kwiecień 2009
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Manipulacje informacyjne w Lublinie

Redakcja „Prawego Lasu” otrzymała odpowiedź nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski Lucjana Bednarza na zarzuty, jakie mu postawił Kraczek, na stronie internetowej Lasów Państwowych. Okazuje się, że postawione publicznie zarzuty są prymitywną manipulacją faktami, półprawdami i kłamstwami w celu dyskredytacji nadleśniczego, który nie skulił pod siebie ogona, kiedy „pan” szczeka, tylko odważnie broni swego dobrego imienia i dobrej pracy swoich podwładnych.
Pan nadleśniczy Lucjan Bednarz zażądał od Dyrektora Generalnego  zamieszczenia jego sprostowania do zamieszczonych na stronach Lasów kłamstw. Szczególnie, że kłamstwa te powielane są w pismach kierowanych do posłów. Do dnia dzisiejszego w tej materii panuje cisza. Prawda zawsze kłamców boli.

Lucjan Bednarz  30 .03.2009r.

Odpowiedź na informację o przyczynach odwołania mnie ze stanowiska Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski zamieszczoną na stronie internetowej RDLP w Lublinie.

W połowie marca bieżącego roku na stronach RDLP w Lublinie ukazał się obszerny tekst podpisany przez rzecznika prasowego RDLP przedstawiający w jak najgorszym świetle moją osobę na przestrzeni mojej działalności zawodowej w Lasach Państwowych.
Czuję się zobowiązany do publicznego odniesienia się do podnoszonych tam szczegółowych zarzutów, jak rozumiem przez Dyrektora RDLP pana Jana Kraczka.
W rzeczonym tekście jest powołanie się na fakt szeregu kontroli. Istotnie było ich oficjalnie 6 w 2008 roku oraz 3 do połowy lutego 2009 roku, często w zespołach kontrolerów liczących 2 , a nawet 3 osoby. Co ciekawe przypadają one na okres sprawowania urzędu przez pana dyr. J. Kraczka. Kontrolujący przebywali w Nadleśnictwie w roku 2008 łącznie 40 dni. Jest też stwierdzone że wykazały one „szereg rażących nieprawidłowości” w działalności Nadleśnictwa Janów Lubelski. Po przeprowadzonej kontroli przez NIK nie wydano żadnych zaleceń pokontrolnych, natomiast efektem kontroli dokonanej przez Ministerstwo Środowiska były 4 zalecenia porządkujące dokumentowanie przez pracowników nadleśnictwa stronę formalną przygotowywanych pism, dokumentów wewnętrznych np. brak daty na piśmie lub informacji czy jest to załącznik czy dokument samoistny. Kontrolą objęto następujące zagadnienia; pozyskanie i sprzedaż drewna, gospodarkę mieniem Skarbu Państwa będącym w zarządzie LP, realizację zamówień publicznych w kontekście przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych oraz funkcjonowanie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Janowskie”. We wszystkich badanych zagadnieniach stwierdzono, że RDLP i podległe jej jednostki (Nadleśnictwa ; Janów Lubelski i Zwierzyniec) prawidłowo realizują stojące przed nimi zadania.  (… czytaj całość)

21 komentarzy Manipulacje informacyjne w Lublinie

 • Alek

  Szanowny Kolego Lucjanie! Dzisiaj nie jest czas prawdziwych leśników. Dzisiaj jest czas czerwonej hołoty. Naród musi przejrzeć na oczy i wtedy oddzieli ziarno od plew. Poczynania „naszej” nieomylnej władzy przyspieszają ten proces. Boję się jednak że zanim naród podejmie decyzję, to lasy staną się łupem nielicznych. Obym był fałszywym prorokiem.

 • Franciszek

  Nawet gdybyś panie Lucjanie nie zamieścił wyjaśnień to i tak cała Leśna Polska wie,że ta radosna tfurczość Kraczka to komunistyczny bełkot.Jestem jednym z wielu co się przez Janów przewinęli w ostatnich latach i mając porównanie jak było wcześniej jestem pod wielkim wrażeniem Pana dokonań.Pana doświadczenia będą cenne przy uprzątaniu naszego Polskiego domu po rządach agentów.Głowa do góry i do przodu.

 • Wojtek

  Dajcie już spokój z tymi rozgrywkami, bo nas rozbiorą na drobne – zrobią spółkę akcyjną i dochodzić się będziecie przed pośredniakiem.

