wrzesień 2010
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Podwyżki dla najniżej zarabiających.

Zagrożenie dla bytu PGL  Lasy Państwowe podziałało mobilizująca na kierownictwo LP i związki zawodowe.
W dniu 21 września podpisano porozumienie w myśl którego od 1 października wzrastają najniższe współczynniki. Wszyscy, którzy mają współczynniki niższe niż minimalne otrzymują automatycznie podwyżkę.
Ponadto pozostałych 15% załogi ma szanse na dodatkowe podwyżki płac. Brawo Panie Dyrektorze – tak trzymać.

10 komentarzy Podwyżki dla najniżej zarabiających.

 • solidarite

  PROTESTUJE!

  Nie możecie dawać podwyżek! Przecież jak sprzedacie ludziom mieszkania, dacie podwyżki i dodatkowo dla 33% pracowników awanse, to wielu piszących tu PISowczyków powyrywa sobie ostatnie włosy z głowy…

  Nie nie nie…jak mów Super Nany…

  O czym oni będą pisać?!

 • stażysta

  a co ze stażystami i ich współczynnikami poniżej 1,4 pkt???

 • Hubert RDLP Radom

  Zarobki i Awanse w Lasach i tak są ograniczone szczególnie dla pracowników nadleśnictw dlatego zmiana nastąpić musiała.Raz jeszcze brawo dla kierownictwa LP za chęć i motywacje.A ludzie którzy tu zawitają piszą
  głupoty nie mając pojęcia o zasadach funkcjonowania PGL LP,zachęcam do zapoznania sie z ustawa o lasach ile dobro lasów (należy pamietać,że dobro tkwi w samych pracownikach)leży im na sercu.

 • Marta

  Mój kolega jest leśniczym z 13-letnim stażem i ma współczynnik 2,7. Teraz okaże się, że bardzo młody podleśniczy od razu na dzień dobry dostanie minimalnie mniej niż on otrzymuje do tej pory za tyranie na leśnictwie. Gdzie tu sprawiedliwość, mój kolega dostanie wyrównanie do współczynnika 3,0, czyli tak, jakby zaczynał świeżo pracę na stanowisku leśniczego. Jak zwykle po dupie dostaną ci ze starzem 10-cio, dwudziestoletnim, bo im nikt do niczego nie wyrówna płac, a mają oni daleko do tych z 30-letnim i wyżej stażem.

 • lospatafianos

  od tego są awanse a że nei potraficie w sojej jednostce sie dogadać i nagradzać ludzi dobrze pracujących to już was problem a jak mu nie dadzą to może nie zasługuje (co z tego ze pracuje 10 lat jak prace może wykonuje gorzej od tego co pracuje powiedzmy 2 lata – i jeszcze go może nagradzać)

 • lospatafianos

  przypominam jeszcze ze leśniczy ma dodatek funkcyjny;)

 • solidarite

  Ja uważam że od czegoś należy zacząć. Jeżeli ma współczynnik 2,7 po 10 latach to przykro…pytanie czy ma 13 letni staż w jednostce LP czy jako leśniczy?

  Rozumiem że głupi podleśniczy powinien mieć 1,4 i siedzieć cicho od 7-15 bez względu na aurę na pniaku w lesie lub w trzebierzach 🙂

 • Jasio

  A co bardzo młody podleśniczy jest głupszy od starszego lesnika?Dlaczego on ma zarabiać 1600 a lesniczy 3000 gdzie czesto i gesto lesniczy nawet nie posiada wyższego wykształcenia a co doświadczyłem nie umie odebrać drewna brzozowego bo sosne zawsze odbierał nie chce tu nikogo obrażac bo to nie sejm.Zastanówcie sie co wy piszecie prównajcie place innych służb.A komu płaca nie pasuje nikt was w lasach na siłe nie trzyma.Niech ci młodzi sie wybjią bo jak nas widzą tak piszą a w młodych porzyszłość.Pozdrawiam brać lesną.

 • Marta

  LOSPATAFIANOS napisał:

  od tego są awanse a że nei potraficie w sojej jednostce sie dogadać i nagradzać ludzi dobrze pracujących to już was problem a jak mu nie dadzą to może nie zasługuje (co z tego ze pracuje 10 lat jak prace może wykonuje gorzej od tego co pracuje powiedzmy 2 lata – i jeszcze go może nagradzać)
  SOLIDARITE napisał:
  Jeżeli ma współczynnik 2,7 po 10 latach to przykro…pytanie czy ma 13 letni staż w jednostce LP czy jako leśniczy?

  Odpowiadam: Lospatafianos, nie wypowiadaj się o człowieku, którego nie znasz. Mój kolega jest 13 lat leśniczym w leśnictwie wysokotowarowym o pozyskaniu ok. 7 tys. m3, przede wszystkim gatunków liśc. buk i dąb w bardzo trudnym górzystym terenie. Jest bardzo dobrym leśniczym. Jeszcze raz pytam gdzie tu sprawiedliwość? Krytykują pewnie mój post osoby pracujące w drzewostanach iglastych z pozyskaniem rzędu 3,5 tys. m3 na równinnym terenie. A dodatek funkcyjny kolegi to 65%, też jest to śmieszne. Z kim mamy się dogadywać, wszyscy u nas mają takie stawki. U nas z szefem nie ma dyskusji a tym bardziej dogadywania się. Zresztą teraz mamy dobry przykład dogadania się ZZ Solidarność z Tuskiem, co teraz powiecie cwaniacy związkowcy dbający tylko o swoje tyłki (Marian P., Jerzy Ł., Wojciech A., Adam N.), porozumienie KSPL – żałosne.

 • PiotrLenarczykAnonymous

  Dodatki leśne jak u posłów – pensje głodowe po 10 tysięcy złotych netto i ponad 3 razy tyle w dodatkach, bonusach itd. Ale w TVN pensje to mają najniższe w Europie, przed Rosją… Moim prywatnym zdaniem, jeśli chodzi o uposażenie w Lasach Polska to jest tragedia.