marzec 2010
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwa

Zarząd komisaryczny w Sekretariacie ZNOŚiL NSZZ „Solidarność”

W dniu dzisiejszym Komisja Krajowa NSZZ Solidarność zawiesiła zarząd Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa i powołała zarząd komisaryczny, na czele którego stanął Jerzy Langer. Bezpośrednią przyczyną zawieszenia zarządu Sekretariatu było ciężkie naruszenie postanowień statutu NSZZ Solidarność, a w szczególności wybór na przewodniczącego Sekretariatu człowieka, który nie jest członkiem Związku.

Może Łokietko nie był członkiem Solidarności, ale miał rekomendację Partii i namaszczenie Wodza.
Ci, którzy na niego głosowali powinni ze wstydu spalić się (gdyby oczywiście mieli honor), a na pewno powinni być wydaleni na zawsze z Solidarności. Hańba i wstyd panowie i panie.

Z ostatniej chwili!

Nie istnieje również Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność (KSPL). Sekcję również zastąpił zarząd komisaryczny.

50 komentarzy Zarząd komisaryczny w Sekretariacie ZNOŚiL NSZZ „Solidarność”

 • Alek

  Wrocławskie struktury MKK”S” pokazują że są ZZ pracodawcy /patrz: pismo z 22.03.2010 do D.G./. A zgadnijcie kto podpisał to „pisemko”?

 • obiektywny

  Wstyd, że takie rzeczy się dzieją i to w związku zawodowym, który wywalczył demokrację. Uleniecki, Nowak i tym podobni przestańcie udawać związkowców od wycinania swoich poprzedników. Przejdzcie do partii rządzącej i tam róbcie karierę. Przestańcie hańbić historyczny związek swoją w nim obecnością. Panie Łokietko, czy Pan wie co to jest HONOR, uczciwy człowiek spalił by się ze wstydu.

 • szaraczek

  Kiedyś ci panowie (specjalnie piszę z małej litery) poszli by do lasu i strzelili sobie kulę w łeb, ale do tego potrzebny jest honor i odwaga.

 • marchewa

  w końcu!

 • jar

  To było do przewidzenia , że komisarycznie trzeba…bo już mdliło od tego smrodu

 • antypig

  No to może wrócimy do tematu trunków i papierosów kupowanych na rachunek sekretariatu. Gdyby ktoś kompetentny przejrzał finanse sekretariatu kiedy rządził nim Pigan, Bzikot i Adamczak. Wyniki takiej kontroli mogą być zaskakujące. I znowu będzie się pisało, że prokuratura jest na tropie….

 • jan

  Najwyższy czas by rozgonic to związkowe,zepsute towarzystwo na cztery strony świata a w to miejsce organizowac nowe zwiazki,oparte na nowych ,uczciwych i mądrych ludziach lasu

 • Zbulwersowany

  Antypig szkoda Twoich palców i klawiatury Twojego komutera by pisać o takich
  wyzutych z jakichkolwiek zasad popromiennych opadach lasów państwowych !!!

 • Ewa

  W KK w 30-tą rocznicę „Solidarności odbył się sąd kapturowy. Posunięto się do tego by zaocznie opluć Łokietkę i innych nie dając szansy na przedstawienie swoich racji.Jest to hańba dla tego ruchu.Łokietko jest cały czas członkiem „S”.Członkowie KK,którzy tak głosoali zostali wprowadzeni w bład kłamstwami Hejmana i Langera.Pan Langer podpisał protokół z wyborów przewodniczącego Sekretariatu, na których był i nie kwestionował.Cały czas za podpisanie porozumienia szuka się haków by rozwalić struktury leśnej „S”. Jak ich nie znaleziono to je uszyto.Odbieram to jak sąd „Kajfasza”

 • antypig

  Kolego „Zbulwersowany” trzeba pisać i obnażać prawdę. Zresztą zawsze chętnie dokopie tej wyzutej z wszelkich zasad bandzie, (tyle na razie mogę zrobić ).

