styczeń 2010
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

CBA wkroczyło do RDLP we Wrocławiu

Jak donosi portal Niezależna.pl, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Kulisy skandalu ujawnił w zeszłym tygodniu portal Niezalezna.pl i „Rzeczpospolita”, o czym informowaliśmy naszych czytelników. (więcej szczegółów akcji na http://www.niezalezna.pl/article/show/id/29962) oraz http://wiadomosci.onet.pl/2116024,11,cba_w_ministerstwie_sprawdzi_wyciag_sobiesiaka,item.html

25 komentarzy CBA wkroczyło do RDLP we Wrocławiu

 • Jerzy B.

  Oj mamo, mamo, ja kocham się w Piganie
  chcę zostać Piganeczką
  i nic nie robić cały ranek.

 • antypig

  Ciekawe czy wypłyną inne brudne sprawy. Wojtek nie jestem z tobą!

 • jar

  Nie bądźcie naiwni, że delikatniej określić „pies psu łba nie urwie”

 • Alek

  Będzie potrzebny „Vizir” i „Vanisch” a i to nie daje gwarancji alpejskiego zapachu.

 • marchewa

  „…Śledztwo prowadzone przez prokuraturę dotyczy kilku wątków. Śledczy badają zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, które złożył jeden z inspektorów Lasów Państwowych. – Zdaniem zawiadamiającego dyrektor miał stosować naciski względem nadleśnictw, by te wyraziły zgodę na wyodrębnienie użytkowania terenów leśnych pod budowę wyciągów – …”
  Więcej:http://wiadomosci.onet.pl/2116024,11,cba_w_ministerstwie_sprawdzi_wyciag_sobiesiaka,item.html
  Czy szef inspekcji stracił stosek przed czy po złożeniu zawiadomienia?

 • Ewa

  a jak z tej chmury nie popada…?

 • wiosna

  Oj popada ,popada.Ewa nalezy sie pakowac.

 • wiosna

  Mirek gdzie teraz jestes.Broń Adamczaka bo inaczej zostaniesz na szkółce.

 • antypig

  Pozostanie na szkółce to chyba zbytek łaski, Adamczak pociągnie go za sobą (tym razem w dół).

 • mordotymoja

  MORDOTYMOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kosiba

  Ewa ma rację. Nie popada. To nie jest to CBA z Kamińskim .
  Ewa to wie i razem z Zychem, Rychem, Grzechem śmieje sie z rozpalonych komentatorów .

 • Sapa

  A może mi ktoś jak 10latkowi, wytłumaczyć co dziwnym zbiegiem okoliczności robił Maryjan we Wrocku w przeddzień wizyty CBA?

 • Antygruś

  Antypigu za wcześnie kopiesz dołki , a uważaj byś jednego nie wykopał dla siebie i rozpalonego inspektora – fałszywego donosiciela

 • Antygruś

  Panie insp. czy już na fotelu żony pojawiły się rozpalone węgle

 • marchewa

  Nie Inspekcja a prokuratura i sądy stwierdzają przestępstwo. Dowieść można na pewno ignorancji nie tylko w tej sprawie. Szkoda mienia S.P.

 • Drwalnik

  Szkoda ,że kiedy Ci Panowie zaczynali swoją karierę nikt nie wpadł na pomysł optymalizacji i zablokowaniu zatrudnienia. Jak to się robi teraz osobom kończącym szkoły i staże. Po co w takim razie robić egzaminy do pracy i przyjmować ludzi na staże. Kształcimy sobie bezrobotną branże??

 • antypig

  Na szczęście ci panowie są tylko powołani i nie trzeba czekać aż wyroki się uprawomocnią, wystarczy utrata lub brak zaufania. Jeszcze nigdy tyle złego się w mediach na temat leśników nie pojawiło w tak krótkim czasie. Pigan i jego koledzy z KSPL mocno zawiedli i nikt ich nie będzie bronić (kogoś trzeba poświęcić).

