Listopad 2010
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwa

stat4u

Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

Zachęcamy do obrony lasów państwowych poprzez zbieranie podpisów w sprawie referendum ogólnonarodowego. Listy z podpisami prosimy przesyłać na adres prof. Jana Szyszko podany na liście referendalnej.
(lista referendalna – pobierz)

Koleżanki i Koledzy

Z okazji dnia św. Huberta, składam najserdeczniejsze życzenia „Darz Bór”.

Dzień jest szczególny ale i sytuacja jest również szczególna. W wielkim niebezpieczeństwie znalazł się byt Polskich Lasów Państwowych. Nie pomogły protesty i prośby leśników, myśliwych naukowców i setek tysięcy ludzi korzystających z dóbr Polskich Lasów Państwowych. Decyzją Rządu postanowiono włączyć Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych co w konsekwencji prowadzi do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji. Skutki mogą być katastrofalne nie tylko dla polskich lasów ale także dla polskiego łowiectwa, polskiej unikalnej bioróżnorodności a generalnie dla bezpieczeństwa ekologicznego państwa. W tej sytuacji, kierując się przekonaniem, ze łamane jest prawo a proponowane rozwiązania dotyczące Lasów Państwowych są zmianami ustrojowymi, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, którego jestem Prezesem, ogłosiło i wsparło inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, zawierającym pytanie: „Czy jesteś za zmianą statusu prawnego Lasów Państwowych poprzez włączenie tego podmiotu do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją Ministra Finansów, co w konsekwencji może prowadzić do ich natychmiastowej destrukcji a w przyszłości prywatyzacji”. Prosząc o pomoc w zbieraniu podpisów pod wnioskiem załączam wór list poparcia (lista referendalna), znajdujący się również na stronie internetowej www.ekorozwoj.pl z prośbą o odesłanie ich do dnia 2 grudnia 2010 na adres:
Prof. Jan Szyszko. Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Sejm RP. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwość. 00-902 Warszawa ul. Wiejska 4/6/8.

Dołączam również krótką informację o lasach państwowych i zagrożeniach jakie spowoduje włączenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe do sektora finansów publicznych (poniżej).

Darz Bór
Jan Szyszko67 comments to Zbieramy podpisy za referendum w sprawie Lasów Państwowych

 • Stefan Grzesik

  Musimy bronić polskie lasy by przekazać je przyszłym pokoleniom w takim stanie w jakim je otrzymaliśmy bo w ten sposób przetrwa polski naród. Popieram referendum w sprawie lasów i polskiej ziemi.

 • marcin

  walczmy o nasze dobro i nie wybierajmy ludzi którzy trwonią nasz majątek narodowy

 • Tomasz G.

  Naród już dawno zezwolił na rozszabrowanie wszystkiego. Więc i z lasami tak będzie.

 • Teresa Brzezińska

  Naród polski nigdy nie wyrazi zgody na rozszabrowanie tego co jeszcze zostało polskie

 • Krok Andrzej

  Protestuję przeciwko zabieraniu zysku Lasom Państwowym.

 • Wanda W

  NIE! DLA SPRZEDAŻY LASÓW!

 • Barbara

  Polskie lasy i polska ziemia są dla Narodu polskiego, nie wolno sprzedawać.Trzykrotny polski Premier Witos powiedział: Ile własności, tyle wolności.

