ZSRE « Prawy Las
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwa

ZSRE

Szanowni Państwo!

Dziesięć przykazań ma 279 słów. Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych 300 słów. Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie przewozu cukierków karmelkowych 25 911 słów! Co z tego wynika? Czy tylko śmieszność unijnych biurokratów? Obawiam się, że nie. Nie od dziś wiadomo, że ideologia komunistyczna przyświeca brukselskim poczynaniom. Dla osiągnięcia ideologicznego celu, trzeba było jednak odstąpić od brutalnego terroru, na rzecz metod bardziej wyrafinowanych. Mnożenie absurdalnych przepisów jest jedną z tych metod.

Przekonać się o tym można nawet w najbliższym sklepie spożywczym. Za PRL-u stało się najpierw w długiej kolejce po koszyk, który upoważniał do zajęcia miejsca już we właściwej kolejce. Trzeba było być wyposażonym w kartki upoważniające do zakupu odpowiedniego towaru i pieniądze  o odpowiednich nominałach. Nie daj Boże, gdyby pani sklepowa nie miała wydać, a w pobliskim kiosku nie chcieli rozmienić!

Zdawać by się mogło, że takie zwyczaje przeszły do lamusa. Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek kasjer w Anglii domagał się drobnych od klienta. Ale okazuje się, że to my, bardziej niż konserwatywni Anglicy, hołdujemy tradycji. Obecnie w poperlowskim sklepie nie tylko pozostał zwyczaj, że klient nigdy nie ma racji. Nadal psim jego obowiązkiem jest mieć drobne. Taki obowiązek nakłada podobno pięćset pięćdziesiąty któryś paragraf jakiegoś rozporządzenia, czy może dyrektywy unijnej.

O co tu tak naprawdę chodzi? A no, o to, żeby zniechęcić nas do używania gotówki. Płacąc kartą, jesteśmy na krótkiej smyczy, pod czujnym okiem „wielkiego brata”. On przecież zawsze musi dokładnie wiedzieć, gdzie?, co?, i za ile?, kupujemy. Związek Socjalistycznych Republik Europejskich korzysta z wypróbowanych wzorców.

Małgorzata Todd

24 komentarze ZSRE

 • Stary Gajus

  Do Pani Małgorzaty Todd ,

  Te Pani teksty to tematy zastępcze ! Proszę się zająć LP i PZŁ !!

  Ważny tekst w załączeniu …Darz Bór !

  Adam Kuczyński reprezentujący Gminę Błaszki reprezentowaną przez burmistrza Karola Rajewskiego oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące funkcje w organach Polskiego Związku Łowieckiego do Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Dziś wysłane zostaną także zawiadomienia do 49 Prokuratur Rejonowych w całej Polsce o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące funkcje w organach Zarządów Okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego. Zawiadomienia dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na założeniu w okresie od 22 stycznia 2016 roku do dnia 19 stycznia 2018 roku związku przestępczego o charakterze zbrojnym i kierowania związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym funkcjonującym w ramach Polskiego Związku Łowieckiego, mającym na celu uprawianie kłusownictwa. Burmistrz Błaszek jak i Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wnieśli m.in. o odebranie przez Policję osobom podejrzanym o udział we wskazanym związku przestępczym, mogącym liczy około 120 tys. osób, broni i amunicji.
  Przypomnijmy, że 10 lipca 2014 Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność art. 27 ust. 1 ustawy Prawo łowieckie z Konstytucją. Przepisy umożliwiające obejmowanie prywatnych nieruchomości reżimem obwodu łowieckiego bez zapewnienia ich właścicielom możliwości wyrażenia sprzeciwu wobec dysponowania przedmiotem swojej własności i ochrony konstytucyjnie chronionych praw własności – przestały obowiązywać w dniu 22 stycznia 2016 r. Jednocześnie ustawodawca nie podjął żadnych skutecznych kroków prawnych, które pozwalałyby na ustanowienie obwodów łowieckich, na których można by było legalnie polować. W tym dniu także straciły moc wszystkie akty prawne stanowiące o podziale poszczególnych województw na obwody łowieckie. Tym samym od dnia 22 stycznia 2016 roku nie istnieją w Polsce jakiekolwiek obwody łowieckie, więc nie ma możliwości prawnej prowadzenia gospodarki łowieckiej i tym samym organizowania polowań. W rezultacie każde pozyskiwanie zwierzyny od tego dnia odpowiada definicji kłusownictwa, bowiem zniesienie obwodów łowieckich doprowadziło do zniesienia uprawnień ich zarządców i dzierżawców, w tym w szczególności do wydawania pozwoleń na polowania.
  Pomimo zniesienia obwodów łowieckich w wyniku wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego PZŁ nie podjął żadnych czynności zmierzających do zaprzestania polowań, pomimo iż takie działania w nowym stanie prawnym odpowiadają definicji kłusownictwa. Przeciwnie PZŁ zachowuje się tak, jakby wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie było, a działalność jego oraz jego członków była legalna…

 • Stary Gajus

  W Polsce działa od czasów Gierka 49 Okręgowych Rad Łowieckich – są to ” folwarki ” gdzie obowiązuje ” prawo ” rodem z PRL !!!