 • marchewa

  POlitycznie zużyci. To fakt.

 • karol

  To tylko dlatego ,ze rzadza Wami Pigany i Adamczaki klika wspierajaca kolegow z „naszej klasy” ta blokada przeciez kazdy powinien to zauwazyc jest po to, zeby awansowac na wyzsze stolki swoich i przypodobac sie politykom.To widac, to slychac, to czuc!Jeszcze troche cierpliwosci i Tusko-Schetyny przeprowadza reformy!
  HA!HA!HA! Wychodzi jako zywo profesjonalizm!

 • Ewa

  Marchewa napisał(a)-Nie Inspekcja a prokuratura i sądy stwierdzają przestępstwo”- tego się trzymajmy, dotyczy to również fałszywych oskarżeń,które przypominają mi minioną epokę.Widać nie wszystkim z głowy tamte metody wyparowały.

 • marchewa

  Więc dlaczego inspektora za doniesienie wykluczyć z LP? Miał wątpliwości i nimi podzielił się z organami. One dopiero dokonają oceny zasadności. Zadaniem Inspekcji przecież jest czuwać nad gospodarowaniem mieniem S.P.

 • Mirek

  To dlaczego ów szanowny inspektor nie zrobił tego wczesniej i nie wsparł dyrekcji regionalnej a moze te jest zamieszany?co wy na to?

 • Piotrek28

  Witam, moze jakies Nadleśnictwo zatrudni mnie do pracy. Objechałem już dużą cześć Nadleśnictw i wszędzie dostaję odpowiedz negatywną. Może znajdzie się jakiś Nadleśniczy co potrzebuje do pracy młodego leśnika. Ukonczyłem technikum leśne, studia dzienne leśne na SGGW, staż odbyłem w Nadleśnictwie, egzamin postażowy i do słuzby leśnej zdany pozytywnie. Bede bardzo wdzięczny za zatrudnienie. Moj e-mail [email protected]

 • Czego Wy się ludzie spodziewacie? Kiedyś przeczytałam bodaj w Lesie Polskim, że brudy L.P. należy prac we własnym domu, a powiedzial to Dyrektor Naczelny L.P. Pracowałam w Nadleśnictwie, gdzie Nadleśniczy tyranizuje załogę do dziś, sam uważając się za chodzącą uczciwość, tyle że, brał łapówki za załatwianie pracy, brał łapówki za przetargi, brał łapówki za każdą rzecz za którą ja mógł wziąć. Dla niego każdy pracownik, jest przestępcą, a w szczególności leśniczy i podleśniczy , bowiem mają nie tak wiele , tylko drewno w lesie.Pech chciał, że doszło do nagrania, które jednoznacznie wskazuje na jego działalność przestępczą, mało tego, Policja zatrzymała Go w nocy na kupowaniu kradzinego paliwa.I co to dało? A no nic. Policjanci dostali nakaz zatuszowania sprawy, a o sprawie nagrania wie nie tylko RDLP we Wrocławiu, wie także CBA, wie Prokuratura, wie Warszawa . Sprawa ciągnie sie od dwóch lat i chyba czeka na PRZEDAWNIENIE. A Pan Nadlesniczy mści sie na załodze, jak tylko to możliwe.Więć nie wychylajcie się, bo się nie opłaca, szare biedne żuczki.Dyscyplina musi BYC!!!! Może sprawa Sobiesiaka i likwidacja Nadleśnictwa Góra nagłośniona przez prasę da jakiś efekt, może w końcu zaczną rozliczać także ludzi pracujących w L.P. i nie będą oni traktowani , jak nietykalne święte KRO…..y. Majątek L.P. to chyba jeden z największych pozostawiony w dyspozycji Państwa, a więc i jest z czego brać i rozdawać, a sprawy tuszować. Pozdrawiam wszystkich ludzi L.P.

 • Andrzej

  I kto poszedł siedzieć za Zieleniec? Niewinny !