 • ANTYPIG…dowody…dowody…myślisz że można bezkarnie walić oskarżenia? Internet maluczki PISiorku nie daje anonimowości…

  uważaj bo Cie układzik załatwi…

  Już Kaczurex wraz ze świtą też widzieli wszystkie układziki…i jak się skończyło???? i do dzisiaj się nie podnieśli…a zaraz jeszcze prezydent poleci…i wtedy tyyyylu spadających gwiazd trzeba będzie zatrudnić z kancelarii prezydenta… 😛

 • marchewa

  Tratatata! POzwiązkowcy po prostu okazali się przebierańcami! Myśleli, że są cwańsi od wszystkich, a teraz zawodzą szlochem! Cięzko im pogodzić się z bolesna prawdą, że bez związku którym w ostatnich czasach tak pomiatali nic nie znaczą!

 • jar

  cyt. „Pan Langer podpisał protokół z wyborów przewodniczącego Sekretariatu, na których był i nie kwestionował.” nadzorował…czy był w komisji skrutacyjnej ?? Przecież WZD w oparciu o prawo weryfikuje jeśli potrzeba taka. A niepłacenie składek = rezygnacji

 • Alek

  Antypisiorku kochany, jak Cię słyszę to miód na moje uszy, to melisa na skołatane nerwy. Masz złotko rację. Nie było afery hazardowej i wyciągowej ale za to jest afera naciskowa. Masz misiaczku rację. Transparentność w ZZL”S” jest ogromna, ciekawe dlaczego tylko dla transparentnych. Masz rację rybeńko. Pisiory widziały układ a teraz go nie ma, teraz jest kolesiostwo i nepotyzm. Chcesz dowodów. Otwórz oczy i zdejmij swoje różowe okulary, a ręczę Ci że dostaniesz zawału widząc to, co się dzisiaj dzieje. A może nie ściągaj i żyj w swoim wyimaginowanym świecie.

 • Ewa

  Pan Łokietko składki ma płacone cały czas, polecenie w księgowości dał sam przewodniczący ZOZ MJaworowski księgowośc to potwierdza

 • Władek

  Kto powiedział, że chodziło o składki?

 • Ewa

  Komisja Krajowa stwierdziła że przew Łokietko nie jest członkiem „S” na kłamstwie Panów Hejmana Olszewskiego Czochry doprowadzono do rozwalenia leśnej „S”.Komisja Krajowa dla zapewnienia bezstronności Zarządu Komisarycznego wprowadza skrajnie stronniczych opozycjonistów

 • Alek

  Ewuniu kochana, jak zwykle jesteś niedoinformowana, a raczej przeinformowana. Mózg ludzki przyjmuje pewną porcję bitów na sekundę i szlus. Chyba nie chcesz powiedzieć że ta norma u Ciebie została przekroczona? Byłbym bardzo niepocieszony, wręcz załamany, że tracę tak wspaniałego i inteligentnego adwersarza. Bez Ciebie /i kilku innych/ dyskusja na forum staje się bezcelowa. Czymże i po co mam przekonywać Antypiga, Obiektywnego, Marchewę/czerwoną/i wielu innych, że błądzą. Oni wiedzą że nie błądzą. Ewuniu złotko, tylko prawda Cię wyzwoli /ale banał – lecz prawdziwy/, wszystko inne co nie jest zdroworozsądkowe to kłamstwo, które prowadzi na skraj przepaści. Tak wyginęły lemingi.

 • antypig

  AntyPIS-e myślisz, że układ załatwi za ciebie i dla ciebie wszystko. Ta kupa mocno śmierdzi i twój układzik nie będzie patrzał, że w niej jesteś, tylko spłucze cię razem z nią ( nikt nie lubi smrodu ).

 • jar

  Nareszcie !!!

 • jar

  Cyt.Ewy „Komisja Krajowa stwierdziła że przew Łokietko nie jest członkiem “S” na kłamstwie Panów Hejmana Olszewskiego Czochry doprowadzono do rozwalenia leśnej “S”.Komisja Krajowa dla zapewnienia bezstronności Zarządu Komisarycznego wprowadza skrajnie stronniczych opozycjonistów”
  I tu mi się przypomniała dowcip taki

  Ojciec złości się na Jasia oglądając jego dzienniczek ocen:
  Co znowu pała z historii!
  – To przez Łokietka…
  – To po co zadajesz się z chuliganami?!