 • Najwyższy czas rozliczyć gniazdo zła czyli Okręgowe Zarządy Lizusów stargo układu ubecko-zomoskiego!!!
  Słusznie rządzący postrzegają to jako organizacje paramilitarna niebezpiecza dla demokracji !!!!!!

 • w bez t

  Pani Małgorzato Miła… Zapewniam Panią, że 10 przykazań liczy sobie ZNACZNIE MNIEJ słów… Czy naprawdę tego nikt na tym forum nie zauważył?
  Co do komentarzy: prawo, które nakazuje przynależność do PZŁ, jeżeli chce się polować jest (moim zdaniem) niezgodne z Konstytucją. Całą wierchuszkę tej organizacji z byłym wiceministrem MSWiA, szefem zarządu polityczno-wychowawczego A. Gdulą, który jest od lat szefem NRŁ należy pogonić.
  ALE TWIERDZENIE, ŻE 120 TYSIĘCY CZŁONKÓW PZŁ TO ORGANIZACJA PRZESTĘPCZA jest najzwyklejszą w świecie paranoją Stary Gajusie

 • Henryk

  Pani Małgorzatka o jakże wdzięcznym nazwisku „Todd” – tymi wyliczankami usiłuje wywołać odpowiedni efekt na czytelnikach , którzy się jej gdzieś , kiedyś przytrafią . To głupiutki efekt , nic nie wnoszący do bieżących kwestii .
  Nie ma Pani nic ciekawego do powiedzenia .
  Karty płatnicze będą w użyciu coraz częściej i dobrze – liczy być postęp i wygoda ludzi . To tylko w Pani małej główce ulęgło się to paranoidalne przeświadczenie , że
  płacąc kartą ,to musimy być od razu na krótkiej smyczy , pod czujnym „okiem wielkiego brata” . Chore urojenie .

 • Lasak

  oczywiście sama karta to rzecz wygodna choć także daje możliwości kontroli. Ale prawdą wcale nie ukrywaną już przez finansistów jest to iż stanowi tylko etap przejściowy do całkowicie bezgotówkowego obrotu i nie są to żadne bajki tylko założony dużo wcześniej scenariusz (o tym już oficjalnie mówią nie tylko angielskojęzyczni) Czy będzie w związku z tym pełna kontrola? Raczej tak bo inaczej być nie może i tylko od ludzi tym sterujących zależy do czego się posuną choć jest to dalsza przyszłość. Póki co trzeba się zająć LP i PZŁ i to szybko zanim znowu utwierdzą się na różnych stołkach pocioty trzeciej RP tak dotychczas ochraniani.

 • Stary Gajus

  Do PT…w bez t,
  Nie członkowie PZŁ są przestępcami !!! Przestępczy jest system zarządu w 49 Okręgowych Radach Łowieckich !
  Potrzebna jest reorganizacja i zmniejszenie ORŁ do tylu ile jest województw w Polsce !
  Leśnikom proponuję wystąpienie z PZŁ i stworzenie własnego Związku Leśników – -Myśliwych …
  Nie wspierajcie komuchów i SBeków !!!! A niektórzy z Was stają się współodpowiedzialni za trwanie PRLowskiego przestępczego związku typu PZPR !!!
  Darz Bór

 • w bez t

  Ad Stary Gajus. Po pierwsze bez komentarza wkleiłeś informację o tym, że jakiś niespełna rozumu prowokator nazwał wszystkich członków PZŁ przestępcami („wnieśli m.in. o odebranie przez Policję osobom podejrzanym o udział we wskazanym związku przestępczym, mogącym liczy około 120 tys. osób, broni i amunicji”.)
  Po drugie, Twa propozycja, by leśnicy występowali z PZŁ i tworzyli własny związek jest niemożliwa do realizacji w świetle obowiązującej ustawy, która wprowadza przymus należenia do PZŁ jako warunek wykonywania polowania
  Po trzecie wreszcie – co zmieni utworzenie 16 zamiast 49 ORŁ? Nie będzie tam panowało prawo rodem z PRL? Bloch przestanie pełnić dożywotnią funkcje prezesa ZG a Gdula szefa NRŁ?

