sierpień 2010
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Jak wykosić konkurenta na stanowisko dyrektora?

Dziwne rzeczy dzieją się w Technikum Leśnym w Miliczu. Pełniąca obowiązki dyrektora, chcąc osłabić pozycję swego konkurenta na stanowisko dyrektora szkoły zwolniła go z pracy, kwestionując jego przygotowanie pedagogiczne. Co ciekawe, komisja konkursowa, przed którą stanęli oboje, nie dopatrzyła się takich uchybień. A Ministerstwo Środowiska, sprawujące nadzór nad technikum, nabrało wody w usta. Całą sytuację ze szczegółami opisuje Głos Milicza w artykule „Iwanicka eliminuje rywala”

15 komentarzy Jak wykosić konkurenta na stanowisko dyrektora?

 • brunon

  Dyrektorką Zsl w Miliczu została zastępczyni Iwanickiej Janina Smolińska – człowiek Mrozińskiego.

 • Tasiek

  I bardzo dobrze! W końcu właściwy człowiek na właściwym miejscu!

 • Borsuk

  No to mamy niezły pasztet !!!!
  Ktoś tu stracił resztki zdrowego rozsądku,a za przywrócenie do pracy i odszkodowanie dla pana K.Salaty w wyniku wyroku Sądu Pracy ( ja bym podał tę sprawę do sądu ) zapłacimy wszyscy jako podatnicy tego biednego kraju.
  Jeżeli wszystkie konkursy kończą się w ten sposób to nie warto w tym kraju rzetelnie pracować, zdecydowanie lepiej jest tym którzy nauczyli się tylko „przedsiębiorczości”

 • karol

  Borsuk, Twój głos to strzał w dziesiątkę; konkursy na dyrektora to farsa, a jak swój nie wygra to się go powoła z pominięciem procedur; Człowiek prawy i uczciwy nie ma szans, więc należy go wyeliminować, zwalniając z pracy, wykosić. polecam http://petycjasalata.rox.pl/

 • Mania

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Ta sama obcja tylko nazwisko inne .Dalej sterowanie przez……nawet nie piszę inicjałów bo i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi.Szansę ma tylko ten kto głośno mówi co on nie zrobił lub nie zrobi, ci co pracują lub pracowali i dają lub dawali z siebie wszystko to mają takie podziękowanie jak Pan Krzysztof Salata .Prawdziwi leśnicy są solidarni wobec siebie więc polecam stronę http://petycjasalat.rox.pl/

 • Leśny S.

  Brawo Karol, zgadzam się z tobą w 100% konkursy w MŚ to farsa niby konkurs się nierozstrzyganą a i tak minister z uporem jak nas lokalna gazeta [Głos Milicza] informowała próbował wcisnąć jednego z kandydatów na dyr pomimo że co do konkursu było wiele zastrzeżeń!!! Chociaż na całe szczęście minister się opanował i podjął jedyną słuszną decyzję o ogłoszeniu nowego konkursu i to jest jedyna szansa dla tej szkoły.

 • Leśny Dziadek

  Leśny S. czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? To nie jest „jedyna słuszna decyzja” i „jedyna szansa dla tej szkoły” tylko zaostrzenie konfliktu!!! Darz Bór!

 • Leśny Dziadek

  I jeszcze jedno, co to za minister, któremu p.o. Elżbieta odmawia zwołania rady pedagogicznej??? Jaki jest jego autorytet??? Odpowiedz sobie am na to pytanie! Czy to jest ta demokracja o którą 30 lat temu tyle osób walczyło???

 • Leśny S.

  Leśny Dziadku, to niestety w brew temu co piszesz i czego oczekujesz to szansa na uspokojenie całej tej atmosfery i przeprowadzenie nowego konkursu zgodnie z prawem, bez żadnych potyczek formalnych, i z korzyścią dal wszystkich bez względu na to kto wygra – chociaż sam mam nadzieję że wygra najlepszy. A szczerze mówiąc to mam nadzieję że będzie to ktoś z poza szkoły bo to jedyna szansa na uratowanie tej szkoły

 • antypig

  Czytałem wczoraj, że minister promuje swoją córkę rozdając jej płyty kupione za państwowe pieniądze. To się w głowie nie mieści. Widzę, że problemy z rozróżnianiem form własności to nie tylko problem Bzikota i Adamczaka.

