październik 2010
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

P.O. Dyrektor RDLP we Wrocławiu przeciwko protestom w sprawie włączenia LP do finansów publicznych

To, co dotychczas mogliśmy się tylko domyślać, stało się faktem. Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe składają się jedynie z 16 regionalnych dyrekcji. Dyrekcja wrocławska, a właściwie jej władze, nie identyfikują się z pozostałymi leśnikami i nie zgadzają się na protest w sprawie włączenia Lasów Państwowych w sektor finansów publicznych. Skandal, jakiego w historii Lasów chyba nigdy nie było.

50 komentarzy P.O. Dyrektor RDLP we Wrocławiu przeciwko protestom w sprawie włączenia LP do finansów publicznych

 • Alek

  Dobrze że chociaż „teren” ma inne zdanie niż PO Dyrektora. Może to zniweluje cokolwiek, „zrozumienie” przez prominentnego związkowca NSZZ”S” powagi sytuacji.

 • Ewa

  Po aferze związanej z papierem toaletowym jest to następna tej rangi afera

 • antypig

  Ja nie jestem zdziwiony, PO dyrektor realizuje swoje marzenia strzelając byki na obwodach wyłączonych. Jeden byk więcej nie robi różnicy, a może nikt mu nie powiedział że jest jakiś protest.

 • Stan

  A mi to na kilometr śmierdzi Adamczakiem

 • SZanowni, otwórzcie okno i Zobaczcie o co toczy się gra.
  Dystans i rozwaga jest obecnie wysoce pożądanym elementem tej gry.

  Nie bądźcie instrumentalnym narzędziem, do przykrywania faktów istotniejszych.

  Ważniejszym, wydaje się być zabezpieczenie w UZP alternatyw występujących w sytuacjach nietypowych np. w stanach nagłego zagrożenia, czy to rzeczywistej światowej zapaści gospodarczej , czy globalnego struturalnego braku płynnosci gotówkowej rejonu, czy to wręcz stanu wojny.

  W każdej sytuacji należy postępować w oparciu o zasady uznane zgodnie z demokratyczną procedurą, aby po wszytkim nikt nie był o nic posądzany.

  http://forsal.pl/artykuly/459381,klaus_mfw_nalezy_jak_najszybciej_zlikwidowac_albo_radykalnie_ograniczyc.html

  http://urbas.blog.onet.pl/Druga-Jalta,2,ID415985338,DA2010-10-19,n

 • Ewa

  Następny dyr może trafić przed sąd za brak posłuszeństwa wobec pana Grusia, tylko dlaczego pisma podpisuje pan Tomalski, a nie Gruś

 • muchomor

  Pisałem kilkakrotnie o tępych i ślepych na fakty. W obliczu zagrożenia lasów znajdują się wyrzutki społeczności leśnej, którzy bronią marnego karierowicza, co dla osiągnięcia stołka dyrektorskiego blokuje słuszny protest. Swoją nienawiśc sprowadzają do niszczenia chorego Grusia. Nienawiśc rozpętana przez władzę doprowadziła do tragedii w ŁODZI. Gdyby nie ślepa nienawiśc i niszczenie św pamięci Prezydenta, być może nie byłoby tragedii smoleńskiej. Dowodzi to, jak bewzględna jest obecna ekipa. Pustogłowym klakierom nic to nie mówi tylko podcinają gałąź na której siedzą.

 • Orzeł z Łodzi

  Muchomorze całkowicie zgadzam się z Twoja opinią.
  Powiem dosadniej Polską niestety rządzi hołota wspierana przez poslkojęzyczne media (Gazete Wyborczą, TVN, POLSAT itd) i ludzi z dawnych służb specjalnych, z których wielu obecnie jest w nich zatrudnionych, co nie tak dawno oficjalnie potwierdził jeden z liderów dawnych służb gen. Czempiński, który powiedział wprost, że PO została ustworzona przez specsłużby.
  Miłego dnia !

 • solidarite

  Rozumiem że z powodu faktu iż do tej pory było spokojnie w Dyrekcji Wrocławskiej…grupa związana z P. Grusiem musi się wykazać że jest jedynym prawym i sprawiedliwym Związkiem Zawodowym i że kolejny raz obecne władze są im nie na rękę…

  Antypigu i Muchomorze…możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, interpretując konkretne zachowanie się poszczególnych osób z obu stron sporu. Ale zawsze jest to spór o konkretną informację.

  Jak ma się to do tego że ZZ przy Dyrekcji zarzuca P.O. Dyrektorowi że blokuje możliwość uzewnętrznienia protestu przeciw zmianie finansowania LP, jeżeli sam podpisał się również pod takowym protestem wraz z innymi Dyrektorami oraz Dyrektorem Generalnym?

  Ja też mam informacje z Dyrekcji i chciałbym oświadczyć że decyzja o wydaniu zgody na wywieszenie flag została przekazana ZZ Solidarność 4 dni temu…!!!

  Żeby było śmiesznie…już 2 razy (!) Dyrektor upominał przedstawicieli ZZ że w dalszym ciągu nic w tej sprawie się nie dzieje.

  Rozumiem że można wystąpić o zgodę na wywieszenie i nie czekając na zwrotną informację od razu wrzucić tą informację na PRAWYLAS…

  Kto tu sieje „nienawiść”?

  Co do zarzutu o polowania na byki…

  Nie rozumiem…każdy może zapłacić za możliwość polowania na wyłączonych terenach hodowli zwierzyny…dlaczego wprowadzacie w błąd ludzi.

  Mnie nie interesuje kto ma jakie pasje…jedni polują, drudzy zbierają znaczki, kolejni piszą donosy a jeszcze inni bawią się w związkowców sędziów i katów w jednym.

  Dyskutujmy o faktach…

 • Katarzyna

  POPIERAM PO DYREKTORA Z WROCŁAWIA !!!!!!!!
  Lasy Państwowe to klika amoralnych dyrektorów i nadleśniczych powiązanych towarzysko przez wspólne pijackie ubawy na polowaniach. Nikogo nie chcą dopuścić do koryta. Może wreszcie ktoś lub coś zmiani ten burdel w porządną firmę. System zatrudniania w lasach sprzyja układom towarzyskim i korupcji. Mnóstwo porządnych ludzi musiało odejść z lasów bo byli mądrzejsi i nie mogli dłużej znosić tego bagna!

 • muchomor

  Tak dyskutujmy o faktach, bez nienawiści. Twój ostatni wpis w miarę rozsądny. Jeśli związkowcy nie mają zgody na wywieszenie flag państwowych, powinni oflagować związkowymi, tego nikt im nie zabroni. W dobrą wolę generalnego nie wierzę po tym co zrobił ludziom solidarności rugując ich ze stanowisk. Widzę, że masz wiadomości z góry władzy, czyli jesteś, jej człowiekiem.Niestety nie daje ci to legitymacji do chamskich stwierdzeń, typu: prezio, kto zeżre lukier, radio maryśka. Kto sieje nienawiśc, przypomnijmy: Palikot Prezydent Kaczyński jest chamem, Niesiołowski, Palkot to dowcipny chłopak. Przecież to czołowe postacie władzy. Prokuratura to umarzała. Gdzie był premier- dlaczego nie interweniował.Odzierał urzędującego Prezydenta z uprawnień. Wypowiedź obecnego Prezydenta o poprzedniku, który pojechał odważnie ratować najechaną Gruzję”jaki Prezydent taki zamach”. On jest rzeczywiście odważny umie strzelać do bezbronnej zwierzyny, podstawionej pod lufę przez leśników. Porównywanie wystąpień opozycji do przedstawicieli władzy to opium dla maluczkich i zaślepionych. Opozycja, jest po to aby patrzyła na ręce władzy i to upubliczniala to jest jej święte prawo. Zastosowano wobec największej partii politycznej metodę osmieszania jej przywódców w czym brałeś udział. Wrócę do sprawy Smoleńska, pytam, jak mógł Premier bez uzgodnienia z urzędującym Prezydentem obchodzić rocznicę mordu katyńskiego zorganizowaną przez mocarstwo, które tego dokonało? Czy to jest dopuszczalne w demokratycznym kraju? Dlaczego zrobił to bez zgody Prezydenta-głowy Państwa?. Czy nie jest to samowola? Jezeli jesteś Polakiem oceń to. Zawierzyliście rządzącej partii, to przed dnią trzeba bronić lasy, majątek narodowy. Przedstawiciel władzy o pseudonimie nieleśnik podsumowal Was „leśne dziady”.To ta władza sprzedała najnowocześniejszą kopalnię w Polsce Bogdankę przynoszącą milionowe zyski. Minister skarbu zapowiedział sprzedaż do końca roku zakłdów farmaceutycznych. Przecież te zakłady przynoszą zyski. Obecnie firmy zagraniczne windują ceny leków w Polsce. Kto cierpi biedni ludzie,. To jest obraz władzy.