 • Stary Gajus

  ” W świetle obowiązującej ustawy” – no właśnie złe ustawy trzeba zmieniać ! Złe organizacje delegalizować – bo inaczej będą bezczelnie hajlować !!!
  Panie Boże Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać …
  Darz Bór

 • w bez t

  Oto niektóre najnowsze rekomendacji Ministerstwa Środowiska do nowelizacji ustawy łowieckiej:
  – Zgodnie z proponowanymi zmianami w skład organów PZŁ, a także zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie będą mogły wchodzić osoby, które pracowały na rzecz organów bezpieczeństwa, o których mowa w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu”
  – minister środowiska będzie powoływał i odwoływał Łowczego Krajowego
  No, to zmiany będą naprawdę duże. Od samej góry do samego dołu! Pożegnamy Gdulę, pożegnamy Blocha i wie innych osób…

 • Łowczy

  Za stowarzyszenie PZŁ się biorą a minister udaje że nie widzi jak w LP nadleśni z dawnymi legitymacjami partyjnymi mają się dobrze.Ot to takie podwójne standardy.Wystarczyło przez 8 lat krzyczeć DONEK a dziś JAROSŁAW i posady pewne, przeszłość rozgrzeszona.W PZŁ widzą tylko komuchów.

 • Stary Gajus

  O lustrację w Lasach Państwowych i ” Polskim” Związku Łowieckim – walczę od 1 sierpnia 1980 roku !
  Największe zasoby SB i PZPRowców – zalegają w Regionalnych Dyrekcjach LP !

  Szczęść Boże – Ministrowi Henrykowi Kowalczykowi 🙂

 • Lasak

  a nadleśnictwa a DGLP to niby cacy – tam wygodnicki byt wiodą pociotki z po-sld-pzpr – dlaczego poprzedni dyr. ich ochraniał???

 • alek

  Bo mu było wygodnie !

 • w bez t

  Myśliwi (ok. 600) demonstrowali przed Ministerstwem Środowiska przeciw niektórym propozycjom zmian w noweli prawa łowieckiego. W petycji Tymczasowego Komitetu Krajowego Protestu Myśliwych obciążono obecne władze PZŁ odpowiedzialnością za brak reform, nieudolne metody zarządzania i doprowadzenie do ostrego kryzysu.
  A jednocześnie- głównym postulatem protestujących jest wycofanie się ministerstwa z propozycji zakładającej, że to minister środowiska będzie powoływał i odwoływał Łowczego Krajowego oraz zatwierdzał statut Polskiego Związku Łowieckiego.
  To zdumiewające…

 • Lasak

  czy nowy zastępca też jest myśliwym?

 • Zakonnik

  Ksiądz Tomasz Duszkiewicz gdy zechce, bez kłopotu wyrzuci kolegów z myślistwa. Gdy zechce, zbuduje, co chce, bez pozwolenia w środku Białowieży. Nie boi się biskupa. Księdza Trotyla obawiają się za to myśliwi z Podlasia, którzy stanęli mu na drodze.

  Choć jako leśnik nie jestem „myśliwym”, proponuję kolegom myśliwym – leśnikom i nie leśnikom kandydaturę wielebnego ks. TROTYLAAAAAA.
  Co Wy na to?.

 • Lasak

  niewątpliwie rdlp, nadleśnictwa, dglp, ckpś to jaskinie łatwego pieniądza dla pociotów po-sld-psl?

 • Zakonnik

  Ksiądz, który polował z Janem Szyszką, zachował etat w Lasach Państwowych
  Ksiądz Tomasz Duszkiewicz, który był prawą ręką Jana Szyszki, po dymisji ministra jest nie do ruszenia. Duchowny ma etat, a jego pensja jest trzymana w tajemnicy. Czym się zajmuje? Zorganizował konkurs plastyczny i uroczystość wręczenia złotego sztyletu wiceszefowi MSWiA.

  https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-ktory-polowal-z-janem-szyszka-zachowal-etat-w-lasach-panstwowych-6219916605970561a

 • Stary Gajus

  Obajtek szaleje ! Odwołał najbardziej doświadczonego i apolitycznego vice dyrektora RDLP d/s ekonomicznych w RDLP Gdańsk! To wielki błąd obstawiać się kolesiami ! Oj bardzo to ” zła zmiana” !!! Trzymaj się Staszek – musisz dotrwać do emerytury !!!

 • Lasak

  ZŁA ZMIANA TO BYŁA W 2015 R. kiedy na najwyższych stołakch w MOS i LP powołano ochroniarzy starego układu

 • Stary Gajus

  W Polsce działa od czasów Gierka 49 Okręgowych Rad Łowieckich – są to ” folwarki ” gdzie obowiązuje ” prawo ” rodem z PRL !!!
  Trzeba zreformować administrację i powołać 16 wojewódzkich Rad Łowieckich
  oraz 16 RDLP z powtarzalną liczbą naczelników / ma 8 / plus 3 dyr. !!!

  Darz Bór

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>