 • tadek

  Pisory pomóżcie żonom sprzątąć na świeta anie skamlecie jak psy za zjedzoną kością. To i tak wam nic nieda.

 • Antygruś

  Ja tu czegoś nie rozumiem czy w Komisji Krajowej jest dwóch Langerów, bo tylko tak mogę sobie wytłumaczyć, że jeden podpisał protokół z wyborów Łokietko na przew Sekretariatu ( do końca tej kadencji),a drugi Langer jedzie to sprawdzić.
  Czytając zadania zarz. komisarycznego pytam po co ten cyrk przecież kampania wyborcza trwa. W regionach wszystko jest weryfikowane.Może Hejman obawia się wyników i próbuje przejąć kontrolę nad nimi.

 • siekierowy

  Tylko jedna osoba jest do pełnienia funkcji szefa „S” – Grażyna Zagrobelna.
  A reszta to już tylko paplanina.

 • jar

  cyt. „Ja tu czegoś nie rozumiem ..” no właśnie
  I w tym tkwi problem, że ONI nie zrozumieli zasad obowiązujących w związku
  Niby po co i jaki protokół miałby podpisywać Langer?
  A poza tym WYBORY to nie wieko od trumny, że opadło i zakopali lub zutylizowali zawsze można sprawdzić to i owo i widocznie coś ktoś wypatrzył i zaskarżył .

 • tadek

  2. MKK NSZZ „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu z niepokojem i dezaprobatą odbiera prowadzoną w mediach i na forach internetowych kampanię oszczerstw i pomówień przeciwko obecnemu dyrektorowi RDLP we Wrocławiu Panu Wojciechowi Adamczakowi. Szczególnie niepokojące jest dołączenie do tego spektaklu” Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy biurze RDLP we Wrocławiu.

  Apelujemy o zachowanie szczególnej rozwagi przed wydawaniem negatywnych opinii i ferowaniu wyroków.

 • Alek

  Tadzieńku kochany, dlaczego tak wybiórczo. Sięgnij do zakamarków swojego umysłu i przeprowadż analizę. Usiądż wygodnie w foteliku, zaprzęgnij zwoje mózgowe do pracy i analizuj, analizuj, ana…… ,…….. i gdy temperatura myśli osiągnie stan krytyczny, to albo dojdziesz do obiektywnych wniosków, albo zetnie się białko mózgowe /ale to już dla Ciebie nie będzie miało żadnego znaczenia gdyż roślinki nie potrzebują mózgu/. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę jednak obiektywizmu.

 • Wolf 1

  W lasach od dawna nie słucha się fachowców tylko „związkowców” z S ,którzy w większości przypadków mają wiedzę leśną jak z pewnej piosenki….”mniej niż zero..” i to jest bardzo smutne ,że..”nie matura ,lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera” Jest taka fajna książka napisana przez G.Orwella pdt „Folwark zwierzęcy”. Niestety cały czas aktualna w odniesieniu do tego co się dzieje w w całej RDLP we Wrocławiu……za sprawą p.Wojciecha i jego kumpli po zaocznych

 • jar

  W każdym bądź razie bardzo mądrze i dobrze zrobili w KK podejmując decyzję o zarządzie komisarycznym, bo w końcu dowiemy się w co grali te „badziewiaki” w lasach,za pieniądze związkowców i żerując na etosie SOLIDARNOŚCI ( właściwej- dodam). Bo to co się działo to urągało wszelkim zasadom , a szczególnie idei Statutu Solidarności.

 • antypig

  Jeszcze raz dodam, że wnikliwa kontrola finansów w sekretariacie, zwłaszcza pod kątem nadużyć i gospodarności w wydawaniu państwowych pieniędzy może dać ciekawe rezultaty ( zasadność pobytu i stołowania się z alkoholem włącznie w najdroższych hotelach itp.).

 • maria

  Drogi Wolfie1!Nie tylko w RDLP Wrocław….!

 • Bubo

  Właściwe posunięcie. Dość głupoty. Powraca nadzieja dla uczciwych ludzi, których jest większość. I tak zbyt długo to trwało. Rozliczyć funkcjonariuszy partii obłudy na ile to możliwe, choćby i ze związkowych nadużyć. Na resztę przyjdzie pora. Nie lękać się sondaży, bierzmy przykład z odważnych, co nie upadają na duchu. Wszystko się zmienia i ten czas też za chwilę będzie tylko epizodem. Prawda zwycięży bo Lud w końcu oszustów przejrzy.