 • obiektywny

  Pan Muchmor ma wiele racji. Odnośnie Smoleńska to Rosja do tej pory nie ukarała winnych okrutnego mordu na polskich oficerach. Odmawia udostępniania danych zbrodni Trybunałowi w Strasburgu. Natomiast uzurpowała sobie zorganizowania uroczystości ku czci pomordowanych. Polski Premier nie powinien się na to zgodzić, tylko żądać ukarania winnych zbrodni. Zwłaszcza, że nie miał kontrasygnaty śp Prezydenta. Był to policzek wymierzony w polskiego Prezydenta za obronę Gruzji. Również papierek lakmusowy dla światowej opinii, że obecna Rosja odcina się od tej zbrodni, fakty temu przeczą.

 • solidarite

  Będę polemizował tylko z faktami…

  Faktem jest że Związek Zawodowy ma zgodę od paru dni na oflagowanie i mimo upomnień w dalszym ciągu nie ma reakcji.

  Czy dlatego aby pokazać że „znowu ZZ jest ciemiężony”?

  Dlaczego nie napiszesz…upst…sory, jeżeli tak wygląda sytuacja…to Panowie z ZZ przy Dyrekcji, wprowadzają ludzi w błąd i próbują stworzyć sytuację zagrożenia tam gdzie jej nie ma.

  Co do nienawiści…to wydarzenia łódzkie pokazują że jest to wina całej klasy politycznej. I PISu (co mu teraz na rękę ze względu na wybory) i PO (żeby pokazać czym różni się od pisu i jaki ma target elektoratu), SLD które pokrzykuje raz lepiej raz gorzej na temat Kościoła i wszędzie obecny taki „przyjaciel wszystkich ze Spadkobierców” – PSL…który krzyczy ale tylko w zamkniętych pomieszczeniach.

  Wskazujesz na to że tylko PO jest winne i teraz jak to Kaczyński stwierdza nie mamy Demokracji, i że PISowscy są nie tyle atakowani ale nawet ZABIJANI!

  Kto wprowadza aurę grozy i szaleństwa?

  Kto mówi o Kondominium niemiecko-rosyjskim, kto o szukaniu gałęzi do powieszenia Palikota, kto olewa obecnego prezydenta, obrażając go że nie jest legalnym prezydentem…

  A dziadka w Wermahcie i Spieprzaj dziadu, Małpie w czerwonym pamietasz?

  PO też nie jest lepsza, i też mi się to nie podoba…

  Nie starajcie się wybielać PISu bo jest winny tej sytuacji równie mocno jak PO.

  Teraz będą się chronić BOR-em a odgradzać od ludzi w biurach poselskich, drzwiami z kratami i szybami pancernymi…

  Sami sobie są winni, sami doprowadzili do takiej eskalacji agresji.

  Ja się tylko zastanawiam czy mimo to coś się zmieni…wątpię…WYBORY 2010 wkrótce…

 • muchomor

  Wymyślanie bzdetów nie przesłoni faktów.Nikt przy zdrowych zmysłach nie stwierdzi, że wybrany przez naród Prezydent jest nielegalny. Pisz kokretnie kto to powiedział i gdzie? Jeśli chodzi o dziadka w Wermachcie to prawda i pisze się przez ch. Stawianie agresji przez PO na równi z PiS to chory żart. Przypomnijmy przedostatnią kampanię prezydencką i zorganizowanie hapeningu w hospicjum przez Hanię Waldz. To są metody, jakimi posługuje się władza. Przypomniałem Ci twoje wcześniejsze niewybredne ataki, nie stać cię za nie przeprosić. Jesteś w lasach wierną kopią Palikota, Niesiołowskiego, Czumy itd. Kaczyński ma rację, że demokracja jest zagrożona bo nie działa prawo. Przykład zasekułowana afera hazardowa. Na własnym podwórku wycięcie przez piganowców radnych samorządów, wbrew obowiązującemu prawu. Wypłacanie wielotysięcznych odszkodowań. Teraz szuka się oszczędności przez pacyfikację lasów. Jeżeli chcesz merytorycznej dyskusji to odpowiadaj na postawione tezy, a nie przemilczaj i zastawiaj bzdetami.

 • solidarite

  No właśnie dalej przemilczasz fakt zakłamywania sytuacji w Dyrekcji Wrocławskiej przez ZZ Solidarność przy RDLP.

  Czytaj uważnie i ze zrozumieniem. Cała klasa polityczna jest winna obecnej sytuacji i Kaczyński na równi z Tuskiem. Tylko że PO proponuje rozmowy i spokój a PIS i Kaczyński chce wojny.

  Ja mam przepraszać? A Ty przeprosisz, czy każesz najpierw podpisać „deklarację prawolasową”? Gdzie napiszesz że:

  * Wyrażenia wzywające do przemocy i życzące śmierci, szyderstwo z sytuacji zagrożenia życia np. o tchórzostwie pilotów którzy nie chcą zmieniać trasy wg widzimisiów pasażerów. (w Smoleńsku zakończyło się to jak się skończyło)
  * Wypowiedzi przypisujące choroby psychiczne, wmawianie nienawiści i działania z niskich pobudek (patrz: szukajmy gałęzi do powieszenia Palikota)
  * Zrównywanie legalnie działających w kraju partii z reżimami i partiami totalitarnymi – np. KPP, faszyści, NSDAP;

  np. Jarosław Kaczyński w sejmie:

  Dziś bowiem, proszę państwa, jeżeli w paru słowach ująć program tego rządu, nie ten deklarowany, ale ten, który wynika z analizy, to będzie to pacyfikacja, petryfikacja i restauracja – PPR. A reszta jest cudem.

  * Źródło: Przemówienie w Sejmie – stanowisko klubu PiS w sprawie poparcia dla rządu Donalda Tuska, 23 listopada 2007

  * Używanie dla określenia oponenta słów powszechnie traktowanych za obelżywe

  Takich jak:

  – Jan Rokita powinien raz na zawsze „zniknąć” z polityki.
  * Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, stenogram wywiadu premiera dla „Dziennika”, 10 października 2006

  – Jeżeli Donald Tusk, Jan Rokita, Stefan Niesiołowski i Paweł Śpiewak zostaną postawieni przed odpowiednimi instancjami PO, to my wtedy będziemy mówić o postawieniu (przed odpowiednimi instancjami) Jacka Kurskiego, ale w tej sytuacji włos mu z głowy nie spadnie.
  * Opis: Odpowiedź udzielona 4 sierpnia 2006 dziennikarzom w związku z pytaniami o los Jacka Kurskiego w sytuacji, gdy prokuratura nie potrafi potwierdzić żadnego z jego oskarżeń w sprawie nielegalnego finansowania kampanii szefa PO Donalda Tuska przez PZU.

