Listopad 2010
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwa

stat4u

Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

Zachęcamy do obrony lasów państwowych poprzez zbieranie podpisów w sprawie referendum ogólnonarodowego. Listy z podpisami prosimy przesyłać na adres prof. Jana Szyszko podany na liście referendalnej.
(lista referendalna – pobierz)

Koleżanki i Koledzy

Z okazji dnia św. Huberta, składam najserdeczniejsze życzenia „Darz Bór”.

Dzień jest szczególny ale i sytuacja jest również szczególna. W wielkim niebezpieczeństwie znalazł się byt Polskich Lasów Państwowych. Nie pomogły protesty i prośby leśników, myśliwych naukowców i setek tysięcy ludzi korzystających z dóbr Polskich Lasów Państwowych. Decyzją Rządu postanowiono włączyć Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych co w konsekwencji prowadzi do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji. Skutki mogą być katastrofalne nie tylko dla polskich lasów ale także dla polskiego łowiectwa, polskiej unikalnej bioróżnorodności a generalnie dla bezpieczeństwa ekologicznego państwa. W tej sytuacji, kierując się przekonaniem, ze łamane jest prawo a proponowane rozwiązania dotyczące Lasów Państwowych są zmianami ustrojowymi, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, którego jestem Prezesem, ogłosiło i wsparło inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, zawierającym pytanie: „Czy jesteś za zmianą statusu prawnego Lasów Państwowych poprzez włączenie tego podmiotu do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją Ministra Finansów, co w konsekwencji może prowadzić do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji”. Prosząc o pomoc w zbieraniu podpisów pod wnioskiem załączam wór list poparcia (lista referendalna), znajdujący się również na stronie internetowej www.ekorozwoj.pl z prośbą o odesłanie ich do dnia 2 grudnia 2010 na adres:
Prof. Jan Szyszko. Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Sejm RP. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwość. 00-902 Warszawa ul. Wiejska 4/6/8.

Dołączam również krótką informację o lasach państwowych i zagrożeniach jakie spowoduje włączenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych (poniżej).

Darz Bór
Jan Szyszko67 comments to Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>