 • tadek

  Bubo to typowy pisior uzywa typowego zwortu dla ich kregu : rozliczyć. Ponadto zastraszA :PRZYJDZIE PORA, WSZYSTKO SIE ZMIENI, PRAWDA(ich)ZWYCIEZY . 🙂

 • presto

  Pisior nie pisior, Bubo ma rację..wykręcic im gęby do słońca i prześwietlić wszystkie „piegi” z tego gnoju co narobili „platfusy”

 • marchewa

  Napiszmy wprost! Związkowi przebierańcy popełnili takie błędy, że trudno ich „POsądzić” o umiejętność zarządzania. Czas najwyższy zamknąć erę liberalnego eksperymentowania z zz w LP!

 • Alek

  Tadeuszku, mniej zioła, więcej logiki!!!!!!!!!

 • sroka

  A Zarząd Komisaryczny powinien się bacznie przyglądnąć wybranym delegatom. Toz to ci sami co już rządzili w związku. Jest ich tylu, że znowu sie sami powybierają. A może nie tylko przeglądać papiery ale tez posluchać ludzi niech niech opowiedza jak to się delegatów wybierało.

 • obiektywny

  Tak Tadek, prawda zwycięży, dzięki prawdzie upadały imperia-wielki brat ze wschodu. Wymordował polską inteligencję- Katyń, Miednoje, Charków. Przez 45 lat zniewolenia za słowo Katyń trafiało sie do kabaryny-prawda zwyciężyła. Sztandar obecnej władzy Niesiołowski stwierdził, ze nie było to ludobójstwo, cóż jeden z wiekiem nabywa rozumu inny głupieje. Tobie wszyscy co widzą zło śmierdzą PiS-em. Niestety za PiS nie było Zieleńca, dokończonego Ekosękocina dokończonego z funduszu leśnego niezgodnie z prawem, dyrektor generalny nie wyciągnął łapy po majątek lasów, jak obecny- zakup osady- rzeczywiście się napracował, staż olbrzymi, nagroda się należy. Regionalny we Wrocławiu trzyma pustostan leśniczówkę, aby się nią obłowić, jako byli związkowcy powinni tam otworzyć noclegownie dla bezdomnych, żeby nie umarzali w budach na śmietnikach. Za PiS naprawiano krzywdy wyrządzone zasłużonym ludziom Solidarności, wy ich powtórnie niszczycie, obsadzacie sługusów SLD i satelity PSL. Robicie to pod sztandarem historycznego związku S, co jest obrzydliwe, a przecież to oni ten związek utworzyli. Napisz, komu z zasłużonych związkowców pomogliście, a ilu wyniszczyliście. Twój zakres wiedzy to wulgaryzmy pod adresem adresem biektywnie oceniających to co się dzieje. Za swoje wyczyny wcześniej, czy później wylądujecie w skansenie razem z pomnikiem Dzierzńskiego.PiS podjął niewdzięczną sprawę walki z korupcją, wy zafundowaliście Komisję naciskową, aby niszczyć tych co chcieli patologię zwalczać. Z korupcją walczy siła fachowa polonistka Pitera, efekty widać. Komisja Sekułowa prowadzi śledztwo aferalne na podstawie pytań doradcy golfisty z Florydy Rosoła. To jest obraz aktualny władzy w lasach i na szczycie.

 • Ewa

  Sroka-„Jest ich tylu, że znowu sie sami powybierają”-jest nasz prawie 750-ciu więc rozumię wasze obawy liderzy,którzy reprezentujecie praktycznie samych siebie

 • antypig

  Smutne, ale prawdziwe. Wielu krzywd wyrządzonych przez tą bandę nie do się naprawić, ale może przyjdzie czas, że uda się choć trochę zadośćuczynić.