  – Stanęła tutaj do walki w zwartym ordynku łże-elita III Rzeczypospolitej.
  * Źródło: Przemówienie w Sejmie 17 lutego 2006 Gazeta.pl

  – Agent albo wariat. – Opis: w prywatnej rozmowie o Marku Jurku.

  – Głodówka to nie jest niezjedzenie kolacji. Jak będą w stanie głodu przez, dajmy na to, trzy dni czy dwa choćby, to wtedy będzie można mówić o głodówce. Na razie nie zjadły kolacji. To nikomu jeszcze nie zaszkodziło
  * Opis: o strajkujących pielęgniarkach, które podjęły głodówkę, 26 czerwca 2007, „Sygnały dnia”, Program 1 PR.

  – Moskwa dysponuje takimi dokumentami dotyczącymi przeszłości prezydenta, które go czynią niesuwerennym w decyzjach.
  * Źródło: wywiad Jarosława Kurskiego, Gazeta Wyborcza, 20 listopada 2004.
  * Zobacz też: Sojusz Lewicy Demokratycznej

  – Można uznać, że w państwie demokratycznym partii nie można rozwiązać. Tylko wtedy partie będą tworzyć gangsterzy jako znakomity wehikuł do swojej działalności. Jeśli zaś uznać, że można, to powstaje pytanie, czy SLD zrobił już wystarczająco dużo, by zasłużyć na delegalizację. Ja uważam, że tak.(…) Suma powiązań ze światem przestępczym jest tak duża, że nie można uznać jej za przypadek. Rozdzielić ich od partii się nie da.

  – My jesteśmy tu gdzie wtedy. Oni tam gdzie stało ZOMO.
  * Opis: przemówienie na wiecu poparcia w Stoczni Gdańskiej.

  – Nie jestem entuzjastą tego, żeby sobie młody człowiek siedział przed komputerem, oglądał filmiki, pornografię, pociągał z butelki z piwem i zagłosował, gdy mu przyjdzie na to ochota. Zwolennicy głosowania przez Internet chcą tę powagę odebrać. Dlaczego? Wiadomo, kto ma przewagę w Internecie i kto się nim posługuje. Tą grupą najłatwiej manipulować, sugerować na kogo ma zagłosować.

  Ruski agencie, załatwimy cię!
  * Opis: schodząc z sejmowej mównicy do Zygmunta Wrzodaka, posła LPR, w odpowiedzi na jego wezwanie „Niech pan się najpierw rozliczy z III RP, którą pan tworzył!”.
  * Źródło: PAP, 6 czerwca 2005

  Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami.
  * Źródło: PAP, 2 września 2003

  – Tylko dzięki mnie jesteś marszałkiem, beze mnie nawet byś posłem nie był.
  * Opis: w prywatnej rozmowie z Markiem Jurkiem.

  -Ja też nie bardzo nadaję się na Tuska – nie wychowałem się jednak na podwórku, jak on sam to przyznaje, ale w trochę lepszych miejscach. Mam więc pewne opory przed łganiem w żywe oczy. Musimy być twardą opozycją także dlatego, że obawiam się, że media zaniechają swojej funkcji kontrolnej wobec nowej władzy.
  * Opis: wywiad dla Faktu po przegranych wyborach ok 7 listopada 2007 r.

  -Zwycięstwo PO i LiD [Lewica i Demokraci] to nowy 13 grudnia 1981 r.
  * Opis: podczas konwencji PiS w Rzeszowie, 22 września 2007 r.

  -Sądzę, iż w dużej mierze został on wybrany na prezydenta przez nieporozumienie.
  * Opis: o wyborze Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski w 2010.

  Chciałeś masz…

 • muchomor

  Na temat sytuacji w Dyrekcji Wrocławskiej nie wypowiadam się bo jej dokładnie nie znam. Masz dobry sztab wydumanych zarzutów – powoływanie się na gazety. Domyslam się, że jesteś przedstawicielem władzy. Tylko do wachlarza zarzutów zapomniałeś dodać mocherowych beretów i blogów Palikota o Niesiołowskim wspominać nie warto. Przypomnę zarzut św pamięci prof Kaczyńskiego „spieprzaj dziadu” Prawda nakazuje, że słowa te padły w chwili ataku na profesora na ulicy przez chuligana w odróżnieniu od ataków z mównicy sejmowej. Miał chyba chuligana pocałować w rękę. Porównywanie tego z atakami na urzędującego Prezydenta to podłość. Powołujesz się na prywatne rozmowy-byłeś ich świadkiem? Przemilczasz sprawę wyprzedaży majątku skarbu. Faktom nie zaprzeczysz. Domyślam się kim jesteś, głośno było o takim co groził dygnitarzami rządowymi. Ty też popisujesz się wiadomościami w podobnym stylu. Twoja epistoła jest przygotowana przez PO-wski sztab, aby postawić znak równości po tym co się stało w Smoleńsku i w Łodzi, nieudolnie to robił już sławny lider Niesiołowski w Kropce nad I. To się nie uda, zamachowiec nie krzyczał, że chciał zabić Tuska tylko Kaczyńskiego. Wynik propagandy odbierał jednoznacznie. Przytoczone przez ciebie wypowiedzi zawierają wiele prawdy, ale to wam przez gardło nie przejdzie.

 • solidarite

  Tak krzyczał że chciał zabić Kaczyńskiego ale nie ciesz się nie będzie kolejnego męczennika za demokratyczną Ojczyznę. Lista którą sobie wypisał była dłuższa i byli na niej politycy z różnych opcji.

  Przedstawiłem spis wypowiedzi P. Kaczyńskiego dostępne w internecie. (z różnych źródeł)

  Oczywiście są też wypowiedzi ostre do Kaczyńskiego i PIS (nie zaprzeczam w odróżnieniu pd Ciebie).

  Co do źródła Gazety.pl…to wytłumaczę Ci po Twojemu:

  Zamieszczone tam informacje traktuje tak ja Ty traktujesz zamieszczone informacje w NASZYM Dzienniku.

  Nie jestem przedstawicielem władzy. To raz

  Po raz kolejny będę uparcie bronił tezy jak Chruszczow butem o mównice w Waszyngtonie, że winna jest cała klasa polityczna za agresję i sytuację w Łodzi. Również dziennikarze, bo się karmią takimi wypowiedziami i dodatkowo nakręcają całą akcję.