 • Elżbieta

  popieram

 • Polak

  Ludzie !
  Przecież “oni” robią co chcą, bo ktoś dał im większość w wyborach.
  I żadne protesty na nic się nie zdadzą, nawet jeśli są uzasadnione.
  Przykład – TV TRWAM.
  Jak nie było jej na multipleksie, tak nie ma i wątpię, czy będzie od 15 lutego.
  Innej metody nie ma, jak tylko nie pozwolić im sfałszować kolejnych wyborów.
  Bo w uczciwość liczenia głosów nie wierzę.
  Przykład: Bruksela – wybory prezydenckie.
  Kto się tym interesuje, ten wie – zgrana paczka oszutów “rządzi”, a raczej rozkrada Polskę.
  Tylko zmiana tej władzy, która hasłem – odsunąć PIS od władzy – omamiła wierzących inaczej, pozwoli nam wrócić z szerokich na właściwe tory.
  A jeśli chodzi o lasy, to na własnym terenie, ziemi V klasy, posadziłem trochę drzew i ogrodziłem żywopłotem. Teraz nie wolno mi ani jednego – mojego, prywatnego drzewa wyciąć na opał bez pozwolenia urzędnika Gminy i bez wniesienia opłaty na posadzenie przez Gminę innego drzewa na jej terenie. A teraz PO przygotowuje ustawę o opodatkowaniu “terenów zadrzewionych i zakrzewionych”; bo trzeba łatać budżetową dziurę.
  Nie kijem go to pałką. Ten rząd zawsze znajdzie sposób, żeby polskiego obywaela wydoić, bo ten nie ma ani ochoty, ani pieniędzy, żeby się z tym nierządem sądzić. Obcych nie ruszą, bo albo się ich boją, albo z nimi robią interesy. Casus Graś.
  Reasumując – wzywam do mobilizacji przy wszystkich następnych wyborach – nie tylko przez pójścia do urn, ale także przez patrzenia kto, jak, gdzie i na jakich serwerach liczy głosy. Póki jeszcze mamy resztki demokracji.
  Za chwilę może być za późno.

 • Tak trzymać
  Trzeba walczyć o Polskie lasy
  popieram Pana razem z mężem

 • Popieramy Pana Panie Szyszko
  Trzeba walczyć o Polskie Lasy

 • ryś

  Lasy pora przewietrzyć, by na powrót można było cieszyć się tam świeżym powietrzem! Za PRL-u też byli drugim państwem.

 • nudel

  niejaki Zgroza pisze: “My leśnicy jesteśmy ludźmi wyjątkowymi”. No to gratuluję. Jako zwykły podatnik chcę partycypować w zyskach z mego narodowego dobra. Tym bardziej, jeśli jest dobrze zarządzane. Włączenie LP do sektora finansów publicznych nie musi oznaczać ich prywatyzacji, choć może ją ułatwić. Nagłówek listy zawiera więc nieoczywistą sugestię. LP nie mogą podzielić losu np. stoczni, ale nie mogą też być państwem w państwie, bo gdy naród będzie umierał z głodu leśnicy będą się śmiać handlując z obcym kapitałem i tak doić z naszego wspólnego dobra. Listy nie podpiszę, choć jestem przeciw prywatyzacji. Nie będę bronił spasionych tyłków leśnej nomenklatury.

 • dziadek

  popieram

 • Moher

  NICK:kp 14 listopada, 2010 at 11:52

  Mam pomysł! Jedziemy do Szwecji i zobaczymy, jak się pracuje leśniko ze sprywatyzowanej spółki LP. Byłam, widziałam – nie narzekają
  ______________________________________________________________
  Pozostań w Szwcji nie masz u nas miejsca !
  Zbieraj im jagody za fryko !

 • Mason

  Neolibertyńscy najeźdzcy totalitarni likwidują nasz Kraj.
  Róbmy wszystko aby lumpenproletariat nie sprzedał naszych lasów !!!
  Elity masońskie powiększają grono szyderców z polaków.
  Pozdrawiam

 • Nie dla prywatyzacji Lasów Państwowych

 • Krzysztof

  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Przez ponad 1000 lat lasy były państwowe, przetrwały czasy wojen, rozbiorów i dyktatur a Wy chcecie je po prostu `sprywatyzować` a co za tym idzie sprzedać. Panie premierze i panie prezydencie…czy nie czas na zastanowienie się nad Waszym tzw. `patriotyzmem`. Ja jako Polak wstydzę się, że mamy takich przywódców jak Wy, że w tak skrajnej sytuacji jaka jest w tej chwili w naszym kraju, nie zamierzacie ratować go tylko chcecie zagarnąć ostatnie niesprywatyzowane dobro, które zostało narodowi. Popatrzcie co spotkało wszystkie dotychczas sprywatyzowane polskie dobra; które państwo w Europie pozbyło się hut, stoczni i całego przemysłu ciężkiego i za każdym razem tłumaczycie, że tak będzie lepiej a w rzeczywistości dobrze wiecie jaki los je spotka. Taki sam los spotka nasze polskie lasy. Najpierw sprywatyzujecie, potem zmienicie prawo, wytniecie i zostaną tylko zdjęcia a Wy z pełnymi brzuchami znikniecie na zawsze. Mało tego, tłumicie wszystkimi siłami ruch przeciwko tej zbrodni. Ja o referendum dowiedziałem się przypadkiem dzisiaj i tak strasznie żałuję, że nie mogłem wypełnić swojego obywatelskiego obowiązku i dołączyć się do prawdziwych Polaków, patriotów, którzy walczą z Wami. Pamiętajcie, że w raz z prywatyzacją lasów państwowych Polska nigdy więcej nie będzie Polską…