 • tadek

  obiktywny zapomniałeś dodać ze prezyden Lechosław leci razem z Jaruzelskim razem do Moskwy 🙂

 • Ewa

  Obiektywny patosem, a ty Tadek Jaruzelskim i para poszła w gwizdek

 • Alek

  Widzisz Ewuś, zaczynasz myśleć. Cała para Tadeuszka poszła w gwizdek. Jeszcze parę lekcji i Tadziuniu wróci na właściwy tor. Kocham Was, wy moi uczniowie. Jestem coraz dumniejszy z Waszych postępów.

 • obiektywny

  Zniknął pseudo-emeryt wykluł się Tadek, retoryka idento. Ahoj emerycie.

 • tadek

  Alek jestes typowym pisiorem coś wiesz ale nie wszystko rozumiesz i juz sie cieszysz ze cos jest nie tak. A teraz ci tłumacze… Tylko czytaj powoli i staraj sie to ogarnąć- Ewie chodziło o to ze obiektywny tyle się na pocił a ja to rozwiałem jednym zdaniem. Jak załapałeś to daj znać.

 • Stanisław

  uchwała zdaje się nieważna:) tu szcegóły:
  http://lasysolidarnosc.org.pl/news-140.html

 • Alek

  Tadeuszku złoty, Ty jak zwykle na swoją stronę. Zachowujesz się jak były Rzecznik Pana Prezydenta Wałęsy. Fakt jest bezsporny że Twoja cała para idzie w gwizdek. Myślę że chciałbyś mi przyznać rację już teraz, ale nie wiesz jak to zrobić. Nie przejuj się. Ja jestem cierpliwy i poczekam aż dojrzejesz do takiej decyzji. Pozdrawiam Cię serdecznie i Zyczę wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wielkiej Nocy.

 • Muchomor

  Ewa i Tadek, grunt to dobre samopoczucie z rozwiewanej głupoty. Meritum żadne, odpowiedzi na stawiane problemy nie ma.Jad i nienawiść. Proponuję z okazji wielkiego tygodnia, pójść do dobrego spowiednika. Może wytłumaczy, że nie warto tkwić i gloryfikować zła.

 • emeryt

  Wpis nie komentuje, tylko obraża, dlatego został usunięty. Redakcja Prawy Las

 • Obiektywny

  Zastanawiające jest dlaczego w Polsce zanika patriotyzm. Przecież nie tak dawno młodzi ludzie oddali życie za wolną ojcyznę/ Pyjas, Przemyk/. W swoim komentarzu przypomniałem sprawę Mordu Katyńskiego. Dyżurny władzy Tadek cieszy się, że skwitował to jednym zdaniem „bo Kaczyński pojedzie do Moskwy”. Ileż pustoty tkwi w tym człowieku i braku szacunku dla tych co zostali pomordowani.Dla doraźnej korzyści gotów zlekceważyć tragedię narodową. Może przez chwilę wczuł by się co Ci ludzie przeżywali stając nad dołem ze zwłokami swoich kolegów, czekając na śmierć. Polska to kraj patriotów. Takim Tadkom należy mówić NIE.
  Polska straciła niepodległość dzięki Konfederacji Targowickiej, która 18 maja 1792r ściągnęła rosyjską armię do obrony swoich podłych intersów, aby nie dopuścić wejścia w życie Konstytucji 3-Maja. Kto ucierpiał-Naród.
  Gazeta Polska w artykule ” Leśny cyrk Tuska” donosi, że Bździkot za podpisanie porozumienia przedwyborczego z Tuskiem w imieniu Sekretariatu Ochrony Środowiska Solidarności miał obiecany stołek z-cy dyrektora generalnego. Nieotrzymał go, bo miał postępowanie karne. Był to jedyny sekretariat, który podpisał porozumienie z PO. Domyślam się, że sam Bździkot tego nie zrobił, tylko cała spółka. Sprzedali solidarnościowe kierownictwo lasów za stołki. Przecież to leśna Targowica. Przypadku nie było, że człowiek bez doświadczenia zawodowego staje na czele lasów. Dowodem jest pozbawienie stanowisk starej solidarnościowej kadry leśnej, często ze złamaniem prawa naruszając imunitet radnych samorządów. Tego nie robili nawet komuniści. Bardzo dobrze się stało, że odsunięto Targowicę od władzy w leśnej Solidarności, zrobiono to o dwa lata za późno. Bezmyślne komentarze Tadków i Ew wody w mózgu uczciwym leśnikom nie zrobią