  P.S.

  tematem jest:
  P.O. Dyrektor RDLP we Wrocławiu przeciwko protestom w sprawie włączenia LP do finansów publicznych

  Nie znasz Dyrekcji i ferujesz wyroki w sprawie której nie ma…

  Jeżeli PO Dyrektor byłby przeciw protestowaniu, na stronie też by nie było apelu sprzeciwu. A jest…dziwne nie? 🙂

  Pozdrawiam

 • prawylas

  Solidarite!
  Że P.O. Dyrektor jest przeciw, (a nawet za), świadczy fakt, że musiał pytać się przełożonego, czy może zgodzić się na zawieszenie flag.To zwykły wybieg, żeby odpowiedzialność przerzucić na kogoś innego. Umyć ręce jak Piłat.
  Kiedy już dostał zgodę (bo piszesz, że pozwolił ZZ na wywieszenie flag) flag nie wywiesił. Swoją drogą, dlaczego uważasz, że protestować przeciwko głupocie obowiązek mają tylko związkowcy?
  Gdyby zaś okazało się, iż P.O. dyr. nie wywiesza w proteście flag, bo boi się reakcji przewodniej siły narodu, potwierdzałoby to tezę, którą postawił ks. dr Marek Dziewiecki w artykule „Żyję w kraju totalitarnym” (czytaj powyżej)

 • muchomor

  Przestań pisać dyrdymały, że twoja epistoła pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego to wyciąg z internetu. Żaden przeciętny leśnik zagoniony pracą i strachem przed zwolnieniem nie ma czasu na prowadzenie takiej ewidencji. Epistoła świadczy, jak głęboko sięga inwilgilacja największej partii opozycyjnej i jej lidera. Zręczne jest przesyłanie tego ślepym wykonawcom, aby upubliczniali bzdety i szargali wizerunek prawicowej opozycji. Pisanie o winie wszystkich, jest to łatwe bo nie ma odpowiedzialnego za tragedię. Tylko nie krytykowałeś, gdy dorzynano watachę i o bojówkach Solidarności pod Pomnikiem Stoczniowców. Milczałeś, gdy znany pseudo-związkowiec leśny z Gdańska po pijaku groził związkowcom wysoką władzą i zapowiadał czystki, które zostały zrealizowane. Odnośnie oflagowania RDLP Wrocław to po Dyrektor ma wydział administracji, który to powinien zrobić. Bredzisz wbrew faktom. Przemawiałeś językiem władzy, co ci o żarciu lukru przypominałem. Przemilczasz ważne sprawy jak: wyprzedaż majątku narodowego, łamanie prawa /rugi ze stanowisk radnych samorządów/,powołanie na stanowiska ludzi, która spowodowali straty w lasach, utrzymywanie na stanowiskach wbrew ustawie leśnej ludzi z wyrokami lub warunkowymi umorzeniami. Bardzo dobrze, że wszystkie partie polityczne potępiły potworny mord polityczny w Łodzi. Zrobiła to w blasku kamer partia rządząca. Musiała to zrobić aby zachować wizerunek w opnii światowej. Zdawkowe przepraszam to za mało, musi iść za tym naprawa zła, jakie wyrządzono ludziom prawicy a szczególnie Solidarności. W jaki sposób naprawi krzywdy dyr Pigan odpowiedzialny za rugi polityczne? Wrócę do lubelszczyzny, co robi na stanowisku dyrektorskim człowiek, który aby fabrykować dowody na niewygodnych szykanował całe załogi. Teraz pisze się banały, że zapanował spokój. Ma na koncie poważne straty w lasach. Skąd wiesz, że męczennika więcej nie będzie i nie znajdą się naśladowcy, a znaleziona kartka to nie kamuflasz.Oczywiście moim gorącym życzeniem jest, aby w mojej ojczyżnie, więcej mordów politycznych nie było i ludzie nie ginęli za poglądy. Zeby nie było szykan za sympatię do danej partii politycznej, jak jest obecnie za sympatię do PiS. Rozeszło się po kościach samobójstwo w Spychowie/przemilczałeś/. Władza powinna być wiarygodna. Wróce do sprawy Smoleńskiej,minęło ponad pół roku, społeczeństwo nie zna prawdy. Czy szanująca naród władza miała prawo oddać śledztwo w tak ważnej sprawie mocarstwu bynajmniej nieprzyjaznemu? Zatykać opinię publiczną po pół roku wysyłać archeologów, gdy teren był niezabezpieczony i penetrowały go przypadkowe osoby o czym informowały media. Telewizja podała, że Minister Spraw Wewnętrznych dał zgodę, aby Rosjanie na czas nieokreślony mieli w dyspozycji rejestratory lotu-czarne skrzynki, bez których śledztwo polskie stoi w martwym punkcie. Dlaczego nie odsłuchano ich w obeności polskich organów ścigania w obawie przed sfałszowaniem. Pułkownikowi Klichowi próbującem coś w tej sprawie zrobić Premier zarzuca trudny charakter. Ja mam tej władzy wierzyć! Dawałeś przykład Rokity, ale on odciął się tej parti podobnie, jak śp Marszałek Płażyński i Olechowski.

 • antypig

  Kolego Muchomorze, brać leśna nie różni się zbytnio od całego społeczeństwa i poglądy ma podobne. Jeśli spotkasz kogoś kto (ku uciesze gawiedzi )definiuje swoją niechęć ( często nienawiść ) do PiS-u, to osoba ta nie potrafi konkretnie powiedzieć dlaczego tak uważa. Ani logiczne myślenie ani fakty nie są w stanie tego zmienić. Pytanie skąd się to wzięło, ludzie nie mają wrodzonej niechęci do kogokolwiek czy czegokolwiek. Czyli jednak przemożny wpływ mediów na niesamodzielne słabe charaktery. Cyniczne ogłupianie ludzi jest prawdziwym ( i jedynym ) sukcesem PO. Teraz kiedy przejęli telewizję publiczną znikają po kolei programy które pokazywały trochę prawdy. A to wszystko po to, aby wygrać kolejne wybory i łupić ten kraj bez żadnych przeszkód z aprobatą większości. Większość mimo, że znacznie im się pogarsza i tak za całe zło oskarża PiS. Nie mam już ochoty prowadzić dyskusji z prymitywami typu „solidarite”.

 • solidarite

  No tak to jest właśnie odpowiedź na merytoryke…każecie wszystkim przeciwnikom PIS siedzieć cicho, byle bez krytykowania Jarosława Kaczyńskiego i jego popleczników…

  Wam można wszystko?

  Jaką listę…Kolego wpisz sobie w GOOGLE „wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego” to Ci wyjdzie w jednym linku…pięć minut roboty dla średnio zorganizowanego internauty…

  Ja mam Ci wykazać dlaczego ludzie nie przyznają się do PISu albo są jego przeciwnikami?

  Proszę bardzo:
  – Wyszukiwanie wyimaginowanych układów i powiązań
  – Traktowanie Biznesu z góry jako złodziejstwa
  – Ciemnogrodztwo i stawianie POLSKI jako jeszcze gorszej formy lizusostwa jakim była Anglia wobec USA. To było dopiero kondomiunium polaryzacyjno-dyfuzyjyne układy z USA. No i machanie szabelką na Rosję. Taką małą 🙂
  – Wyszukiwanie haków na przeciwników politycznych, niewygodnych dziennikarzy i zwykłych ludzi którzy powiedzieli coś co było wbrew władzy.
  Jak się nie udało złapać u obcych, szukali na własnym podwórku (jedynie trafienia 😛 )
  – Wykorzystywanie CBA do własnych celów, czyt POLICJA polityczna na zamówienie. Jak nie dał się złapać…to tak będziemy nęcić że w końcu złapie…
  – Upolitycznienie Telewizji Publicznej (widać to było zwłaszcza przed wyborami 2007 i wyborami prezydenckimi 2010)

  Z sukcesów rządzu PIS było rozwalenie w drobny mak wywiadu i kontrwywiadu (nie wstawiając nic w zamian) no bo „wszędzie widzący zło” Pan Macierewicz we wszystkich widział agentów (katolik jak łohoho)

  No jeszcze stworzenie w Polsce grozy i złamanie słowa dopuszczając do władzy Samoobronę i LPR po którym jazda jak berety miała się Polska Edukacja oraz KRÓLEWSKIE KRUSY i AMiR…

  To jest sukces rządów 2005-2007 PISu

  Jakie by były gdyby rządzili do dzisiaj?

  Jeżeli Grecja miała załamanie ekonomiczne w skali 1-10 na poziomie 8
  To Polska była by po za skalą.