 • Panie Bednarz!
  Pzbawiono Pana stanowiska na podstawie spreparowanych uchybień.Próbowano zrobić z tego aferę ale dzięki Pana odwadze się to nie udało.Środowiska leśne poznały prawdę, jakimi metodami posługuje się Dyrektor Kraczek. Zgodnie z jego zasadą, z każdego osiągnięcia gospodarczego można zrobić aferę aby zniszczyć człowieka.Niszczenie Pana odbywało się przy pomocy miejscowych suflerów. Robili to aby osiągnąć profity i dorażnie im się udało. Zapomnieli,że to oni brali udział w działalności, którą można nazwać aferami.Przyjdzie czas aby im to przypomnieć.Podłe jest to,że niektórzy robili to pod szyldem Solidarności, niszczyli i niszczą ludzi, którzy im tą organizację stworzyli.Miernoty typu Pobzdrykały i Grybaczowej wysługujące się obecnej władzy dostaną obiektywną ocenę.
  Suflerzy!
  Nie dostajcie małpiego rozumu i nie upajajcie się sukcesem.Zafundował Wam Pan Kraczek pomoc, że aby zasypać dziurę na drodze trzeba kupić piasek i przewieżć go na dziesiątki kilometrów.Zablokował tym budowę i remonty dróg tak bardzo zaniedbanych w Nadleśnictwie Janów. Wyłączył z produkcji zwykłe drzewostany sosnowe o pow. 2670 ha na Porytowym Wzgórzu zwane rezerwatem historycznym.Zablokował tam pielęgnację upraw założonych przez Was i pieczolowicie pielęgnowanych, które teraz niszczeją.Służbę ochronną trzeba tam utrzymywać. Uderzył w tym w dochody Nadleśnictwa. Odbije się to na Waszych podwyżkach i nagrodach. Przejrzyjcie na oczy co zafundowaliście załodze!

 • Obserwator

  Muchomorze a dlaczego nie napiszesz że podwójna odprawę chciałeś wydrzeć?? Wtedy to już napewno nie było by kasy na podwyżki i nagrody

 • iwona

  W podobny sposób zniszczył Kraczek dobrego nadleśniczego z Nowej Dęby.Do kiedy ten drań będzie krzywdził ludzi?
  Pozdrawiam i życzę dużo siły i cierpliwości pracownikom lasów lubelskich w oczekiwaniu na zmiany.

 • zyzio

  a czemu to pan muchomor nie napisze jak wcześniejszy dyrektor (Pan Kamola) nadleśniczych zwalniał?!
  takie prawo dyrektora chce to zwalnie chce to powołuje w końcu każdy chce dobrych zaufanych współpracowników
  kraczek zachował się fair bo kazał zachować wybujałą pensję

  a no i niech pan muchomor powie za co został łokaj odwołany?
  i czemu pan zajął jego miejsce
  bo wg mnie czy ktoś był w partii czy nie wcale go nie dyskwalifikuje

 • Panie Zyzio przestań Pan opowiadać dyrdymały
  znam osobiście Pana Dyrektora dr inż. Marka Kamolę i mogę zaręczyć za tego zacnego, uczciwego i kompetentnego człowieka, którego czerwono-różowa banda łobuzów prześladowała.
  A to, że jako Dyrektor RDLP w Lublinie odwoływał nadleśniczych, to jego prawo i widocznie miał ku temu istotne powody.
  Z leśnym pozdrowieniem
  Darz Bór

 • Malik-leśny

  hipokryzja pełną gębą:

  Wasi mogą zwalniać (bo to walka, odzyskiwanie prawdy itp.)

  Obcy nie mogą – (bo to prześladowanie.)

  To tak jak Pan Kaczyński przed wyborami Prezydenckimi 2010 stwierdził że nie można dać pełni władzy PO bo to powoduje patologię

  Zapomniał oczywiście że pomiędzy 2005 a 2007 było identycznie kiedy to PIS dzierżył pełnie władzy.

  Ale to wszystko zgodnie z tekstem że: U bliźniego opiłek a u siebie nawet czołgu T34 w oku nie dojrzysz…

 • Muchomor

  Malik, już pisałem, że twoja bezczelność jest bez dna. Przestań pisać brednie o zwolnieniach za władzy PiS, bo nic takiego nie było. Odsunięto tylko od kierowniczych stanowisk twoich czerwonych pobratymców z brudem za kołnierzem i to ich nie pozbawiano pracy. Przypadku nie było, że nadleśniczego sprowadzano do rangi podleśniczego, jak teraz, lub szukają pracy poza lasami. To za PiS naprawiono wiele krzywd ludzkich spowodowanych przez czerwono zieloną koalicję, a teraz powielono. Za PiS lesnicy nie odbierali sobie życia z powodu doznanej krzywdy, jak za czerwono-zielonych i PO-zielonych. Są święta idź i odmów modlitwę za tych co odebrali sobie życie dzięki twojej formacji. Odczep się od Kaczyńskiego, człowieka uczciwego i wykształconego, opozycjonisty, a obecnie ciężko śkrzywdzonego tragedią narodową, jeżeli pomodlić się jeszcze potrafisz. Przestań lżyć uczciwych ludzi, bo nikt rozsądny twoich jadowitych wygłupów, opartych na kłamstwie nie traktuje.