 • Emilia

  Ja też strasznie żałuję, dowiedziałam się o tej inicjatywie wczoraj… ale zbiorę co się da, od kogo się da i wyślę, nie zaszkodzi spróbować. Jestem załamana działaniami rządu i tym chorym pomysłem, nie myślałam, że można być aż tak pazernym, żeby zacząć dobierać się do Polskich Lasów… wstyd!

 • newyorka

  Eh i jeszcze jedno…żałuję tylko, że dowiedziałam się tak późno bo w piątek (26 listopada). Gdybyśmy mieli więcej czasu….troszkę więcej czasu.. no ale miejmy nadzieję, że zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów.

 • newyorka

  Mówię NIE prywatyzacji…zebrałam póki co 50 podpisów…..może niewiele ale myślę, że i te są ważne…do 2giego mamy jeszcze parę dni… Profesorze… mam nadzieję, że na listy referendalne będzie pan czekał ciut dłużej bo wysyłać będę dopiero 1wszego grudnia…do tego czasu chcę jeszcze troszkę ludzi zebrać

 • Milka1

  Wraz z rodziną i znajomymi zebralismy 147 podpisów. Wysłałam je dziś pocztą, priorytetem. Mam nadzieję ,że dojdą na czas. I cos, co bardzo mnie cieszy. Podpisało wielu młodych ludzi, studentów.

 • Jesteśmy przeciwni prywatyzacji lasów z mojego domu jest 4 głosy przeciw prywatyzacji.

 • ile podpisów zebraliśćie? bo ja ponad 50

 • Genowefa

  Jestem zdziwiona, że rząd zamierza zabrać gotówke, którą ciężko wypracowały Lasy Państwowe, a przecież każdy dobry gospodaz musi miec jakąś gotówkę.
  Jestem zdziwiona, że rząd zamierza zabrać Polakom Lasy Państwowe, ostatnią rzecz jaką mają Polacy mają. Wszystko dlatego, że minister finansów nie radzi sobie z budżetem. No to może lepiej wymienić ministra.

 • Ewa

  Ciekawa jestem co robią GDOŚ i RDOŚ-ie przecież w prywatnym lesie nie podskoczą gdzie organizacje ekologiczne

 • niech lasy pozostana takim stanie zarzadzania jak poprzednio

 • Karol

  PO stosuje haniebne metody PRL-owskie – zabrać pod przykrywką prawa tym, którzy coś uzyskali własną pracą. Bardzo żałuję, że przyczyniłem się do zwycięstwa tych złodziei.

 • Marcin

  Chrońmy to, co jeszcze nadal należy do Państwa Polskiego, a nie bandy kolesi, którzy są w danym momencie u władzy. Wara od Lasów Państwowych

 • lesnik1989

  trzeba ratować Państwowe Gospodarstwo Leśne “”Lasy Państwowe ”

  Darz Bór.

 • prawylas

  Niestety, podpisu w sprawie ogłoszenia referendum nie można składać internetowo. Takie są wymogi ustawy. Można natomiast zgłosić się do najbliższego leśnika i poprosić o listę do podpisu. Jeszcze lepiej wejść na naszą stronę

  http://prawylas.pl/wp-content/uploads/2010/11/referendum_-_lista.pdf,

  pobrać listę, zebrać podpisy wśród znajomych i tak wypełnioną listę odesłać na adres podany na liście.

 • Jadwiga Siotor

  Ja i cała moja rodzina jesteśmy przeciwni prywatyzacji lasów państwowych.