  To jest właśnie to dlaczego te „prymitywy” łże-elitowa inteligencja, ludzie młodzi i mający gdzieś co było za komuny…pokazało PISowi że jego miejsce jest jako plankton na skrajnej prawicy…

  Z kim chcesz ANTYPIGU dyskutować…sam ze sobą? W samouwielbienie wpadniesz…

 • muchomor

  Zastanawiam się, jak można bezczelnie łgać. Efekt rządów PiS to malejące podatki, zmniejszający się deficyt budżetowy /dług wewnętrzny/ przyrost TKB /dochód narodowy/, malejące bezrobocie. Efekt obecnej władzy to rosnący dług publiczny, rosnące podatki, szalejące bezrobocie, podwyżki nośników energii, a za tym rosnąca drożyzna żywności i środków utrzymania. Marnotrawienie dorobku i majątku narodowego /rozwalone stocznie i zakłady kooperacyjne/. Trzeba mieć nie tylko tupet, ale bezczelność, żeby wciskać kit. Skąd taka bezsporna różnica- otóż na czele Rządu stał wykwalfikowany prawnik z wiedzą ekonomiczną, a nie marny historyk. Prezydentem był prawnik naukowiec z tytułem porofesora. Gaf nie strzelał, jak obecnie. Widząc złą działalność Samoobrony potrafił zrobić przedterminowe wybory. Efekt media zrobiły swoje, tak jak ty siejące demagogię i kłamstwa. Oczekuję odpowiedzi na postawione w moim poprzednim wpisie pytania, a nie co raz to nowe warcholskie kłamliwe ataki. Pytam, kto złamał słowo? Przejrzyj wypowiedzi Pani Waltz, gdy Marcinkiewicz chciał stworzyć Rząd koalicyjny. Przypuszczam, że kłamstwa bez pokrycia piszesz na zamówienie elity jedynie słusznej parti, która ogłupia naród. Doszło do następnej tragedii i po fakcie daje się zagrożonym ludziom ochronę.Właśnie nie kto inny tylko Pan Schetyna odebrał członkowi najbliższej rodziny urzędującego Prezydenta Jarosławowi Kaczyńskiemu ochronę. Czy nie była to złośliwość? Pan Minister miał obowiązek zapewnić bezpieczeństwo Prezydentowi i jego rodzinie-skomentuj to. Widocznie czuł się zagrożony, kiedy na własny koszt wynajął ochronę. Uratowało to mu życie pod krzyżem, który tak raził obecnego Prezydenta. Jednak na kolanach pojechał do Watykanu. Następna rzecz to czy Pomnik ofiar Katyńskiej Katastrofy powinien być na cmentarzu, nie było godniejszego dla śp elity narodowej? Tylko schowanie go przed społeczeństwem odwiedzającym Stolicę. Jeżeli chcesz prowadzić merytoryczną dyskusję to odpowiadaj na postawione pytania a nie kłamstwami obliczonymi na naiwnych.

 • nieleśnik

  Gdybyś muchomorze miał za krzty wiedzy ekonomicznej to byś przestał pisać bzdury. Każdy ekonomista wie, że im mniej rząd robi dla gospodarki tym lepiej.To, że dochód narodowy wzrósł za rządów PiS to jest TYLKO i WYŁĄCZNIE dzięki tym biznesmenom, których tak nienawidzisz, bo to oni inwestując ogromne pieniądze i wprowadzając na rynek kapitał, rozkręcają gospodarkę.Co za tym idzie dają miejsca pracy, więc wszyscy zarabiamy i tym samym więcej wydajemy, więc PKB wzrasta (at taka ekonomiczna zależność). Jednak podstawowy błąd tego rządu było ZJADANIE tego co naród wypracował nie myśląc o przyszłości. Rząd PiS ani nie inwestował w technologie, ani w naukę, tylko wszystkich wyzywał od wykrztałciuchów. Najwięcej pieniędzy pochłaniała prywatna służba PiS czyli CBA, w której agenci szastali na prawo i lewo milionami państwowych pieniędzy.Twój wykwalifikowany prawnik od 20 lat nie praktykuje jako prawnik tylko jako polityk, do nie dawna nie miał konta w banku i nie ma prawa jazdy. Czy to jest osoba, która ma mieć pojęcie o rzeczywistości? Wiedza ekonomiczna? Ha dobre sobie, ciekawe czy wiesz z czeko pisał swój doktorat. Oświecę Cię:”Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”Mało to z ekonomią związane. Na czele swojego rządu postawił fizyka-Marcinkiewicza, który dziwnym splotem wypadków robi karierę w banku, z marnym angielskim, u boku Izabel..Prezydent gaf nie strzelał?Pan profesor, który mówi „wziełem” i „cofać się do tyłu” chyba sam sobie wystawia cenzurkę. I przypominam Ci jak Sarkozy cofnął rękę Lecha kiedy protekcjonalnie, przed kamerami klepał go publicznie po plecach….żenada.Nie wiem czy byłeś kiedyś w Warszawie, ale Powązki to jest miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów i nie ma takiej wycieczki, która by się tam nie udała, więc mówienie chowaniu pomnika przed społeczeństwem to właśnie wyniki twojej zawziętości i fanatyzmu. Przez twoje wywody przelewa się zwykła podłość i brak jakiejkolwiek tolerancji na inne poglądy. Przy tak małej wiedzy, próbujesz stawiać jakieś tezy, jako powielanie całej tej PiSowskiej propagandy.I nawet nie robisz tego kulturalnie, tylko jak taki zwykły prostak, który jak mantrę co wieczór powtarza sobie te wszystkie bzdury. Pocieszę Cię, że ani ty nie przekonasz mnie, ani ja Ciebie, nie widzę więc sensu dalszej polemiki. Tkwij sobie w tym swoim PiSowskim okopie fanatyzmu. Im takich więcej, tym bardziej stajecie się śmieszni…

 • Zgroza

  Pan Kazimierz Różycki w swoim liście dotyczącym patologii jaka miała i w dalszym ciągu ma miejsce w nadleśnictwie Wołów napisał że 13 maja 2009r odbył rozmowę z Dyrektorem Adamczakiem,w czasie której otrzymał polecenia, nie mające nic wspólnego z normalną gospodarką, racjonalnością i zdrowym rozsądkiem . Przypomnę ,że czego nie chciał zrobić p.Kazimierz ,dokonał jego następca Marek Matus
  Odwolał sekretarza nadleśnictwa p.Mirosława Bułkę, wyrzucił z pracy leśniczego p.Tomasza Winowskiego. Jedno z żądań dotyczyło wyremontowania w wysokim standarcie osady zajmowanej przez Marka Matusa w Miłczu. Kiedy Marek Matus zwolnił miejsce jako po nadleśniczy „ustępującemu” dyrektorowi Adamczakowi i poszedł na zwolnienie dla poratowania zdrowia otrzymał nagrodę w postaci kolejnego kapitalnego remontu osady w Miłczu. Nadmienię ,że dom w Miłczu był poddany kapitalnemu remontowi w 2005 r, w 2004 wymieniono dach.Kiedy Marek Matus sprowadził się w 2010r Nadleśnictwo na malowanie wydało około 8 tys zł. Obecnie prace remontowe w Miłczu (Robienie dla Marka Matusa wysokiego standartu) wynoszą 300 tysięcy złotych ,słownie TRZYSTA TYSIĘCY ZŁOTYCH!!! To jest kolejny skandal w którym decyzje Adamczaka narażają na straty nas wszystkich. Dyrektor Pigan powinien zwryfikować to co wyprawia Wojciech Adamczak i jak najszybciej go odwołać, ponieważ jest on jednym z największych szkodników jacy kiedykolwiek pojawili się w lasach

 • zosia

  na remonty wydał P.Wroński około 800 tyś. to co nie może wydaćP.Matus 300 tyś. przeciez to są nasze pieniadze a nie P.Wronskiego i P.Matusa to łatwo wydawać lecz pytam gdzie jest dyrektor generalny, że pozwala na takie wydatki.