 • Leśny Dziadek

  Leśny S. wbrew temu co napisałeś, to dalej śmiem twierdzić, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Proponuję przeczytać w internecie ostatnie wydania Głosu i Panoramy na temat sytuacji w ZSL w Miliczu, listy opublikowane w tych tygodnikach zarówno przez p.o. Elżbietę jak i K.S. oraz redakcję Głosu. Człowieku! Już pierwszy konkurs odbył się zgodnie z prawem!!! Nazywanie przez Ciebie „potyczek formalnych” w odniesieniu do zwolnienia z pracy K.S. i próby deskredytacji konkurenta w jego osobie na stanowiska dyrektora jest chyba nie na miejscu. To jest ewidentne łamanie prawa przez p.o. E!!! Pani p.o. miała również gdzieś decyzje Ministra o pilnym trybie zwołania rady (czyżby chciała zablokować powołanie K.S. na stanowisko dyrektora?), w tym czasie ze swoim „genialnym”, „tajnym przełożonym” P.m. miała czas na obmyślenie planu „Jak wykosić konkurenta na stanowisko dyrektora?” Mam nadzieję, że chociaż sądy w tym kraju stoją na straży prawa, a osoby łamiące prawo już nigdy nie będą czuły się bezkarne!!!
  Odnośnie „uspokojenia całej tej atmosfery” przeczytaj sobie mój komentarz pod Twoim komentarzem dotyczącym: „Geniusz” organizacyjny Adamczaka i dobrze się zastanów zanim coś jeszcze napiszesz o „uspokajaniu atmosfery” Darz Bór!

 • milicz41

  Kilka słów o jednostce chorobowej zwanej psychopatą
  Mocno nadęty obraz własnych możliwości i poczucia własnej wartości, pewny siebie, zawzięty, zarozumiały, bufon. Arogancki wierzący, że jest wyższą istotą ludzką. Przejawy drażliwości, irytacji, niecierpliwości, pogróżki, agresja i obelżywe słowa; niewłaściwe panowanie nad złością i nastrojami; pochopne działanie.„Kłamanie, oszukiwanie i manipulacja to wrodzone zdolności psychopatów… Przyłapani na kłamstwie i postawieni w obliczy prawdy, rzadko są zmieszani czy zakłopotani – po prostu zmieniają swoją historyjkę albo przystępują do przekręcania faktów, tak aby okazały się zgodne z kłamstwem. W efekcie mamy serię sprzecznych stwierdzeń i kompletnie ogłupiałego słuchacza”.Posiadają oni „tajemniczą zdolność wynajdywania ‘opiekuńczych’ kobiet – to jest takich, które odczuwają silną potrzebę pomagania i matkowania innym Efekt obcowania z tymi indywiduami oraz proces zdrowienia może być „procesem długim, powolnym i bolesnym” – ale należy pamiętać, że jeśli byłeś ofiarą (celem), jesteś zaledwie „ostatni w długim szeregu ludzi, na których on (psychopata) musiał wyładować swoją agresję. Będzie to prawdopodobnie robił przez całe życie”.Jeśli odejdziesz od psychopaty lub odmówisz współdziałania, możesz spodziewać się, że albo będzie to typ, który „po cichu” zrujnuje twoją reputację rozpowszechniając kłamstwa, albo spotkasz się z dużą dawką otwartej manipulacji (ostatnia próba zdobycia władzy i kontroli). Psychopata jest szczytową formą osobowości typu „dupek”, tylko że on nauczył się ukrywać to przez większość czasu i prezentować się jako „miły, uroczy” człowiek. Oni zatrzymali się w rozwoju na wczesnych latach, ciągle toczą walkę z autorytetem i rodzicielską władzą nad nimi!
  Czy znacie tego człowieka? Chyba tak. Został wypuszczony ze szkoły w Miliczu i dalej grasuje po Polsce,szukając nowych ofiar szkodząc im rękami innych typów o takich samych symptomach choroby

 • rybka

  wypisz, wymaluj – nasz były z Milicza, który teraz grasuje po Warszawie

 • milicz41

  A ta pani, która kandyduje na stanowisko dyrektora zamiast robić donosy do prokuratury na innych, powinna zastanowić się, czy już nie nadeszła ta chwila, że trzeba donieść na samą siebie. Na pewno skończyłoby się to z pożytkiem dla wszystkich.