luty 2009
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Archiwa

Projekt rozporządzenia w/s mieszkań służbowych

15 stycznia pisaliśmy, że w Ministerstwie Środowiska pracuje się nad projektem rozporządzenia likwidującym bezpłatne mieszkania służbowe inżynierom nadzoru, strażnikom leśnym i podleśniczym. Dziś publikujemy projekt tego rozporządzenia. Będziemy wdzięczni o komentarz na ten temat. (zapoznaj się z projektem rozporzadzenia)

6 komentarzy Projekt rozporządzenia w/s mieszkań służbowych

 • Bart.

  No to czekamy na zarządzenie w sprawie sprzedaży tych mieszkań.Bo jak mamy płacic,to dobrze by było aby te „ruiny” były kiedyś nasze.Za pieniądze za czynsz takiego mieszkzania można juz sobie wynając całkiem fajne”ciekawsze” mieszkanko-no nie ?

 • Strażnik Leśny

  Jestem straznikiem leśnym i jestem za pod warunkiem, że:
  1. będę mógł odkupić mieszkanie, które od 20 lat remontuję i modernizuję (po połowie kosztów z Nadleśnictwem),
  2. dostanę rekompensatę za utracone uprawnienie, o której mowa w uzasadnieniu rozporządzenia (Szacunkowa wartosc rekompensaty za utracone uprawnienia w skali roku, wyniesie około 23 mln. zł.)

 • Alek

  Nie wierzę w szlachetne intencje obecnych władz LP. Jest to próba likwidacji następnego prawa zapisanego w PUZP, z takim trudem wywalczonego w latach poprzednich. Najokrutniejsze jest jednak to że to robią ci którzy powinni stać na straży poszanowania pracowników. Wstyd mi za to że ci panowie należą jeszcze do „Solidarności”.

 • podlesniczy

  Co to za sprawiedliwość, gdy odbiera się przywileje grupie najmniej zarabiającej w lasach, która na dodatek odwala brudna robotę. Ludzi takich jak ja nie stać na czynsz, a co dopiero na wykup, nowobogaccy wykupią co lepsze kąski. Co z nowym pokoleniem leśników, gdzie będą mieszkać. Rozumiem sprzedać pustostany, ale nie zabierać ludziom domy, nasza praca jest specyficzna nie sprowadza się do szablonu od 8-15, musimy być na miejscu, bo jak kota niema to ……. Apeluje o rozsadek!

 • sęk

  „łaska pańska na pstrym koniu jeździ’- wie to każdy chłop powinien też wiedzieć leśnik bo ma blisko do chłopa i swój dom budować od pierwszej wypłaty niezależnie od tego czy aktualnie należy mu się mieszkanie bezpłatne
  czy nie-widziałeś „grabie co grabią od siebie”?tak nie zobaczysz rządzących, którzy dla ratowania firmy odjęliby sobie a dali podwładnym.

 • Tomek

  Cytat z uzasadnienia:
  „Uznano, że wyłącznie osoby zatrudnione na stanowisku nadleśniczego, zastępcy nadleśniczego albo leśniczego sprawują bezpośredni nadzór nad gospodarka leśną w nadleśnictwie i leśnictwie, zatem powinny zamieszkiwać w miejscu wykonywania obowiazków.”

  Czyli według „projektantów” rozporządzenia podleśniczy nie pracuje w lesie. Zatem gdzie? W pralni?

  Ręce opadają. Właśnie kończę studia. W przyszłym roku miałem iść na staż. Teraz pracuję w firmie urządzeniowej w Krakowie. Co ma mnie zmotywować do rzucenia tej pracy i przyjścia do lasów? Mieszkanie było ważnym argumentem.