 • muchomor

  Rozumiem,że ciebie przedstawiciela biznesu u szczytu władzy raziła CBA, bo goniła afery na majątku skarbu, czyli własności narodu. Miała niezłe wyniki i padł na takich, jak ty strach. Udowodnił wam to Kamiński w aferze hazardowej i w Zieleńcu, dlatego stracił stołek. CBA zostało spacyfikowane /list Kamińskiego/. Teraz cicho nawet najuczciwszy agent się nie wychyli. Pisanie o luksusowych limuzynach CBA i milionowych kosztach to kolejna bzdura obliczona na żer maluczkich. Tylko czym wy jeździcie? Nazywanie prostakiem adwersarza, wykuwającego draństwa, świadczy o twoim chamstwie i potwierdza, kto ma wpływ na władzę w tym kraju. Nieprawda, że biznesu nienawidzę, ale uczciwego, ale nie z XIX wieku, jaki polakom serwujecie, tucząc sie na majątku narodu i pracującej za grosze biedocie, często na czarno. Teraz zaatakowaliście lasy bo jeszcze tam nie doicie zysków i nie harują na was leśne dziady, jak przyzwoitych leśników nazywasz. Odpowiedzi nie uzyskałem skąd wziąłeś pieniądze na te swoje 300 ha lasu. Teraz zaatakowaliście drobnych rolników odbierając im KRUS. Przecież chodzi o to aby zbankrutowali i stali się tanią siłą roboczą na wielkich latyfundiach tak, jak po byłych PGR. Piszesz o nauce to właścicielka prywatnej szkoły doprowadziła, że z powrotem do szkół wraca przemoc, ukrócona za PiS. Musisz pamiętać, że ludzi pracujących najemnie i biednych emerytów w tym kraju jest większość, przejrzą no oczy i odsuną od władzy pazerną nowobogacką hołotę. Emerytom też zajrzeliście do kieszeni planując podwyżki niższe od inflacji oraz danie groszowej podwyżki wszystkim po równo, jak za Breżniewa.

 • nieleśnik

  Ja jeżdżę samochodem kupionym za WŁASNE ciężko zapracowane pieniądze i nie jest to Porsche jakim jeżdżą agenci CBA do zadań specjalnych. Skoro ty wolisz żerować na moich podatkach to gratuluję. Ja nie posiadam 300 ha lasów, sprawa dotyczyła posła PIS, byłego nadleśniczego, który takowe posiada, a grzmi z mównicy, że w prywatnych lasach jest patologia(cyt. z przemówienia). Mówienie o zatrudnianiu na czarno, to nie do mnie. Zresztą to jest patologia, z której obie strony korzystają. Zatrudnieni na czarno nie płacą podatków, a wszystko idzie do kieszeni.Więc nie wiem kto bardziej na tym korzysta.Krus jest pod każdym względem niesprawiedliwy i potwierdził to Trybunał Konstytucyjny. Nie wiem czy sprawiedliwe jest by szewc płacił na swoja emeryturę 10 razy tyle co właściciel tych latyfundiów co je tak szeroko opisujesz.Przemoc w szkołach? Istna demagogia z twej strony.Co do emerytów,jak się tak zbuntują to ciekawe kto będzie pracował na ich emerytury? Twe argumenty co rusz to z innej beczki, nie mieszczą się w głowie. A oskarżanie mnie o jakiś udział w Zieleńcu i moim strachu przed CBA to jakaś paranoja z twej strony. Nie znasz mnie, nie masz zielonego pojęcia czym się zajmuję a stawiasz jakieś chore tezy, które wzbudzają we mnie tylko politowanie dla twej osoby.Tym chcesz mnie przekonać?

 • muchomor

  Wcale nie zamierzam cię przekonać. Twoje argumenty to bzdurne dyrdymały. Podejmujesz ocenę gospodarki leśnej o której nie masz pojęcia. Używasz słów obelżywych w stosunku do mnie /prostak/. To ty grasz ciągle nowymi kartami. Odzierasz z szacunku śp pamięci Prezydenta, człowieka opozycji demokratycznej od zajść w Radomiu prof nauk. To dzięki takim, jak on z bezprzykładną odwagą co udowodnił w Gruzji, ojczyzna jest wolna. Pozwolić nie można, aby hieny szarpały jego godnośc. Mam i ja swój drobny udział w batalii o wolną ojczyznę. Co ty dla niej zrobiłeś? Raz zgrywasz się na dorobkiewicza, następnie chcesz mi opłacać kursy ekonomii. Sam się jej naucz, a nie demagogii. Piszesz, że za PiS przejedzono dochód narodowy. Właśnie dobra władza stwarza warunki, aby społeczeństwu żyło się lepiej. Piszesz, że biznes tworzy miejsca pracy, to czego rośnie wam bezrobocie, gdy rządzi władza wspierana przez biznes.Stworzyliście miejsca pracy stoczniowcom, gdy wybitni polscy inżynierowie budują stocznie w komunistycznym Wietnamie, sprzedają polską myśl techniczną, aby zarobić na chleb. To jest efekt waszych rządów. Odnośnie KRUS to masz tyle pojęcia o rolnictwie co i leśnictwie. Przypomnę ci o wysokości dopłat krajów zachodnich i w Polsce. W minimalnej części rekompensowało im to niższe ubezpieczenie. Którego przeciętnego rolnika stać wydać 800 zł miesięcznie na ubezpieczenie. Zgadzam się, że składką ZUS należało objąć wielkie własności rolne, a nie drobnych rolników. Będą bankrutować zasilać armię bezrobotnych. Kolejny krok do dobobytu narodu stworzony przez władzę biznesowo liberalną.

 • nieleśnik

  Ty naprawdę jesteś z innej Polski niż ja. Nam rośnie bezrobocie???Nam czyli komu? Ty w tym kraju nie mieszkasz?Co to za tekst?Rozumiem, że w tej walce o ojczyznę chyba rozum straciłeś. Nie jestem hieną i nie szargam imienia tylko przytaczam fakty. Nasz kraj jest tak zacofany, bo tylko u nas tytuły naukowe przyznaje prezydent czyli polityk, dlatego dla mnie Polski prof. nic nie znaczy. Ja na niczym się nie znam, a ty to istna skarbnica wiedzy. Leśnik, rolnik, sławny opozycjonista, ekspert od ZUS, KRUS, prywatyzacji,przemysłu stoczniowego (ciekawe który kraj stać przy takiej koniunkturze na utrzymywanie 3 stoczni) . Chłopie marnujesz się.A pytanie, a którego szewca, krawca i innego rzemieślnika stać na comiesięczny ZUS w wysokości 800 zł??Twój socjalistyczny bełkot to istna manifa Karola Marksa. Z tego co tu piszesz mieszkasz na wschodzie kraju. No niestety skoro tam panuje takie myślenie to rzeczywiście bliżej wam do Białorusi.A ty to taki Polski Łukaszenka -zawsze ma racje…

 • antypig

  Kilka faktów z KRU-su. Składka około 300zł na kwartał, świadczenia chorobowe 10zł na dzień ( do niedawna było 7zł ), emerytura 600-700zł. Czy to tak wiele jeśli rolnik nie ma prawie żadnych korzyści? Kiedy nastąpią zmiany rolnicy będą prowadzić książkę kosztów i przychodów, będą odliczać nakłady, wyceniać swoją pracę codzienną i być może się okaże, że obecna sytuacja to czysty interes dla państwa. A na pewno wzrośnie liczba bezrobotnych do której teraz rolnicy się nie zaliczają. Znowu temat zastępczy ( bo chyba nie finansowy ) sprawa dotyczy może tysiąca ludzi w Polsce.