 • kierda95

  Witam, Jak złożyć podpis w sprawie referendum lasów przez Internet?

 • Angel

  Zdecydowane nie dla prywatyzacji.
  Polska nie Szwecja tu wszytko popsują.
  Teraz mamy najwięcej lasów w Europie i Zielone Płuca. Po sprzedarzy nikt nie będzie się na to oglądał, tylko za kasą, bo politycy są niegospodarni.
  Może czas najwyższy wziąć się za pensje polityków i ich immunitety.
  Zmuśmy ich, żeby było jak w Szwajcarii-poliycy nie są utrzymywani z podatków, tylko muszą mieć inną pracę, wtedy zostaliby ci którym naprawdę zależy. W tej chwili wystarczy włączyć obrady i krew czlowieka zalewa- 450 posłów, a w czasie obrad prawie ich nie ma, garstka przedstawicieli siedzi. A pieniążki dostają i to niemałe.
  Sprzedali już stocznie za symboliczną “złotówkę”
  Lasy panstwowe to sektor, który przetrwał tylko dzięki temu, że w czasie prl nie dał się sprywatyzować. Nie możemy tego zaprzepaścić

 • antypig

  Znam przypadki, gdzie leśniczych którzy chcieli jechać ( byli zapisani na wyjazd) zmuszono do pozostania ( niby pilne sprawy ). Zawsze jest jakaś praca do zrobienia, ale nie ma takiej sytuacji żeby nie mógł zrobić tego ktoś inny. Świadczy to o tym, że nadleśniczowie dobrze znają podejście Pigana i próbują się mu przypodobać. Dlatego urlopy i obciążanie kosztami.

 • Normalny

  Przed wojną każde wejście do lasu wymagało zgody gajowego i uiszczenia opłaty.Komuniści wprowadzili “niczyjość”, czyli wolny wstęp : na grzyby, po chrust, w celu wywiezienia śmieci, itd. Skoro wszystko co komunistyczne jest beeee – to po co ten krzyk !?.

 • Kaiser

  Łapy precz od LASÓW. A tak ładnie mówili POpaprańcy że to skarb i niewolno go rusza. A teraz jeszcze chcą nagłabac.

 • Aneta Lewandowska

  Jestem przeciwna prywatyzacji lasów.

 • Krzysztof

  Nie zgadzam się z jednym głosem który tu przeczytałem że to nic nie da. wszystko zależy od nagłosnienia. Jesli Platforma uzna że pijar jej spadnie to wycofa się z tego po to by wygrac parlamentarne wybory i wróci do tego po nich.

  Zła bardzo rzecz sie stała że ta informacja nie dotarła do ogółu Polaków (p[rzy blokadzie mediów polskojęzycznych w tym także mediów publicznych.) . Gdyby tak było przed wyborami samorządowymi PO może by się wycofała.

  Ja będę zbierał podpisy za kilka dni bo teraz jestem mocno chory przezxiebiony i ledwo stoje na nogach. I informował gdzie się da. Pisuje tez na salonie 24 i mam czasem po 2 tysiece wejśc to zawsze coś.

  niech każdy poswięci torchę czasu. Namowcie młodsze rodzeństwo niech wrzucaja artykuły informujace na różne wrzuty wykopy.

  Mam tez taki pomysł. Jeśli ktos ma abonament którego nie wykorzystuje (na przykład moja mama ma abonament tp ( a raczej teraz telekomunikacji francuskiej za 70 złotych. tak to zrobili że mnijszy się nie opłaca
  ) i zostaja wolne minuty. bierzemy ksiązke telefoniczna. najlepiej poprosic kogos w rodzinie kto ma trochę czasu. Nieocenieni emeryci) i dzwoni i nofrmujc krótko że nie mozna bedzie wejśc do lasu itd, najlepiej o tych zagrożeniach ktore rozumie ktoś kto nie mógł skonczy nawet szkoły zawodowej. Jedno popołudnie i wieczór mozna poinformowac z setke ludzi

 • Alicja Hinc

  NIE NIE NIE dla planow prywatyzacji polskich lasow.