 • antypig

  Maliku, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy. Kaczyńskim zależało na Polsce i jej pozycji w Europie i żeby państwo było przyjazne ( pierwszy raz od wojny chyba ) dla uczciwych obywateli. To co się dzieje teraz to jak powiedział Macierewicz ZAPRZAŃSTWO. Kraj nie funkcjonuje i rozsypuje się w oczach i tylko rozdmuchana nienawiść i straszenie PiS-em powoduje jeszcze poparcie ( na szczęście coraz mniejsze ) dla rządzącej koalicji. Gdyby nie zawłaszczenie mediów, to mieli by jednocyfrowe notowania.

 • Malik-leśny

  Jedyne co się rozsypuje w oczach….to poparcie dla PISu i ich chorych wizji Polski którą chcą nas uraczyć.

  I jedynym skutkiem Waszej teoretycznej wygranej, było by to, że znowu spadnie bezrobocie w Polsce (czym się cały czas chwalicie jak to było 2005-2007), bo znowu 2mln ludzi ucieknie z kraju…tym razem do Niemiec i Austrii (ale oczywiście zaraz by Panowie od Marketingu Politycznego by wrzucili że to przecież „zakamuflowana opcja niemiecka” wraca do ojczyzny 🙂

  Nasza pozycja w Europie za czasów PIS wyglądała tak:

  ……………………………………
  …………………………………….
  ………………………………………
  ………………………………………
  ……………………………………….
  ……………………………………….
  ……………………………………….
  ………………………………………..
  ………………………………………..

  No a właściwie nie wyglądała, bo na wszystkich się obrazili, nigdzie nie będa jeźdżić, wszystko wetować, machać szabelką…

  Jedynie USA jako wg PIS europejski kraj był tym celem wazeliniarskich podróży który uprawiali…czy z wzajemnością…po efektach podpisanych (raczej niepodpisanych) umów widać że nie…

  Przyjazne Państwo dla kogo? Dla Prezesa Radia Marysia, żeby dalej kasa szerokim strumieniem płynęła?
  Wyjaśnij, bo nie rozumiem…

 • w bez t

  Malik napisał: „hipokryzja pełną gębą: Wasi mogą zwalniać (bo to walka, odzyskiwanie prawdy itp.)
  No to niech Malik się nie miga, nie zwiewa z wątku i skomentuje nierespektowanie prawomocnego wyroku sądu przez nadleśniczego Adamczaka. Wasi mogą?
  A zupełnie przy okazji…Malik napisał: „Jedynie USA jako wg PIS europejski kraj był tym celem wazeliniarskich podróży który uprawiali”
  Niech no Malik odpowie jaki cel ma aby tak zażarcie kłamać?
  Prezydent Kaczyński do 8 IV 2010 odwiedził 36 krajów składając 116 wizyt:
  szesnastokrotnie: Litwa
  dziewięciokrotnie: Belgia, Ukraina
  ośmiokrotnie: Czechy, Niemcy
  siedmiokrotnie: Gruzja
  sześciokrotnie: Stany Zjednoczone
  pięciokrotnie: Francja, Watykan
  czterokrotnie: Węgry
  trzykrotnie: Łotwa, Rumunia, Słowacja
  dwukrotnie: Austria, Azerbejdżan, Szwajcaria, Estonia, Finlandia, Wielka Brytania, Chorwacja, Włochy, Serbia
  raz: Afganistan, Bułgaria, Hiszpania, Irlandia, Irak, Izrael, Japonia, Kazachstan, Korea Południowa, Macedonia, Mongolia, Portugalia, Rosja, Turcja
  Nie wstyd Malikowi?

 • Malik-leśny

  wow….ile to trzeba czasu żeby wyszukiwać takie informacje…wow wow wow…

  Tylko że nawet z tych opisów, prezydentura się nie obroni…

  Do czołowych krajów EUROPEJSKICH zrzeszonych z UE w ciągu 5 lat odwiedził je tylko 2-krotnie.

  Jedynie nasi najbliżsi sąsiedzi byli odwiedzani częściej (a kraje objęte partnerstwem wschodnim dodatkowo jeszcze ilością odwiedzin)

  Co wynikło z odwiedzin LITWY? Nic…teraz władze zabierają się za wyczyszczanie języka polskiego oraz nazw w języku polskim w oficjalnych nazwach oraz dokumentach. (tylko nie piszcie że to wina Komorowskiego bo padnę ze śmiechu)

  Sukcesy w Niemczech też pominę bo ich nie było…

  Trójkąt Weimarski?….ta…ciągle choroby
  Grupa Wyszehradzka?….j.w.

