborami prezydenckimi nastąpił niewybredny atak Bartoszewskiego, był to bełkot tak zajadły, że trudno było go zrozumieć?
  Dlaczego nie wołasz o opamiętanie, gdy Urbana brukowiec nazywa hierarchię katolicką katabasami? Poymśl co by było, gdyby Nasz Dziennik tak obrzydliwie wyzywał rabinat? Wystarczyło, że Ojciec Rydzyk zwrócił uwagę na szkodliwą działalność mediów kierownych przez spolszczonych Żydów a już okrzyknięto go antysemitą. Trzeba pamiętać, że Polska jest krajem katolickim i Polacy chrześcijanie nie mogą być obrażani, we własnej ojczyżnie. Garstka ludzi obcej nacji nie może lżyć obcych im wartości narodowych. Odnośnie SB to jestem człoswiekiem, który przeżył okres działalności Urzędu Bezpieczeństwa i jego katowni niczym sie nie różniących od prowadzonych przez SS. Dlatego trudno mi uwierzyć w prawdziwego opozycjonistę, który wchodzi w tego typu koligację.Mam pełne prawo do takiej oceny.Zarzucasz mi złą retorykę, ale milczysz i nie wołasz o opamiętanie, gdy Maliki,Tadki,Antki, bezczeszczą ofiary katastrofy smoleńskiej na tym forum i naruszają powagę śmierci.Spojrzyj tylko na podwórko leśne, i wyniszczenie kadry leśnej wywodzącej się z Solidarności. Niektórych zasłużonych dla Polski leśników dotknęło to po raz czwarty. Gnębieni przez PRL 2 razy przez koalicję SLD-PSL gdy władał Żelichowski i obecnie, PO-PSL. Dlaczego wtedy nie wołałeś o opamiętanie, gdy ewidentnie, jest łamane prawo, np. pozbawianie stanowisk radnych samorządów i wypłacanych olbrzymich odszkodowań? Jednocześnie władza ratując budżet okłada podatkami całe społeczeństwo. Bluzga się na PiS, ale za jego władzy nie rugowano w obrzydliwy sposób leśników powiązanych z PO.Nawołujesz do roboty, ale wysiłek ludzki nie może być marnotrawiony. Dyrektor lubelski,zajmuje piękne mieszkanie służbowe podobnie, jaki i jego zastępca. W ubiegłym roku luksusowo wyremontowane. Nazywa się to pięknie pokojami gościnnymi. Mimo tego ma zgodę generalnej na jeżdżenie służbowym samochodem na odległość około 100 km, aby odwiedzać rodzinkę mieszkającą w jego prywatnej willi z czego hojnie korzysta.Jego zastępca jest posiadaczem zakupionej leśniczówki za psi grosz i też zajmuje mieszkanie zwane pokojem gościnnym. Wieść niesie, że Panu Dyrektorow w pseudopokoju gościnnym zrobiło się za ciasno i ma na oku większe mieszkanie służbowe, które też będzie pseudopokojem gościnnym, ponoć Panu zamówiono luksusowe meble oczywiście na koszt firmy. Czy na to szaraczki mają brać się do roboty? Panisko aby znaleźć pretekst wygryzienia poprzedniego zastępcy zrobił rwetes, że ma legalnie wydzierżawione mieszkanie przez poprzednika, mieszkanie za które płacił czynsz. Oszkalował przed związkami zawodowymi zrobił z tego aferę. Człowiek stracił stanowisko musiał opuścić legalnie dzierżawione mieszkanie, bo był to warunek, aby otrzymał jakąś pracę. Teraz pseudopokoje gościnne są legalne. Jednocześnie Paniskowi nie przeszkadzało leśniczemu odbierać bezprawnie odprawę emerytalną i włoćzyć go po sądach, tylko dlatego, że znalazł sie w Solidarności, co było natym forum. Pytam, czy nie są to SB-eckie metody? Dlatego Leśniku wołaj o opmiętanie i adresuj to do dzisiejszej władzy zarówno leśnej, jak i krajowej. Darz Bór!

 • gaj_maj

  Problem w tym, że tu nie chodzi o dobre i złe partie polityczne, tylko o kluczowe postacie które są i maja wplyw na władze i polityke i wśód PO i PiS i SLD i PSL sa prawi i tacy którzy do nich sie nie zaliczają…często te nasilające sie podzialy są przedłuzeniem konfliktów personalnych w które wciągana jest opinia publiczna i członkowie ugrupowań.
  Dlatego szczególnie wśród Braci Leśnej (a w tle Braci Mysliwych) trzeba i warto stawac ponad podziałami i wspierac ludzi prawych, honoru, dobrych ludzi a blokowac i gonic szuje i wichrzycieli, ktorzy niszczą człowieka w imie swoich chorych ambicji!
  Darz Bór i wszystkiego naj dla tych co chcą i obejmą władzę w lasach (czy to będa zmiany polityczne czy nie to inna sprawa) ważne by dbac o ludzi i nas lesników i naszą gałąź przemysłu lesnego byśmy mieli dobre place, emerytury i dobrze nam sie żyło.

  Darz Bór

 • Anita

  Powiedz krótko;BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. WSZYSTKIM.