luty 2010
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Archiwa

Krakowska mafia działa

Wczoraj, tj 4 lutego 2010 roku nieznani sprawcy włamali się do mieszkania byłego dyrektora RDLP w Krakowie Jana Kosiorowskiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że włamanie miało miejsce w biały dzień, a sprawcy dostali się do wnętrza otwierając zamki podrobionymi kluczami. Nie byli też zainteresowani majątkiem, ale dokumentami i laptopem.  Dla zatarcia rzeczywistego celu włamania zamknęli na klucz drzwi i wyszli oknem.

Pan Dyrektor Jan Kosiorowski od dłuższego czasu był obserwowany przez nieznanych sprawców, o czym powiadamiał organy ścigania. Szczególne nasilenie inwigilacji spotęgowało się po audycjach radiowych, w których ujawniono podejrzane zamiany atrakcyjnych gruntów w których brali udział prominentni pracownicy Lasów Państwowych, na terenie Nadleśnictwa Niepołomice, gdzie nadleśniczym był obecny dyrektor RDLP w Krakowie. Ujawniono też powiązania Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego z panem dyrektorem Sennikiem.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnim okresie na terenie dyrekcji krakowskiej miała miejsce seria niewyjaśnionych dotąd samobójstw i pobić pracowników leśnych, na terenie nadleśnictw, w których, za czasów dyrektora Kosiorowskiego ujawniono szereg nieprawidłowości dotyczących udostępnianiem lasów pod działalność gospodarczą, gospodarki drewnem i obrotu gruntami. We wszystkich sprawach prowadzone jest ślamazarne dochodzenie prokuratorskie. Jak oświadczył, z rozbrajającą szczerością, jeden z funkcjonariuszy  prokuratury, redaktorowi radiowemu, organa ścigania czekają na przedawnienie się prowadzonych dochodzeń. Nieprawidłowości w obrocie gruntami Lasów Państwowych w krakowskiej Dyrekcji były opisywane przez nas w artykule „Jak w Krakowie ziemię handlowano” http://prawylas.pl/2008/04/28/jak-w-krakowie-ziemia-handlowano/?preview=true&preview_id=239&preview_nonce=1c9990b062

17 komentarzy Krakowska mafia działa

 • Ewa

  Wić czepcie się Krakowa , a nie Wrocławia

 • karol

  Chcialabys? Chciala? Ewciu!Mam nadzieje ,ze prokuratura wroclawska jest i sprawniejsza i mniej na uslugach rzadzacych.
  Wlacz tvn24 posluchaj uwaznie p.J.Kaczynskiego bedziesz miala okazje poduczyc sie -jakimi standardami powinni sie kierowac ludzie sprawujacy wladze.Tylko nie nabaw sie kompleksow.

 • zioło

  To sprawa zamian gruntów w Krakowie jeszcze nie umorzona? Z rok temu stary zapewniał że wszystkie wątki umorzono.

 • neo

  „p.J.Kaczynskiego”

  Litości…. Ten Pan miał już swoje 5 minut – tym „standardem” to pewnie były te niezapomniane „szkolenia klimatyczne”.

 • Dzięki Alek, tak należy toto traktować. ale omiń g…. bo śmierdzi.

 • Olek

  Azaliż prawda to,że w Lublinie księgi polowań wyparowujom?
  …Nic jeno pewnikiem kandydata POsłusznego rychtujom…

 • antypig

  Coraz bardziej się zastanawiam gdzie my żyjemy. Wychodzi na to, że okrągły stół i gruba kreska to było najgorsze co nam się mogło zdarzyć po odzyskaniu niepodległości w 1989r. Agent KGB W. Jaruzelski bohaterem i zbawcą narodu. Tośmy się doczekali. Żaden kat i zdrajca nie został ukarany, żyją godnie i żądają dla siebie szacunku.

 • Bartek

  Co z tymi zamianami gruntów, umorzone czy nie?

 • Skiman

  Krakusi zawsze byli oryginalni.Weszli drzwiami,wyszli oknem.Szkoda,że nie kominem .Sherlock Holmes właśnie chodzi po Krakowie.To sprawa dla niego.Gdzieś wyczytałem ,ze likwidują Szpital im. Babińskiego w Krakowie na ul.Kobierzyńskiej.To znana i zasłużona placówka.Wielka szkoda.Biedny,oj biedny ten Kraków.Dyrektor były też.Czemu ta krakowska „Solidarność”nie ma odwagi upomnieć się o pracę dla niego.Nie ma uczciwych,nie ma chociaż wdzięcznych.Przecież na pewno są tacy,którzy Mu coś zawdzięczają.Wrocław też nie chce pomóc. Na Wrocław nie można już liczyć.Nastąpiła zmiana na stanowisku Przewodniczącego Sekretariatu.Zresztą w 2007 zrobił woltę i potem nie pomógł.Na nic inwestycja i stara znajomość.Biedny,biedny ten Kraków,ale przynajmniej prokuratorów mają szczerych.Kiedy będzie program i w jakim radiu?
  A teraz „Prawy Lesie” na poważnie.Poziom komentarzy jest…wysoki.Z lotu ptaka.Gdzie jesteście redaktorzy,moderatorzy.Przecież to Was co najmniej
  ośmiesza i idee,które wyznajecie.Czy nienawiść i obelgi służą dobrze Naszej sprawie.Intelektem w nich,pomysłem śmiałym może nawet rewolucyjnym a nie g… . Coś mi się zdaje Prawy Lesie że stajesz się coraz bardziej prywatą .Biedny,biedny ten….

 • BETON!

  Ja proponuje administratorowi usuwanie takich postów jak powyżej, bo inaczej ten portal sięgnie bruku.

 • wiosna

  chiałabys Ewcia. Wrocław jest bardziej ubabrany.

 • BETON!

  Gratulacje dla prawego lasu – chyba jednak o taki poziom chodzi.

 • Poziom komentarzy świadczy nie o Prawym Lesie, ale o piszących komentarze.

 • BETON!

  Moim zdaniem świadczy też o prawym lesie. Generalnie przyjęte jest na portalach internetowych, że komentarze powszechnie uznane za obraźliwe zostają usunięte. Ale cieszę się, że prawylas zadziałał w tym temacie.

 • karol

  Co to znaczy? komentarze powszechnie uznane za obrazliwe.To prawda prawylesie-„poziom komentarzy swiadczy o piszacych komentarze”.
  Jak dzialaja moderatorzy ,a tak jak dziala cenzura.Za pomoca moderatora dyskutowal z internautami p.Tusk.Gdyby nie moderator dowiedzialby sie prawdy o sobie.Zabronic ludziom mowic to juz bylo i niestety powoli wraca i oby Polska nie skonczyla jak Ukraina.

 • BETON!

  kolego karol jak ktoś pisze, że nas…ł jeden drugiemu do głowy itp bzdety ( na szczęście już wycięte ) to nie jest to wolność słowa tylko brak wychowania a takie rzeczy powinno się usuwać.

 • zioło

  Dowiem się w końcu , czy nie? Umorzone te wymiany gruntów w Krakowie?, czy dalej wciskają nam kit jak z Sękocinem.