  Jedynymi sukcesami ś.p. Prezydenta było wsparcie rewolucji pomarańczowej na UKRAINIE (szkoda że tak szybko zmarnowana przez wewnętrzne niesnaski, korupcję, walkę o władze między sobą i wpływ Rosji).

  Próba wciągnięcie światowej opinii publicznej odnośnie GRUZJI (chwała mu za to!)

  I to co pozostawił w Warszawie – Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Nic więcej…

  A że US traktowano jako jedynego wybawiciela, chcąc oddać im bazy wojskowe w Polsce, bez kontroli i nadzoru byle tylko byli…szczyt głupoty….ówczesnej władzy (zresztą oni się do dzisiaj z tego nie wyleczyli).

 • Muchomor

  Bezczelnośc padlinożercy i opluwanie tych co się im do pięt nie dorasta. Podważanie autorytetu śp Prezydenta jest godne wyjca lub hieny. Trudno porównać nie znającego ortografii historyka z profesorem prawa. Dlatego ta nienawiśc i umniejszanie przez wyjca zasług wielkiego duchem człowieka, jakim był Lech Kaczyński.Niezłomny bojownik o wolną ojczyznę, naukowiec. Odważny, czego przykładem istniejąca na mapie okrojona, ale niepodległa Gruzja. Za jego Prezydentury Litwini nie odważyli się niszczyć mniejszości polskiej. To co się tam obecnie dzieje, to wynik nieudolnej polityki obecnej władzy i jedna z wielu kompromitujących porażek. Przypisywanie tego PiS i nieżyjącemu Prezydentowi to podłośc według doktryny Gebelsa. Przykładem szkodliwej polityki jest Białoruś, to dwunarodowiec Sikorski chciał obłaskawiać tyrana i wprowadzać go na salony europejskie. Wynik, gechenna naszych rodaków i demokratycznej opozycji. Kolejny dowód osiągnięć Tuskowców podobnie, jak z Rosją. Malikowe pierdoły spychania odpowiedzialności na poprzedników za kardynalne niedociągnięcia obecnej władzy,jak doprowadzenie kraju do zapaści finansowej i gospodarczej to tępota, brak wiedzy, lub cyniczna bezczelność.Odnośnie szykującej się nowej fali emigracji to również wynik rosnącego bezrobocia dzięki obecnej polityce, a nie poprzedników. Trzeba pamiętać, że polscy stoczniowcy budują statki w komunistycznym Wietnamie, bo obecna władza rozwaliła stocznie i zmarnowała wysokokwalifikowny potecjał ludzki i majątek narodowy.Nieżyjący Prezydent nie wszedł w koligacje rodzinne z fukcjonariuszami Wojewódzkiego Urzędu SB pochodzenia semickiego. Był Polakiem i patriotą. Żaden wyjec tego nie zaciemni, a Polacy nie gęsi i swój rozum mają na plewy malików itp nabrać się nie dadzą.

 • w bez t

  Zadałem Malikowi dwa pytania, w tym jedno dlaczego tak zażarcie kłamie. Malik udaje, że nie doczytał tego zarzutu(który udowodniłem). A na drugie pytanie nie odpowiedział. Czy Malik zna takie pojęcie jak godność?
  Gdyby mi ktoś udowodnił kłamstwo – zapadłbym się pod ziemię ze wstydu i nie pokazywałbym się na forum. Wstyd to też pojęcie obce Malikowi?

 • antypig

  Skąd w tym Maliku tyle nienawiści i zakłamania. Polska jest na skraju przepaści, a tacy jak on plują jadem zaklinając chorą rzeczywistość. Myślę, że przed rozbiorami było podobnie.

 • mutantLasowy

  Mysle że lepszym kandydatem na nowego dyra o którym rozpisują sie na forum http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=22100 będzie znany wszystkim lesnikom „PIJANY ZWIĄZKOWIEC” (spec.od zwalniań) który juz niedługo bedzie miał tytuł…a jaki? domyślcie się;)

  WITAMY PANIE DYREKTORZE….

 • mutantLasowy

  aaa… i poczytajcie sobie na innych stronkach jak to dzieki naszej lesnej władzy i jej „NAMASZCZONYM” INSP. „biega po lesie” Rzecznik Praw Obywatelskich http://pigipedia.blog.com/

  TO JEST SZOK I SKANDAL ŻE KONTROLUJĄCY SA JAK ŚWIETE KROWY – CZAS TO PRZERWAC PANIE DYREKTORZE, MINISTRZE…I BÓG WIE KTO JESZCZE

 • laik leśny

  Nowy Naczelnik zatrudniony w RDLP a to newsy historyczne http://www.nowytydzien.pl/nowytydzien/?p=4376

  a w parku teraz zastepcą jest?

  odp tu: http://www.poleskipn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=34