 • lospatafianos

  Panie muchoborze proszę nie przekonywać ludzi jaki PIS to dobry a PO złe bo każdy ma własny rozum i wybrać potrafi wcale nie gorzej od ciebie;)a dyrdymały to sam piszesz i do tego językiem nienawiśći. TAk jak kiedyś oczerniłeś KAzia Ulanieckiego że na manifestację nei jedzie tylko panisko sie panoszy póżniej ja go na manifestacji jakoś widziałem i napisałem że jak bedziesz miał klasę to go przeprosisz ale ty odpisałeś że przepraszać nie ma za co. IIIIII to jest właśnie język nienawiści zwyzywać kogoś a potem uważać że jest wszystko w porządku więc jak chcesz ludzi nawracać to zacznij od siebie!!!!!!!!!!!!A za PISEM ludzie i tak nei pójdą dopóki JAREK bedzie rządził bo dla mnie to partia zaściankkowa kołtuńska i obłudna podobnie jak ty i wcale tego nie piszę bo lubię platformę.

 • muchomor

  Nieleśny twój bełkot jest chory, gdy nie masz argumentów to obrażasz. Odnośnie bezrobocia to wynik złego działania władzy. Przytaczałem ci kolejne draństwa władzy na zdrowej tkance narodu. Wykręcasz kota ogonem z chorej nienawiści np do służb specjalnych, które miały efekty w walce z korupcją jedną z najwyższych w Europie. Spacyfikowano je i ubezwłasnowolniono. Pisałem ci, że nie masz pojęcia o rolnictwie i leśnictwie i to prawda. Podobnie o innych dziedzinach. Szacunku nie masz do niczego, nawet do tytułów naukowych, które świat cywilizowany darzy szacunkiem. Niedawno zarzucałeś, że PiS nie inwestował w naukę, teraz ją dewaluujesz. Jesteś cynicznym cwaniakiem, który plecie, aby zaprzeczać oczywistej prawdzie. Mam prawo przypuszczać, że na zamówienie władzy. Obecna władza drwi z narodu, która nie dotrzymuje obietnic wyborczych. Cóż znaczyły okrzyki obecnego Prezydenta i Premiera, że lasy muszą być państwowe, gwarantowali ich swobodę gospodarczą- co zrobiono. Lasy polskie były najlepiej zagospodarowane w Europie pomimo dewastacji przez hitleryzm. Zazdrościli nam tego leśnicy krajów zachodnich. Odnośnie stoczni to zmarnotrawiono olbrzymi majątek narodowy i wykształcony kapitał ludzki, zwekszono rzeszę bezrobotnych. Dlaczego inne kraje tego nie powieliły? Taka polityka prowadzi, że Polska bez własnego potencjału gospodarczego, będzie i już jest wasalem kapitału zagranicznego. Zapleczem taniej siły roboczej. To jest wynik działania takich fachowców, jak ty. Cywilizowane kraje darzą szacunkiem ludzi zasłużonych dla ojczyzny. U nas są obiektem drwin dla cwaniaków twojego pokroju.

 • NSZZ "S" i ZLP

  W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się w komentarzach zamieszczanych przez użytkownika solidarite, Związek Leśników Polskich i NSZZ „Solidarność” przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu przedstawia poniżej harmonogram wydarzeń związanych z akcją protestacyjną przeciwko włączeniu LP do sfery finansów publicznych:
  11.10.2010 r. – związki zawodowe informują dyrektora o akcji protestacyjnej i zwracają się o zgodę na wywieszenie flag. Dyrektor odmawia, argumentując to uzyskaniem zgody dyrektora generalnego. W trakcie rozmowy pada prawdopodobny termin odpowiedzi 13 października.
  14.10.2010 r. – NSZZ „Solidarność” wystosowuje pismo z przypomnieniem.
  19.10.2010 r. – dyrektor przekazuje związkom zgodę na oflagowanie.
  20.20.2010 r. – budynek regionalnej dyrekcji zostaje oflagowany. Nadal brak zgody na umieszczenie wilkoformatowej informacji o przyczynach protestu.
  Prawdą jest, że już po wyrażeniu zgody, dyrektor Podczaszyński wyraził zainteresowanie jak najszybszym przystąpieniem do protestu, nie jest prawdą stwierdzenie o dwukrotnym „upominaniu” związków.

 • Ewa

  Nie wiedziałam że organizacja zakładowa pana Grusia weszła w koalicję ze Zw Leśników, może wspólnie uda się załatwić pożądny papier toaletowy

 • muchomor

  Wygłupy typu ewy i solidarite to blazenada w chwili zagrożenia lasów. Dowodem jest kogo posadzono na stołkach nadleśniczych w lasach. Posuwanie się do tego abym przeprosił takich w ramach deklaracji łódzkiej, oszczerców i klakierów władzy szkodzącej gospodarce narodowej w tym i lasom, to kpina rozwydrzonych sługusów. Dośc złego narobił w Dyrekcji Wrocławskiej teraz powiela to w Wołowie.Przyjdzie czas, że szkodliwa władza padnie, jak wielkie imperia zła. Dobrym zwyczajem było gdy Polska stawała się wolna, wywożenie na taczkach komuny.Obawiam się, że wywiozą z Wołowa na furze z gnojem zaprzęgiem z wołów, jak Jagnę z powieści Chłopi.

 • solidarite

  Do NSZZ „S” i ZLP:

  I co nie można było tak od razu? A nie że oczywiście ZŁO w postaci PO Dyrektora który jest przeciwko Związkom?

  Uwielbienie dla PISu z okresu 2005-2007 Muchomora jest przejmujące…

  Najbardziej podoba mi się spadek bezrobocia, przypominam! na który nie miał 0% wpływu rząd PIS-SAMEJBRONI-LSD…ani tym bardziej lepszego działania Urzędów Pracy.

  Jedynie emigracja zarobkowa do Anglii, Irlandii, Holandii, Belgii itp…
  A że wówczas zabrakło rąk do pracy w Polsce to firmy zaczęły zatrudniać kogo się dało…

  No i mam SPADEK BEZROBOCIA!!! WOW odkrywcze…

  Ale wtedy była prosperita (co PIS przejadł ile wlezie)

  Ja się w sumie nie dziwię wypowiedzi Muchomora…bo są to wypowiedzi osoby z władzy w latach 2005-2007 które mu wciśnięto w WIADOMOŚCIACH, NASZYM DZIENNIKU i RZECZPOSPOLITEJ i spędach PISowskich

  Mam gdzieś czy przeprosisz kogokolwiek kto ma inne poglądy niż Ty.
  Gadasz tak samo jak Jarosław, i jego zaucznicy.

  Chrzanisz tak samo jak ludzie na spotach w Stoczni (o ZOMO i NAS)
  Ży tylko MY! to PRAWDZIWI POLACY! KATOLICY! PATRYJOCI!

  Ja poczekam na wybory samorządowe i przyszłoroczne wybory parlamentarne.
  Zobaczymy kto wygra, jakie ma poparcie u ludzi…

  Tak więc spokojnie…weź oddech, łyknij PROZACZEK…i niech Ci sie przyśni wiec poparcia CAŁWGO ŚWIATA DLA IDEI PISu albo NOBEL dla Jarosława (bo tak zazdrości Wałęsie tego NOBLA…)

 • Alek

  …. i zatrudniono SOLIDARITE!