 • krośnianin

  Zgroza i jeszcze jedno. Swoje teorie to głoś może na jakiś lewackich paradach równości, bo rozumiem, że PRL-owskie hasło “równi i równiejsi” to twoje motto. Rozumiem, że z Dawidziukiem nie jedną flaszkę obaliłeś i marzysz o jego powrocie, bo posadka nadleśniczego czy dyrektora Ci się marzy (jak za starych dobrych czasów).Trzeba było startować w wyborach i cieplutką posadkę radnego sobie znaleźć, może sekretarza gminy albo starosty. Może jakbyś się dorwał do koryta i nachapał to zamnknąłbyś tę swą lewacką gębę…

 • krośnianin

  Zgroza ty to masz narąbane w tej pustej głowie. Dopiero co my się wyzwolili z komuchowego jarzma,z czerownej pajęczyny byłych pzpr-owskich prominentów. Nie po to powstawała Solidarność, by to ona teraz na stołek sadzała jakiegoś Dawidziuka, który naszą Grażynę potraktował jak najgorszą aferzystkę, a to był jeden z najbardziej kompetentnych dyrektorów,jest ona jest wspaniałym i uczciwym człowiekiem, a jej los to tylko dowód na to, że ten niby super dyrektor był tylko zwykłym mściwym człowieczkiem. Rozumiem, że masz związkowców za nic ale to nie kto inni jak oni walczą o dobro lasów państwowych a takiego jakiegoś Adamczaka już dawno ze swoich szeregów wykopała. Skoroś taki antyzwiązkowiec podejrzewam, że lewak pełną gębą, wypad z PRAWEGO LASU

 • lisek

  moze powinniśmy dodać o piśmie dyrektora który chce obciążyć pracowników biorących udział w proteście kosztami dojazdu do Warszawy. Dodatkowo obowiązkowy dzień urlopu. co można sobie pomyśleć o naszym dowódcy, chyba tylko same najgorsze rzeczy…

 • Marta

  jestem przeciwko prywatyzacji lasów …zdecydowane nie

 • Zgroza

  W myśl starego powiedzenia że “lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć” należałoby pozbyć się najpierw niekompetentnych indolentów jakimi są pseudo-związkowcy na kierowniczych stanowiskach szczególnie na Dolnym Śląsku a dopiero później walczyć o LP. W tym stanie rzeczy protestując walczymy przede wszystkim o miejsca pracy dla tych nieudaczników, którzy jak zachowają swoje stołki ,to i tak będą nas kopać po dupie redukować i kręcić lody. Tyle zła ile lasom wyrządził Wojciech Adamczak, niszcząc ludzi ,pozbawiając ich pracy z dnia na dzień.Mimo tego że ma prawomocne wyroki sądowe, zamieszany jest w aferę wyciągową.Nic sobie nie robi z prawa. Najsmutniejsze jest jednak to ,że jego zwierzchnicy przymykają na to oczy.( Przywróconemu do pracy przez sąd swojemu podwładnemu powiedział że Wyroku Sądu nie przyjmuje do wiadomości)Kiedy to się wreszcie skończy. Uważam że w obecnej sytuacji jedynym sposobem na ratowanie lasów jest powołanie na Dyrektora GDLP Janusza Dawidziuka, który jako jedyny do tej pory naprawdę zrobił wiele dobrego dla lasów i dla leśników. Człowiek,który nie kieruje się prywatą i kolesiostwem tylko dobrem lasów może uzdrowić sytuację i spowodować ,że będzie normalnie Przede wszystkm człowiek ten cieszy się ogromnym zaufaniem leśników (nie pseudoleśników ,farbowanych lisów). My leśnicy jesteśmy ludźmi wyjątkowymi pamiętajmy o tym razem możemy naprawdę wiele .Nie dajmy sobą manipulować tej związkowej gangrenie tylko ją zwalczmy.

 • Stanisław Stec

  Ratujmy Polskę, ratujmy Ojczyznę, ratujmy polski lasy.
  Popieram inicjatywę pana profesora Jana Szyszko

 • Stanisław Stec

  Ratujmy Polskę, ratujmy Ojczyznę, ratujmy polski lasy.

 • Agnieszka

  Mówimy stanowcze NIE prywatyzacji Lasów Państwowych!!!

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>