 • Tomi

  Ktoś wyraża swoje poglądy ,ale skoro nie są one zgodne z linią ideologiczną PISu to na pewno jest ZATRUDNIONY,by pisać takie rzeczy i bierze kasę od rusko-niemieckiego kondominium.
  Tak właśnie wygląda pisowski obłęd…

 • Antypom

  Widzę, że niektórzy w czasie zniszczenia lasów i być może wyciągnięcia im stołka z pod tyłka, dalej zaślepieni wolą wojenke z PiS. Jedynym ugrupowaniem w parlamencie broniącym lasy. Pragnę przypomnieć, że biznes ma po to swoją partię aby ciągnąć zyski, a nie obrona szaraków. Wolę czytać Rzeczpospolitą, Gazetę Polską, Nasz Dziennik, jeszcze niezależne w odróżnieniu od Ickowej GW atakującej wartości narodowe.

 • solidarite

  Ickowej…he

  Gratuluje Światopoglądu…czemu wprost nie powiesz ŻYDOKOMUNY…

 • Stan

  solidarite powiedz lepiej, jaki miałeś interes w tym, że kłamałeś w obronie p.o. dyr. Podczaszyńskiego?

 • solidarite

  gdzie kłamałem…

  dalej podtrzymuje że dwa razy była informacja od P.O. Dyrektora do ZZ odnośnie zwlekania z wywieszeniem flag…

  koniec przekazu…

 • Stan

  Kłamałeś solidarite. 20.10 napisałeś: „Ja też mam informacje z Dyrekcji i chciałbym oświadczyć że decyzja o wydaniu zgody na wywieszenie flag została przekazana ZZ Solidarność 4 dni temu…!!!”
  Kłamstwo nr 2: „Żeby było śmiesznie…już 2 razy (!) Dyrektor upominał przedstawicieli ZZ że w dalszym ciągu nic w tej sprawie się nie dzieje.”

 • solidarite

  Chyba sie STAN zastałeś w swoim stanie…

  Dobra podam Ci konkretnie kiedy co i jak. Nie będziesz mi tu bluzgał bezpodstawnie na mnie. Swojej możesz tak wyjeżdżać…

 • solidarite

  Patrz i ucz się Pane Stan:

  15.10.2010 – ZZ dostają zgodę na oflagowanie (nie 19.10 jak utrzymuje ZZ)

  18.10.2010 – PIERWSZE ponaglenie od P.O. Dyrektora odnośnie braku reakcji ZZ na zgodę

  20.10.2010 – Na początku dnia pracy – DRUGIE! ponaglenie na brak reakcji ZZ

  Odnośnie opisu na „WIELKOFORMATOWY” plakat na którym miałby być powód działań. hmmm: UWAGA!

  Panowie Związkowcy. NAPIS na kawałku płótna i walnięty sprayem napis PROTEST jest zerową informacją na temat powodów oflagowania.

  Podobno dostaliście zgodę na umieszczenie informacji w formie drukowanej na drzwiach wejściowych. Co zwiazek kasy nie ma na druk A2? Nie możecie się zrzucić…sami byli dyrektorzy, bonzowie, szejcy…po 100zł i macie w połysku HD…

 • Ewa

  Solidarite Stanowi nie chodzi o prawdę jego i jemu podobnych nie interesuje prawda lecz ból, że jest kolejny dyr którego nie namaścił Gruś, a to wystarczy by być ich wrogiem.

 • Muchomor

  Ptasich mózgów w lasach nie brakuje. Zamiast zająć się organizacją protestu, deliberują kto miał oflagować budynek. Paranoja, przecież ci ludzie powinni zajmować stołki portierów, a nie stanowiska w lasach. Przecież na forum nie są sami głupcy co piszą o papierze toaletowym. Prawda jest taka na wniosek związkowców służba administracyjna powinna wywieśić flagi. Odczepcie się od chorego Grusia, doprowadziliście go do ciężkiej choroby ledwie uszedł z życiem. Czy Wam potrzebna kolejna ofiara z zaszczucia. Patrzcie na wyniki swojego klakierstwa dla podłej władzy, że kolejny raz trzeba bronić lasy.Tacy w narodzie zawsze se znajdą. N-ty raz przypomnę targowicę, gdzie dla przywilejów tępych mózgów zaprzedano ojczyznę w 130-letnią niewolę. Ile krwi przelał naród by odzyskać wolność. Tylko czy do odzyskania będą lasy, gdy położy na nich łapę wielki biznes stojący za obecną władzą. Może spojrzycie kogo Prezydent odznacza Orderem Orła Białego. Gdzie zasłżeni ludzie /Gwiazda/ na znak protestu odchodzą z Kapituły. Prezydent to człowiek ugrupowania, które popieracie. Wstyd mi, jako leśnikowi, że takie kreatury mienią się leśnikami.

 • Stan

  solidarite zanim napiszę, że jak będę chciał się uczyć łgarstwa to się do ciebie zgłoszę, powiedz tylko masz jakieś dowody na te swoje daty?
  Czy tak tylko sypiesz co ci na myśl przyjdzie?

 • L.

  „Odczepcie się od chorego Grusia, doprowadziliście go do ciężkiej choroby ledwie uszedł z życiem.”

  Faktycznie, cięęęęęężko chory……

 • NSZZ "S" i ZLP

  Przedstawiając nasze poprzednie oświadczenie, mieliśmy nadzieję, że zakończy ono dyskusję odnośnie daty i terminu przeprowadzenia akcji protestacyjnej. Niestety, stało się inaczej. W związku z tym zdecydowaliśmy się opublikować fragment notatki ze spotkania przedstawicieli związków zawodowych z kierownictwem RDLP we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że tym razem uda się ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.
  „Notatka ze spotkania, które odbyło się w dniu 18 października 2010 r. w przedmiocie ustalenia zasad przyznawania nagród za III kwartał 2010 r.
  W spotkaniu uczestniczyli :
  1. p.o. Dyrektor RDLP – Edward Podczaszyński,
  2. Główny Księgowy – Jan Musiałek,
  3. Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr – Alina Krajewska,
  Przedstawiciele organizacji związkowych działających na terenie RDLP we Wrocławiu, a posiadających status reprezentatywnych :
  a. Przewodniczący ZLPwRP – Jerzy Ślusarczyk,
  b. Sekretarz ZLPwRP – Piotr Bereś,
  c. Z-ca Przewodniczącego ZOZ NSZZ „Solidarność” – Leszek Tomalski,
  d. Skarbnik ZOZ NSZZ „Solidarność” – Tomasz Szymczuk.
  (…)Na pytanie p. Ślusarczyka w kwestii możliwości oflagowania biura RDLP we Wrocławiu w związku z protestami dot. włączenia lasów państwowych do sektora finansów państwowych – p. Dyrektor stwierdził, iż odpowiedzi udzieli po konsultacji z Dyrektorem Generalnym.
  Został poruszony temat edukatorów w ramach akcji „czysty Las”, że powinny być dla nich jakieś nagrody, wyróżnienia, również dla dyrektorów szkół, wyróżniających się w tym projekcie np. dyplomy, zaproszenie do Wrocławia do siedziby RDLP.(…)”
  Protokół podpisali:
  1.Dyr. RDLP we Wrocławiu Edward Podczaszyński
  2.Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr Alina Krajewska, która protokołowała spotkanie
  Notatka jest do wglądu u obu związków. Została zachowana oryginalna gramatyka, interpunkcja i ortografia.